www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 82) (1275097 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-10 11:35
Ogólnie jego poezja jest dla mnie zbyt dramatycznie egzaltowana. Daje obraz człowieka niespójnego wewnętrznie. Poeta to raczej istota o wrażliwym, ale delikatnym wnętrzu, wędrujący pomiędzy niedomówieniem, klimatem, fantasmagorią, a obrazem, zawieszeniem myśli, czasem wzniosłym 'niebiańskim' natchnieniem, a u Miłosza  jakby przyziemna histeria, jakby nerwowo postrzępione frazy.... Sory, ale taki odbierałam klimat, kiedy bardziej żyłam poezją. Teraz dawno go nie czytałam, ale mnie odpycha ponadczasowo.;-)
Esejów nie czytałam, albo musiałam czytać, ale nie pamiętam, bo się nie rzuciły wagą do pamięci? Nie wiem, podaj mi przy czasie jakiś w linku, który uważasz za cenny.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-12-12 12:59

> Nie wiem, podaj mi przy czasie jakiś w linku, który uważasz za cenny.


Musiałabym wygrzebać i sama sprawdzić, czy wspominania mam prawidłowe. W sensie czy nadal dobrze o nich myślę. A póki co listę lektur mam zawaloną na kilka miesięcy do przodu, Ale postaram się pamiętać, że był taki temat i jak już się odgrzebię, to może pójdę na polowanie na Miłosza. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-12-12 19:17
Nie szukaj. Coś znalazłam.
https://wyborcza.pl/1,75410,328504.html
nooooooo........:-) Pięknie napisane. Nie wdając się w analizę powiem tak: Trzeba mu było tylko prozą pisać, nie wierszem.;-)
Ale przy okazji poszukam czegoś innego, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-12-09 01:59

> Jak łatwo jest żyć, Panie
> Jak łatwo jest żyć z Tobą,
> Panie! Jak łatwo jest w Ciebie wierzyć!


spieprzaj dziadu- jak łatwo odpowiedzieć

Więzień Gułagu - powiadasz ? Niczego takiego nie było, Katynia nie było. Wiem z doświadczenia, bo w szkole o tym nie wspomniano. To kłamstwa tych , no tych ......zapomniałem, jak Herberta,Miłosza,Krall,Frankla i tym podobnym postaciom.

Ale to tylko teza, moja teza ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-09 03:42
Jak trudno jest żyć, o Pani

Na krańcu nieboskłonu
dostrzegam zdziwiony
trasę którą przeszedłem
zrozpaczony wcześniej
a rozweselony teraz
mogę przekazać innym
moje radosne odbicie.

Dostałem tyle, aż za dużo
abym się cieszyć potrafił.
Dał bym to innym ale nie potrafię,
przekazać tego innym.

Jak trudno jest żyć bez Ciebie, o Pani
Pani! Jak łatwo jest zapomnieć o Tobie!
Kiedy mój umysł nie jest już opętany
i nadąża za chwilą, kiedy nierozważni
nie widzą tego zła
patrząc na dziś
i nie widzą jutra.
Czym mnie obdarowałaś wiem teraz
gdy już Cię nie ma i Twojej troskliwości,
gdy zniknęły kraty i otworzyły
się wszystkie ścieżki.
Wiem ze zaprowadzą mnie do dobra

Bruno Kropek
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-09 13:13
Uduchowieni zrobiliście się :-)) Myślę, że każdy ma chwile wzniosłe i chce dosięgnąć ideału, tylko.... czy jest takowy...? :-) Każdemy Nobliście można coś "przypiąć", jeśli ktoś  się uprze. Uważam, że każdemu Nobilitowanemu należy się szacunek, bo "wypłynął" poza przeciętność i niekoniecznie lubić jego twórczość.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-10 11:41
Tylko od pewnego czasu przebijają się w nagrodach literackich Nobla względy polityczne również.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-10 12:02
Wydaje mi sie, że zawsze tak było, może teraz bardziej to rozumiemy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-10 15:44
W wypadku Nobla pokojowego to rozumiem ale żeby w literaturze czy poezji to nadal nie rozumiem. ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-10 17:52
Walczyć można orężem, słowem, pisaniem... etc. :-) np. Pamiętasz piosenkę P. A.Osieckiej biedroneczki są w kropeczki? Otóż po latach wyczytałam, że to bylo przeciwko komunie... "i ten czerwony rzucik..." :-) Oczywiście P. Osiecka Nobla nie otrzymała :-) Niestety co do innej twórczości nie wypowiem się, bo mój umysł jest za mało analityczny :-)))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-10 18:01

>Niestety co do innej twórczości nie wypowiem się, bo mój umysł jest za mało analityczny :-))))) <


Ejże..... Kryształku!! Co tu analizować ? Przecież to nie szkoła by dumać "co poeta miał na myśli ?".
Zwyczajnie,- potrzebny jest luz i spontan... I albo się podoba albo nie......... A jak się jakiś utwór nie podoba to też dobrze....
Bo świadczy o tym, że serce czuje :-))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-10 18:08
No... wiesz..., żeby takiego "pismaka" zrozumieć co tam "zakamuflował" to jednak trzeba pogłówkować... A ja prosty odbiorca i albo podoba mi się, albo nie. Np. zawsze lubiłam twórczość A. Mickiewicza, do tego stopnia, że jego biografię też czytałam z zapałem... Może byłam tą Marylą? .... ;-)))))). Natomiast Słowackiego nie trawiłam, Miłosz taki sobie, P. Szymborska trafia do mnie, ale z zapamiętaniem już gorzej, Chętnie czytam Ks.Tysznera :-)) Nie mam pojęcia czy któryś o coś walczył w swoich utworach.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-10 18:25
Mój imiennik to pewnie wolał Sienkiewicza niż Słowackiego ? Ja zresztą też.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-10 20:14
Jeden z drugim ma tyle wspólnego co księżyc z ziemią :-)) Sienkiewicza też nie trawię.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-12-11 00:01
Sienkiewicz odbierał  literacką nagrodę Nobla dokładnie 114 lat temu _  "kamedułą chce zostać" tak mi się na teraz przypomniało ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-10 11:40
Bruno Kropek poeta walczący z uniesieniami innych za pomocą gryzącej ironii w sposób równie uniesiony. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-12-10 18:22
;-)))  oby nie za skutecznie
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-01 13:04
Przeczytałem w necie że :
Rydzyk: Grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam.
Czy to nie dziwne że wielu komentatorów cieszy się z tego faktu?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-04-01 13:36
Chyba nie tylko komentatorów ......
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2020-04-01 15:51

>Czy to nie dziwne<


To taki tylko prima aprilis :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-04 23:49
Niech zamyka i to jak najszybciej!!!      
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-02 19:39
A ja zaświecę dzisiaj światełko na forum za Karola Wojtyłę
który odszedł 2.04.2005 roku
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-15 15:37
Czy korona wirus zachwieje wiarę w ludziach?
Przykładowo dzisiaj pogrzeb to coś co niszczy naszą (moją resztkę) w sens pożegnania bliskiej osoby. A taki  nakaz  pięć osób? Co ma zrobić żona która musi pochować męża z którym mieli szóstkę dzieci?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-15 15:51
To jest bardzo przykre i tego rodzaju ograniczeń, w ten sposób, nie powinno się wprowadzać.
Powinna istnieć możliwość NAJbliższej rodziny uczestniczenia w ostatniej drodze, aby nie było takiej sytuacji, o której wspomniałeś.
Oczywiście, najbliższa rodzina rozumiem - małżeństwo/rodzice/dzieci, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-15 16:02
Masz racje.
Ale dzisiaj większość policjantów to bezmózgi. Tylko pięć i potem mandat. Można wiele takich bezmyślnych decyzji przeczytać w komentarzach w necie. Ale niektórym wolno.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-16 12:46
Pogrzeb - "czarna ceremonia" - ale co z weselami ? :-) a przede wszystkim z zaślubinami? :-) Przypadkiem może się okazać, że młoda para w "areszcie" nie może wytrzymać ze sobą... :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2020-04-16 14:22

>może się okazać, że młoda para w "areszcie" nie może wytrzymać ze sobą... :-))  <


Hmmm....... w sumie to pozytyw tej koronki........ lepiej jak to się przed niż "po" zawali...........
Chyba, że masz zupełnie coś innego na myśli.... Ale to też pozytyw, bo bardzo potrzebujemy przyrostu naturalnego... :-)))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 82) (1275097 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill