www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień niepełnosprawności,a ubezpieczenie zdrow (3990 - wyświetleń)
- Autor Anetka198720 Dodany 2020-05-04 20:31
Witam, mam niepełnosprawnego doroslego brata o stopniu umiarkowanym. Na chwilę obecna jest ubezpieczony przez Mops,ponieważ dochód na członka rodziny nie przekraczał wyznaczonej kwoty. Jednak mama przeszła na emeryturę i dochód się zwiększył. Uzyskali informacje,że brat już nie dostanie zasiłku i nie będą opłacać mu ubezpieczenia. Czy to znaczy,że teraz sami mamy opłacać mu składkę w ZUS-ie? Renta się bratu nie należy. Brat miał wcześniej stopień znaczny z całkowitą niezdolnościa do pracy i samodzielnej egzystencji,jednak po kolejnej komisji ustalili mu stopien umiarkowany.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-05-10 14:23

> Czy to znaczy,że teraz sami mamy opłacać mu składkę w ZUS-ie?


Wydaje mi się, że tylko taka opcja wam zostaje, ale nie jestem specjalistą. Proponuję konsultację telefoniczną z Centrum Integracji - nie obsługują raczej już tego forum. Dane kontaktowe są tutaj (link), w części Centra Integracja. Można także zadać to pytanie na specjalistycznym forum prawnym: https://forumprawne.org/
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2020-05-12 12:36
Rozumiem, że stan zdrowia brata się poprawił skoro obniżono stopień niepełnosprawności? Co mówią lekarze prowadzący? Gdyby nie ten obniżony stopień można byłoby spróbować w ZUS złożyć wniosek o 500 plus dla niesamodzielnych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień niepełnosprawności,a ubezpieczenie zdrow (3990 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill