www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wirusy, epidemie, zagrożenia (Strona 4) (74177 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-03-26 22:10
Pewnie masz na myśli zmienić grupę? Wynika z tego, że dokumenty trzeba złożyć, a lekarz może zaocznie zdecydować bez pacjenta.
Niestety nie podano (nie zauważyłam), że można składać wnioski i dokumenty przez net, a to znaczy, że ON będą musiały i tak dotrzeć osobiście lub mieć kogoś, kto zawiezie. Czyli rozwiązanie na pół gazu w sprawie ochrony ON, bo powinien być wybór.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-03-27 12:57
Chodzi mi o ludzi którzy zostali cudownie uzdrowienie na komisjach które pozbawiały ich  nawet tej najniższej która nic nie dawała ale pozwalała zatrudnić się w firmie.
Może w dzisiejszych czasach i sytuacji, trzeba zacząć wierzyć ludziom i odrzucić "bezwartościowe papierki" .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-29 23:15
Niekoniecznie, mnie wydano zaocznie orzeczenie na podstawie dokumentów. Poproszono również o przesłanie kartotek z ośrodków, gdzie się leczę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-03-30 14:39
Ale wniosek zawoziłaś, czy oni sami terminu dopilnowali? I skąd się dowiedziałaś o tym, że sami  pisali do poradni o odpisy?
Jesteś zadowolona z orzeczenia? Podtrzymali?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-30 17:56
Było tak, że nie wiedziałam. Podpowiedziała mi koleżanka. Oczywiście było to jeszcze zanim zaatakował wirus. poszłam do ZUS, dali mi papierki do wypełaninienia przez lekarza. Bez problemu lekarze mi wypełnili, zaniosłam do ZUS i czekałam. Przyszło wezwanie do stawiennictwa na komisję. Więc poszłam do rodzinnej, by napisała, że nie jestem zdolna samodzielnie przybyć. Ja od siebie też napisałam co i jak. Wysłałam i czekałam cierpliwie. Za m-c przyszło pismo powiadamiające, że wystąpiono do przychodni o kartotkę choroby. No i czekałam dalej. Cała procedura jednak trwała, ale ja nie dzwoniłam, w ogóle już mi było obojętne. Bo jeśli czlowiek jest chory to już mu wszystko jedno. Mnie przynajmniej tak było. Mialam okres bardzo cięzki, bo na jesieni mocno zaatakowały mnie stawy. Po 4 m-cach otrzymałam orzeczenie z pozytywnym wynikiem.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2020-03-31 18:14
Ok, ja mam do końca lipca orzeczenie. Pierwszego muszę dostarczyć wniosek i papiery, aby ciągłość zachować..
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2020-03-30 16:38
lanie wody i agitacja. każą sobie przywozić niezdolnych do chodzenia mimo opinii lekarza który kieruje po co takie brednie pisać ? by zaliczyć kolejny post?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2020-03-30 18:02
Tak ... uwielbiam pisać posty :-)))) zwłaszcza brednie :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-29 14:19
To jest nienormalne.
Karają grzywną  opuszczenie domu w kwarantannie. A co z jego dziećmi, rodzeństwem, żoną, rodzicami.
Oni mogą biegać swobodnie???
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-29 23:12
ech.... się porobiło.. a tak dobrze mi szło (remont) i... stop...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-30 13:13
Kto tak długo robi remont?
;-) sama remontowałaś wieżowiec?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2020-03-30 18:00
Jasne :-))) przez ten czas to chyba nawet dwa bym wyremontowała. Bo ciągnie się to od lutego, na szczęście na zewnątrz. Nie mam nadzieji, że do świąt skończą, chociaż dziś coś drgnelo, przywieźli jakąs maszynę :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-30 21:28 Zmieniony 2020-03-30 21:50
Ja nie dawno wróciłem ze szpitala, po wypadku w wyniku którego zostałem częściowo sparaliżowany i dlatego tak długo nie pisałem...
Obecnie po mieszkaniu chodzę o własnych siłach, przy pomocy laski, w ogrodzie przy chodziku a na spacerach na wózku elektrycznym "Meyre Optimus 2" lub na tribike... ;-)
A co do covid-19 to dam wam skuteczną radę:
Siedźcie w doma na rzici a corona wosz niy chyci...    
Pozdrawiam... :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-30 23:12
Ty Norbi też uważaj i jak na spacer to tylko do własnego ogrodu. cześć :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-31 12:44
Wy wszyscy tak róbcie, jeśli macie taką możliwość a pokonamy tego cichego mordeczy...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-31 12:53
Moje zdanie jest takie.
Nikt nie uniknie tego wirusa. On jest jak starość. Musi nadejść i każdego dopadnie.
:-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-03-31 13:29
Weź, Kropek, nie siej dodatkowego stresu...
Kolejne obostrzenia rządu, ale na ile to pomoże?
Jesli po świętach rusza szkoły  - o ile - to nie czeka nas perspektywa podziwiania maja od zewnątrz.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-31 14:22
Wątpię żeby szkoły ruszyły po świętach. Raczej czeka nas przerwa co najmniej do początku maja.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-31 15:17
Znacznie dłużej będzie trwać ta przerwa w nauce, przypuszczam, że do następnego roku szkolnego, jeśli nie dłużej...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-31 13:59
Kropek...
Nie masz racji, gdyż uważam sam wirus się nie przenosi, to ludzie na ludzi go przenoszą, to ludzie go stworzyli i ludzie muszą go zniszczy. Jednak żeby go zniszczyć to ludzie stosować się do zasad higieny i bezpieczeństwa siebie i innych...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-31 16:42
Norbi to chyba nie tak... upraszczasz... wirusa przysłał nam Kosmos.. tak jak 100 lat temu innego.. i jeszcze dalej w tył 100 lat... itd. tak jakby Ziemia też miała prawo oczyścić się. Co innego przenoszenie, ale tu też nie ma winy ludzi, bo przemieszczać się musimy... żyjemy i mamy różne potrzeby, a zagrożenie jest niewidoczne i podstępne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-31 17:26
Z tym "kosmosem" miałbyś rację, jednak do "Hiszpanki" gdyż ta odmiana grypy wybuchła w Breście we Francji, w Bostonie w USA i we Freetown w Sierra Leone w 1918 r. a wtedy nie było możliwe szybkie przemieszczanie się ludzi ze względu iż komunikacja była w owijakach...
Zaś COVID-19  Coronavirus Disease 2019. Ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, została po raz pierwszy rozpoznana i opisana podczas serii zachorowań, która rozpoczęła się w listopadzie 2019 w środkowych Chinach w prowincji Hubei w mieście Wuhan...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-03-31 18:25 Zmieniony 2020-03-31 18:27
A może to w samej przyrodzie trwa walka o to, kto silniejszy? Wiele gatunków już ginęło w niesprzyjających warunkach. A co jeśli człowiek wybija chemią pozytywne dla siebie bakterie i robi się przez to coraz słabszy? Wtedy inne mikro uderzają bez pardonu?
To są pytania tylko, a fakt jest taki, że to korzystna dla człowieka flora bakteryjna przetwarza i  wprowadza  do organizmu składniki odżywcze. A więc może nie Kosmos, a 'radosna twórczość' człowieka jest winna? A przenoszenie to już siła rozpędu?
p.s.
Sama nie wiem, co myśleć o przyczynach, ale czasami mnie to wszystko denerwuje, co się dzieje. Siedzę na auto kwarantannie i się cieszę, że net nie jest dla mnie tajemnicą i mam sprzęt.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2020-03-31 19:17

> A więc może nie Kosmos, a 'radosna twórczość' człowieka jest winna? A przenoszenie to już siła rozpędu?<


Chyba zbyt daleko idące przypuszczenie. Mam nawet wątpliwości czy obecny człowiek byłby w stanie wirusa stworzyć.........jakiegokolwiek. Owszem zmutować istniejącego to tak ale zrobić nówkę ? Kosmos??? Może przed milionami lat.....jak budowało się życie......... Obecne organizmy to wciąż ewolucyjne  pokłosie tamtych wydarzeń....
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2020-04-02 11:59
:-) Chyba jednak nie.

https://nanonet.pl/syntetyczne-nanoczastki-imitujace-wirusy/

"Badania wykazały, że w obecności kwasów nukleinowych te sztuczne wirusy otaczają fragmenty DNA, samoczynnie tworząc strukturę, która chroni DNA przed czynnikami zewnętrznymi. Należy podkreślić, że zdolność do samodzielnego formowania się wydaje się nie zależeć od określonego rodzaju białka, co daje możliwość wyboru białek, które zapewniałyby ochronę przed określoną reakcją immunologiczną organizmu."
Czyli co? radosna twórczość, a potem nagle powstaje coś, co tworzy samoczynnie strukturę i można mu wybierać białko, które chroni przed zniszczeniem przez organizm? A więc człowiek wiele potrafi w zaciszach laboratoriów. Wiemy o tym tyle co nic.
Z tego, co czytałam, uczeni jednak skłaniają się do tego, że korona jest pochodzenia naturalnego.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-01 10:06

> to ludzie na ludzi go przenoszą,


Myłem dokładnie ręce dwa tygodnie
już po tygodniu spadły mi spodnie
:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2020-03-31 21:25

> po wypadku w wyniku którego zostałem częściowo sparaliżowany


Możliwie jak najlepszego powrotu do zdrowia życzę.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-01 10:03
Tak się skończy w domu zamykanie
Z głodu tylko szkielet pozostanie
:-)
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-04-01 13:45
Widzę Kropek, że masz dzisiaj iście poetyckie nastawienie :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-01 18:22
Hehehe dobre z tą poezją kropkową ... :-p
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-04-02 12:26
Kropek wprawnie dziś rymuje,
ludzi z forum odstresuje ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-02 14:41 Zmieniony 2020-04-02 14:45
Bez to jo godom kożdymu,
by nikaj niy robiou dymu,
siedź w doma na rzici
a corrona cie niy chyci... :-D :-p
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-02 16:43
Wreszcie się ktoś zreflektował i zaczął myśleć nie tylko nad wyborami. A to powinno być od początku zorganizowane.
Rozszerzona kwarantanna
Rozszerzona zostaje ponadto lista osób podlegających obowiązkowej kwarantannie domowej: od 1 kwietnia będą nią objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę.
Jak wyjaśniono na rządowych stronach: jeśli ktoś z naszych domowników czy współlokator poddany zostanie kwarantannie z powodu powrotu z zagranicy lub kontaktu z zakażonym koronawirusem, to my również będziemy musieli kwarantannę odbyć.

Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-rzad-oglosil-nowe-restrykcje-w-ramach-walki-z-epidemia-koron,nId,4413365#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-03 22:14
https://gazetakrakowska.pl/matki-dzieci-niepelnosprawnych-zyjemy-w-wiecznej-kwarantannie/ar/c1-14896729
Jeśli pokonamy zarazę, to mam nadzieję, że wielu sprawnych doświadczających dziś kwarantanny a którzy mieli i mają wpływ na architekturę przestrzeni publicznej zmieni spostrzeganie osób z niepełnosprawnościami...
Nie jestem zwolennikiem PiS-u, jednak proszę nie zapominać, że osoby decyzyjne o przestrzeni publicznej poprzednich ekip rządzących także zapominały o likwidacji barier architektonicznych z którymi borykają się osoby mające trudności w poruszaniu się, na wózkach, o kulach i niewidomi... w tym także osoby w podeszłym wieku... Stąd ta sugestia, że dużo ludzi całe swoje życie przebywa na przymusowej kwarantannie. Teraz w czasie kwarantanny narodowej ci co mają wpływ na kształt przestrzeni publicznej mają nie wielką namiastkę tego co przeżywają osoby mające problemy w poruszaniu się... Zadam im pytanie: Czy chcieliby tak żyć jak MY??? Bo ja też mam problemy w poruszaniu się i mam kwarantannę od dziecka... I czy to kwarantanna narodowa, czy z powodu niedostosowania przestrzeni publicznej dla mnie i dla wielu osób niepełnosprawnych jest niczym nowym...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-06 14:11
Norbi :-) z całym szacunkiem dla Ciebie, ale od lat bijesz pianę, nie można wszystkiego przystosować dla każdej niepełnosprawności. Zapewniam Cię, że też mam z tym problem, ale teraz dużo zmieniło się w tej kwestii, przede wszystkim urzędnicy są życzliwsi i wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Wiele spraw można załatwić telefonicznie lub przez internet. Są ludzie pozamykani - to prawda - bo za mało budowanych jest domów z przeznaczeniem dla ON, a właściwie to chyba nie buduje się wcale. Szkoda. Kiedyś takie projekty były, ale wszystko jakoś rozmyło się. Wydaje mi sie, żę to jedyne rozwiązanie, choć niektóre ON są nastawione sceptycznie do tego, upatrując zamknięcia w getcie. Cóż każdy ma prawo wyboru :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-06 14:56

>Są ludzie pozamykani<


Kryształku, może to pozamykanie chociaż w minimalnym stopniu pozwoli uzmysłowić wielu, że część ON jest "pozamykana" w domu non-stop, od urodzenia.
To pozamykanie na ten czas zarazy jest, można powiedzieć, niczym w stosunku do chorób, które ograniczają  przez całe życie lub jego większość.
Wcześniej czy później ( oby wcześniej) każdy wyjdzie z tego siedzenia w domu, a ON choroba nie minie, nie wynajdą cudownej szczepionki na jej uzdrowienie, bo nie ma inie będzie ( chyba?).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-06 15:31
Sonka, brawo! Napisałaś:
To pozamykanie na ten czas zarazy jest, można powiedzieć, niczym w stosunku do chorób, które ograniczają  przez całe życie lub jego większość.
Wcześniej czy później ( oby wcześniej) każdy wyjdzie z tego siedzenia w domu, a ON choroba nie minie, nie wynajdą cudownej szczepionki na jej uzdrowienie, bo nie ma inie będzie ( chyba?).

O to, właśnie mi chodziło!!! Nie zamierzam bić piany, jak Kryształek mnie o to posądza. Owszem, poprawiło się coś nie coś, jednak poprawa jest w porównaniu z faktycznymi potrzebami osób z niepełnosprawnościami zbyt mała, to jak kropla wody we wszystkich oceanach lub ziarenko piasku ze wszystkich pustyń świata...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-06 18:17
Absolutnie macie rację, tylko nie wiem, czy w obecnej sytuacji cokolwiek zmieni się, zaraza bierze życie i wszelkie fundusze. Czy ludzie przejrzą na oczy? No nie wiem... To jest tak, że dopóki kogoś coś nie dopadnie osobiście - nie zrozumie, brak empatii. Niejeden woli nie widzieć, by nie myśleć...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-06 19:47
Otóż to:

>To jest tak, że dopóki kogoś coś nie dopadnie osobiście - nie zrozumie, brak empatii.  >


Moim zdaniem zaraza jest i będzie dotkliwą i zarazem dobrą lekcją przetrwania i zrozumienia słabszych...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-06 13:18
Ja rozumiem, że każdy chce się chwalić ile dokonał. Mamy 1000 respiratorów - chwali się Minister Zdrowia.
Tylko co, gdy potrzebujących takiego urządzenia będzie 5 tysięcy albo kilkakrotnie więcej ?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-06 15:37
Pewno byłaby większa liczba respiratorów a służba zdrowia byłaby w dużo lepszym stanie gdyby nie PiS-owskie bezmyślne rozdawnictwo.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-15 16:24
Wyjdę jeszcze na krótki spacer i do apteki, bo od jutra będzie nasilenie zarazy i bez maski nie będzie można wychodzić.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-19 22:27 Zmieniony 2020-04-19 22:37

>  Autor Kropek Dodany 2020-03-25 19:42
> Mamy radosne wieści z walki  z korona wirusem
>Mamy już drugą osobę zdrową
>Teraz będę wyczekiwał na 100 a następnie na pierwszy tysiąc.


Mam dobrą wiadomość doczekaliśmy się Pierwszego Tysiąca,  Ludzi którzy wyzdrowieli

Ale pozostałe wieści są niedobre a na dodatek policja się zbroi. Sami są wini że społeczeństwo nie ma dla nich szacunku i nie ceni ich pracy.
Bo na szacunek nie pracuje się represjami i ilością wystawionych mandatów za głupie zarządzenia rządu które wykonują nadgorliwi idioci w "niebieskich" mundurkach.

https://www.biznesinfo.pl/policja-180420-pt-dozbraja-sie-w-czasie-epidemii?fbclid=IwAR1QuzqbKJ7loLXVORjdZm5uA0A8P_kp5NZajSePfTPSyNUbvgKrqr0QdBk

Szacunek należy się pracownikom służby zdrowia za pracę bez zabezpieczeń i pomoc zarażonym.
Należy się kasjerkom, kierowcom autobusu, konduktorom w pociągach ale nie policji..
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-20 12:27
Ciekawe kto połapie złodziei i innych bandziorów, skoro społeczeństwo nie ma szacunku do policji? Ja uważam, że każdemu "zawodowi" należy się szacunek, a "czarne owce" znajdą się w każdej formacji - od polityków, poprzez wszelkie służby ochrony, po lekarzy i prawników. My "szaraczki" oczywiście jesteśmy "debeściaki" i najlepiej wszystko wiemy..... :-)))))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-21 16:21
Swoim postępowaniem policja zasłużyła sobie na określenie " idiotów w mundurkach" . Tak ja to widzę.
A łapanie złodziei i bandytów ? Cóż oni tego nie robili do tej pory chyba że społeczeństwo pokazało im sprawcę palcem. Ja nie mam szacunku dla ludzi którzy nastawieni są na karanie i zarabianie niczym bandyci.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2020-06-06 14:28
Trafiłaś w sedno :-) Czerwiec, ciepło i miło. Jedni zachowują społeczny dystans inni nie, w jednych sklepach, zwłaszcza marketach sprzedawcy mają maseczki w innych nie. Co chwilę słyszę: "...nie wierzę w wirusa" tyle, że wierzyć to można ew. w Boga, lub nie. Wirus był, jest i będzie, zwłaszcza na jesieni bardziej zjadliwy :-( Nie zmienia to faktu, że Przychodnie, instytucje i inne firmy wykorzystują sytuację, aby Polaka ograbić, oszukać, wydębić kasę i nic nie robić! Policjanci wybitnie nie stosują się do zaleceń - niestety:(
Zdrowia.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-05-05 18:11
Jaka pracowita ta policja ;-)

>  KGP: Policjanci sprawdzili prawie 84 tys. osób na kwarantannie. 212 naruszeń


Ciekawe ile milionów kar nałożono na tych chorych ludzików i kto je będzie wydawał i na co?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-05-13 18:52
Może na leczenie tych, którzy się kwarantanny urywali i zarażali innych?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-05-13 21:09
Ja bym ludziom na kwarantannie obowiązkowo kazał ubierać czerwone pelerynki, by inni wiedzieli że zbliżanie się do takich to strzał w kolano.
Nie byłem i nie będę zwolennikiem karania. A jeśli nikt się od takiego nie zaraził to powinno się karę umarzać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-07-30 10:01
Od pierwszego wpisu w tym wątku minęło sporo czasu. Jak nam idzie w dobie zarazy? Kogoś dopadła?
Lekceważymy, czy jesteśmy ostrożni?
Ostatnie wzrosty znowu niepokoją. Pozdrawiam, gdy ktoś zajrzy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wirusy, epidemie, zagrożenia (Strona 4) (74177 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill