www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Godziny pracy na umowie zleceniu (4683 - wyświetleń)
- Autor Lena78 Dodany 2020-05-26 21:01
Cześć. Zawarłam umowę zlecenie na 3 miesiące i pracuje po 8 godzin, mimo że mam stopień umiarkowany. Czy powinnam się upomnieć o skrócenie godzin pracy do 7? Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-06-02 16:48
Uwaga: Nie jestem ekspertem Centrum Integracji ani innym specjalistą - oni nie obsługują już tego forum. Jeśli chcesz się z nimi skontaktować, dane do kontaktu są tutaj: http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=10721

> Czy powinnam się upomnieć o skrócenie godzin pracy do 7?


Skrócony czas pracy dla osób niepełnosprawnych nie obowiązuje w umowie cywilnoprawnej (zleceniu). Tylko na etat. Por. poniższe wyjaśnienie:

Wykonując zadania na podstawie umowy zlecenia łączy Pana/Panią z Zleceniodawcą umowa cywilnoprawna, a nie umowa o pracę. W takim przypadku nie posiada Pan/Pani żadnych uprawnień zagwarantowanych pracownikom w Kodeksie Pracy i Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zastosowanie mają jedynie zapisy umowy zawartej ze Zleceniodawcą. (Źródło)
Nadrzędny Autor marcinn18 Dodany 2020-07-26 18:32
Witam,
też mam stopień umiarkowany i pracuje 8 h nie 7 ale mi to nie przeszkadza nawyżej więcej zarobie za to co do urlopu jest odrazu dodane 10 dni a w tym roku ma się jeszcze kodeks pracy zmienić wiem że na pewno się zmieni co do ulopu każdy będzie prawdopodobnie miał 26 dni ulopu nie ważne ile pracuju już zobaczymy czy to się sprawdzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Godziny pracy na umowie zleceniu (4683 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill