www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / przystawka elektryczna do wózka (1458 - wyświetleń)
- Autor Mira Donica Dodany 2020-09-02 12:51
Bardzo proszę o udzielenie mi informacji jaką kupić  przystawkę ? Jestem ciemna w tym temacie.Dziękuję .Pozdrawiam wszystkich Państwa serdecznie.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2020-09-04 09:49
To zależy czego oczekujesz, czy ma być to przystawka miejska czy terenowa. Mam spore doświadczenie z przystawkami. Obecnie mam z GTMu. To mała, lekka przystawka. Jak każda ma wady i zalety. Z wad: koło hałasuje, tylko po ścieżce rowerowej jedzie bezdźwięcznie, jest bardzo wrażliwa na wilgoć (zakładam na nią worek na śmieci gdy mnie deszcz złapie) jeśli tego nie zrobisz będzie się sama wyłączała i defektowała w trakcie jazdy, wadą jest też to że największy dystans jaki nią pokonałam to 18 km, a producent podaje że niby do 30 km można nią zrobić.(dodam że ważę 60 kg plus wózek 8 kg), w lesie pojedziesz tylko po utwardzonej drodze - ja nią śmigam po polnych drogach i daje radę - to akurat zaleta. Zalety: kompaktowość - waży tylko 9 kg (ta montowana do podnóżka, jest też możliwość mocowania do ramy), mieści się wszędzie, możesz nią zakręcić w windzie i nikt nie ma pretensji gdy jedziesz z nią autobusem czy tramwajem. Zajmuje naprawdę mało miejsca. Szybko się ładuje (2-4h). Ja jestem z niej bardzo zadowolona, jest przeze mnie mocno eksploatowana. Niestety największą jej wadą jest cena 6 tys. Można się starać o dofinansowanie ale pierwszeństwo mają osoby pracujące i uczące się, potem te o najniższych dochodach i dopiero potem reszta gawiedzi. GTM przyjedzie do Ciebie z pokazową przystawką, także można się przejechać a dopiero potem zdecydować.
Druga przystawka to Techlife. Cena podobna. To przystawka terenowa. Ma spore koło i lepszy zasięg, jeździ właściwie po każdym terenie. Gabaryty są jednocześnie jej wadą i zaletą bo niby nawet pod krawężnik wjedzie ale gdy ładujesz się z nią w godzinach szczytu do tramwaju to ludzie są średnio zadowoleni bo zajmuje sporo miejsca. Trudno też nią sterować na małej przestrzeni. Jest ciężka i nieporęczna więc znoszenie jej np po schodach łatwe nie będzie. Nie ma też możliwości wyboru systemu mocowania, można tylko do ramy.

https://gtmmobil.com.pl/oferta/nowosci/184-przystawka-elektryczna

https://techlife.pl/naped-elektryczny-przystawka-do-wozka-inwalidzkiego-techlife-w1.html
Reasumując: przetestuj sobie obie i wybierz tą która najbardziej ci odpowiada.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / przystawka elektryczna do wózka (1458 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill