www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak ochronić wózek inwalidzki przed deszczem? (1393 - wyświetleń)
- Autor cwibel Dodany 2020-09-07 12:26
Witam wszystkich forumowiczów.

Od niedawna poruszam się na wózku inwalidzkim GTM1. Chciałbym zapytać, w jaki sposób osłaniacie swoje wózki przed deszczem (aby nie zamokły) kiedy złapie nas deszcz. Noszę również plecak który zwisa z tyłu oparcia i również nie mam pomysłu jak go zabezpieczyć, aby nie przemoknął. Dodatkowo proszę o informację, w jaki sposób można osłonić kolana podczas deszczu.

Dziękuję bardzo

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2020-09-08 15:55
Najlepszym, sprawdzony przeze mnie sposobem jest... nie jeżdżenie w deszczu. Serio, jakkolwiek głupio to brzmi. W ciągu 3 lat od kiedy zamieniłam skuter na wózek przetestowałam wszystko. Z wózkiem jest ten problem, że nie ma jak zakryć kół bo jak tylko coś nad nimi dasz jest duuuże ryzyko że wkręcisz tonw koło i w najlepszym wypadku zepsujesz peleryne a w najgorszym się wypierdzielisz. Zwykłe peleryny, które kupiłam w Pepco miały taki mankamemt że mają krótkie rękawy i zakrywasz siebie a nie wózek. Na skuterze świetnie sprawdzała mi się peleryna na rower z Decathlona. Na wózku już się nie sprawdziła bo próbowałam zakryć nią torbę, którą mam z tyłu wózka. Próbowałam z kurtką przeciwdeszczową i nie wiem jak oni to robią ale zawsze spada mi do tyłu kaptur i muszę go trzymać a więc nie ds się jechać. Ponadto w deszczu raz dwa mam mokre ręce i ciągi przez co kompletnie nie panuję nad wózkiem. Dlatego uważam, że w deszczu, o ile jest to możliwe, lepiej nie jeździć.
A na nogi, też na serio, najbardziej mi się sprawdził worek na śmieci Jana Niezbędnego, taki czarny., z serii mocne (chyba się tytan nazywa), ze ściągaczem. Wkładam go jak śpiwór dzięki czemu nie mokną buty.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak ochronić wózek inwalidzki przed deszczem? (1393 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill