www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopien orzeczenia o niepelnosprawnosci (2559 - wyświetleń)
Autor Mala-Mi Dodany 2020-11-14 23:28
Witam!
Urodzilam sie z porazeniem mozgowym-problemy z poruszaniem sie, bardzo silna krotlowzrocznosc i problemy neurologiczne.
Dopiero jak mialam 18 lat dostalam orzeczenie o umiarkowanym st niepelnpsprawnosci na 5 lat i odnowilam je po 5 latach. Ta komisja byla dla mnie tak stresujacym wydarzeniem ze kiedy minelo 5 lat nie odnowilam orzeczenia. Teraz przepracowalam ten temat z psychologiem (prywatnie) i chcialabym skladac o orzeczenie ponownie jednak mam 2 pytania:
1. Czy moze to byc automatycznie odrzucone bo komisha stwierdzi ze jakos byla przerwa, nie mialam nadanego stopnia wiec czemu sobie teraz skladam?

2.Czy moglabym poprosic o wydanie tego stopnia niepelnosprawnosci na stale? Jesli tak to jak o to poprosic dodac specjalne podanie? Wszystkie mkje dolegliwosci nastapily w momencie mojego urodzenia i zamiast sie poprawiac pogarszaja sie (wada wzroku, chod,ogolna spr fizyczna)?

Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mala-Mi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopien orzeczenia o niepelnosprawnosci (2559 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill