www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 684) (5832637 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 684 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-01-16 16:30
Witaj Kryształku,
Dobrze, że dałaś głos - znak, że jesteś, żyjesz, masz się dobrze, cieszysz zimą i świrusy nie imają się Ciebie. Brawo!
U mnie śniegu w nadmiarze na razie nie ma...tak ino, ino biało:-)
Czas ożywionych dyskusji....może wróci, może na wiosnę ? :-)
Dziękuję za pozdrowienia, niezależnie od tego czy jestem w pierwszej, czy drugiej grupie klasyfikacyjnej:-)))
Trzymaj się zdrowo i też pozdrawiam Ciebie, i zaglądających tu...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-01-18 16:22
Sonka miło, że jesteś i zapewniam Cię, że zawsze w pierwszej grupie :-))). Nie wiem czy jest mi dobrze, bo niedługo zapomę, że posiadam tak cudowny instrument jak mowa :-). Siedzę sama, spaceruję po ogródku, ale nawet koty wyniosły się i nie mam do kogo sie odezwać. Zauważyłam, że po rozmowie tel. boli mnie gardło :-).  Aby do wiosny!!! W trawce mam posadzone krokusy, tulipany i narcyze, czekam na słonko!!!!

Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-01-21 11:10 Zmieniony 2021-01-21 11:29
Pozdrawiam Was obie.

>  Aby do wiosny!!! W trawce mam posadzone krokusy, tulipany i narcyze, czekam na słonko!!!!

Ja też mam i krokusy i tulipany. Zrobiłem to po raz pierwszy i też czekam na efekt. ;-)
Teraz na parapecie kwitnie mi pięknie na fioletowo a ciekawostką jest że wypuścił drugi pąk kwiatowy z jednej cebulki i niesamowicie intensywnie pachnie. Chyba go przeniosę do drugiego pokoju.

DODAM PYTANIE- CZY WIECIE CO TO ZA KWIATEK?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-01-21 12:14
CO TO ZA KWIATEK?

Hiacynt:-)

Też pozdrawiam:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-01-21 15:45
Super, trafiłaś ;-)  *)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-01-25 00:41
Hicynty są piękne, ale do ogródka ze względu na intensywny zapach. Na parapetach mam fiołki (chyba amerykańskie), kwitną bez przerwy cały rok, podlewane raz na 3 dni, nie są wymagające, a bardzo wdzięczne.

Kropek bedziemy mieli kolorowo w ogródkach :-) 
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-01-27 23:25
Mój hiacynt wypuścił drugi pąk i teraz kwitną dwa z jednej cebulki ;-) Ze względu na zapach wylądował w drugim pokoju. (jak się go nie rusza to nie jest tak intensywny) ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2021-01-25 23:58
Też pozdrawiam. Weszłam tu tak po nitce do kłębka, bo natknęłam się na info, że właściwie nie potrzeba teraz się zgłaszać z nowym wnioskiem o stopień niepełnosprawności, żeby nadal obowiązywały wszystkie ustalone w orzeczeniu warunki (w orzeczeniu wydanym po marcu 2020). Łącznie z kartą parkingową, legitymacją, dodatkiem itp.  Zaczęłam sobie gdybać i wyszło mi, że do końca roku zagrożenie epidemią nie minie, albo i dalej.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-01-26 12:12
Witaj W-zetko:-)
Oj tam...po prostu z zapasem zrobili, a Ty doszukujesz się drugiego dna:-)
Przecież wszystko zbliża się ku...końcowi, wszystko działa sprawnie, mutujemy się pozytywnie:-)
Zdrówka i zdróweczka!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-01-26 18:11
Wszyscy boją się... a tak naprawdę, to nie boją się spotykać ze znajomymi na małe co nie co :-).. biegać co dzień choćby po 1 bułeczkę, ale jesli chodzi o pracę... to  bjaźń totalna!! Niewiele jest firm do których można dodzwonić się. Na 1 miejscu to przychodnia lekarza rodzinnego, dalej choćby dostawca internetu, operator sieci tel., czy TV... Aż strach muśleć co dalej... I strach przed jakąkolwiek awarią. :-))

Trzymajmy się zdrowo i bezawaryjnie :-)))
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2021-01-27 22:14
Twoja wypowiedz to efekt zastraszenia . Czyli rządowi sie udało zastraszyli ciekaw ilu jest takich ? a ze jest to wiem a najwięcej w grupie wysoko wykształconych to sa dopiero panikarze. Ja sie trzymam i mam w nosie wszelkie komunikaty o kolejnych zagrożeniach.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2021-01-28 16:50

> natknęłam się na info, że właściwie nie potrzeba teraz się zgłaszać z nowym wnioskiem o stopień niepełnosprawności, żeby nadal obowiązywały wszystkie ustalone w orzeczeniu warunki (w orzeczeniu wydanym po marcu 2020). Łącznie z kartą parkingową, legitymacją, dodatkiem itp.  Zaczęłam sobie gdybać i wyszło mi, że do końca roku zagrożenie epidemią nie minie, albo i dalej.

Potwierdzam. Według specustawy pandemicznej orzeczenia są automatycznie przedłużane na okres trwania epidemii (o ile ktoś nie złoży wniosku o nowy dokument i go nie otrzyma). Odnośny przepis to art. 15h. ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (link). W stosownej części brzmi on:

Z przyczyn związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane na czas określony na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, którego ważność: [...] 2) upływa w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor aldoona Dodany 2021-02-08 13:33
zamiast rozmawiać szukam z sieci ciekawych stron. Ostatnio trafiłam na http://niesamowityprezent.pl  Są tam przykłady wyjątkowych i oryginalnych pomysłów na rozmaite okazje dla niej i dla niego. Są to gotowe pomysły lub inspiracje. Jest w czym wybierać! Szczerze polecam!!!
Nadrzędny Autor teofcio Dodany 2020-12-10 10:37
z swojej strony moge zaproponować stronę www.expert-budowlany.pl. Jest tam sporo ciekawych artykułów z duża dawką informacji bardzo przydatnych. Artykuły ciekawe. WIdać, że strona rozwwija się więc warto zaglądać. Szczerze polecam!!!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-12-24 10:23
Kropku, teraz można o świętach.
Na pewno:-)

W związku z tym najlepsze życzenia dla Wszystkich - zdrowia dla Was i bliskich,
spokoju i normalności w kraju.

Niech te święta tradycyjnie pachną choinką.
Pamiętajmy też o tych, których nie ma z nami.

Radości.

Całkowicie się z Tobą Sonka zgadzam  i też życzenia zostawiam

Zdrowych, radosnych i wesołych Świąt
życzę Wszystkim

którzy tu zostawili choćby jedną literkę :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-01-28 16:28
Wreszcie!!! Koniec z godzinami dla starszyzny :-))) Jest nadzieja na normalność :-))) Pozrdawiam rośnie :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-01-30 22:51
Godziny były narzucone, nie uzgodnione a co najważniejsze jako pomysł nietrafione jak zakaz wejścia do lasu :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-03-08 08:56
Kobiety w Dniu naszego święta, życzę Wam przede wszystkim zdrowia, zakończenia pandemii i spełnienia marzeń tych maleńkich i tych wielkich Wznoszę za Nas lampkę szampana. Powodzenia. :-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-03-08 13:04
Dołączam do życzeń - Wam i sobie - zdrowia i ZDROWIA!
Niech się dzieje dobrze wkoło:-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-03-25 13:30
Po przerwie, forum wróciło do formy:-)
Sądziłam, że już zawiesili działalność ze względu na przeciążenie aktywności użytkowników lub zbanowali wszystkich po kolei, ot tak...dla zasady:-)

Zdrówka da wszystkich, dla zaszczepionych, oczekujących i tych, którzy nie wyrażają ochoty.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-03-27 12:44

> Zdrówka da wszystkich, dla zaszczepionych, oczekujących i tych, którzy nie wyrażają ochoty.

Nawzajem, nawzajem. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2021-03-27 22:56
Pół roku po wypadku w wyniku którego zostałem sparaliżowany przesiadłem się na taką brykę... https://www.dropbox.com/s/6wzxv2od6aoiqzz/video-1594313430.mp4?dl=0
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-04 17:59

> Po przerwie, forum wróciło do formy:-)

Wróciło pod troszeczkę innym adresem, ale zachowano wszystkie nasze wpisy.
witaj. mokrego dyngusa ;-) i bogatego zajączka.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-07 10:33
Witaj Kropku,
Spóźnione podziękowanie za zajączka...
Trzymaj się:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-10 12:08
:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-11 08:23

> Zapraszajmy się tutaj na wirtualną kawę, ciacho czy lampkę wina.

Ja zapraszam na grilla i piwo :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 684) (5832637 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 684 Poprzednia strona Następna strona