www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Winda schodowa w bloku - brak zgody Straży Pożarnej (2611 - wyświetleń)
- Autor 111xxx222 Dodany 2021-03-02 18:39
Dzień dobry,

zwracam się z zapytaniem do Was w sprawie montażu windy schodowej w bloku.
Schody mają szerokość 140 cm. Są wszystkie zgody od wspólnoty, są zapewnione środki na zakup i montaż windy schodowej.

Jednak Straż Pożarna nie wyraża zgody na montaż ruchomego krzesła z parteru na I piętro skąd startuje winda (ta tradycyjna), ponieważ w ich opinii będzie blokować drogę ewakuacyjną.

Krzesełko z szyną po złożeniu ma ok. 30 cm szerokości.

Czy ktoś z Was może przechodził przez takie problemy? W klatce mieszkają co najmniej 4 niepełnosprawne osoby oraz 3 kombatantów, którzy też mają problem z poruszaniem się.

Zdjęcie schodów: https://www.szybkiplik.pl/7M984w9cFm

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i instrukcje co mógłbym dla nich zrobić. Gdzie pisać, z kim się kontaktować.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-04-06 14:38
Witam w klubie. Od 2017 roku walczę o to aby spółdzielnia zrobiła COKOLWIEK abym mogła sama, bez znoszenia przez innych po schodach wyjść z domu. Nie zgodzili się na platformę schodową z tego samego powodu co u ciebie: za wąska klatka schodowa, nie zgadza się strażak. Podjazd przez balkon też nie bo (UWAGA) SZPECI ELEWACJĘ! Winda nie wchodzi w grę bo przeglądy i dla jednej osoby się nie opłaca. PFRON odmówił mi dofinansowania czegokolwiek bo blok był budowany w 2006 roku i spółdzielnia miała obowiązek dostosować wszystko wg prawa budowlanego. Niestety spółdzielnia uważa że ona nic nie musi. W PFRONie powiedziano mi, że zostaje tylko droga sądowa albo przeprowadzka. Tak się w Polsce dba o niepełnosprawnych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Winda schodowa w bloku - brak zgody Straży Pożarnej (2611 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill