www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / witam wasz wszyskich na forum (5555 - wyświetleń)
- Autor poczta12 Dodany 2021-03-28 11:50
witam  wasz  wszystkich  podrwiwam  wesoch  świat  wszystkim  życzę  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-03-29 17:11
Również Was serdecznie witam po długim pobycie w szpitalu i przechorowaniu covid. Cala rodzina chorowała. Nie było łatwo.
Trzymajcie się zdrowo  :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-03-29 22:29
Hejka, żyjecie jeszcze??? Jeśli tak, to witajcie... :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-03-30 15:07
Witaj. :-) Tak mnie choroba osłabiła że nawet pisać nie mam siły. Schudłam 10 kg Jeszcze  trochę i święta. Będziemy odpoczywać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-03-30 19:46
Mnie covid-19 jeszcze nie dopadł i robię wszystko tak, żeby mnie to świństwo nie dopadło. Ja mam kolejkę w maju... jeśli chodzi o to, czy skorzystam, to napiszę tak, jeśli dożyję, to skorzystam... Dopadło mnie coś innego, wypadek. Pół roku po wypadku w wyniku którego zostałem sparaliżowany przesiadłem się na taką brykę... https://www.dropbox.com/s/6wzxv2od6aoiqzz/video-1594313430.mp4?dl=0
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-04 17:46
Super "autko" ;-) Ciesz się nim jak najdłużej i unikaj niebezpiecznych zdarzeń.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-04 17:44

> witam po długim pobycie w szpitalu i przechorowaniu covid


Bardzo gratuluje wyjścia z tej niemocy - musiało być ciężko, skoro nawet na forum Ciebie nie było.
Podobnie mnie martwi nieobecność Sylwestra.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-04 18:14
Z forum zniknęłam jeszcze przed moją covidową chorobą. Chyba jeszcze w 100% z tego nie wyszłam choć już jestem w domu. Nie zaprzeczam lekko nie było i nadal nie jest.
Nie wiem co się z Sylwkiem dzieje, ale chyba też ma kłopoty skoro tak długo nie daje znaku.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-04 18:29
Może Amalian zna aktualną sytuację?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-07 10:29

>choć już jestem w domu<


Lidziu, cieszę się, że pokonałaś to świństwo, że jest dobrze.
Zdrówka!
Pozdrawiam Cię!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-04-07 11:28
Dzięki za dobre słowa. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-04-03 15:09
Wobec wypadków, covidów i innych nieszczęść: z okazji Świąt Wielkanocnych życzę przede wszystkim zdrowia, wszystkim możliwie dobrego wypoczynku, a tym, których to nie obraża, błogosławieństwa Bożego. :-)

Celowo w tym wątku, bo bardzo cieszy mnie wiadomość do Lidii. W sensie nie cieszy mnie koronawirus, ale rekonwalescencja jak najbardziej. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-03 19:33
Iota bądź zdrowa. Niech Cię Bóg błogosławi. :-))
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-06 18:57
A może to właśnie "Bóg" zesłał na ludzi tę plagę?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-07 08:46
A może tylko pozwolił abyśmy się z nią zmagali i przy okazji zaczęli myśleć o tym co jest ważne w życiu.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-08 06:51
Wierzysz, że ludzie zmienili swoje podejście do innych, życia, zwierząt i planety?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-08 09:23
Wierzę, że w końcu to nastąpi. Nie mamy innego wyjścia jeśli ludzkość ma przetrwać. :-)
Nadrzędny Autor Zośka Dodany 2021-04-08 18:03
Wiara czyni cuda ;-) Ludzie nie zmienili się na lepsze :-( Teraz bardziej zajadle skaczą też sobie do gardeł.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-04-07 10:30

>"Bóg"<


Idąc tym tropem Twoim to...na Ciebie też Twoją chorobę?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-04-07 19:11
Bóg? Albo kosmici?   :-D ;-)
Nadrzędny Autor Zośka Dodany 2021-04-08 06:53
Trafiłeś w sedno. Nie ważne kto/co, ważne, że ludzie to szkodniki, a planeta jest piękna ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-04 18:25
Może trochę inny temat poruszę, ale nie chcę odgrzewać dawnego wpisu. Opowiesz nam co u Wiktorii?
Nie było gdzie zdać tego pytania. Mam nadzieje, że wszystko dobrze.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-04-05 14:37

> Opowiesz nam co u Wiktorii?


Jak na dziecko z Zespołem Downa rozwija się, według specjalistów, ogólnie dobrze. Jest trochę wątpliwości, jak będzie z mówieniem – aktualnie mówi mało i jak znacznie młodsze dziecko (jest raczej na poziomie „baba” i „ga” niż „babcia” albo „to”, o mówieniu krótkimi zdaniami nie wspominając). Jeszcze nie wiadomo, na ile to kwestia opóźnienia intelektualnego, a na ile np. problemów logopedycznych lub słuchowych.

Za to świetnie chodzi i rozrabia – jest na etapie rzucania wszystkim, do czego dosięga, z łobuzerskim uśmiechem na twarzy i – najwyraźniej – świadomością, że wszyscy dorośli w okolicy rzucają się natychmiast żeby jej te różne rzeczy z rąk zabierać, jeśli dorwała coś innego niż nieszkodliwą zabawkę, bo się nawet przy rzucaniu prowokacyjnie rozgląda. :-)

Według rodziców, stosunkowo źle znosiła zamknięcie basenu w trakcie pandemii, bo pływanie jest w tej chwili jedną z tych rzeczy, które robią żeby ją usprawniać ruchowo, i brak tych ćwiczeń podobno odczuwalnie się jej odbił na kondycji.Ale wielkiego zastoju widać nie było, jak się ostatni raz widzieliśmy, na szczęście.

Podsumowując, póki co można powiedzieć, że wszystko dobrze, jak na wyjściowy poziom oczekiwań i okoliczności. :-)

Przy tej okazji dziękuję forumowiczom-darczyńcom i nadal zachęcam do ewentualnego „zamieniania” kawy dla mnie na kasę dla Małej, ale gdyby ktoś np. był przyciśnięty finansowo przez pandemię, może bez wahania odłożyć ewentualne darowizny na czas, kiedy będzie miał pełniejszy portfel: wedle opinii rodziców, z darowizn korzystają ale nie musieli Małej póki co niczego odmawiać, jeśli chodzi o formy terapii czyli nie ma palących potrzeb finansowych i budżet się spina Oczywiście jeśli ktoś ma możliwości i ochotę, to polecam Małą uwadze: darowizny mogą zawsze spokojnie poleżeć na koncie i poczekać na przyszłe potrzeby.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-04-08 21:52
a nawiasem mówiąc można tak oficjalnie zebrać na ogólnym forum? Choroba chorobom ale sposób na dotacje skandaliczny.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2021-04-09 18:21

> można tak oficjalnie zebrać na ogólnym forum?


Nie jestem pewna o co dokładnie Pan pyta. Bo tak:

1) Nie mam żadnych funkcji na forum (nie jestem moderatorem, administratorem itd.) więc trudno raczej mówić o tym, że to jest "oficjalnie". Więcej, nie mam nawet dostępu do informacji kto spośród forumowiczów kiedykolwiek dokonał darowizny (i czy w ogóle ktokolwiek to zrobił). Więc nie wiem, w jakim sensie to jest "oficjalnie" i jak wyglądałoby w porównaniu "nieoficjalnie".

2) Można by uznać, że puszczony przeze mnie wątek o subkoncie dla Wiktorii ma charakter reklamy i narusza regulamin forum. Wtedy nie chodzi o moją pozycję na forum, a o to że nikomu niczego reklamować nie wolno, w tym mnie też. Wprawdzie ja z tego żadnego zysku nie mam, ale ktoś mógłby mimo wszystko uznać, że to reklama, tj. że reklamuję pomaganie cudzemu dziecku. Tyle, że w czasach kiedy zapis o zakazie reklamy nadal egzekwowano i posty reklamowe były usuwane, posty-prośby - na cele własne proszących - były przez administrację akceptowane - oto bardzo dawny przykład (link). Gdyby takie posty były przez administrację uznawane za reklamy, nie zamieściłabym swojego. Skoro tamte nie były uznawane za łamanie regulaminu, przyjęłam że mój post raczej też go nie narusza. Skoro nadal wisi, to znaczy że albo nie było na niego skarg, albo administracja te skargi oceniła negatywnie.

Oczywiście może Pan zawsze zwrócić się do Administratorów. Biorąc pod uwagę obecny stan forum (w którym poszczane są bez żadnego problemu całe watahy zwykłych reklam komercyjnych produktów, "przebranych" za posty), nie wiem, czy ktoś jeszcze w ogóle na takie pytania reaguje. Ale zawsze może Pan sprawdzić. I piszę to zupełnie nieironiczne (bo kto wie, może mój post był skandalicznym naruszeniem norm forum, chociaż nie rozumiem jak się w takiej sytuacji dwa lata uchował bez problemów i skarg).

3) Jeśli pyta Pan o to, czy to jest legalne w prawie polskim, to tak, prowadzenie publicznych zbiórek za pośrednictwem fundacji charytatywnych jest legalne od bardzo wielu lat. Więcej, od kilku lat legalne jest zbieranie przez kogokolwiek na prawie dowolnie wybrany cel (także zupełnie niedobroczynny), jeśli zbiórka spełnia pewne dosyć proste wymagania formalne. Dlatego istnieją takie portale jak np. https://zrzutka.pl/

Znajdzie Pan tam zbiórki na najróżniejsze rzeczy: od remontu domu, przez wydanie książki, po "Potrzebuje na start żeby otwierać własną dzaiałalność gospodarczą" (kompletnie nie wiadomo jaką).

Oczywiście wtedy jest pytanie czy znajdą się tacy, co chcą komuś pieniądze podarować (na cele charytatywne ludzie dają znacząco chętniej niż np. na podróże, nieokreślone działalności gospodarcze albo spłatę czyichś długów). Ale gdyby ktoś chciał np. dać pieniądze na cudze wakacje lub wydanie książki, to właściwie czemu nie? Jeden kupuje sobie piwo, czekoladę lub bilet do kina (jeśli go stać). Inny może "kupić" komuś możliwość wydania książki, godzinę rehabilitacji, albo kawałek nieokreślonej działalności gospodarczej... jeśli zechce. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-10 12:04

> rozwija się, według specjalistów, ogólnie dobrze.


Bardzo Ci dziękuję Iota za informacje.
To miłe, że małej jakoś się wiedzie. I ma rodziców którzy o nią dbają i ich na to stać. Bo to jest niesłychanie ważne.
Nadrzędny - Autor HubertMazur Dodany 2021-04-06 08:32
Również Witam :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2021-04-08 18:52
Witaj...
Ja też interesuję sportem a dokładnie "dźwiganiem ciężarów" tj 50g 100g whisky... :-) ;-) :-p

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / witam wasz wszyskich na forum (5555 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill