www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 685) (7140689 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-15 13:25
A ryby jeszcze można gdzieś podglądać?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-15 13:51
Kiedyś podawałem tu link na forum a teraz
na pocieszenie ;-) youtubik
Ryb tyle jak w akwarium ale popatrzeć można.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-04-15 15:35
Kiedyś wchodziłam na stronkę rybynazywo.pl ale teraz nie ma bezpośrednich relacji. Tam było fajnie, bo kamera była na stałe zamontowana. Kilka lat temu.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-17 17:39

> W Przygodzicach <


W starym miejscu są też 3 jajeczka, Kropku:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-17 18:09
Czwarte zostało wyrzucone. Pewnie Dziedzic napsocił ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-18 01:37
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-04-19 10:07
Dzięki, Kropku, nie podoba mi się, ale prawo natury tak ma.
A może to było kukułcze?:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-11 08:23

> Zapraszajmy się tutaj na wirtualną kawę, ciacho czy lampkę wina.


Ja zapraszam na grilla i piwo :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-16 11:41
Niedawno posadziłam na balkonie bratki, a dziś lawendę francuską. Mam nadzieję, że przetrwa, bo bratki coś marnie rosną. Taką lawendę pierwszy raz mam na balkonie. Może macie jakieś doświadczenia z tym kwiatkiem?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-16 22:17
Skoro piszesz posadziłam to zapewne kupiłaś gotowe sadzonki? Lawendy nigdy nie widziałem rosnącej na balkonie ;-) czasami ktoś miał posadzoną maciejkę.
U mnie na parapecie okna pięknie wykiełkowały nasiona groszku pachnącego, goździka brodatego i floksów. Nie wiem czy będą rosły jak przesadzę je do ogródka (mam taką nadzieję). Jeszcze nie wiem jak to zrobię ale zamierzam przesadzić je w przyszłym tygodniu.
A może jeszcze poczekać?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-17 07:48
Lawenda francuska podobno dobrze się sprawdza na balkonach i tarasach. Jednak jak już pisałam nie mam w tym doświadczenia.

Floksy , goździki i groszek pachnący znam tylko z ogródka. Szczególnie pamiętam ich cudny zapach. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-25 16:05
Zimna niedziela.
Pusto tu:-)
Gdziekolwiek jesteście - pozdrawiam:-)

P.S. Czy niedziela może być zimna?:-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-25 16:48
Również pozdrawiam. :-)
U mnie cały dzień było zimno, a teraz kiedy usiadłam , to wyszło słonko i świeci mi prosto w oczy. Muszę wstać i zasłonić żaluzje. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-27 14:59
Trochę ruchu Ci nie zaszkodzi ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-27 16:01
Ruszam się , ruszam, tylko słaba ciągle jestem. Dziś nawet spacer był trudny. Dziękuję jednak Bogu za życie, trudne, ale jest. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-27 19:06
Ja dzisiaj miałem trzygodzinny spacer :-) trochę odwykły nogi od takiego chodzenia, ale pogoda była wymarzona.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-02 18:48
HEJ...HEJ.. :-) Postanowiłam skrobnąć coś, pogoda wymarzona na "skrobanie" :-))) Leje, wieje, ziąb, wcale nie wiosennie... a tak już chciałoby się ciepełka... Och.. jakie kiedyś były pięknę czasy....
Czasem myślę, że "Góra" bardziej komunie sprzyjała. Pamiętacie 1 Maja z deszczem? Ja nie. Może już przestanę marudzić :-)). Na ogródku kwitną mi tulipany żółte i papuzie, i narcyze, a żonkile prawie przekwitły i krokusy też. Kwiatki oglądam przez okno bo nie sposób posiedzieć na tarasie. Mam nadzieję, że miło spędzacie Trzydniówkę :-))) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-05-03 10:20
Pamiętam ostatni pochód pierwszomajowy w śniegu. Pięknie wyglądały kwitnące tulipany na rondzie Kaponiera na śniegu.
Moje tulipany nie chcą się od tygodnia rozwinąć :-(
Ale inne kwiatki rosną. Chyba mi zmarzł groszek pachnący który też się zatrzymał we wzroście.
Muszę rozpalić w piecu bo wieczór nie zapowiada się dobrze.
Mogę powiedzieć, że dobrze że jest taka pogoda bo Kryształek dokonał wpisu na forum ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-04 14:48

>Pamiętam ostatni pochód <


Kropku, co to znaczy ostatni ?

Dziś matury i kasztany nie rozkwitły. Nie martw się więc o tulipany, wszystko będzie dopiero.
A paląc w piecu czego używasz? :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-05-05 09:02
Ostatni bo następnych już nie było ;-) na zasadach komuny(nawet sprawdzanie obecności ;-), uczniowie ze szkół, ludzie z zakładów pracy i oczywiście przemarsz przed trybuną z kacykami z pzpr .

Faktycznie pierwszy tulipan rozwinął swe płatki a wygląda jak żółta piwonia ;-) kolejne pięć już tuż tuż.

Palę drewnem, jest to czasochłonne bo ciągle trzeba dokładać aby nie wygasło.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-05 14:37
Pamiętam ten 1 Maj w śniegu, ale zielono już było :-) Nawet Niebo płakało nad nami... :-( To nie był zły ustrój... ludzie dla ludzi... a że od wieków człowiek człowiekowi wilkiem, to wyszło jak wyszło :-) Niektórym to kążdy ustrój będzie beee... No...  ale teraz jest lepiej... bo kto jest najbogatszy?..., a robotnik?... na śmieciówkach... Jedyna dobra zmiana to otwarte granice i "wymarsz" młodych do lepszego życia. Z mojego otoczenia znowu młodość "wywiało" :-(.  A starzy? Cóż, jak sobie pościeliliśmy, tak się wyśpimy ;-)

Kropek z powodu szybkiego spalania drewna, nie korzystam z kominka, choć ciepło bijące od niego jest nieporównywalne z c.o.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-05-05 15:02
Akurat drewna mi nie brakuje " mam jakieś 200 drzew po pożarze lasu a wygląda to jak w powiedzeniu "drzewa umierają stojąc"  a i wiatrołomów nie brakuje brakuje tylko czasu aby je pozbierać.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-05-05 17:41
nareszcie ktoś cieplej o minionym systemie który był zdecydowanie cieplejszy równiejszy i sprawiedliwy a także bezpieczniejszy. A bieda robotnika jaka była taka jest a nawet teraz jest bardziej gnojony. Pozdrawiam Cie za te cieplejsze słowa
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2021-05-05 20:10
To prawda, było stabilnie i szkoda, że robotnicy nie docenili tego, bo dziś nie mają nic do powiedzenia.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-04 14:45

>HEJ<


No, hej Kryształku, hej!
Fajnie, że skrobnęłaś, że wiemy iż Twoje kwiaty kwitną w różnych kolorach, że je sycisz wzrokiem i że niebawem taras będzie miejscem Twojego bywania
w słońcu przy pysznej kawie.
Wiemy, że jesteś, że wszystko OK i że tęsknisz za nami:-)
Pozdrawiam serdecznie też:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-04 18:17 Zmieniony 2021-05-04 18:30
Sonka :-) Z tym "OK", to nie do końca ok. :-) Dopadły mnie awarie elektryczne, w tym pieca co i kompa - i tylko one zostały usunięte. Już nie będę pisać o kłopotach z tym związanych. najważniejsze że w końcu zostały naprawione. Ale mam jeszcze spaloną kuchenkę (urządzenie) i nie mam siły na zakup, bo to i rozładunek i szukanie montera z uprawnieniami, jakby nie mógł to zapewnić sprzedawca, oczywiście odpłatnie. Jakby tego było mało to i sieć szwankuje od kilku m-cy. Weszłam w temat i okazuje się, że na naszym terenie wielu odbiorców ma problem z internetem, niezależnie od operatora. Toteż korzystam z okazji -  nie wiedzieć czemu, od 3 dni śmiga - i piszę. Przewiduję problemy jeszcze przez 2 m-ce. Z niektórymi muszę się rozstać, z innymi  "zaprzyjaźnić".Jak widzisz los nikogo nie oszczędza :-) Co prawda moje problemy są niczym w porównaniu do sytuacji zdrowotnej w kraju na każdej płaszczyźnie - chorych, personelu medycznego, przedsiębiorców i wszystkich, których dotknęły obostrzenia. Czy ta wiosna mnie cieszy? Przecież to już 2 m-c, a ile było ciepłych dni? Za chwilę lato i będziemy sie chować przed słońcem i.... znowu jesień...

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-05 13:41

> mam jeszcze spaloną kuchenkę<


Kryształku, często w sklepie mają/znają fachowców od podłączania z uprawnieniami, może warto zapytać, albo może polecą kogoś?
Pory roku następują po sobie, więc nie myśl o jesieni, a o lecie ciepłym, bez szaleństw temperatur saharyjskich i deszczy monsunowych.
I nie znikaj na długo, pisz co w przyrodzie piszczy, co rozkwitło, a co przekwitło.
Pisz:-)
Pozdrowienia serdeczne:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-05 14:45
Sonka :-) wiem, ale to jest na tej zasadzie: Pan taki i taki się tym zajmuje, ale nie wiem czy jeszcze to robi.. dzwonię... tel. milczy.. albo ...nieee ja już się tym nie zajmuje.. może taki a taki...

Niestety pandemia zrobiła swoje...

Na razie net działa, sama jestem zdziwiona, może naprawa komputera pomogła... nie wiem.Tak czy siak - porządek z operatorami muszę zrobić, bo mam 3 a mogę mieć 1.

U mnie dziś słoneczko, ale wiatr, mimo wszystko poprawia nastrój.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-05-05 14:57

>U mnie dziś słoneczko, ale wiatr, mimo wszystko poprawia nastrój.


<
Poprawi Ci się jak dzisiejszy solenizant wreszcie słodkości do kawiarenki przyniesie. :-)

Waldek wszystkiego najlepszego. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-05-05 15:06
Dziękuję .
Oczywiście słodkości niosłem ;-) ale musiałem zostawić na zewnątrz bo przestępcy w niebieskich mundurkach nie wpuścili do środka.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-05 15:48
"Imię Waldemar posiada rodowód germański.
Oznacza ono tyle co: „ten, który jest sławny przez swoje panowanie”.
To wyczytane:-)

Waldemarze Kropku - niech Ci się święci ten dzień i nie tylko dziś w zdrowiu i radości.

Nie tłumacz się, że nie wpuścili Cię ze słodyczami, zjadłeś sam, po drodze, a pretekst wymyśliłeś. Trudno.

Pozdrawiam:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-05-08 19:07

> Oznacza ono tyle co: „ten, który jest sławny przez swoje panowanie”.


Wobec tego muszę się ubiegać o koronę :-) na razie króluje "wuc" żeby nie powiedzieć wuce albo dosłownie szambo.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-05 19:54
Kropek - ciepełka nie tylko od pieca, wszystkiego naj... , ...... a gdzie konkretnie zostawiłeś te słodkości? :-) Poszukam... nie przepuszczę takiej okazji :-)))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-05-08 18:59 Zmieniony 2021-05-08 19:08
Sonka zjadła i zgoniła na mnie , ale nic to, zawsze do kawiarenki można dostarczyć nową dostawę ;-) Dla Ciebie pod przykryciem mały eklerek ;-)
Bardzo dziękuję, Wam dziewczyny  za życzenia
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-07 09:46
Pozdrawiam wszystkich, zimno za oknem i deszcz wisi w powietrzu.
Od poniedziałku majowe, piękne dni, ponoć.
Planujcie już, jak je wykorzystać, bo kto wie, co będzie z aurą, a zośka bywa zimna.

Miłego patrzenia ( nie tylko przez okno) na cudne, wiosenne kolory.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-05-07 11:39
U mnie dziś od rana leje deszcz. Ze spaceru nic nie będzie. :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-05 15:50
Kryształu, niestety, wirtualnie nie da się tego zrobić.
Chyba, że Kropek ma takie siły:-)
Sprawdzimy?:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-05 20:07
Wieczorem odkryłam :-)), że moje tulipany wcale nie są żółte, tylko białe!! Codziennie na nie patrzę przez okno i takie rewelacje!!! Są piękne, delikatne. okazuje się, że im większe i starsze tym bielsze.
Ale żeby nie było tak pięknie, to na tarasie pokazały się czarne ślimaki.. brrr... Oszaleję z tym robactwem, jak nie patyczaki, to ślimaki. Nie wspomnę o mrówach.

Sonka Kropek niech imieninowo szaleje :-))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-07 09:41

>Wieczorem odkryłam <


Kryształku, to Ty masz super wzrok. Rozumiem, odkryć w ciągu dnia - naturalne, ale wieczorem odróżnić białe od żółtego to już trudniej:-)
tym bardziej z oddali, zza okna:-)

A może jest jakiś patent na ślimaki, aby im zmienić trasę?
Zna ktoś?:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-05-07 11:38
Jeżeli to są ślimaki "bez domku" na plecach, to wystarczy puszka z resztką piwa, a wszystkie tam wejdą. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-07 12:31
Lidian - ślimaki są bez domków i są obrzydliwe, nie wiem czy widziałaś je. U mnie w ubiegłym roku pojawił się 1. Jak go zobaczyłam na tarasie to natychmiast wstałam o 5 rano i go zlikwidowałam szczotką mam nadzieję, że nie jesteś obrońcą zwierząt? :-). Potem już nie było. Teraz już 2 pojawiły się, potraktowałam je proszkiem do prania. Piwa nie znoszę, nawet zapachu - poza tym co miałabym robić z puszką ślimaków?

Ale dzięki za radę. :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-05-07 12:36
Nie powiem Ci co miałabyś zrobić , bo …….. to nieładne. Miałam taki problem w czasach , kiedy jeszcze jeździłam na letnisko. Puszka po piwie pomogła. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-07 12:23
Sonka :-)))) ależ dosłownie wszystko postrzegasz :-)))) Dla mnie wieczór t0 19-sta - 21-a. :-) O tej porze roku to jeszcze dzień. Poza tym mimo wiatru wyszłam ze swojego cieplego gniazdka i z bliska je obejrzałam. :-)) Jeśli chodzi o kolor kwiatów, to mam różę, która miała być biała, a też ma odcień lekko żółty - widać los tak chce :-)) Kupuję białe - a jest żółtawe :-)) Co to oznacza???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-05-07 12:39
Ja mam na leku (chyba na ciśnienie), że mogę widzieć na żółto. :-) To efekt uboczny.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-07 16:40
Biorę leki na nadciśnienie i faktycznie pisze, że można mieć zaburzenie wzroku, ale nie myślałam, że zaburzenie kolorów... cóż starość... :-))

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-05-07 17:03
Również pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-10 17:40

>ależ dosłownie wszystko postrzegasz<


Kryszatałku, tak na usprawiedliwienie napiszę, że to była mała prowokacja:-)
Przed nami najdłuższe dni w roku, lubię długie wieczory w jasności dnia.
Czy Twoja ogrodowa róża już kwitnie ? Oglądałam naszą w ogródku, to daleko jej do kwitnienia.
Za to jest tak uparta, że z gruzów się odbiła, po rozbiórce starego domu, przygnieciona, udeptana, przysypana,
a jej wola istnienia zadziwiła, więc jestem z niej dumna:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-17 15:15
Sonka nie pisałam, bo miałam problem z internetem, na szczęście syn przyjechał i dziś problem rozwiązał, mam nadzieję, że na długo :-)
Jeśli chodzi o różę, to faktycznie też kiepsko odbija, niestety moja też dużo przeszła i nie raz przeznaczona była na zagładę. Uparcie walczy o przetrwanie. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-05-17 15:30
Miało padać, a nie pada, a kwiatki czekają. Poczekam jeszcze godzinę, zjem obiadek, jak nie popada to konewka w dłoń.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-17 15:36
Będzie padać w nocy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 685) (7140689 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill