www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Koronawirus kontrowersje. (3040 - wyświetleń)
- Autor Zośka Dodany 2021-04-11 21:01
Wpadłam tak "na szybko", bo mam nowe, dziwne niusy. Każdy z was miał/ma kontakt z osobami, które chorowały na Covod 19, lub chorował itp. Może piszcie o tym dla zrozumienia przez innych. Dzisiaj na małym spotkaniu dowiedziałam się, że część osób niby po Covidzie i niby z Covidem mają objawy i RTG pasujące do... gruźlicy! Na własne oczy widziałam opis RTG! Do niedawna nasi ministrowie - fachury ds. lecznictwa i lek. wirusolodzy, oraz ci z UK twierdzili, że NLPZ oraz sterydy pogarszają przebieg choroby! Przyłbice były podobno bezpieczne i nas miały chronić! Teraz wirusa leczą niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi, sterydowymi PZ, a przyłbice na śmietnik! Co jest grane? Ludzie zaczęli się sami leczyć, typowe objawy kataru, przeziębienia są wymieniane jako I objawy Covida!? Ciekawe, że gruźlica ma też objawy jak przy grypie! Niby wielka "słwa" Dr Kuna z Łodzi kiedyś twierdził, że palacze nie chorują - zwalczają COVID? Teraz twierdzi, że Covid SARS-CoV-2 był znany już 50 l. temu? Ja osobiście go znam i bym nie wierzyła, ale... media go cytują :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-12 12:15
Zosia , a Ty jesteś lekarzem z wykształcenia, że podważasz wypowiedzi innych lekarzy?
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-12 18:34
Ci "lekarze" sami podważają własne wypowiedzi! :-( Nie, nie jestem lekarzem, ale jak pis. wyżej - przeczytaj uważnie :-) Pielęgniarka pracująca ponad 20l. na oddz. ch. płuc (oddziałowa) chyba coś o tym wie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-13 09:55
Wiele lat pracowałam w służbie zdrowia i wiem , że osoby z długoletnim stażem w szpitalach mają wiedzę, ale raczej nie podważają wiedzy lekarza na forach internetowych.

>Pielęgniarka pracująca ponad 20l. na oddz. ch. płuc (oddziałowa) chyba coś o tym wie? <


Tak "cos", ale to zawsze jest mniej niż wie lekarz.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-13 17:04
Pani jest politykiem? Nie daj Boże PIS? ;-) Proszę się nie gniewać, ale pisze p. ogólniki, odp. nie związane z treścią mojego postu :-(
1) Nigdzie nie napisałam: wiedzy lekarza na forach. To dobra znajoma, która u nas bywa, ja też nie jestem jak już pisałam prac. sł. zdrowia, więc o co chodzi? 
2) "cos", ale to zawsze jest mniej niż wie lekarz. RTG opisuje radiolog. Oddziałowa wie tyle samo, albo więcej niż lekarz (musi).
3) Nie trzeba lekarza żeby zauważyć zaprzeczenia i bzdury wypowiadane przez tych niby fachowców :-( Pisałam już o tym: maseczki/przyłbice, leki p. zapalne itp.
4) Nie zgadzasz się z moją wypowiedzią na temat maseczek itp. w "przywitaniu", ale jak wynika z twoich innych postów zachorowałaś mimo ścisłego stosowania się do zaleceń rządu.
Poza tym właśnie lekarze - nie politycy/medialni widzą związek i "korzyści z Covida - przewrotnie. Większa wykrywalność gruźlicy płuc, dziwnych i już prawie zapomnianych bakterii itp. Ja dopiero teraz zauważyłam niechlujstwo i okropne zachowanie ludzi w sklepach i marketach :-(
Jakoś mi nie daje się oznaczyć wypowiedzi jako cytat :-(

Pozdrawiam.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-13 17:55
Zupełnie się nie rozumiemy i chyba nigdy do tego nie dojdzie przez to, że zaczynasz mieszać politykę z moimi wypowiedziami. :-(
Nadrzędny Autor Zośka Dodany 2021-04-13 18:25
Wybacz, ale nie ja mieszam, tylko Twoje wypowiedzi są w tym tonie :-( Nie widzisz tego? Spadam, bo chinkali mi dochodzą :-)
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-12 18:40
Poza tym, "mignęło mi", że chorowałaś na Covid 19, to może podziel się doświadczeniem z innymi?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-13 10:02
Co chciałabyś wiedzieć?
Powiem tyle, gdyby nie wspaniały personel medyczny w szpitalu cowidovym, to może bym z Wami tu nie pisała. Wspaniali oddani chorym ludzie.
Do domu wróciłam o własnych siłach. Do dziś odczuwam późne efekty choroby i tak może być przez kilka miesięcy.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-13 17:08
Wybacz ale to brzmi jak reklama, pean na cześć jedynie słusznej władzy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-13 17:57
Władzy???????????? Przecież to jest podziękowanie dla tych co Ci tyłek ratują jak zachorujesz.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-13 18:29
Ja mogę dziękować sobie, bo... używam logiki i tylko to mi "ratuje tyłek". Zarażeni są sami sobie winni: kościół, mokra szmata na twarzy i zbyt mała odległość itp.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-13 18:51
Chciałabym usłyszeć co powiesz jak Cię to świństwo złapie. A może wtedy zrezygnujesz z pomocy lekarza?

>Zarażeni są sami sobie winni: kościół, mokra szmata na twarzy i zbyt mała odległość itp. <


Chcesz powiedzieć , że sama sobie zasłużyłam na to co przeżyłam. Mylisz się, ale nie będę tutaj opisywała dokładnie mojego postępowania. Forum to nie miejsce na to. Powiem tylko, że ksiądz na 100 procent mnie nie zaraził, bo się z nim przed chorobą nie spotykałam. Dopiero w szpitalu jak mi dawał Sakrament Chorych.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-15 20:34
OMG typowe :-( Po 1) czemu ma mnie "złapać"?, po 2) z jakiego powodu życzysz innym "tego co tobie niemiłe"? Po 3) To "co chciałam powiedzieć" to napisałam, nie dorabiaj do tego swoich "przemyśleń/domniemywań".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-16 08:05

>OMG typow<


Obrażasz mnie? Nie wiem co to znaczy.
Ad 1
Bo jest pandemia i to może złapać każdego
Ad 2
Nikomu źle nie życzę więc nie mam powodu Tobie tak życzyć, tym bardziej, że Ciebie znam tylko z forum
Ad3
Widocznie niezbyt jasno się wypowiedziałaś i zostałaś źle zrozumiana. Nie przyszło Ci to do głowy?
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-04-17 15:27
Szczerze miałam już z tutaj nie zaglądać, ale wyświetliło, że mam wiadomości. Ze zwykłej ludzkiej ciekawości zajrzałam :-( Lidian! Bardzo chcę, ale za cholerkę Cię nie rozumiem, ciągle negujesz! "OMG" to typowy skrót stosowany w necie; znaczy "o mój Boże". Może i mi "...nie przyszło", a tobie "...przyszło do głowy"? Mam odczucie, że jesteś bardzo przez kogoś, coś  skrzywdzona. Mało tego z twoich postów wynika,  że próbujesz być "zołzą" ale ci to nie wychodzi :-) Pójdę dalej w swoich rozkminach: jesteś przywiązana emocjonalnie do tego forum i niektórych ludzi. Cały czas jest tutaj ktoś kto  cię "mierzi", jest zwyczajnie zły. Ty to wiesz i czujesz. Gdzieś przeczytałam, że nie było Cię na forum przed Twoją chorobą - myślę, że to NIE przypadek - ktoś cię wygonił/ odstręczył. Było to już dawno po Joli (jak wynika z dat). Może z czasem, kiedyś przeczytam pozostałe posty i będę miała obiektywny pogląd.
Teraz pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-17 18:42
Dzięki za wyjaśnienie OMG.

> Pójdę dalej w swoich rozkminach<


Szkoda czasu. Jesteś w błędzie. :-)
Nadrzędny Autor Zośka Dodany 2021-04-23 04:36
Jak wynika z całości to ty się mylisz lidian!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Koronawirus kontrowersje. (3040 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill