www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 687) (7140322 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2021-05-28 12:50
Jakie ciepło???? brrrr... :-))) Właśnie montują mi piec, wszystkie drzwi rozwalone na oścież i zaczynem dygotać... Na szczęście nie pada, bo nanieśliby wody do domu... Nigdzie nie mogę się schować bo latają po wszystkich pomieszczeniach, a do końca chyba jeszcze daleko........
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-05-28 13:06
Niestety rozpadało się... :-(  no to będzie co robić.... :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-05-28 13:17
Za to już niedługo będziesz miała ciepełko. Wytrwasz. Powodzenia. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-05-31 15:48
Chyba już wszyscy marzą o tym ciepełku, bo bez przesady, ile można czekać?
A tymczasem alergia ze wzmocnioną siłą daje się we znaki... kapie mi z nosa, oczy łzawią, powieki zapuchnięte i w ogóle nie do życia jestem.

Trzymajcie się, ciepło ( upały! - ponoć) za progiem.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-05-31 18:44
Nie strasz mnie. Nie znoszę upałów. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-01 11:27

> Nie strasz mnie. Nie znoszę upałów. :-)


Ja zdecydowanie wolę ciepło. A niestety nawet w Dzień Dziecka słoneczka nie widać.
Ale jest dobrze, tylko nad wodą komary mogły by być mniej "zajadliwe" ;-)
Do normalności jeszcze daleko ale się poprawia. Nawet Amalian dał znać, że nie dał się covidowi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-01 11:56
U mnie dziś już deszcz pada, ale jest ciepło. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-01 17:51
Też u mnie padało, ale ulice po pół godzinie już były suche.
Dzień Dziecka zaliczony, słodycze i inne "gadżety" rozdane.
Dzieci zadowolone organizator też ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-01 18:24
A u mnie nawet kropla nie spadła, Dzień Dziecka też zaliczony, choć nie tak spektakularny jak u Kropka :-)< ale niespodzianka była :-))) i darczyńca też zadowolona :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-01 18:40
Dawać to większa radocha niż dostawać :-) Chociaż przyjmowanie też jest przyjemne a radość obdarowanego daje radość tym którzy prezenty dają.
Może impreza nie była spektakularna, bo to mała wioska i nawet nie ogłaszana, ale ja jestem usatysfakcjonowany.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-03 19:36
Nareszcie ciepło!! :-)) Posiedziałam na tarasie, posłuchałam jak ptaszki ćwierkają..... itd.. itp... :-))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-04 09:22

>Nareszcie ciepło<


Kryształku niby ciepło. Kolejny miesiąc pogoda nie ma zamiaru na jednoznaczność. Chcę temp. 25 stopni i słoneczko.
Teraz chmurki podejrzane i czekam...co dalej, bo wyjść muszę.
Smacznej kawki wszystkim:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-04 12:34
Sonka  Cieszyłam się za wcześnie :-(. U mnie też pogoda niepewna i też obawiam się wyjść.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-20 22:14
A ja się wybrałem w Bieszczady na dziesięć dni ;-) Zero zasięgu w domu gdzie przebywałem. zadzwonić jeszcze było można na jednej kreseczce ale netu zero.
Trochę pozwiedzałem, nad Soliną nie byłem ze względu na trudności komunikacyjne. Ustrzyki Dolne, Sanok, Rzeszów. Do Przemyśla też nie dotarłem chociaż tam miałem bilet i powrotny też z Przemyśla ale Rzeszów miał lepsze połączenia z miejscowością do której jechałem.
Sklepu też tam nie było ;-) ale ja sobie jakoś zapobiegawczo radziłem.
Teraz już wróciłem. Kwiatki przetrwały, znajomy mi podlał. Truskawki pierwsze zjadły ślimaki tak jak moje ogórki ale teraz dużo nowych kwiatków i pomidory też kwitną ;-) Pszczoły murarki zakończyły już swoje loty i swój żywot.
Podróż spoko. Ludzi ponad ilość miejsc nie było. Wysiadali, dosiadali inni we Wrocławiu i Krakowie. Może dokładniej gdzieś opiszę jak już się pozbieram po powrocie, bo dużo spraw nowych się pojawiło.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-06-21 07:26
Jeżeli wypocząłeś, to jest najważniejsze. :-))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-21 15:28
Kropek trochę Ci zazdroszczę, tak niegroźnie :-))) W Bieszczadach byłam na parodniowej wycieczce - koniec lat 70 -tych. Nad Soliną też byłam, pamiętam też domy - lepianki i dzieci siedzące na progu domu. Biedny to był region. Bardzo żałuję, że później mając już swój pojazd, nigdy tam nie pojechałam.. Zawsze było coś ważniejszego - szkoda. Morał z tego taki, że nic nie warto odkładać na potem :-))) W młodości trzeba szaleć na maksa, by potem niczego nie żałować :-))).

Pozdrawiam :-))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-06-22 19:34
Tak porównując, niewiele się tam  zmieniło porównując np do wielkopolski. Ale są też nowe piękne domy.
Komunikacja między miejscowościami fatalna. A chęć kupienia bochenka chleba to zmarnowanie przynajmniej 4-5 godz. Nie wspominam dostępu do służby zdrowia i urzędów.
Cieszę się , że zdołałem trochę zwiedzić i zobaczyć ten region kraju.
Masz rację ;-) niczego nie powinno się odkładać na później tylko żyć na fullllll.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-05 10:11
Dziś od rana piękna pogoda. Jeszcze nie jest upalnie więc spacer mi się udał. :-)) Życzę Wam dobrego dnia.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-05 14:17

>od rana piękna pogoda <


Lidziu, u Ciebie pogoda piękna. Tu zmienna i nie wiadomo, co za chwilę.
Jestem umówiona, muszę wyjść, spoglądam w niebo - bez parasola nie ma co marzyć.
I ja życzę Wam dobrego dnia, a właściwie popołudnia:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-12 14:54
Lubicie szparagi? Ja bardzo - teraz sezon i są tanie. Piszę w tym wątku, bo "Kuchnia" jest zainfekowana reklamami :-))) Miłego popołudnia :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-06-15 12:13
Kryształku, rzadko robię szparagi, lubię, ale dzisiaj kupiłam fasolkę :-)
Zabiegana jestem, mam zabiegi.
Wnuczka była chora, więc siedziałam z nią.
Naszło mnie na generalne porządki, jestem po i ciszę się, ale umęczona też jestem bardzo.

Mogę teraz radować się latem, ale podobnie, jak Lidzia, źle znoszę upały, niestety.

Życzę miłego czasu ze słońcem, radością w sercu:-)
Pozdrawiam wszystkich:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-19 14:47
Upał nie do wytrzymania, dla takich ludzi jak ja, a ma być jeszcze cieplej. U Was też tak gorąco?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-19 16:09
Lidzia, niestety, tak.
Dobrze, że wiatr chłodzi trochę. Kolejne dni będą jeszcze cieplejsze, bo nagrzane mury, beton.
Parasol na balkonie chroni kwiaty i zmniejsza bezpośrednie działanie słońca, daje cień.
No, cóż lato wszędzie:-)

Pozdrawiam Was:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-19 17:32 Zmieniony 2021-06-19 17:36
U mnie słonko jeszcze w okna świeci. Mam rolety zewnętrzne, ale i tak jest gorąco. Kwiaty na balkonie "zdechły." Podlewane, ale chyba się ugotowały.
Temperatura u nas dziś 34 stopnie w cieniu, a na termometrze zaokiennym w słońcu 50 stopni.

Dziś nas czeka tropikalna noc. Chyba nie pośpimy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-20 19:47
Niedawno przeszła taka ulewa, że ludziom mieszkania pozalewało. Słońce świeciło i nagle taka nawałnica. Nie trwało to długo, ale straty są.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-20 20:00
Co za czasy..., nie ma "spokojnych" burz, tylko nawałnice... Kiedyś to były czasy..., nawet  stanie pod drzewem było bezpieczne :-)))) A po burzy - cieplutkie, krystaliczne kałuże, po których chodziło się boso... :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-20 20:25
To już przeszłość. Niestety.
Dziś nam drzewa powaliło. nawet wiaty. Nie było gdzie się schować. Moja rodzina dzięki Bogu szczęśliwie do domu dotarła.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-20 21:28
Do  nas ma jutro dotrzeć zmiana pogody i już się boję o mój żagiel, dzięki któremu mam w domku komfortową temperaturę 22 -23 st., a i na tarasie mogę posiedzieć parę godzin. Internet też jest zagrożony... A... póki co, prześpię się spokojnie :-))

Dobrej nocy, bez kataklizmów :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-21 07:28
Jeżeli ma być taka nawałnica jak u nas, to lepiej żagiel zwinąć.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2021-06-21 15:13
Niestety sama go nie zwinę, a nie będę angażować tych co go rozpinali, bo mieszkają trochę dalej. Co będzie... to będzie :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-20 22:18
Miałem telefon z Bieszczad, że tam też taka burza była. U mnie gorąco, byłem nad rzeką tam był wiaterek i było bardzo przyjemnie chociaż dużo zajęcia z odhaczaniem i wypuszczaniem złowionych rybek. Nie miałem czasu na popijanie zimnego piwa ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-21 07:30
W taki upał , to lepiej piwa nie popijać, nawet jeśli jest zimne. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-22 19:36
Jak to ja mówię " piwko nigdy nie zaszkodzi" ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-23 06:29
Kiedyś się śpiewało: "My młodzi, my młodzi. Nam bimber nie zaszkodzi. " :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-23 13:07
A niektóry bimberek był całkiem niezły :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-06-23 14:42
OJ był, był. Jednak dla mnie za mocny. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-21 15:39
Kropek dlaczego tak okrutnie traktujesz rybki? Przecież jak je zahaczysz i odhaczysz, to je ranisz. Taka rybka z całuśnym pyszczkiem, zranionym, zszokowana spotkaniem z Tobą, nie może wesoło pływać, a woda, pewnie niezbyt czysta, może spowodować infekcję pyszczka - szkoda stworzonka :-( Lepiej, żeby wylądowała  na talerzu :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-06-22 19:39
Teraz mnie zdołowałaś :-)
ale myślę znając rybki, że im wielkiej krzywdy nie robię a chyba rybka woli wylądować w rzece niż na talerzu. Takie małe nakucie to może sobie kolczyk wstawić, dla ozdoby.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-23 13:01
Twoje rybki - Twój wybór :-))))
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-07-16 11:53

> Twoje <


Kryształek, co z Tobą, pilnujesz osłony non-stop?:-)
Napisz, jak tam po burzach u Ciebie, wszystko OK ?
I, jakie masz teraz kwiaty kwitnące w ogródku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-01 10:04
Pada i wieje. Pogoda na pogaduchy w kawiarence. Zapraszam na herbatkę. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-07-03 17:00
Wakacyjna cisza w kawiarence:-)
Piekłam ciasteczka, bo jutro wraca moja wnuczka z krótkich wakacji, a wiem, że je uwielbia:-)
Zapach w całym mieszkaniu i nie tylko, chyba. Po obfitym deszczu fajnie jest, chłodniej, można nabrać sił, bo ponoć, znowu, ma być cieplutko bardzo.
Życzę Wam miłej niedzieli i odpoczynku:-)
Pozdrawiam też:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-07-08 11:22
Ciasteczka do kawiarenki , poproszę ;-) kawę zrobię bo mam, bo od dłuższego czasu ja kawy nie piję ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-08 11:48
Ciasteczko malutkie sobie dziś kupiłam i …. zjadłam. Niestety nie do kawy, bo też już od jakiegoś czasu nie piję. Nawet jej w domu nie mam.  :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-07-16 11:49

>w domu nie mam <


Lidziu a co to za kawiarenka bez kawy?:-)))
Rozumiem, że herbaty są pyszne, w zamian:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-16 13:12
Za to woda jest. :-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-07-16 11:51

> kawę zrobię bo mam <


No, Kropek, dobrze, że Ty masz kawę:-)
Dołożę swoich ciastek, piekę często sama. Idą, jak woda, bo chętnych sporo:)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-07-21 18:44

>  Idą, jak woda, bo chętnych sporo:)


I niech tak będzie jak najczęściej, nie dlatego byś miała dużo pracy ale dla tych spotkań ;-) i ich ilości.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-22 08:30
To znaczy, że są smaczne. Gorzej by było gdyby się napracowała, a nikt by jeść nie chciał. :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-08-27 15:15
Wakacje się kończą. Pogoda barowa. Czas na pogaduchy w kawiarence. Zapraszam. :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 687) (7140322 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill