www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jakie zioła przeciwbólowe (2561 - wyświetleń)
- Autor bertek Dodany 2021-06-24 07:19
Kochani, czy są jakieś zioła silnie przeciwbólowe? Silne leki przeciwbólowe już nie pomagają. Boli mnie w zasadzie całe ciało, stawy i mięśnia. Podobno to depresja pooperacyjne (endoproteza stawu biodrowego). W zasadzie nic nie mogę już z bólu robić. Do tego straszny ból kręgosłupa, no i oczywiście całe noce nie przespane. W dzień i nocy silne napady pocenia się. Leki antydepresyjne od dwóch miesięcy, też nie wiele pomagają.
Nadrzędny Autor kowals Dodany 2021-06-24 08:50
Brak magnezu i potasu może mieć wpływ na bóle, ale pomimo tego bólu trzeba regularnie ćwiczyć mięśnie... Po endoprotezoplastyce biodra może boleć nawet pół roku, bo niestety wszystko musi się prawidłowo osadzić w kości. Powinnaś zrezygnować z wszystkich leków przeciwbólowych, bo coraz bardziej się na nie uodparniasz, dlatego nie pomagają.... Wiem co mówię bo sama jestem po takiej dwukrotnej operacji.... Jedyne co mogę Ci doradzić to to żebyś nie odstawiała za szybko kul,szczególnie wychodząc na spacer...Bo to dodatkowo powoduje lęk przed upadkiem i powrotem do szpitala....

Dobre działanie przeciwbólowe daje również marihuana medyczna
https://centrum-mk.pl/marihuana-lecznicza-gdzie-kupic-marihuane-na-recepte

Oczywiście środek jest na receptę.
Nadrzędny Autor ron33 Dodany 2021-06-30 12:06
Żadne łatwo dostępne zioła nie będa wykazywać silnego działania przeciwbólowego - w takich przypadkach powinniśmy sięgnąć po odpowiednie leki lub, najlepiej, wybrać się do lekarza by wyeliminować przyczynę bólu. Jeśli chodzi o zapobieganie, to pewnie znajdziesz jakieś naturalne suplementy dostępne w formie roślin, poczytaj na przykład tutaj http://herbaya.pl Moim zdaniem ziołolecznictwo jest mocno niedoceniane w dzisiejszych czasach, ale też nie jest rozwiązaniem na wszystko.
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2021-09-07 07:42
U mnie migrenę często indukują zapachy. Poza niektorymi produktami spozywczymi najgorsze sa zapachy, a juz napewno te w niektorych sklepach. Pomijam sklepy z kosmetykami bo oczywiscie, ze tam beda mocne zapachy to np niektore sklepy z ciuchami uzywaja odswierzaczy powietrza z perfumami/kadzidelkami/ swieczkami- masakra- omijam duzym lukiem.

Jesli domowe sposoby nie pomagają, to nie ma co się męćzyć moim zdaniem i dobrze jest po prostu wziąc tabletkę:
aptekagalen.pl/bol-glowy-migrena

W aptece jest przegląd tabletek przeciwbólowych o nieco mocniejszym dzialaniu.
Nadrzędny - Autor papaja Dodany 2021-11-26 07:45
Zioła nie spowodują rozwiązania waszych bólowych dolegliwości. Ja na waszym miejscu przeczytałabym czym dokładnie jest fala uderzeniowa i w jakich przypakdach się ją stosuje. Mój mąż miał problem z bólem pięty, zdecydował się na taki zabieg i problem całkowicie został zażegnany.
Nadrzędny Autor sakri Dodany 2022-06-09 12:17
Zobacz sobie, jakie jest działanie marihuany medycznej - https://medicana.pl/medyczna-marihuana/ Pomaga przy wielu dolegliwościach, i z tego co czytam, to nie ma już większych problemów z uzyskaniem recepty w uzasadnionych przypadkach. Warto próbować i nie ma się czego obawiać. Jeśli coś ma pomóc w poradzeniu sobie z bólem, to naprawdę warto.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-06-17 12:36
Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest przyjęcie tego dobrodziejstwa bez żadnego znieczulenia. Pocieszę Cię, mnie też boli ciało, w szczególności głowa, po kraniotomii podpotylicznej i próbie usunięcia guza mózgu. Siedzi sobie na rdzeniu przedłużonym, a parestezje, z jakimi się borykam, nie są usuwalne. Stosuję metodę oszukiwania bólu - gdy boli jedno, ja uderzam w drugie i w ten sposób próbuję oszukać samego siebie :-).
Przeciwbólowe środki nie pomagają, pielęgniarka poleciła mi morfinę, ale wiadomo czym kończy się uzależnienie od niej.
Co mi pozostaje - łączę się z Tobą w bólu, jeśli to w czymś pomoże, będę szczęśliwy.
Trzymaj się. Ból ustąpi. Jestem więcej niż pewien.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jakie zioła przeciwbólowe (2561 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill