www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gdzie jest sprawiedliwość? (2337 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2021-08-02 05:49
Myślę, że w dobrym wątku piszę na temat tych że barier. Nie będę czepiał się nikogo ale z góry mówię to co, nie podoba mi się w naszym kraju. A mianowicie to, że jest stawiana spora bariera dla osób z umiarkowanym stopniem w tym kraju chcących podrózować. Nie każda osoba z umiarkowanym stopniem może pracować i zarabiać na siebie, w końcu dlatego między innymi mamy renty. Kilka dni temu wracałem z turnusu rehabilitacyjnego 200 km od miejsca zamieszkania, miałem okazję jechać pociągiem.
- Podczas jazdy miałem bilet ulgowy (dwa przejazdy w ciągu roku ze zniżką 37%). Po powrocie zaczałem uświadamiać sobie, jak Państwo Polskie mało robi dla nas niepełnosprawnych, gdyż jest wiele grup osób mających ulgi na przejazdy pks/pkp (nie mówię o osobach ze znacznym stopniem) kombatanci mundurowi, politycy....itd. oraz honorowi dawcy krwi.
Nie ukrywam że jest to bulwersująca dla mnie sprawa, bo czemu przemieszczając się gdziekolwiek, musimy płacić za pełny bilet.
- Dlaczego wśród stowarzyszeń, wszelkiego rodzaju organizacji pozarządowych w Polsce nie ma żadnego silnego "lobby" które domagałoby się dla nas zniżek. Co roku przecież jak okazuje się ubywa niepełnosprawnych rzekomo w Polsce więc kraj by nie zbankrutował gdyby wrowadzili dla każdego niepracującego niepełnosprawnego człowieka zniżek na busy,autobusy,pkp.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2021-08-06 19:08
Akurat honorowych dawców krwi bym się nie czepiała - "wytwarzają" substancję leczniczą, której zamiennika na razie nie ma, a która jest potrzebna (przynajmniej jako zabezpieczenie) przy każdym poważniejszym zabiegu chirurgicznym. Póki co może Cię to mało interesować, jeśli jesteś młody i do szpitala mało zaglądasz, ale ja już miałam sytuacje, w których moi bliscy musieli dostać cudzą krew - gdyby nie było wystarczająco dużo dawców, leczenia by nie przeprowadzono, co w przynajmniej jednym przypadku oznaczałoby zgon (młoda osoba - pasażer w wypadku drogowym z dużą utratą krwi). Niech im te zniżki PKP na zdrowie idą.

> Dlaczego wśród stowarzyszeń, wszelkiego rodzaju organizacji pozarządowych w Polsce nie ma żadnego silnego "lobby" które domagałoby się dla nas zniżek.


Ponieważ nikogo to aż tak żywotnie nie interesuje...?

Jeśli kogoś stać na rozmyślanie o tym, że musi płacić za bilet na podróż dla przyjemności, to ma już dosyć dobrze jak na niepracującego niepełnosprawnego - większość niepracujących niepełnosprawnych będzie w gorszej sytuacji egzystencjalnej i będzie ich najpierw obchodziło co innego (np. dostęp do leczenia, wyższe renty ogółem na różne potrzeby życiowe, dostępność usług asystencko-pomocniczych żeby byli w stanie w ogóle funkcjonować w przestrzeni publicznej). Biorąc pod uwagę, że niepracujący niepełnosprawni są już i tak na trudnej pozycji negocjacyjnej, jeśli ktoś się podejmuje lobbować, to zwykle właśnie za tym bardziej podstawowymi potrzebami (i bardziej lokalnie).

Oczywiście jeśli sądzisz, że to jest żywotny problem, o który warto walczyć to... możesz spróbować założyć taką organizację i zobaczyć jak Ci to pójdzie. Bo w tej chwili to co napisałeś sprowadza się do "niech ktoś inny mi załatwi".
Nadrzędny Autor Leonard5998 Dodany 2021-12-14 17:38
Akurat takie bariery nie są do przeskoczenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gdzie jest sprawiedliwość? (2337 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill