www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dług alimentacyjny (3665 - wyświetleń)
- Autor Synonim07 Dodany 2021-09-15 21:39
Witam wszystkich mam pytanie od ponad 5 lat mam zasadzone alimenty na córeczkę w wysokości 1000 zł od urodzenia czułem że coś jest ze mną nie tak a przed Narodzeniem córki przez moją głupotę moja choroba jeszcze bardziej się pogłębiła ze często używałem przemocy, zostałem bezdomny nie znam matki a ojciec to szkoda gadać moją była dziewczyna gdy ja próbowałem przezwyciężyć siebie i  stać się lepszym mimo wszystko podcięła mi trochę skrzydła i nie dała szansy bycia tym "ojcem" ale człowiekiem tylko od płacenia ja ją tylko widziałem parę razy na zdjęciu w realu boję się ich spotkać na samą myśl mnie paraliżuje i mam suchość w gardle dług mi narósł na ponad 100 tyś ja od kąd dostałem zasiłek z OPS i zamieszkałem w schronisku św brata Alberta staram się coś wpłacać na początku były to kwoty po 20 zł później większe 100, 90, 80, 50 zł bo większy zasiłek nam przyznali pani socjalna doradzała mi abym pisał o obniżenie alimentów a może też o jego umorzenie ja do pracy nie nadam choć chciałbym bo jak czasami mi się przypomni to wiem że ona sprawiała mi radość a dziś takie to obojętne wszystko. Pytanie mam takie czy można zrobić tylko to co doradził mi pracownik socjalny czy coś jeszcze? Na anulowanie płacenia w żadnym wypadku się nie kwalifikuje pewnie? Pisze do was dlatego bo czasami mam tego wszystkiego za dużo w mojej nalej głowie a może ktoś by jakiś do radził żeby znów jakoś wrócić na lepsze tory. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Synonim07 Dodany 2021-09-16 17:33
Czyli chyba już wszystko sobie powiedziałem i nie ma co liczyć a nic więcej tak? :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-09-16 21:49
Niestety pracownicy Centrum Integracji nie czytają już tego forum. Jeśli chcesz się skontaktować z nimi, kontakt znajdziesz tutaj: http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=10721

Ja nie znam się na przepisach alimentacyjnych na tyle, żeby cokolwiek sensownego powiedzieć w tej sprawie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-09-21 22:47
I to jest coś niezrozumiałego. By ludzie, którzy mają w nazwie niepełnosprawni nie reagują na wpisy na swoim forum.
POWINNO SIĘ IM ODEBRAĆ WSZELKIE DOTACJE KTÓRE OTRZYMUJĄ.
Bo okradają innych ludzi którym nie jest obojętny los ON.
Nadrzędny - Autor Synonim07 Dodany 2021-10-11 09:43
Rozumiem dziękuję bardzo za pomoc. Nie ma co się wkurzać na siebie, niestety nie wszyscy jesteśmy tak wytrwali w tym co robimy no ale i tak jest lepiej niż gorzej. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-10-14 18:36
Nie wkurzam się tylko jestem wzburzony na tzw, "pracujących" przy obsłudze strony niepełnosprawni.pl i jednocześnie forum które jest na tej stronie.

Ps. Czytałem co Ci się przydarzyło. Nie mam zamiaru Ciebie oceniać. I nie umiem Ci prawnie pomóc w twojej sprawie. Moje prywatne rady mogłyby pomóc albo zaszkodzić. I zapewne takie ciebie nie interesują. Też pozdrawiam i życzę pozytywnej poprawy sytuacji.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-05-09 01:24
Nie jesteś jedyny, to żadne pocieszenie, ale zawsze. Ja mam trzy córki, które są gdzieś tam, los ojca Ich nie obchodzi. Ale, gdy będą chciały poprosić o coś innego, niż pieniądze, to z otwartym sercem je przyjmę - taki ze mnie. Długi alimentacyjne wzrastają, bo zasądzone mam więcej, niż jestem w stanie płacić. Zabierają z renty. Trafię do DPS, bo pod most nikt mnie ześle, chociażby ze względu na chorobę, którą mam i trudności w poruszaniu się. Żyję i się nie poddaję. Ne mówię, że jest mi trudno, bo to pierwszy stopień do narzekania, a tutaj nie o to chodzi, żeby narzekać, tylko próbować, mimo wszystko, tak jak ziemia kręci się w kółko i cztery pory roku (w naszym klimacie jeszcze) następują po sobie - cykl, choć to nie miesiączka. Boli mnie też, ale czy gdy usiądę i będę płakał, przejdzie mi? Próbowałem, nie przechodzi.
Nadrzędny - Autor Kdom75 Dodany 2022-06-17 12:45
Problem tak stary, jak świat. Pogłębia się, bo tego chcą ludzie, nie będę wskazywał palcami. Pocieszę Cię - ja mam trzy córeczki, jedna już dorosła, a od blisko 8 lat jestem tylko maszynką do robienia pieniędzy, inaczej, koniem w kieracie, który jak przyniesie tyle, ile zechce (kto?), to będzie widział dzieci. I sąd jeszcze to pochwala :-).
Szczęściem Ich jest to, że jestem na rencie, przynajmniej dostają tyle, na ile mogą mi pozwolić przepisy :-).
A to, że jestem niezdolny do samodzielnej egzystencji (decyzja ZeUS), co to kogo obchodzi - zdychaj, ale płać.
Mam trzy córki? Mam. Całe i zdrowe - to najważniejsze, i niech Im będzie najlepiej, tego z całego serca Im życzę.
A "co" z Nich wyrosło - to widać i słychać, ma mi być przykro z tego powodu?
Jest źle, byłbym przy Nich, byłoby źle, nie dogodzisz.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2022-09-16 08:16
Fajnie jest mieć dzieci. Jeszcze fajniej jak utrzymuje je ktoś inny. Najfajniej jest wtedy gdy takie dzieci będą musiały opłacać pobyt rodzica w DPS.
Nadrzędny Autor admin_01 Dodany 2022-09-27 08:55
Szanowny Panie,

dziękujemy za przesłanie pytania. W tej sprawie radzimy skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej:
https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc

Pozdrawiamy Redakcja
Nadrzędny - Autor terkinakotr Dodany 2023-05-13 22:45
Lepiej zapytać prawnika o porade

----------------------------
recepta na medyczną marihuanę
Nadrzędny Autor kolinka Dodany 2024-03-26 21:37
Ja też uważam, że bez prawnika to można sobie narobić kłopotów jedynie i uzyskać niekorzystny wyrok. Warto zatem poszukać adwokata, który specjalizuje się w rozwodach i sprawach matrymonialnych. Obecnie jest sporo takich kancelarii, tutaj przykładem może być Kancelaria Adwokacka Bielsko-Biała | Adwokat Mateusz Kubica https://www.adwokatkubica.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dług alimentacyjny (3665 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill