www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wypowiedzenie umowy o pracę poprzez pracownika (1550 - wyświetleń)
- Autor RAIN MAN Dodany 2022-06-22 00:29
Witam, mam zamiar wypowiedzieć umowę o pracę to co się orientuję jest to miesięczne wypowiedzenie.
Mam już przygotowane pismo aby je złożyć w kadrach w firmie której pracuję rzecz jasna w 2 egzemplarzach aby potem nie było rozczarowań i niedomówień.
Jedno dla firmy a drugie rzecz jasna dla mnie potwierdzające iż zostało ono złożone a nie zaginęło z różnych przyczyn jak wiadomo.
Teraz pytanie do Was.
Czy jeśli mam L4 do 30.06.2022 a choruję od 27.01.2022 ze względu na ciężkie przebycie COVID19 to kiedy mam złożyć wypowiedzenie w firmie osobiście ???
Mam na myśli z datą na nim 30.06.2022 czy 01.07.2022.
Ponieważ jak już wspomniałem obowiązywać mnie będzie miesięczne wypowiedzenie.
Czy jest opcja aby od razu w kadrach zapowiedzieć żeby ten miesiąc potrącili sobie z urlopu z zeszłego roku którego nie wykorzystałem ponieważ Kierownik stwierdził iż mi go nie da ze względów na braki w kadrach.
Mimo iż 3 miesiące wcześniej uprzedzałem telefonicznie i niby było ok a potem gdy termin urlopu się zbliżał 2 tygodnie wcześniej po konsultacji telefonicznej gdzie chciałem go uprzedzić i się przypomnieć aby potem nie było zbędnych nerwów przy edycji grafików, itd. stwierdził on jak wyżej wspomniałem.
Pracuję w Z.P.C.H gdzie mogę podjąć tylko i wyłącznie w takich warunkach ją posiadając orzeczenie z II grupą i stopniem umiarkowanym.
Tak pisze niestety na wydanym właśnie orzeczeniu poprzez M.O.P.S.
Dodając iż przysługuje mi jeszcze urlop z tego rzecz jasna roku.
Jak się orientuję to 20 dni wypoczynkowego i 10 dni chyba tak sądzę rehabilitacyjnego za grupę i symbole specjalne na orzeczeniu, gdyż w życiorysie nie mam przepracowanych ogółem 10 lat gdzie wówczas jak wiadomo miałbym więcej urlopu bo nie 20 a 26 dni wypoczynkowego.
Będę wdzięczny za pomoc gdyż nie zamierzam wracać tam do pracy ze względów między innymi na nieszanowanie pracowników a należę do tych ludzi którzy nie pozwolą sobą manipulować i potrafią się odezwać jak ktoś nadepnie na odcisk a nie tylko w domu do lusterka się wypłakać.
Lecz nie chciałbym tego robić gdyż mógłbym sobie zaszkodzić dostając na przykład zwolnienie dyscyplinarne gdzie jak wiadomo potem ciężko byłoby mi znaleźć pracę.
Dlatego chciałbym to załatwić jak należy prawnie bez problemów i komplikacji późniejszych.
Znajomi odradzają mi abym już takie wypowiedzenie złożył wcześniej, gdyż na L4 raczej to nie wchodzi w grę bo potem pracodawca mógłby tego użyć przeciwko mnie, rzecz jasna.
Mimo iż mam na L4 że nie potrzebuję opieki oraz mogę chodzić a nie leżeć jak to było w przypadku początkowego wypisania L4 właśnie w styczniu typu kwarantanna 10 dni, itd.
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu, pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-07-01 13:40 Zmieniony 2022-07-01 13:46
Cześć,
Najważniejsze, że Ty jesteś cały i zdrowy.
Wszystkie problemy, które zgłaszasz, powinny zostać ustalone między Tobą a pracodawcą. Nikt, czego nie do końca rozumiem, nie zwraca uwagi na rzeczy istotne, na początku, kiedy jest miło i fajnie, bo przecież nowa praca, etc., a później jest "kwas", bo to i tamto. Ten okres wypowiedzenia, jak i wysokość urlopu płatnego, są do ustalenia.
Zwracasz uwagę na to, że chcesz pilnować swoich spraw, to bardzo dobrze. W takim przypadku dobrze będzie, jeśli osobiście dostarczysz pismo, a jeszcze lepiej dla Ciebie, jeśli uzyskasz pokwitowanie jego przyjęcia. Termin złożenia nie jest aż tak istotny, bo Oni już wiedzą, że jesteś na L4, płatność składek troszkę inaczej wygląda.
O tym, co robiłeś w trakcie L4, pracodawca ma "...", bo to jednostka ubezpieczająca ma interes (ZUS, KRUS), to ona jest odpowiedzialna za składki, i ewentualne wypłaty, czy braki.
Kodeks Pracy, a zatem Ustawa, dokładnie regulują kwestie ustania stosunku pracy, ale także sposoby jego rozwiązania. Nie masz większego wpływu na Ustawę, jak i na Regulaminy (ewentualne) pracodawcy, także jedyne, co Ci pozostaje, to czekać na dalszy rozwój wypadków.
O tym, jak zostaniesz potraktowany w kwestii wynagrodzeń, urlopów, etc., decydował będzie już Twój pracodawca, na którym też ciążą prawa i obowiązki. Masz o tyle dobrze, że są instytucje zewnętrzne, które w razie potrzeby, wyjaśnią spór, jeśli się pojawi.
Przed Tobą batalia, to pewne, bo i ubezpieczyciel i pracodawca, ale nabędziesz doświadczenia na przyszłość.
Życzę Ci powodzenia i przejścia przez to "suchą" nogą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wypowiedzenie umowy o pracę poprzez pracownika (1550 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill