www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ponowne przeliczenie świadczenia (888 - wyświetleń)
Autor kerim___ Dodany 2022-11-23 08:58
W 2020r. Osiągnęłem wiek emerytalny i automatycznie z urzędu renta chorobowa została przekwalifikowana na emeryturę. Do wyliczenia wysokości świadczenia emerytalnego przyjęto okresy zatrudnienia ze świadectw pracy i RP7,  które złożyłem w 2015r. do ustalenia wysokości renty chorobowej. Pół roku temu porządkując teczki z różnymi papierami natrafiłem na świadectwo pracy (krótki okres) z roku1985 r. Prosiłbym o ile to możliwe o informację czy świadectwo to mogę przedstawić w ZUS celem ponownego przeliczenia emerytury z uwzględnieniem nowych tablic szacujących średnią długość życia. Czy samo świadectwo pracy wystarczy czy trzeba jeszcze dołączyć jakiś dokument o wynagrodzeniu którego nie posiadam ale może jakieś archiwum znajdę. I takie końcowe pytanie czy to świadectwo wcześniej nie złożone w ZUS daje możliwość przeliczenia świadczenia pod kątem tych nowych tablic długości życia. Czy jest jakaś szansa. Kończę bo już się w tym wszystkim gubię. Jeżeli byłby ktoś skłonny udzielić jakiejś rady byłbym wdzięczny. Wielkie dzięki i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ponowne przeliczenie świadczenia (888 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill