www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / składki dla rencisty (5153 - wyświetleń)
- Autor zelda6 Dodany 2006-06-04 11:45
witam  . posiadam rente częściowo niezdolny do pracy . po dwóch latach udało mi się zatrudnić na umowe zlecenie . mam pytanie  . jest próg  dochodowy 1600 zł  - 70% . czy to jest próg na kwartał czy na miesiąc . drugie pytanie to jakie ja będę płacił składki  . czy składka  emerytalna , rentowa , chorobowa i wypadkowa też mnie obowiązuje . czytam  w internecie i nic . może jestem za ciemny .  z góry dziękuje za pomoc .  
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-06-06 14:34
  Na zmniejszenie wysokości emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej, do której uprawniona jest jedna osoba wpływa przychód w wysokości przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, nie wyższej jednak niż 130% tego wynagrodzenia.
http://www.zus.pl/swiadcze/emer011.htm
Wysokość tego zmniejszenia uzależniona jest od kwoty osiąganego przychodu. Określone zostały maksymalne kwoty zmniejszeń
Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia mają obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia:
-emerytalne i rentowe,
-wypadkowe - jeżeli umowa-zlecenie jest wykonywana w siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności przez zleceniodawcę,
-zdrowotne (kasa chorych).
Natomiast ubezpieczenie chorobowe dla osób wykonujących pracę na umowę-zlecenie ma charakter dobrowolny.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / składki dla rencisty (5153 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill