www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co można zakupić za pożyczkę dla osób niepł. na rozp. działa (3689 - wyświetleń)
- Autor pawel w Dodany 2006-06-06 09:32
Witam Jestem osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i chciałbym się dowiedziec co można uwzględnic w koszty na rzecz otworzenia działalności gospodarczej
za pieniądze z "Pożyczka dla Osób Niepełnosprawnych na Rozpoczęcie Działalności Gospodarczej"   Rzecz jest w tym że podjołem już pewne kroki i zakupiłem działkę wraz z budynkiem przystosowanym na działalność gospodarczą i za pożyczone pieniądze  wyremontowałem ( tynki , glazura, ocieplenie, malowanie) koszty jakie poniosłem :30-zakup + 7tyś-remont . Proszę o odpowiedz   Paweł Wojtuk
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-04 10:21
Zgodnie z przepisami  rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad udzielania, oprocentowania, spłaty, rozkładania na raty i umarzania pożyczek dla osób niepełnosprawnych środki uzyskane mogą być wydatkowane na środki trwałe adekwatne z profilem prowadzonej działności np. zakup komputera dla firmy doradztwa podatkowego jest uzasadniony , ale już dla osoby prowadzącej kiosk z gazetami nie. Przyznane środki mogą być wydatkowane dopiero po podpisaniu umowy oraz zgodnie z jej warunkami.
Zakup i remont nieruchomości nie mogą być pokrywane ze środków pochodzących z pożyczki na rozpoczęcie działaności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne.
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją " Rozpoczynam własną działalność gospodarczą"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/8994
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co można zakupić za pożyczkę dla osób niepł. na rozp. działa (3689 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill