www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Agroturystyka wypoczynek dla niepełnosprawnych (7984 - wyświetleń)
- Autor bashan Dodany 2007-07-26 19:23
Pragniemy z żoną zakupić lub stworzyć od podstaw gospodarstwo agroturystyczne przystosowane równiez dla osób niepełnosprawnych, nie tylko dzieci. Wiadomo jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. Dordźcie proszę jakie powinno być wyposażenie takiego gospodarstwa. Np dla osób poruszających się na wózku powinna byc utwardzona i równa nawierzchnia, czy moga to byc płyty piaskowca, czy raczej kostka. Jeśli wózkiem na spacer do lasu to czy sa np. wózki "terenowe", którymi łatwiej sie poruszać po lesnej drodze, a który mógłbym zakupić i wypozyczać. na jakiej wysokosci powinny byc okna, jak szerokie dzrzwi itp ................ pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2007-07-27 05:56
Witam. Bardzo dobry pomysł. Brawa, ktoś zaczyna myśleć normalnie , że tak pozwolę sobie to określić. Może nie co dosadnie czy kolokwialnie Podsyłam link jak dostosować budynek. Materiały opracowane są przez "Integrację" http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/9461 W razie wątpliwości prosze dalej pytać
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2007-08-07 23:31
Bashan może mój pomysł wyda Ci się nieco dziwny ale usiądź na wózku i masz już porównanie.To co w tej chwili mi przychodzi do głowy to:
brak progów lub ''skoszone'' progi,oczywiście jeśli się pojawią schodki gdzieś na podwórku to z podjazdem (niestromym) i poręczą
uchwyty i klamki na odpowiedniej wysokości
większe pokoje ,łazienki ,futryny aby osoba na wózku mogła manewrować
podłogi antypoślizgowe
możesz mieć wannę z hydromasażem
alejki ,dróżki w gospodarstwie też żeby były na tyle szerokie aby swobodnie mogły się poruszać wózki
jeśli będzie staw to może warto pamiętać o takim specjalnym,,hamulcu bezpieczeństwa" przed samą linią brzegową
Jak mi coś wpadnie do głowy to dopiszę.
Życzę powodzenia a jak gospodarstwo będzie w pełnej krasie to nie omieszkaj nas o tym powiadomić.
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-08-08 08:55 Zmieniony 2007-08-08 09:05
Ale jeśli już wanna to tzw wpuszczona w podłogę (niska) i oprzyrządowaniem (np ławeczką) do tego uchwyty. Lub taka wanna, potocznie nazywaną "bez barier":-) aby można było bez problemu się przesiąść z wózka do wanny, bez przybierania ekwilibrystycznych pozycji. Jeśli prysznic, to bez brodzika, tylko ze spływem - krzesełkiem i uchwytami.
Pozdrawiam.
Ps. Pomysł Novej to jest pierwz czynność, którą powinno się wykonać, moim zdaniem. Usiąść na wózku i pojezdzić.  
Nadrzędny Autor 12345 Dodany 2011-01-13 19:28
WITAM

POSIADAM  GOSPODARSTWO   AGROTURYSTYCZNE  -- ODDZIELNY  DOM    I  OTOCZENIE  ZAPROJEKTOWANE ZGODNIE  Z  PRZEPISAMI DLA  OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
WSZYSTKIE  PRZEPISY  MOZNA  ZNALESC   NA  STRONACH  ;  NFZ;   SĄ  SZCZEGÓŁOWO  OPRACOWANE  I  AKTUALNE.

moje   gospodarstwo       ;  www.michal_murzyn.republika.pl

pozdrawiam  i  zyczę  powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Agroturystyka wypoczynek dla niepełnosprawnych (7984 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill