www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwrot renty socjalniej (5141 - wyświetleń)
- Autor btk-a Dodany 2006-06-19 13:38
witam!!
przyznano mi grupe w lipcu 2004 roku i co za tym idzie grupe. lekarz orzekl ze jestem calkowicie niezdolny do pracy przez 2 lata. moj problem wiaze sie z przekroczeniem limitu dochodu o ktorym wiedzalem ze jest, ale zbytnio nie drazylem tego tematu. zatrudnilem sie ZPCH gdzie pracodawca mnie zapewnil ze ustali mi taka pensje ze nie bedzie takiej mozliwosci azeby mi zus wstrzymal wyplate renty. uwierzylem na slowo. jak sie teraz okazuje juz druga wyplata powodowala wstrzymanie renty, a ja o tym nie wiedzialem i sie tym nie interesowalem gdyz myslalem ze ZCHP ma obowiazek pilnowac mi tych dochodow. wiem ze to wszystko to tlumaczenie glupiego, ale prosze o udzielenie mi informacji jak z tego wybrnac. ZUS kaze mi zwracac prawie 6 tys. zlotych ktorych nie mam i przez nablizszy czas nie zarobie takich pieniedzy chocbym nawet chcial. czy jest jakas mozliwosc umozenia tego dlugu? albo odwolania sie od tej decyzji? jakie dokumenty musze miec i do kogo sie po nie skierowac ??
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-06-20 14:31 Zmieniony 2006-06-21 08:46
Zgodnie z przepisami osoba pobierająca rentę socjalną lub jej przedstawiciel ustawowy (opiekun prawny lub kurator) są obowiązani niezwłocznie powiadomić ZUS o osiąganiu przychodu w kwocie powodującej zawieszenie prawa do tej renty.  Zatem to Pan był zobowiązany do powiadomienia ZUS o swoich dochodach.Informacje o rencie socjalnej oraz kwotach powodujących zawieszenie otrzymywania śwaidczenia znajdują się na stronie:
http://www.zus.pl/swiadcze/emer015.htm
W tej sytuacjii proponujemy zwrócenie się do ZUS z prośbą o rozłożenie zadłużenia na raty.
Nadrzędny Autor btk-a Dodany 2006-06-26 14:49
nie o takie wyjscie pytalem. mam 21 lat w tym roku chcialem zdac na studia bo wczesniej stan zdrowia mi na to nie pozwalal i raczej trudno mi bedzie do tego jeszcze pracowac zeby zarobic na zwrocenie zusowi pieniedzy. do pracy poszedlem bo mi nie starczalo na rehabilitacje i leki po za tym w ciagu ostatnich 3 lat bylem na operacji 3 razy i wiekszosc czasu spedzilem w szpitalu. do tej pory jeszcze niesplacilem dlugow jakie sie namnozyly podczas mojego leczenia a tu jeszcze ZUS sobie stwierdzil ze za dobrze mi jest i powinni mi troche zycie zatruc. oprocz tego rozlozenia na raty jest jakas mozliwosc umozenia tego dlugu??
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwrot renty socjalniej (5141 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill