www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery jakie napotykają osoby niepełnosprawne w Polsce (Strona 2) (56603 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-03 18:22
Do nas też to wchodzi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-04 07:24
teraz może troszkę cienia w urokliwych uliczkach Makarskiej Riwiery : http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20080830ChorwacjaMakarska12?authkey=aYwqFiwIYMw#
a może zaglądniemy na targ w Makarskiej? Ok idziemy na targ :-) . Wszystkie ceny dzielimy na dwa i wychodzą nam ceny w złotówkach ,tak z grubsza . Więc towar który kosztuje 4 kuny w przeliczeniu na złotówki kosztuje 2 zł . Oczywiście ten przelicznik jest  uproszczeniem ,ale na targu nikt nie będzie chodził z kalkulatorem   http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20080830ChorwacjaMakarska13?authkey=cGJHZSxnUuM# . Pewnie już dość tych giełdowych wywodów ;-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-04 07:36
:-) :-) miło się to wszystko ogląda.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 12:54
Amalian...

Chyba pomyliłeś tematy, my jesteśmy na "Bariery jakie napotykają osoby niepełnosprawne w Polsce" A ty tu zrobiłeś sobie "prywatny album".....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-04 13:00
Ja tylko podałem linki do zdjęć Norbi ,wiec nie truj d..  y ,że robię sobie jakąś prywatę .Masz wybór  nie musisz tam zaglądać . Co by powiedzieć na linki do muzycznych stron ,którymi nas darzysz czy to jest prywata ?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 14:16
Nie truję d..y tylko dałem Ci uwagę... My tu piszemy o barierach a nie o turystyce, na to jest na forum miejsce... A tak między nami to proszę o odrobinę szacunku dla tych co zapoczątkowali ten temat. Moim zdaniem nie podobałoby Ci się jakby ktoś usilnie wprowadzał Cie na inny temat....
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-09-04 14:23
Amamlian, z całym szacunkiem dla Ciebie, muszę przyznać rację Norbiemu.
Rozumię Twoją radość z odwiedzenia przepięknych miejsc, którą podzieliłeś się z nami, ale mogłeś to zrobić w innym wątku. Przy okazji byłby to watek właśnie dla takich celów, jak pokazanie ciekawych zdjęć z wycieczek, krajobrazów itp.

A zdjęcia faktycznie ładne.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 21:07
amalian.....

A co linków muzycznych to wstawiam je albo w kawiarence albo w przeze mnie założonym temacie a nie w temacie gdzie to jest zbyteczne
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-04 14:36
Poprawka panowie - tutaj nie ma już rozmowy o barierach, zaczęła się za to kolejna dygresja, tym razem o to kto gdzie słusznie wkłada zdjęcia i kto komu za to zwraca uwagę. Przy czym:
- po pierwsze, wcale nie amalian zaczął dygresję, a ja
- po drugie nawet jeżeli te zdjęcia (a także instruktaż o ich zamieszczaniu) mógłby się znaleźć gdzie indziej (z czego zdaję sobie sprawę) to nie jest to żaden wielki sabotaż. Do tematu właściwego chętni mogą spokojnie wrócić, a w razie gdyby ich ten dodatkowy wątek rozmowy szczególnie kluł w oczy po prostu zwinąć gałąź wątku, w której jest dygresja. Przy każdym poście na górnym pasku po lewej jest taki minusik - naciśnięcie na niego spowoduje zwinięcie gałęzi wątku od danego postu począwszy. Zainteresowanym proponuję po prostu kliknąć na minusika przy moim poście dodanym 2008-09-03 11:01 i przestaną się czuć usilnie odwodzeni od tematu. Dygresje mogą się zdarzać tak samo na forum jak i w rozmowie naturalnej.
- po trzecie - nie macie naprawdę o co się spierać z użyciem słów, które uważacie jednak za na tyle nieeleganckie żeby je "wykropkowywać" tyko o zdjęcia z urlopu? No panowie...

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-04 20:10
Przepraszam za wykropkowany wyraz ,ale że Norbi jest ze Śląska chciałem by zrozumiał ,że albo albo . Albo przestrzegamy tego porządku wszyscy - on również ,albo przemilczamy . Już nie będę się odzywał w tym wątku . Przepraszam obrażonych i spadaaaam - pozdrawiając wszystkich :-) .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-04 20:25
NIE PODDAWAJ SIE AMALIAN ŻYJESZ W WYZWOLONYM KRAJU I MASZ PRAWO DO SWEGO ZDANIA
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-04 20:48
Basiu dziękuje za podtrzymanie na duchu ,chociaż przyznam  racje Norbiemu gdyby stosował się do tej nauki sam : O kuchni w temacie kuchnia, o muzyce w temacie muzyka ,o pogodzie w temacie pogoda itd. Pozdrawiam :-) . Już nie wklejam zdjęć ...w żadnym temacie ;-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-04 20:44
Jeżeli chodzi o mnie, to o żadnym obrażaniu nie ma mowy. Raczej powiedzmy jestem... rozbawiona byłoby tu złym słowem, ale zdziwiona, ale taki w sumie drobiazg aż takie "ermocje" wywołuje. Tak czy siak - miło będzie rzucić jeszcze jakieś Twoje zdjęcia, gdziekolwiek - czy w tym wątku, czy gdziekolwiek indziej.

Pozdrawiam (i przy okazji przepraszam za przebłyski "mentorskiego" tonu) :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-04 20:50
Fajnie mi się Ciebie czyta Boginko :-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 12:42
U nas w woj. Opolskim nie ma ZTM, MPK, chyba że w samym Opolu, jest natomiast PKS z autobusami        AUTOSAN  
http://autoline.com.pl/sales_full.php?code=08080816384357904000
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-09-04 20:48
Fajnie ze pokazujeciecie zdjecia by wykazać zły tabor ale wcale te pekaesy nie są takie złe i niskopodwoziowe. Co od nich chcesz 62norbi ?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 21:15
Tomek....
Do takiego autobusu Autosan http://autoline.com.pl/sales_full.php?code=08080816384357904000 nie wjedzie osoba na wózku i nie ma takich niskopodłogowych...
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-09-04 23:15
Na zdjęciach widać Autosan do sprzedarzy i wolvo .
Oznacza to ze wyzbywają się starego taboru. To chyba dobrze?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 08:13 Zmieniony 2008-09-05 08:21
Tomek, widzę że lubisz wyprowadzać ludzi w błąd..... Ale Ci napiszę że nie chodzi o wszystkie pojazdy na tym zdjęciu, tylko ten co jest na pierwszym planie... To nie jest wyzbywanie się starego taboru... Tu chodziło o pokazanie jakimi autobusami muszą jeździć "ON" na wózkach woj. Opolskim pow. Strzelce Op....
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-09-05 10:54

>radość z odwiedzenia przepięknych miejsc, którą podzieliłeś się z nami, ale mogłeś to zrobić w innym wątku. Przy okazji byłby to watek właśnie dla takich celów, jak pokazanie ciekawych zdjęć z wycieczek, krajobrazów itp.>


owszem możemy taki wątek założyć
ale
jeśli amalian umieścił te spostrzeżnia tutaj, to daje dokładny kontrast, jak jest w innych miejscach, krajach, przypomnijmy,że Chorwacja  to dawna socjalistyczna Jugosławia, a tak jest pięknie i i dostępnie dla osoby na wózku inwalidzkim.

NA tym zdjęciu jest widoczny drobiazg który szybko spostrzegłam(też wózkowicz)
krawężniki inne... łagodne
http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20080830ChorwacjaMakarska03?authkey=ZfM9m-uLJto#5241171874770028146
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 11:21 Zmieniony 2008-09-05 11:26
Tak, Werbi, chodniki są piękne, tylko ja dałbym właścicielowi tego "PIĘKNEGO VW" mandat za parkowanie, ponieważ chodniki są do chodzenia a nie do parkowania i to jeszcze na całej szerokości, aby ominąć te auto trzeba wejść na ulicę...
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-09-05 12:30
Norbert sorki ale nikogo celowo nie wprowadzam w błąd tylko jeżeli sprzedają stre autobusy to oznacza że na ich miejsce zakupią spewnością nowe. Jeżeli nie te co są poniżej na obrazku to napewno inne , które będą bardziej dogodne dla nas.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-09-05 12:58
a to inna sprawa , tak jest mandacik za parkowanie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-05 17:26
Kochani tylko co wróciłam z wyjazdówki--- specjalnie oglądałam podłogi pojazdów MPK prawie wszystkie maja platformy albo podnosniki ktore uruchamia się przy wjeździe do autobusu. Przycisk jest przy drzwiach środkowych z wizytówką ON. Nie sprawdziłam tylko jak uruchomia się wysiadanie z pojazdu.
Autobusy dalekobieżnie jak i te blisko bieżne niestety na ogół mają wyyyyyyyyysokie stopnie ufffff
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 17:48 Zmieniony 2008-09-05 18:26
A u nas tylko są autobusy tzw. blisko bieżne  PKS a tylko w samym Opolu coś w stylu MPK, brak tramwajów... PKP jeden pociąg co PÓŁTOREJ godziny, ostatnie pociągi odchodzą po 22.00
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-06 16:10
Dobrze żo chociaż są. Gorzej jak jest jeden na dobę. U nas lepszy dojazd jest busami prywatnymi ale te są wysokostopniowe
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-06 19:43 Zmieniony 2008-09-06 19:48
Są także dwa prywatne biura podróży
http://www.orland.com.pl/strony_pl/index_pl.htm
http://www.zawadzkie.com.pl/ 
Z nich korzystam raz na jakiś czas gdy jadę do krewnych w Niemczech...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery jakie napotykają osoby niepełnosprawne w Polsce (Strona 2) (56603 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill