www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Urządzenia pomocnicze dla osób po amputacji kończyn górnych (6091 - wyświetleń)
- Autor Padres Dodany 2007-09-21 13:19 Zmieniony 2007-09-21 13:21
Witam

    Szukałem w Internecie urządzeń pomocniczych dla osób z dysfunkcją kończyn górnych. Szukam czegokolwiek, czegoś co pomogłoby w codziennych czynnościach osobie z dysfunkcją kończyn górnych tj. po amputacji - wysokiej amputacji obu kończyn górnych.

Może na tym forum jest ktoś, kto wie gdzie są dostępne takie rzeczy?


=============
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ania3111 Dodany 2007-09-23 09:56
Nie bardzo zrozumiałam pytanie. Czy chodzi:
- tylko o stronę w internecie z tzw. końcówkami roboczymi do protez,
- czy o rzeczywiste zaopatrzenie pacjenta po amputacji kończyn górnych w protezy z możliwością wykonywania ruchu, chwytu,
- czy też o dostępne w Polsce końcówki robocze do protez, których pacjent używa

na razie wklejam link do strony angielskiej firmy specjalizującej się w protetyce kończyn górnych

[url=[url=http://www.rslsteeper.co.uk/NetsiteCMS/pageid/5/Upper%20Extremity%20Prosthetic%20Products/Upper_Extremity_Prosthetic_Products.html]

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Padres Dodany 2007-09-24 10:08
Link działa bez zarzutu. Dzięki za informację. Protezy w moim przypadku mogą pełnić jedynie rolę kosmetyczną a to jest za drogi gips dla samej kosmetyki. Miałem swego czasu protezy, jednak więcej radziłem sobie bez niż z nimi i teraz leżą w szafie. Chodziło mi konkretnie np.: przystosowanie samochodu (to akurat jest już za mną), uchwyt do grzebienia (to też jest już za mną), wyposażenie łazienkowe itp.. Przejrzałem wiele ofert, jednak były one głównie skierowane do osób ze sprawnymi dłońmi.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor ania3111 Dodany 2007-09-24 14:29
Najczęściej jest tak, że takie końcówki są instalowane do lejów protezowych albo specjalnych opasek. Nie wiem czy w tym linku znalazł Pan coś co by Pana interesowało. Tylko z drugiej strony internet daje trochę inne możliwości niż życie (zwłaszcza w Polsce). Pozwolę sobie podać nr telefonu do Pana Sińskiego, który specjalizuje się w protetyce kończyn górnych i chyba on najlepiej będzie wiedział jakie rozwiązania są dostępne. 061/ 852 32 97.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Urządzenia pomocnicze dla osób po amputacji kończyn górnych (6091 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill