www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery architektoniczne to niechciany i nielubiany temat... (104402 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor 62norbi Dodany 2008-09-28 17:08 Zmieniony 2008-09-28 17:22
"Bariery architektoniczne to nie chciany i nielubiany temat właścicieli obiektów użyteczności publicznych..."

Utworzyć coś na kształt grup policyjnych zajmujących się zwalczaniem barier budowlanych na rzecz "ON" która mogłaby nakładać bardzo wysokie grzywny finansowe dla właścicieli lokali mieszkalnych, placówek handlowych i gastronomicznych, szkół i innych obiektów użyteczności publicznych jak kina, urzędy, stacje kolejowe i dworce autobusowe za nie dostosowanie swych budynków i parkingów względem "ON", a za dalsze odciąganie się od dostosowań karę dwukrotnie podnosić.... Wtedy i my skorzystamy i rząd na nakładaniu kar a bariery będą znikały... Polakom trzeba wlać trochę oleju do tych pustych ŁBÓW... Wtedy będą dla nas grzeczniejsi, będą nasz zauważać pod presją wysokich kar...... A pieniądze otrzymane w ten sposób zasilałyby domy opieki społecznej i podobne sprawy, np. na zapłaty za pracę opiekunów którzy opiekują się całą dobę "ON" szczególnej troski i przewlekle chorymi a skończywszy na poprawie naszych skromnych rent... Zapraszam do "prawdziwej dyskusji" na ten bolący nas wszystkich temat na tym jak i na moim forum... Prosiłbym o pisanie na te temat i nie zbaczanie z niego.....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-28 19:55
Deja vu . Za góram ,za lasami ... Nie ! To już przerabialiśmy -  my . Pamiętacie patrole robotnicze ' trojki '  .Chodziło to to po miastach i wsiach i szukało ukrytego towaru . Szukało i szukało i szukało i szukało . Ale na uzbrojone patrole na wózkach to , ok - się pisze ;-) . Proszę o małokalibrowe działko z namierzaniem laserowym i siatkę granatów obronnych ,bom asertywnym człekiem - z wyrzutnią - do tych granatów ;-) . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-09-29 20:14

>Deja vu . Za góram ,za lasami ... Nie ! To już przerabialiśmy -  my . Pamiętacie patrole robotnicze ' trojki '  .Chodziło to to po miastach i wsiach i szukało ukrytego towaru . Szukało i szukało i szukało i szukało . Ale na uzbrojone patrole na wózkach to , ok - się pisze ;-) . Proszę o małokalibrowe działko z namierzaniem laserowym i siatkę granatów obronnych ,bom asertywnym człekiem - z wyrzutnią - do tych granatów ;-) . Pozdrawiam :-)>


Jakże biedny musi być człowieczek, które nie wierzy we własne siły. Nie wierzy również w życiową mądrość wynikającą z ludowych przysłów.
"Manna sama z nieba nie poleci". "Kropla wody drąży skałę".
Właśnie o takiej kropli pisze Norbi. Nie siedzieć z założonymi rękoma, nie czekać, aż ktoś coś dla Was zrobi, ale zróbcie coś sami dla siebie.
Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy tak łatwo narzekają na "komunę" , a jednocześnie tkwią w niej w po uszy czekając, aż samo się zrobi. Bezradni, zagubieni, bezmyślni, liczący tylko na rozdzielniki i na odgórne decyzje.
"Komuna" nie skończyła się w roku 1989. Ona nadal jest w Waszych umysłach. Przeżarła Was aż do szpiku kości i nie potraficie się od niej uwolnić.
Amalian, jesteś właśnie takim produktem "komuny", który nic nie potrafi zrobić dla siebie, a innych, którzy chcą coś robić, zniechęca.
Żal mi Ciebie - człowieczku.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-29 21:08

>"Manna sama z nieba nie poleci". "Kropla wody drąży skałę".


Właśnie o takiej kropli pisze Norbi. <

Tak trzymać ! Nie ważne jak  ale ważne by coś robić . To już nie kropla a miliony kropel widzę .Ta kropla jest kroplą o której piszesz ,że jest to zaczyn do czynu ,do do zwycięstwa ? Jest również takie przysłowie ludowe ,które mówi coś o krzykaczach " Z wielką dupą zmieścisz się w każde drzwi . Z wielką gębą nie ".

>Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy tak łatwo narzekają na "komunę" , a jednocześnie tkwią w niej w po uszy czekając, aż samo się zrobi.<


Piszesz o sobie ? Hi,hi,hi . Podobno samego siebie trudno zrozumieć - musisz nad tym popracować . Powinieneś się zastanowić nad sobą . Twój problem to szukanie i nie znajdywanie tutaj narybku . Jesteś żałosny w swym ' obiektywizmie ' .
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-30 12:32 Zmieniony 2008-09-30 12:43
Amalian...

Dogadywać nie sztuka, więc pokaż co ty zdziałasz, dogadując tym co sami znajdują się w trudnej  sytuacji a mimo to próbują zrobić coś nie tylko dla siebie ale aby to również było pożytkiem dla nas wszystkich "ON"....

amalian napisał:

>Deja vu . Za góram ,za lasami ... Nie ! To już przerabialiśmy -  my . Pamiętacie patrole robotnicze ' trojki '  .Chodziło to to po miastach i wsiach i szukało ukrytego towaru . Szukało i szukało i szukało i szukało . Ale na uzbrojone patrole na wózkach to , ok - się pisze ;-) . Proszę o małokalibrowe działko z namierzaniem laserowym i siatkę granatów obronnych ,bom asertywnym człekiem - z wyrzutnią - do tych granatów ;-) . Pozdrawiam :-)>


Amalian, ja o żadnych "Uzbrojonych patrolach na wózkach" nie pisałem... Tylko o czymś na kształt grup policyjnych zajmujących się zwalczaniem barier budowlanych na rzecz "ON" która mogłaby nakładać bardzo wysokie grzywny finansowe dla właścicieli lokali mieszkalnych, placówek handlowych i gastronomicznych, szkół i innych obiektów użyteczności publicznych jak kina, urzędy, stacje kolejowe i dworce autobusowe za nie dostosowanie swych budynków i parkingów względem "ON", a za dalsze odciąganie się od dostosowań karę dwukrotnie podnosić.... Wtedy i my skorzystamy i rząd na nakładaniu kar a bariery będą znikały... Tu mam na myśli osoby które byłyby odpowiednio przeszkolone co do wiedzy jakie przeszkody "ON" muszą pokonywać.... I na przyszłość zanim coś napiszesz to proszę zastanów się i pisz na temat. A nie jak dzieciak z piątej klasy szkoły podstawowej.... Chyba że masz z kimś umowę na zbaczanie z tematu... Bo "komuś" na tym bardzo zależy......
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-09-30 14:17
Amaliam to nie jest strona do popisów sarkastycznych. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w dyskusjii dot. tego tematu  tzn. nic po za (tu cytaty):

"Jest również takie przysłowie ludowe ,które mówi coś o krzykaczach " Z wielką dupą zmieścisz się w każde drzwi . Z wielką gębą nie "

Pewnie znasz ze swego doświadczenia! I wolisz mieć wielką d...w realu. A tu pchasz się z gębą na całego i zamiast przedyskutować temat, rzucić jakieś propozycje, wolisz atakować człowieka, który ma w przeciwieństwie do ciebie ideały i odwagę by zawalczyć o przyszłość ON.

cyt "Piszesz o sobie ? Hi,hi,hi . Podobno samego siebie trudno zrozumieć - musisz nad tym popracować . Powinieneś się zastanowić nad sobą . Twój problem to szukanie i nie znajdywanie tutaj narybku . Jesteś żałosny w swym ' obiektywizmie "

Amalian tu przesadziłeś na całego!!!
sarkazm ok - jestem w stanie przymknąć oko na twoje popisy, ale obrażać kogoś to coś nie tak i tu zacytuj ciebie samego - słowa które kiewujesz do innych, a idealnie na podstawie tekstów jakie umieszczasz w tym temacie pasują do ciebie

"
Nadrzędny Autor aura Dodany 2008-09-30 14:34
CD
cyt:"Piszesz o sobie ? Hi,hi,hi . Podobno samego siebie trudno zrozumieć - musisz nad tym popracować . Powinieneś się zastanowić nad sobą . Twój problem to szukanie i nie znajdywanie tutaj narybku . Jesteś żałosny w swym ' obiektywizmie "

Zastanów się czy ty napewno siebie rozumiesz? I to raczej ty zastanów się nad sobą, bo Norbi chociaż próbuje zmieniać los ON a nie tylko czekać na gotowca tak jak ty i tobie podobni.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-30 20:35
Z DALA OD AMALIANA Z TYMI WYWODAMI AURO BO TYLKO SIĘ OŚMIESZASZ
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-01 01:39 Zmieniony 2008-10-01 01:52
Barbaro.... Czyżby Aura się ośmieszała??? Nie sądzę..... Czyżby czasem  nie pomyliłaś się..... W stu procentach mylisz.... Dam Ci serdeczną radę....  Jak nie znasz się na sprawie lub nie masz nic do powiedzenia ma ten temat to przynajmniej nie zabieraj głosu... A dobrze zrobisz jak zabierzesz głos w tej sprawie na której się nasz... A tez będziesz pożytkiem dla "ON"....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-02 17:13
nadal twierdze że amalian ma racje a to co aura pisze to moim zdaniem śmiech na sali
Nadrzędny Autor aura Dodany 2008-10-02 21:40
Ooo i diabeł i tu wpadł!!1
Sledzisz mnie?
diabły zawsze za dobrą duszyczką latają, ale mnie nie zgubisz!
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-03 15:07
Basiu.....
Nadal próbujesz zamącić ten temat, już raz pisałem, jak nie znasz się na sprawie to nie zabieraj głosu..... W tym wypadku nie masz racji ani amalian....
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 15:48
nie ma się co wzajemnie obrażać,bo nie w tym rzecz,każdy z nas napewno niejednokrotnie nie mógł"pokonać"dworca,wejścia do biblioteki...i masz racje ze trzeba coś z tym zrobic może jakiś punkt interwencyjny w gminie-w kazdej jest jakis budowlaniec.Niewiem może błądze:( A może z PFRONem pogadać?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-03 16:10 Zmieniony 2008-10-03 16:49
Bogusia853...
Chodzi o to aby umożliwić "ON" korzystanie z dóbr publicznych, nie patrząc na to czy ich tam w danym momencie nie ma. Uważam że "ON" są tacy samymi ludźmi jak zdrowi i muszą mieć prawo do wszystkich dóbr. W tym celu trzeba coś zrobić aby poprawić wolność poruszania się "ON" wszędzie..... W dosłownym znaczeniu słowa "Wszędzie"....
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 16:23
rozumiem:) ale czy policja cos zmieni,może właśnie miasto wspólnie z PFRONem,a moze udało by sie wyciągnąć jakąś kase z unii,jak wiesz wszystko oparte jast na kasie a zasoby marne.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 16:41
Jeszcze jedno. Mądre przysłowie pszczół mówi :-) "Nic o nas bez nas". Jeżeli nie my będziemy walczyli i starali się o nasze sprawy, to kto???
Pozdro
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-03 18:11 Zmieniony 2008-10-03 18:47

>Utworzyć coś na kształt grup policyjnych zajmujących się zwalczaniem barier budowlanych na rzecz "ON" która mogłaby nakładać bardzo wysokie grzywny finansowe dla właścicieli lokali mieszkalnych, placówek handlowych i gastronomicznych, szkół i innych obiektów użyteczności publicznych jak kina, urzędy, stacje kolejowe i dworce autobusowe za nie dostosowanie swych budynków i parkingów względem "ON", a za dalsze odciąganie się od dostosowań karę dwukrotnie podnosić.... Wtedy i my skorzystamy i rząd na nakładaniu kar a bariery będą znikały... Polakom trzeba wlać trochę oleju do tych pustych ŁBÓW... Wtedy będą dla nas grzeczniejsi, będą nasz zauważać pod presją wysokich kar...... A pieniądze otrzymane w ten sposób zasilałyby domy opieki społecznej i podobne sprawy, np. na zapłaty za pracę opiekunów którzy opiekują się całą dobę "ON" szczególnej troski i przewlekle chorymi a skończywszy na poprawie naszych skromnych rent... Zapraszam do "prawdziwej dyskusji" na ten bolący nas wszystkich temat na tym jak i na moim forum... Prosiłbym o pisanie na te temat i nie zbaczanie z niego.....>


Tak na początku tego tematu napisałem i tego tematu trzeba się trzymać aby o nas "ON" zauważono jako ludzi pełnoprawnych. To wcale nie musi być policja, tylko coś na kształt policji, inaczej  mówiąc mogą to być gruby interwencyjne złożone z ludzi pełnosprawnych, jak i z "ON" którzy znają jakie przeszkody musimy na co dzień pokonywać aby wyjść choćby na spacer, na rehabilitację, do pracy i z pracy do dimu.... A co do kasy, bo wspominasz o tym:

>rozumiem:) ale czy policja coś zmieni,może właśnie miasto wspólnie z PFRON em,a może udało by się wyciągnąć jakąś kasę z unii,jak wiesz wszystko oparte jest na kasie a zasoby marne.>


TAAK, MARNE SĄ ZASOBY a będą jeszcze mniejsze bo zamiast rząd a konkretnie nasz Szanowny Prezydent na 11 listopada zrobić gest ku narodowi to zrobi bal prezydencki za 1,5 miliona zł ... To przeliczając to likwidację barier, to można byłoby za tą już sporo osiągnąć w tym kierunku....
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-11 12:40
no cóż trudna sprawa, z mojego podwórka, jak się wprowadzałam do naszego aktualnego mieszkanka w 2011 roku w marcu z przerażeniem zauważyłam że dwuspadową pochylnię prowadzącą do klatki schodowej przerobiono na schody z bardzo śliskimi płytkami, w tym okresie oczekiwałam na orzeczenie. Oczywiści natychmiast zareagowałam. Pamiętam jak wyglądało wejście do bloku bo mieszkałam niecałe 2 km dalej przez lat prawie 40. Dawny hotel robotniczy przerobili na mieszkania komunalne i wstawili dosyć dużo utrudnień. W administracji dowiedziałam się że schody są zgodne z normami a dla niepełnosprawnych jest winda. Owszem jest winda która nie posiada odbioru technicznego a drzwi prowadzące do tej windy są ch... ciężkie. Klucz do tej windy dostał facet jeżdżący na wózku inwalidzkim i nie czuje potrzeby dzielenia się nim. Zgłosiłam tą sprawę do kilu gazet, jedna- lokalna trochę się zainteresowała ale administracja powiedziałą że jest wszystko w porządku i zmknęła temat. Dodam że w bloku mieszka sporo młodych małżeństw i rodzą się dzieci a matki męczą się ściągając i wciągając wózki. Co jakiś czas tylko słyszę narzekania, ale tylko ja byłam naiwna żeby coś zmienić.
Jaki wniosek ? że ludziom nie zależy na zmianach na lepsze, bo marudzić każdy potrafi.
Mogą dodać tylko e z racji problemów mobilnych widzę bardzo dużo utrudnień np na przystankach tramwajowych Pole Mokotowskie w Warszawie pomimo miejsca nie ma widny, wejście na dworzeć Centralny też jest raczej utrudnione, na perony dworca wschodniego nie ma wind ani platform a ledwo odremontowany, uważam że ci decydują o tym powinni płacić wysokie kary i nie powinno się im przyznawać premii
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:53
dlaczego uwarzasz że ja i amalian nie mamy racji
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-03 18:33
Bo wy oboje mijacie się z tematem, albo na temat pisz albo wcale nie pisz...... i znowu próbujesz mnie zbić z tematu......
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-04 10:32
JAK KTOŚ CHCE ZBIĆ PSA TO I KIJ ZNAJDZIE SIADŁEŚ NA NAS I ZEJŚĆ CI CIĘŻKO CHĘTNIE PODAM RĘKE::-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-03 18:53
Barbaro Mycko, a ja twierdzę, że nie docierają do Ciebie uwagi, aby temat traktować poważnie. Znowu robisz szambo.
A temat jest poważny, bo już chyba po stokroć tu, na tym Forum, napisano, że nikt nie będzie się zajmował ON, jeżeli ON same się o swoje nie upomną.
Norbi podał ciekawy pomysł, aby władzom pokazać, że jest grupa osób, które napotykają na bariery.
Zatem działajmy. Wystarczy aparat fotograficzny, aby udokumentować miejsca publiczne, do których nie mają dostępu ON.
Uważam, że jedynie w ten sposób ON zostaną zauważone, gdy będą wykazywać się inicjatywą.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-03 19:09 Zmieniony 2008-10-03 19:30
Tak, Nachbar, masz rację tu wystarczy APARAT FOTOGRAFICZNY lub zwykła KOMÓRKA Z APARATEM FOTOGRAFICZNYM by pokazać jak do wielu miejsc nie mają wstępuj "ON"....
Kilka przykładów które znajdują się na mojej stronie http://duetkolezenski.pl.tl/Bariery-dla--g-ON-g-.htm
Teraz "ON" dopominają się zmian a i tak są ignorowani.... I powstało takie powiedzonko, moim zdaniem dużo daje do zrozumienia:

Nie oglądaj się  na  rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Nadrzędny Autor marwika Dodany 2008-10-03 20:25 Zmieniony 2008-10-03 20:33
Norbi, to co robisz jest godne podziwu. Chcesz pomóc ON, choc wiadomo, że cięzko przebić sie przez skorupę ignorantów, ktorzy nie mają zielonego pojcia jak wygląda codzienne życie ON, codzienne zmaganie sie z barierami architektonicznymi.   Masz rację, należy umożliwić "ON" korzystanie z dóbr publicznych i trzeba coś zrobić aby dać możliwość poruszania się "ON"  na równi z pełnosprawnymi osobami.  
Ja nie poruszam sie na wózku, ale moja niepełnosprawność ruchowa nieraz zmuszała mnie np. do "przepuszczenia" kilku autobusów czy tramwajów, bo.....miały za wysokie stopnie. I czekałam aż przyjedzie autobus czy tramwaj z niskim zawieszeniem schodków. Na szczęście jest coraz więcej "nikskopodłogowców".
Albo prozaiczna niby sprawa. Schody np. do niektórych sklepów. Przeważnie to małe prywatne sklepy. Schodki tak  wysokie,że nie idzie wejść bez czyjejś pomocy. A o osobie na wózku to już nie wspomnę. To tylko małe przykłady.
Ale czy ON muszą byc wiecznie skazani na czyjąś pomoc w pokonywaniu podobnych  "przeszkód" ?!  Uważam ,że nie. Ale żeby tak się stalo trzeba działać! 

I to ostatnie zdanie kieruję przede wszystkim do Barbary i Amalian, ktorzy tak sobie "po cichu" kpią z tematu.
Nadrzędny - Autor marwika Dodany 2008-10-03 20:01
Barbara nawet w "błachych" tematach nie traktuje innych poważnie.  Po najmniejszej linii oporu , byleby coś bąknąć i ..... zaliczony kolejny post.
Maly przykład. Zadałam małe pytanko w "Kawiarence" i otrzymałam od Barbary "pouczenie"   http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=2250
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-04 10:39
UWAŻAM ŻE UDZIELIŁAM CI PDPOWIEDNIEJ RADY
NAHABAR CZY JAKOŚ TAK NIE ZNACIE LUDZI A OCENIACIE CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ O MNIE KIM JESYTEM CO ROBIE W ŻYCIU I PO JAKICH LINIACH IDE ?? ŻEBY SIĘ O KIMŚ WYPOWIADAĆ TRZEBA GO POZNAĆ BLIŻEJ
TEMAT MA SENS TO FAKT TYLKO CZY POKAZANIE ZDJĘC Z KOMÓRKI CZY APARATU CYFROWEGO COŚ DA ?? NASZ RZĄD NIGDY NAMI SIE NIE ZAJMOWAŁ I NIE ZAJMUJE I NIE WIERZE W TO ŻE WASZA AKCJA COŚ ZMIENI
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-04 17:33
Basiu....
to są twoje słowa:

>ŻEBY SIĘ O KIMŚ WYPOWIADAĆ TRZEBA GO POZNAĆ BLIŻEJ>


Ja o tobie nie wypowiadam się, jedynie o sprawach związanymi z barierami z jakimi borykają się wszyscy "ON" na wózkach, o kulach, głuchoniemi i niewidomi.... Pytam Cię: Czy ty należysz do jednej z tych grup??? Lub jeszcze innych nie wyszczególnionych prze ze mnie?????
Barbara Mycko napisał/a:

> TEMAT MA SENS TO FAKT TYLKO CZY POKAZANIE ZDJĘC Z KOMÓRKI CZY APARATU CYFROWEGO COŚ DA ?? NASZ RZĄD NIGDY NAMI SIE NIE ZAJMOWAŁ I NIE ZAJMUJE I NIE WIERZE W TO ŻE WASZA AKCJA COŚ ZMIENI>


Odpowiedź brzmi:
Tak, ta akcja fotografowania miejsc publicznych niedostępnych dla "ON" (na wózkach, o kulach, głuchoniemi i niewidomi) daje sens bo ja jestem często zapraszany na zebrania dyskusyjne (z moim asystentem ponieważ mam niewyraźną mowę) i na każdym takim spotkaniu poruszam te spawy a zdjęcia są jako niezbite dowody w tych sprawach. Dzięki tym zdjęciom dużo spraw w mojej miejscowości zostało  z pożytkiem dla "ON"(na wózkach, o kulach) z pożytkiem załatwione...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-04 20:27
Przedwczoraj w TVN-ie, w programie "Uwaga" było o wypadku w warszawskim metrze. Niewidomy student wpadł pod kolejkę. Szczęście, że nie zginął.
Do tego wypadku by nie doszło, gdyby  perony były specjalne zabezpieczone. I nie chodzi tu o jakieś drogie urządzenia, ale o zwyczajny chropowaty pasek betonu na krawędzi peronu, który osoba niewidoma wyczuwa laską.
Przy okazji oglądający ten program dowiedzieli się, w jaki sposób  oznakowuje się miejsca niebezpieczne dla osób niewidzących oraz o normach dla takich miejsc.
Nie masz racji, Barbaro Mycko, że pochodzisz do takich inicjatyw, jakie zgłosił Norbi, z sarkazmem.
Nie chcesz, nie musisz. Siedź sobie wygodnie w domu i nic nie rób, ale pozwól, że zrobią to za Ciebie inni.
Nie muszę Ciebie znać osobiście, nie muszę wiedzieć kim jesteś i  co robisz.
Znasz chyba takie powiedzenie: "Powiedz mi jak się nazywasz, a powien ci kim jesteś".
Wyjątkowo nie musisz już nic więcej mówić, abym wiedział kim jesteś. Wystarczyły mi Twoje dotychczasowe wypowiedzi. Nie tylko mnie, ale również innym uczestnikom Forum. Już dawno wiedzą kim jesteś. Dałaś się aż nadto dokładnie poznać.
Wybacz, że tak musiałem napisać, ale kiedyś, na tym Forum, użyto wobec mnie pewnych określeń. Niesłusznych i nieprawdziwych. Jako osoba w pełni sprawna nie musiałbym tu być, a jednak jestem. I nie dlatego, żeby mącić, skłócać, ale po to, aby takich jak ja było tu więcej. Bo tylko poprzez zrozumienie u osób sprawnych ON będą mogły stać się równoprawną częścią społeczeństwa.
Wątpię, aby społeczeństwo zainteresowało się ON, które  siedzą w domu i nie są widoczne. Nie dziwcie się więc, że społeczeństwo nie dostrzega Was i Waszych problemów.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-06 11:49
Masz jak zwykle sto procent racji, Nachbar, aby było takich ludzi więcej, takich jak TY
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-09-30 06:48
Czytając wasze posty smutek mnie ogarnia jak wielką macie siłe by narzekac i wytknąć drugiemu że nie ma racji.!!!!!!!!
Ile energi tu trzeba włożyc by wyzwolic agresje słów i cieszyć się że drugiemu żeśmy dopiekli. A może kazdy z WAS by tą energie zużył pomagając innym działając w jakiś organizacjach pozarządowych . Może jako wolontariusz pomożecie innym.
ALE NIE niech inni za was zrobią a i tak skrytykujecie i jeszcze bedziecie oskarżać.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-09-29 05:39

>Prosiłbym o pisanie na te temat i nie zbaczanie z niego..... <


na prośbie się kończy...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-30 12:07
maclisc....
Masz w stu procentach rację pisząc:

>Prosiłbym o pisanie na te temat i nie zbaczanie z niego..... <
>na prośbie się kończy..>

Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-04 09:56
"dzieki" NORBI,mam nadzieje,ze nie chodziło ci o wytykanie moich niekompetencji,chciałam tylko pomóc,jestem chodząca i niektóre rzeczy-dla wskersów naturalne-umykaja mojej uwadze.pozdro.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-04 16:52
Ja Ci Bogusiu dziękuję za pomoc a to że umykają Ci niektóre rzeczy to nic dziwnego, ja też jestem "ON" chodzący o własnych siłach  lecz wiem co to znaczy jeździć na wózku inwalidzkim, ponieważ przez dłuższy czas mojego życia jeździłem na nim.. Dlatego nie uchodzą mojej uwadze żadne "bariery" dla wózkowiczów....
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-04 17:08
ale i tak twierdze ze potrzebni sa zapaleńcy którzy maja w sobie dośc siły,cierpliwości i troche wiedzy żeby ruszyc tą barykade a póżniej to już z górki...:-)
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-10-04 18:11
Po trosze macie racje co do barier. Tylko ze wcale nie jest to taka prosta sprawa jakby sie wydawało. Napewno kazdy z was zauważył że nowo budowane obiekty są juz przystosowane przynajmniej wejscia do nich dla wózków inwalickich czy to podjazdy czy to windy.Największym problemem sa budynki postawione wcześniej. Chociaż funkcjonują to niemniej jednak wszystko opiera sie o kasę i własność. Tak własność, często budynek nie ma określonego własciciela albo jest w roszczeniach. Nikt nawet gdy ma dobra wole niezainwestuje w taki budynek. Jest jeszcze wiele spraw o których przeciętny obywatel nie wie i dlatego niezawsze można zrobić to co powinno sie robić mimo chęci.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-04 20:44
Tu, Tomek...  Muszę się posłużyć cytatem, który sam napisałem....

>TAAK, MARNE SĄ ZASOBY a będą jeszcze mniejsze bo zamiast rząd a konkretnie nasz Szanowny Prezydent na 11 listopada zrobić gest ku narodowi to zrobi bal prezydencki za 1,5 miliona zł ... To przeliczając to na likwidację barier, to można byłoby za tą już sporo osiągnąć w tym kierunku.... >


Pytanie: Czy Pan Prezydent Lech Kaczyński jest aż tak bogaty, aby mógł sobie tak nie rozsądnie rozdawać takie sumy na tak intratne imprezy???? A inni, muszą "ŚCIANY OBGRYZAĆ", czy ktoś tu w tym wypadku pomyślał o tych biednych "ON" przykutych nie tylko do "czterech kółek" a nie raz do "swoich czterech ścian, o ile mają takie swoje cztery ściany"... Za ten jeden PREZYDENCKI BAL, za tą cenę tego balu, ile spraw "ON" i nie tylko, miałoby swój pozytywny finał???? Niech się na górze nie "szturchają o CIEPŁE STOŁKI" a niech zawijają rękawy swych białych jednorazowych drogich koszul i weżną się poważnie wspólnie do roboty... W końcu "MY" podatnicy za to "PŁACIMY"... I po to wybieraliśmy ich aby zrobili coś pożytecznego.... A nie... Nawzajem się tłukli.....
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 10:15
Chłopaki,po co sobie wytykacie błędy,przecież obu chodzi wam o pomoc ON!Bądzcie głusi na złośliwe komentarze,kąśliwe uwagi,odpowiadajcie na głupie pytania.Jestem pania w średnim wieku:)i wiem że czasem ludzie potrafią zabić każdą inicjatywe.Tomkowi sie udało-stowarzyszenie jest,może uda sie pokonać schody,wąskie wejścia...Jeżeli nie bedziemy o tym mówićto wszyscy uznaja ze tak ma być,że tak jest dobrze,Pewnie,ze to trudne,to bariera nie tylko architektoniczna ale też bariera ludzkiego myślenia-szczególnie tych na górze,ale czy to oznacza ze mamy nic nie robić??? Oj,cos czuje ze znowu mi sie dostanie:)Norbi,czy to było na temat???
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 11:22
Chłopaki,po co sobie wytykacie błędy,przeciez obu chodzi wam o pomoc ON.Bądzcie głusi na złośliwe komentarze,kąśliwe uwagi,odpowiadajcie na głupie pytania.Jestem pania w średnim wieku:)i wiem,że czasem ludzie potrafią zabić każdą inicjatywe.Tomkowi sie udało-stowarztszenie jest,może uda sie pokonac schody,wąskie wejścia...JEŻELI NIE BĘDZIEMY O TYM MÓWIĆ TO WSZYSCY UZNAJA,ZE TAK JEST DOBRZE, ze tak ma byc.Pewnie,ze to trudne,to bariera nie tylko architektoniczna ale też bariera myślenia-zwłaszcza tych na górze,ale czy to oznacza,ze mamy nic nie robić???Oj,czuje ze mi sie dostanie:)Norbi,czy to jest na temat?
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 11:26
Chłopaki,po co sobie wytykacie błędy,przeciez obu chodzi wam o pomoc ON.Bądzcie głusi na złośliwe komentarze,kąśliwe uwagi,odpowiadajcie na głupie pytania.Jestem pania w średnim wieku:)i wiem,że czasem ludzie potrafią zabić każdą inicjatywe.Tomkowi sie udało-stowarztszenie jest,może uda sie pokonac schody,wąskie wejścia...JEŻELI NIE BĘDZIEMY O TYM MÓWIĆ TO WSZYSCY UZNAJA,ZE TAK JEST DOBRZE, ze tak ma byc.Pewnie,ze to trudne,to bariera nie tylko architektoniczna ale też bariera myślenia-zwłaszcza tych na górze,ale czy to oznacza,ze mamy nic nie robić???Oj,czuje ze mi sie dostanie:)Norbi,czy to jest na temat?
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 11:27
Chłopaki,po co sobie wytykacie błędy,przeciez obu chodzi wam o pomoc ON.Bądzcie głusi na złośliwe komentarze,kąśliwe uwagi,odpowiadajcie na głupie pytania.Jestem pania w średnim wieku:)i wiem,że czasem ludzie potrafią zabić każdą inicjatywe.Tomkowi sie udało-stowarztszenie jest,może uda sie pokonac schody,wąskie wejścia...JEŻELI NIE BĘDZIEMY O TYM MÓWIĆ TO WSZYSCY UZNAJA,ZE TAK JEST DOBRZE, ze tak ma byc.Pewnie,ze to trudne,to bariera nie tylko architektoniczna ale też bariera myślenia-zwłaszcza tych na górze,ale czy to oznacza,ze mamy nic nie robić???Oj,czuje ze mi sie dostanie:)Norbi,czy to jest na temat?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 11:31
Chłopaki,po co sobie wytykacie błędy,przeciez obu chodzi wam o pomoc ON.Bądzcie głusi na złośliwe komentarze,kąśliwe uwagi,odpowiadajcie na głupie pytania.Jestem pania w średnim wieku:)i wiem,że czasem ludzie potrafią zabić każdą inicjatywe.Tomkowi sie udało-stowarztszenie jest,może uda sie pokonac schody,wąskie wejścia...JEŻELI NIE BĘDZIEMY O TYM MÓWIĆ TO WSZYSCY UZNAJA,ZE TAK JEST DOBRZE, ze tak ma byc.Pewnie,ze to trudne,to bariera nie tylko architektoniczna ale też bariera myślenia-zwłaszcza tych na górze,ale czy to oznacza,ze mamy nic nie robić???Oj,czuje ze mi sie dostanie:)Norbi,czy to jest na temat?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-06 09:38
sorry,chyba mnie wczoraj sklonowało.
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-10-06 11:07
Bogusia ten klon CI SIĘ UDAŁ , ale sie uśmiałem.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-06 11:10
CIESZE SIE:)widzisz jak sie przejełam:)))
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-10-06 11:15
Poprawiłaś mi humor.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-06 11:27
Ten klon jest najbardziej na temat, lepsze są klony na temat jak bez myślne odpowiedzi zabijające dobre inicjatywy.....:-):-);-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-06 11:29
DZIĘKI,a już sie bałam,że mnie obaj zlinczujecie,dobrego dnia:)))
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-06 11:57
Nie zlinczujemy.... Tylko nastaw policzki aby dostać pocałunki, za takie myślenie o sprawach "ON" :-);-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery architektoniczne to niechciany i nielubiany temat... (104402 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill