www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych i (13448 - wyświetleń)
- Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-13 13:11
Ostatnio zakupiłem skuter elektryczny, zanim podjąłem decyzję odnośnie zakupu właściwego nowego skutera - przetestowałem 16 modeli oferowanych na rynku polskim elektrycznych skuterów dla osób niepełnosprawnych.
Brałem pod uwagę swoją niepełnosprawność (narządy ruchu), jakość, estetykę, parametry techniczne, dodatkowe wyposażenie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (zabezpieczenia na czas naprawy drugiego pojazdu), możliwość negocjacji ceny, sposób obsługi klienta, termin realizacji i dostawy skutera.

Zapisałem wszystkie uwagi do testowanych przeze mnie skuterów, teraz służę pomocą w wyborze skutera.

Skuterami elektrycznymi poruszam się od 10 lat. Pierwszym moim skuterem był Mini Crosser 145R trójkołowy, 0 problemów, po 8 latach wymieniłem jedynie akumulatory. Niestety na rynku polskim nie ma bezpośredniej sprzedaży Mini Crosser`a więc i serwisu brak, ale można zakupić je np. w Niemczech, Danii, Holandi itd. czyli w starej Unii. Wykonałem mini skuter do poruszania się wyłącznie po małym mieszkaniu dla własnych potrzeb. Skuter ułatwia mi egzystencję dnia codziennego, umożliwia mi opuszczanie mieszkania. Rozwiązałem trudny problem przechowywania skutera w bloku i pod blokiem mieszkalnym.
Ten skuter oceniam jako ROLLS-ROYCA wśród skuterów. Ja zakupiłem tylko MERCEDESA wśród skuterów tu w Polsce z dostawą do domu i wspaniałą obsługą.

Moje doświadczenia z motoryzacją sięgają do lat 60-tych, gdy już wtedy uprawiałem sporty motorowe, póżniej byłem instruktorem i trenerem sportów motorowych, komisarzem sportów motorowych, zatem moje doświadczenia motoryzacyjne mają podłoże od 40 lat.

Najważniejsza rada - nie kupować sprzętu z fotografii, kupować tylko i wyłącznie dobry i niezawodny sprzęt, tam gdzie nie tylko można uzyskać przystępną cenę, ale przede wszystkim dobry sprzęt.

Wszystkiego nie mogę opisać z wiadomych przyczyn (czas, ogromny materiał), więc jeżeli ktoś potrzebuje porady proszę się kontaktować udzielę szerokiej informacji, a decyzja należy wyłącznie do kupującego:
e-mail: ryszard.juszczak@wp.pl,
SKYPE: Ryszard9078.
Gadu Gadu: 6526332
Nadrzędny Autor twojmasazysta Dodany 2007-10-13 17:27
Co powiesz na to, chodzi mi o zabudowę do ELWALK - PRIDE LEGEND XL : http://www.elwalk.pl/index_files/Page4963.htm
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2008-10-06 16:43
Teraz po roku użytkowania i doświadczeń.
Sprzedawca super do momentu zainkasowania należności, a póżniej szkoda słów.
Skuter może byłby i Mercedes gdyby był wyprodukowany w Niemczech, a sprzedawcą był profesjonalista, a tak jest tylko TRABANTEM.
Żałuję dzisiaj, że jednak dałem się nabrać na piękne i śliczne słówka pani (ja stary dureń), a nie kupiłem dobrego skutera w Berlinie (na fakturę) Mini Crosser`a czy Breeze tym bardziej
Nadrzędny - Autor INBAR Dodany 2008-10-14 14:31
Przykro słuchać , że istnieją na rynku firmy, których celem jest naciąganie klienta.

Nasza firma prowadzi sprzedaż wózków elektrycznych  i skuterów ( producenci: Meyra, Vermairen ). Sprzedaliśmy ich już bardzo dużo i klienci wracają do nas aby je doposażyć bo też mogą Państwo starać się o dofinansowanie ze środków PFRON na doposażenie takiego wózka lub skutera.

Przed każdą sprzedażą wózków i skuterów organizujemy pokazy i przeszkalamy z eksploatacji.

Nie jesteśmy firmą, która stoi pod PFRON - em i zaczepia ludzi aby ich naciągnąć.

www.inbar.dzielnica.pl
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2008-10-14 14:58
"Nie jesteśmy firmą, która stoi pod PFRON - em i zaczepia ludzi" - uderz w stół a nożyce się odezwą, a ja w moich postach nigdy nie wspominałem o tym, że firmy handlowe stoją pod Oddziałami PFRON-ów.

Ale owszem jak widać z cytatu coś w tym jest.

Otrzymują dziesiątki emaili, w których osoby niepełnosprawne otrzymujący dofinansowania, proszę o poradę jaki zakupić sprzęt z tych emaili wiem o metodach firm handlowych jak również o tym, że nawet przy niektórych Oddziałach PFRON usadzają się takie firmy i zaczepiają ludzi, co potwierdza również powyższy cytat.
Napewno z takiej firmy bym sprzętu nie kupił.

A propos serwisów polskich firm handlowych, MEYRA również w Polsce nie ma serwisu - przykład: mój skuter MEYRY (długi czas naprawy) bo zawędrował do serwisu w Niemczech poprzez pośredników czyli bezpośrednich przedstawicieli MEYRY - dowód naklejona naklejka niemieckiego serwisu na skuterze.

Dlaczego np. firmy: produkujące Mini Crosser`a i Breeze nie prowadzą sprzedaży w Polsce? Ponieważ producenci stawiają warunki do sprzedaży przez polskie firmy: - SERWIS na wysokim poziomie według wymagań tych producentów(przyrządy, narzędzia i wyszkoleni specjaliści). Ja już miał kontakt z polskimi "specjalistami", ale na tym zakończę temat.
To nie są składanki z podzespołów chińskich.
Takie skutery kupiłbym nawet bez serwisu w Polsce.

Pozdrawiam firmę INBAR.
Nadrzędny - Autor Lechita1922 Dodany 2008-10-15 13:46
Ciekawi mnie Ryszardzie dla jakiej Ty firmy pracujesz? Takiej jaka nie wystawia się pod PFRON?

Ja z kolei uważam, iż im więcej firm wychodzi do ludzi tym lepiej. Tym większy mają wybór. Niektórzy nie mają możliwości, tak jak Ty ja miałeś, aby objeździć 16 firm. Niektórym musi wystarczyć to co zobaczą będąc pod PFRON.

Tylko od ludzi zależy czy odpowiedni wózek dla siebie kupują. Trzeba przede wszystkim myśleć i nie dać się nabrać na piękne słówka.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2008-10-15 20:53 Zmieniony 2008-10-15 20:55
Jestem byłym dyrektorem i pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego, nigdy nie byłem i nie jestem żadnym przedstawicielem firmy.  Niestety, ale i nawet do mnie docierali przedstawiciele firm o poparcie, opinie i demostrowali sprzęty, wszelkimi metodami sami "złotouści" (nauczyli się na pamięć opisu z karty katalogowej) i w kółko zachwalają je, aby tylko sprzedać sprzęt. Niestety, ale nigdy nie wydawałem żadnym firmom ani opinii ani poparć.
Dlatego też poznałem bardzo wiele różnych produktów, które proponowali dla osób niepełnosprawnych, zawsze wychodziłem z założenia jeżeli sam bym nie był zadowolony z takiej jakości sprzętu , to też nikomu nie polecę.
Na pytania specjalistyczne nigdy nie uzyskałem poprawnej odpowiedzi, nawet w niektórych serwisach (często, gdy otrzymuję emaile o poradę, bo coś się stało z wózkiem czy skuterem, a ja tego modelu akurat nie znam) odpowiadali mi na okrągło. Bardzo często dodzwaniałem się firmy niby do serwisu, a gdy powiedziałem, że przywiozę sprzęt zaczynało się "kręcenie" i w rezultacie okazywało się, że serwisu nie ma, a tylko czy to znajomy mechanik lub mąż naprawiają sprzęt.
Takie są bardzo często realia. Gdy jeszcze jest na gwarancji jest szansa na wymianę, ale po gwarancji .........
Z wykształcenia jestem automatykiem, przez ponad 30 lat zajmowałem się sportami motorowymi, w tym byłem zawodnikiem. Od 16 lat choruję, z pracy zrezygnowałem, gdy przestałem już samodzielnie opuszczać mieszkanie. Nie pracuję, czego bardzo żałuję, bo to był bodziec do życia, dzisiaj choroba sprowadziła mnie do wegetacji.
Pisałem na forum dlaczego nie ma w sprzedaży w Polsce sprzętów m.in. firmy Mini Crosser`a czy Breeze, bo producenci stawiają handlowcom bardzo rygorystyczne wymagania obowiązku serwisowania gwarancyjnego i pogwarancyjnego (lokal, wyposażenie warsztatowe i FACHOWCY), a to już się nie opłaca firmom handlowym nastawionym wyłącznie na sprzedaż. Ja kupiłem taki skuter w Berlinie, oczywiście z serwisem ale poza Polską. Mój pierwszy skuter Mini Crosser, który został zakupiony dla mnie we Francji, przez 8 lat użytkowania, nie wiedziałem - co to jest awaria, niczego nie wymieniałem łącznie z akumulatorami (a było ich 4 szt.).
Moje zdanie odnośnie sprzętu inwalidzkiego to: - musi być dopasowany do osoby niepełnosprawnej, jak garnitur do mężczyzny, a garsonka do kobiety. Kubica ma też dopasowany bolid do swojej sylwetki i warunków, mój motor czy samochód był również dostosowany do mnie, gdy brałem udział w zawodach. A osoba niepełnosprawna ma pewne niedyspozycje i one muszą być uwzględnione przy wyborze sprzętu.
Spodziewałem się takiego zarzutu, ale było to nie normalne, gdyby ktoś nie usiłował podważyć moich wypowiedzi na forum.
Oczywiście nikt nie musi czytać moich wypowiedzi, a tym bardziej korzystać z mojego doświadczenia i wiedzy, przecież większość wie lepiej a nawet twierdzi, że nawet mogę mieć jakieś profity. Owszem czasem się zdarza, że ktoś mi napisze, że skorzystał z porady i dziękuje mi. Dla mnie jest to satysfakcja czego nie będę ukrywał, że jeszcze mogę być komuś przydatny.
Pozdrawiam wszystkich z podejrzliwymi włącznie i osoby o odmienych zdaniach.
Nadrzędny Autor Lechita1922 Dodany 2008-10-17 07:50
Ależ ja w pełni się z Tobą zgadzam.

Uważam tylko, iż nie ma nic złego w tym, że firmy pokazują swój sprzęt ludziom. Ideałem dla mnie byłoby, gdyby przy każdym PFRON-ie były pomieszczenia, w których wystawiałyby się wszystkie możliwe firmy posiadające w ofercie wózki elektryczne. Wtedy każdy mógłby sprawdzić jaki wózek spełnia jego potrzeby, która firma posiada serwis (można to sprawdzić chociażby telefonując incognito z wymyślonym problemem technicznym). Najważniejsze jednak i tak pozostanie po stronie osoby kupującej. Ale skoro niektórzy wolą dostać DVD, albo pieniądze w zamian za wózek nie spełniający ich wymogów, to już sami muszą się martwić co się stanie "w razie W".

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych i (13448 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill