www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / alimenty a zasilek staly i ubezpieczenie zdrowotne (6512 - wyświetleń)
- Autor maltabar Dodany 2008-10-03 11:21
13 listopada odbedzie sie sprawa rozwodowa i o przyznanie mi alimentow od meza .ktory od kilku lat mieszka i prowadzi gospodarstwo z inna kobieta  mam orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji, bardzo sie boje , ze zostanie mi odebrany zasilek staly z opieki spolecznej z ktorego sie utrzymuje-324zl, a wraz znim ubezpieczenie zdrowotne ,ktore bede musiala oplacac sama ,nie wiem jakie jest najnizsze mozliwe i zkim mam wtedy podpisac umowe, boje sie ze moja sytuacja zamiast troche sie polepszyc ulegnie popogorszeniu, czy prawda jest ze okres placenia alimentow zalezny jest od tego czy rozwod zostanie orzeczony bez orzekania o winie--5lat czy z orzeczeniem winy meza--10 lat,mieszkam z synem jest pelnoletni ,studiuje wieczorowo ale jak dotad ,nie znalazl pracy i nie doklada sie do utrzymania domu co mam ro bic ,prosze o jak najwiecej informacji
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-10-03 12:38
Zapytaj się w opiece czy przy pobieraniu alimentów stracisz zasiłek stały.
Przepisów nie znam w tej materii, choć wydaje mi się że mogłabyś pobierać jedno i drugie, ale mogę sie mylić.

Prawdą jest, że ma znaczenie jakie jest orzeczenie rozwodu tzn. z czyjej winy. Jeśli za porozumieniem stron to alimenty możesz otrzymywać maksymalnie przez 5 lat.

Poszukaj w swojej okolicy gdzie udzielane są bezpłatne porady prawne i tam zapytaj. Wiem, że przy gminach są czasem dyżury oraz w biurach porad obywatelskich http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&szukanie=zaawans1&kryt_typ_instyt_multi=73&baza=10

Powodzenia
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-03 15:38
niestety ,strace i tym samym strace ubezpieczenie zdrowotne ,bede musiala sama je oplacac nie wiem ile
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-10-06 12:42
To wtedy zarejestruj się w urzędzie pracy jako bezrobotna. Musisz co jakiś czas podpisywać listę, ale masz za to ubezpieczenie zdrowotne.
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-10-06 14:28
Maltabar jeżeli mogę dodać swój skromny głos. Niestety alimenty na exmałżonka należą się tylko w sytuacji, gdy masz ożeczenie o winie, natomias jeżeli nie posiadasz takiego wyroku to przykro mi bardzo, ale alimenty na twoją osobę się nie należą. Jeżeli twój syn studiowałby dziennie mógłby starać się o alimenty na siebie w innym przypadku nie.
Nie napisałaś nic o tym czy posiadasz rente z  ZUSu, czy z innego źródła.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-06 16:52
niestety nie mam renty tylko ten zasilek o ktorym pisalam,alimenty naleza mi sie ze wzgledu na orzeczony stan zdrowia czyli calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji bez orzekania o winie jeslisad przyzna mi alimenty yo maz po 5 latach moze wystapic o zniesienie alimentacji ,jesli sytuacja ulegnie zmianie,jesli bedzie orzeczenie alimenty beda dozywotnio sprawa jest w listopadzie ,niestety ja juz teraz mysle jak zorganizuje sobie zyciei czy dam sobie rade
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-10-06 18:38
nie wiem dokładnie jak to jest w przypadku braku renty, ale to że posiadasz całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencjii nie jest brane pod uwagę przy obowiązku alimentacyjnym (próbowałam wywalczyć alimenty, ale udowodniłam tylko 90% winy mego ex), ale postaraj się w MOPsie o rente czy też zwiększony stały zasiłek socjalny no i jak masz ochotę to walcz o alimenty! Może warto spróbować przynajmiej będziesz wiedziała, że zrobiłaś wszystko. Powodzenia.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-06 23:21
dlaczego uwazasz ,ze taki stan zdrowia nie jest brany pod uwage zasiegalam porady u prawnika iuwaza ,ze nie bede miala problemu z przyznaniem alimentow, tylko oczywiscie nie wiadomo w jakiej wysokosci mi je przyznaja  i czy je bede dostawac
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-08 20:21
AURO na szczescie nie masz racji z tymi alimentami
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / alimenty a zasilek staly i ubezpieczenie zdrowotne (6512 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill