www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samobójstwo (28656 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 08:27
Samobójstwo to akt odwagi czy tchórzostwa,a co z eutanazja(dzieki Lid)?CZY samobójce usprawiedliwia niewypowiedziany ból bądż rozwalone życie,niepowodzenia.Czy chcielibyście aby was odłączono od aparatury? Nie pytam co mówi Kościół-bo wiem,pytam o wasze zdanie na ten temat.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 08:30
Nikt z nas nie może zadawać śmierci ani sobie ani innym. Samobójstwo to ucieczka przed problemami.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 08:34
a je zeli ból jest tak wielki,że... pamiętasz historie pacjenta z Opola-chyba,który rzucił sie ze schodów?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 08:48
Tej historii nie znam. Są różnego rodzaju leki przeciwbólowe. Nic nie usprawiedliwia odebrania sobie życia.  Przeżyłam już w życiu taki ból, że błagałam Boga o wybawienie, ale żyję i cieszę się z tego. Wiem co znaczy cierpienie. Cierpienie, któremu można było zaradzić, ale lekarze nie wierzyli. Dopiero jak "chorobę" było widać gołym okiem to uwierzyli. Za późno było, by uratować przed okaleczeniem, ale życie zostało. Jak już powiedziałam cieszę się, że żyję, i że lekarze nie przestali mnie ratować.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 08:53
a ci którzy z sobie tylko wiadomych powodów to robią,co o nich powiesz?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 09:03
Trudno jest zgadnąć co się dzieje w ludzkiej duszy. Dlaczego ludzie tracą wolę życia, wolę walki z przeciwnościami. Są słabsi to wiemy, ale sądzę, że gdyby w odpowiedniej chwili ktoś potrafił do nich dotrzeć , to później byliby wdzięczni. To jest  pewnego rodzaju ucieczka. Nie nie bohaterstwo, choć aby to zrobić również potrzebna jest jakaś siła.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-03 09:16
JAK MOZNA BYLO PORUSZYC TAK DELIKATNY TEMAT .TY CHYBA MYSLISZ O SAMOBOJSTWIE .KTOS PISAL ZE Z POWODU BOLU PROSIL O ZBAWIENIE A TERAZ CHCE MU SIE ZYC .
A CO Z TYMI KTORYM BOL NIE PRZEMIJA .A CO Z SAMOBOJSTWAMI SAMURAJOW.????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
A CO Z SAMOBOJSTWAMI PORZUCONYCH KOCHANKOW??????????????????????????????????????????????????? ITD
TEMAT RZEKA!!!!
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 10:02
to masz pole do popisu,po to jest ten wątek,do dyskusji.Niech moc będzie z Tobą!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-03 12:03
Szczerbaty zmieniasz się. Dawniej nie było dla Ciebie tematów tabu.  Poruszyłeś wiele ciekawych wątków. Co np. sądzisz o samobójstwach samurajów. Co o porzuconych kochankach? Kto częściej decyduje się na taki krok: mężczyźni czy kobiety?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-03 12:11
pytanie
czy to temat na podniesienie nastroju ?
zwłaszcza jesiennej chandry wielu ludzi ,
to jest forum ludzi niepełnosprawnych ,
a róbcie jak chcecie .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 16:58
moim zdaniem szamobójstwo to nie rozwiązanie problemu bo owszem ta osoba umiera i kończy sie jej problem w jakimś stopniu ale co ze znajomymi przyjaciółmi i rodziną samobójcy oni z pewnością to przeżywają  samobójstwo popełnia osoba która jest egoistą myśląca osoba o tyvch którzy ją otaczają tego nie zrobi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-03 17:00
Popieram Basi zdanie
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:02
::-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 17:03
Basia trafiłaś w dziesiątkę.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-03 17:12
to tylko zdanie w dyskusji ,czasem samobojca przezwoja smierc uwalna rodzine , przyjaciol i znajomych od trudow i kosztow opieki nad bezradnym ,ciezko chorym i cierpiacym ,czlowiekiem czasem ta rodzina wcale nie chce i nie dba o tego czlowieka
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:15
taki człowiek który ma taką rodzine może się starać o dps lub zol ale samobójstwem nikomu nie pomoże a napewno nie sobie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-03 19:13
nie wie m co to jest zol aledps- u nie zycze najwiekszemu wrogowi
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-04 10:20
paweł przytoczył piękne słowa

  Jeśli nie zmagałeś się ze śmiercią
                           MILCZ !!!
               Okaż szacunek TYM,  co przegrali
               Nie odbieraj nadziei TYM, co walczą
ale to nie  oznacza że tego tematu nie powinniśmy poruszać
pytasz co to zol zakład opiekuńczo leczniczy u mnie w miejscowości jest taki i są ludzie przeważnie starsi ale nie tylko
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:16
szkoda że nie w multilotka ::-(
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-10-03 18:23
CZAS LECZY RANY ??????????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-03 18:37
Czyżbyś namawiał do takich czynów. Miałeś opowiedzieć o samurajach .
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-10-03 19:10
Bogusia popełniła samobójstwo myślowe - w takim miejscu, taki temat poddać pod dyskusję to delikatnie mówiąc - nietakt.
Szkoda, że tak mało między Nami jest tych, co potrafią czytać tekst ze zrozumieniem. Z całym szacunkiem dla Tych, co będą czytać mój post.
Mam na myśli post WERBENY - po nim właśnie temat powinien sam zginąć a jak widzę , on nabiera tempa. Miałem przemilczeć tę myśl, ale muszę stanąć w obronie TYCH co przegrali i TYCH co walczą o....... ŻYCIE !!!.

               Jeśli nie zmagałeś się ze śmiercią
                           MILCZ !!!
               Okaż szacunek TYM,  co przegrali
               Nie odbieraj nadziei TYM, co walczą.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-03 19:18
masz  racjePawel  to niedobre miejsce
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-04 07:25
chcecie unikac trudnych tematów-to zostanie nam pogoda no i co na obiad.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-04 08:39
nie mbogusia to nie o to chodzi zeby unikac trudnych tematow , tylko trzeba wiedziec z kim rpzmawiamy tu jest tak wiele osob cierpiacych, ktorym z bolu i bezsilnoscii odechciewa sie zyc to forummialo byc pocieszeniem odskocznia no niic zgadzam sie zWerbena i Pawlem,  chociaz i ja dalam sie wciagnac w dyskuusje
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-04 09:28
nietaktem jest ocenianie innych nie znając ich.Wiem o co pytam,umierałam...i niejednokrotnie...Nie wydaje ci sie że samobójstwo tak samo jak życie,jak człowiek to temat delikatny.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-04 10:09
tez mam takie doswiadczenia za soba nie zkazdym o tym rozmawiam nie chce nawet ja ciebie nie oceniam nie mam do tego prawa
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-04 11:18
BOGUSIA ZAWALI TEMAT A POTEM ODWRACA KOTA DO GORY OGONEM.
PORUSZA POWAZNE TEMATY A NIE POTRWFI SIE PRZYZNAC ZE STRZELILA GAFE.
TO NIEPOWAZNE.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-04 15:11
oj SZczerbuś chyba mnie nie lubisz,boisz sie wypowiadać na poważne tematy??
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 11:05
Paweł Nie zgadzam się z Tobą. To że jesteśmy ON ma oznaczać że przy nas nie można o niektórych sprawach mówić? To sam dzielisz ludzi na sprawnych i niesprawnych. Czy to, że kuleję znacza że przy mnie nie można opowiedzieć kawału typu"prowadził ślepy kulawego?"
Przecież taki temat wśród osób sprawnych dotyka również wielu osób, a jednak wśród nich nie miał być oporów przed taką dyskusją. Nie przyszło Ci do głowy, że nasza dyskusja mogłaby komuś pomóc w wyjściu z dołka. Przecież ani jedna z dyskutujących osób nie powiedziała "nie ma nadziei". Wręcz przeciwnie. A z kim ma porozmawiać osoba na skraju załamania, może nasze słowa komuś pomogą. Tutaj są ludzie , którzy wiele przeżyli. Potrafimy wiele zrozumieć. Nie możemy tylko opowiadać kawałów , czytać przepisów kulinarnych, mówić o pogodzie,słuchać muzyki czy rozmawiać o innych duperelach.

>Jeśli nie zmagałeś się ze śmiercią


                           MILCZ !!!
               Okaż szacunek TYM,  co przegrali
               Nie odbieraj nadziei TYM, co walczą.
<

Nie będę argumentowała tego bardzo dokładnie, bo to byłyby zbyt osobiste wyznania jak na forum. Powiem jedno: Mam prawo wypowiadać się na ten temat.
Nigdy nie okazałam moimi wypowiedziami braku szacunku "tym co przegrali", a tym bardziej moje wypowiedzi  " nie odbierają nadziei tym co walczą".

Wiem co przeżywa człowiek, który traci zdrowie i sprawność.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-04 11:12
[usunięte]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-04 15:39
a to niespodzianka[/]

Ja nie wiem co tutaj się stało. Dlaczego mój post jest tyle razy wpisany? Najpierw nie mogłam go wrzucić, później nie mogłam wejść na forum, a jak już weszłam to od nadmiaru aż mi w oczach pulsuję.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-04 17:44
dziwne rzeczy sie tu dzieja powiedz mi jesli mozesz jak pogrubiasz czcionke probowalam hej
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-04 17:45
no i udalo sie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 17:46
:-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-04 18:04
TYLKO W OCZACH ?????????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-04 18:15
Szczerbaty
Masz coś do mnie ? To wywal to z siebie raz i dobrze, a później będziemy wreszcie normalnie rozmawiać. :-)))))))))
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-10-04 19:22
MYSLALEM O TWOIM SERDUSZKU. A DLACZEGO WRESZCIE. DO TEJ PORY BYLO NIENORMALNIE ??????????
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:24
Witaj szczerbaty.....

Lid jeśli to w ciągu jednej godziny to dasz radę je usunąć.....mnie też aż dech zaparło bo myslałam że ten głupi temat chcesz załadować postami by go zamknąć na dobre
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 19:38
Ella
To już było dawn a potem nie mogłam wejść na forum i nie wiedziałam, że takie rzeczy się dzieją z moimi postami.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:38
Trudno jak nie usuną wdmini to niech sobie będą...... W/g mnie ten temat nie ma sensu.....nam ciągle śmierć przed oczami a tu jeszcze taki głupi temat :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 19:39
Szczerbaty jest ok. :-))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:40
Szczerbaty jest super.....lubię jego kąsliwe posty .....życie nie składa sie tylko z przytakiwania
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 19:46
Kiedy nie przytaknęłam, to mnie  upominacie. Dlaczego ? Ja również mogę mieć inne zdanie.
Szczerbaty nie czytaj tego:
A Szczerbatego również lubię, tylko zbyt często tego nie powtarzam, bo jeszcze sobie coś niestosownego pomyśli.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:49
Jeny lid nie frustuj się tak......a szczerbaty a niech myśli co chce
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-04 19:51
Mam dziś dobry humor :-))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:52
No to nie ma sprawy
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-05 08:21
Najlepiej ukamienować tego,kto ten temat wymyślił??? Bo samobójstwo,bo śmierć jest głupia,niedelikatna???Bo psuje wam dzień??A może kogoś dotyczy on bezpośrednio?? Czy nigdy nie zastanawialiście sie nad śmiercią-jakąkolwiek??Czasami wypadałoby wyjść poza własne ego żeby zrozumieć drugiego człowieka i nie trzeba go zaraz palic na stosie lub linczować za jego poglądy.DOBREGO SAMOPOCZUCIA.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-05 08:43
nikt nikogo nie bedzie kamieniowal ani palil na stosie,niech pisze kto chce ja wlasnie wole miec lepsze samopoczucie ,bo niestety ostatnio mi nie dopisuje ,wiec nie bede sie dalej dolowac w tej chwili rzeczywiscie wole porozmawiac o przyslowiowej dupie maryni
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-10-06 20:52
To też emocjujący temat!
Dyskutujmy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samobójstwo (28656 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill