www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BARIERY architektoniczne i nie tylko (2) (32694 - wyświetleń)
- Autor maclisc Dodany 2008-10-11 10:03
W czerwcu tego roku napisałam:

>Jak tytuł forum mówi "nie tylko architektoniczne", więc postanowiłam tutaj zamieścić ten temat.


Jestem ON od ponad 3-ch lat, ogromną trudność sprawia mi czytanie i pisanie.
Wnoszę o unowocześnienie stylu forum.
Wymienię tylko kilka napotykających mnie problemów:
-ustawiłam styl: "duży...", mimo to gdy wpisuję odpowiedź, czcionka jest mała (zbyt mała);
-brak migających ikon nie odczytanych, nowych postów w tematach;
-brak możliwości cytowania;
-brak edycji;
-nie mogę znaleźć informacji, kto moderuje to forum i gdzie zgłaszać problemy techniczne...<
Administracja napisała:

>Jesteśmy tu dla Państwa, po to abyście mieli łatwiejszy dostęp do informacji, do nowości, po to abyście mogli poznać się nawzajem i zyskać nowych przyjaciół. Jesteśmy po tej samej stronie, inaczej nie byłoby nas tutaj. Nie rozumiem więc i ubolewam nad tym, że niektórzy z Państwa zdają się o tym zapominać i szukają wrogów tam gdzie ich wcale nie ma.<


i temat zamknięto.
"Forumowe bariery" nadal są.
Szanowni użytkownicy tego forum!
Zobaczcie, w tak błahej sprawie Jesteśmy bezsilni, a co dopiero z barieami w realu.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-11 10:56
Maclisc....
Masz moje stu procentowe poparcie, odtąd kiedy się znamy zawsze, bez żadnego wyjątku jestem po twojej stronie....
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-11 15:32
Wydaje mi się, że przynajmniej część z Twoich postulatów okazała się w toku dyskusji spełniona. Rozmiar czcionki można właściwie dowolnie ustawić, cytat istnieje (choć jest znacznie mniej widoczny niż te używane na forach phBB i wymaga więcej zachodu), edycja postów też istnieje. Informacje o tym kto jest administratorem forum również są publicznie dostępne. Rozumiem, że chcesz żeby dyskusja trwała, ale streszczając warto streszczać wszystkie istotniejsze informacje.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-10-11 16:38
wiesz co?
za takowe spełnienie postulatów to ja (i pewnie więcej osób) dziękuje!
nie róbmy parodii i nie "mydlmy oczu"!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-11 19:34
maclisc - mnie to nie przeszkadza, że Ty za to dziękujesz. Masz pełne prawo uważać, że rozwiązania jakie tutaj wprowadzono są nie takie, jakie Ci się podobają/do jakich przywykłaś/uważasz za najskuteczniejsze/coś jeszcze innego. Natomiast nie widzę szkody w tym, żeby zakładając nowy "odcinek" tamtej dyskusji pisać precyzyjnie: nie, że powiększenia czcionki nie ma, a że jest niewygodne i nieintuicyjne. Nie że edycji nie ma, ale że jest taka, która nie spełnia Twoich oczekiwań. To nie kwestia parodii, a rzetelności postulatów. Tak jak ja narzekając na obsługę w sklepie nie powiem, że "nie mają szynki" a że "ich szynka jest niejadalna". Bo to mimo wszystko jakaś różnica.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-10-11 20:44 Zmieniony 2008-10-11 21:03
wqurza mnie najbardziej to, że ciągle mówi się, że to MI się nie podoba, MI przeszkadza..., wyłącznie MI
masa jest ludzi, którzy opowiadają się za moimi postulatami
zastanawia mnie Twoja rola, bardzo bronisz, tutejszego stylu
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-11 22:40
Piszę, że Tobie się nie podoba, bo z Tobą rozmawiam. Jak będę rozmawiała z kimś innym, będę pisać o opiniach tego kogoś i do tego kogoś konkretnie. Nie przypominam sobie natomiast, żebym napisała że nie odpowiada wyłącznie Tobie.

Jak widzę znów wypada mi się tłumaczyć z tego, że coś mówię. I to w sytuacji, której nie lubię, czyli z sugestią że ja mam jakąś rolę. Nie przepadam za udowadnianiem, że nie jestem wielbłądem. Kiedy jestem pracownikiem czy członkiem jakiegoś przedsięwzięcia, mam chociaż tyle kultury osobistej żeby się nazwiskiem albo funkcją podpisywać lub mieć to w sygnaturze i/lub profilu (jeżeli użytkownikiem zostałam przed włączeniem do zespołu). Gdybym została członkiem zespołu Integracji, również bym to zrobiła, bo to taki sam zespół, jak każdy inny. Aż mi dziwnie, że muszę o tak oczywistej rzeczy pisać.

A co do rzekomego bronienia architektury tego forum, to wprawdzie głupio mi samą siebie cytować, ale najwyraźniej powinnam od czasu do czasu:

> Dodany 2007-05-23 21:50
> A ja też się włączę (choć układ graficzny tego forum jakoś mnie drażni)


> Dodany 2007-10-16 18:50
> Post wielokrotnie edytowany ze względu na pojawienie się nowych odpowiedzi w trakcie pisania... W takich momentach chciałoby się, żeby to forum szeregowało odpowiedzi według daty powstania, a nie "kto komu odpowiadał", bo bajzel powstaje straszny.


> Dodany 2008-06-07 14:38 [wszystkie poniższe cytaty pochodzą ze sławetnego tematu o barierach]
> Jasne, że są rzeczy które podobają mi się tutaj raczej średnio (wszechpomarańczowa kolorystyka i właśnie obowiązek używania drzewa odpowiedzi oraz brak pełnego i czytelnego dokumentu pomocy dla nowych użytkowników)


> Dodany 2008-06-08 12:10
> ja akurat po prostu wyrażam swoje zdanie, nawet dość wyraźnie zdaje się zaznaczając w kolejnych postach, że jeżeli jakiś aspekt forum nie odpowiada osobom z wadą wzroku (technicznie, nie dlatego, że im się po prostu nie podoba), to sprawa ma się inaczej i całkowicie wycofuję opinie w tym zakresie oraz popieram wprowadzenie opcjonalnej zmiany, bo forum powinno być technicznie dostępne.


> Dodany 2008-06-08 19:21
> Weź jednak pod uwagę, że w sporze z Tobą cały czas twierdzę, że każdy ma prawo krytykować to jak forum jest skonstruowane, także wtedy gdy jest to po prostu kwestia gustu.


> Dodany 2008-06-08 22:46
> Jeżeli dla wystarczająco dużej grupy użytkowników ten standard jest uciążliwy, niech piszą do administracji i go zmieniają - nie będę miała nic przeciwko.


> Dodany 2008-06-09 21:00
> Aha, ja ze dwa razy pisałam już chyba, że pewne rzeczy podobają mi się na tym forum średnio (szczególnie brak porządnej i dobrze widocznej instrukcji obsługi dla nowych użytkowników, żeby nie było problemu z odnajdywaniem takich opcjami jak wielkość czcionki), więc nie jest tak, że Bogince to nic nie przeszkadza. Nic nie przeszkadza na tyle, żeby się o to kłócić. Gdyby jednakowoż była administratorką forum (a na szczęście nie będzie) to pewnie by coś tam przemajstrowała.


EDIT: Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-10-11 23:09

>Aha, ja ze dwa razy pisałam już chyba, że pewne rzeczy podobają mi się na tym forum średnio (szczególnie brak porządnej i dobrze widocznej instrukcji obsługi dla nowych użytkowników, żeby nie było problemu z odnajdywaniem takich opcjami jak wielkość czcionki), więc nie jest tak, że Bogince to nic nie przeszkadza. Nic nie przeszkadza na tyle, żeby się o to kłócić. Gdyby jednakowoż była administratorką forum (a na szczęście nie będzie) to pewnie by coś tam przemajstrowała.<


bardzo delikatnie ujęte
nie mam ochoty ani zamiaru się kłócić, zgłaszam postulaty
edycja jest-fakt, ale ograniczona czasowo
powiększenie czcionki jest, ale laik nie poradzi sobie...

>Jak widzę znów wypada mi się tłumaczyć z tego, że coś mówię. I to w sytuacji, której nie lubię, czyli z sugestią że ja mam jakąś rolę. Nie przepadam za udowadnianiem, że nie jestem wielbłądem. Kiedy jestem pracownikiem czy członkiem jakiegoś przedsięwzięcia, mam chociaż tyle kultury osobistej żeby się nazwiskiem albo funkcją podpisywać lub mieć to w sygnaturze i/lub profilu (jeżeli użytkownikiem zostałam przed włączeniem do zespołu). Gdybym została członkiem zespołu Integracji, również bym to zrobiła, bo to taki sam zespół, jak każdy inny. Aż mi dziwnie, że muszę o tak oczywistej rzeczy pisać.<


napisałaś to złośliwie, wiem
tylko dlaczego ta złośliwość?
jeżeli czułaś się sprowokowana do odpowiedzi, mogłaś udzielić ją łagodniej lub wcale
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-10-12 21:41

> jeżeli czułaś się sprowokowana do odpowiedzi, mogłaś udzielić ją łagodniej lub wcale


Większości z tego co napisałam, nie napisałam szczególnie złośliwie (miałam ochotę sformułować to znacznie ostrzej, prawdę mówiąc). Rzecz w tym, że że posądzanie mnie o to, że coś mówię bo mam taką czy inną rolę albo jakieś kumoterstwo zawsze mnie drażni. Ja naprawdę uważam, że sugerowanie komuś, że mówi to albo tamto bo ma interes lub instrukcję, jest zarzucaniem braku kultury lub odwagi cywilnej (może nie całkiem chcący). Prawda, że może mogłam jeszcze łagodniej to napisać i byłby to świetny trening cierpliwości, ale mam wrażenie, że jak piszę łagodnie to po prostu nie trafia. Tyle razy już pisałam o tym, że jeżeli kogoś lub czegoś bronię to nie przez swój interes, a jak przez interes to się staram przyznawać. Tyle razy podkreślałam przy różnych okazjach (także dając porady w dziale informacji), że nie jestem związana z Integracją. I co? I nic. Dalej muszę się tłumaczyć z dokładnie tego samego i to wobec kogoś, kto ma na tym forum pewien staż. A ja nigdy nie twierdziłam, że mam anielską cierpliwość.

Pozdrawiam i znikam
Pax et finis
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-12 08:41
Boginko , daj spokój tej sprawie ,temat drążony, aby był drążony przez wiesz kogo .
Nie psuj sobie zdrowia , bo szkoda ,
pogodnego dnia.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-10-12 08:56

>temat drążony, aby był drążony przez wiesz kogo<


właśnie!
nuuudzę się i "szukam dziury w całym"
żenada!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-12 10:43

>daj spokój tej sprawie ,temat drążony, aby był drążony przez wiesz kogo .>


No, przez KOGO?  Pytam się: PRZEZ KOGO???
Jeżeli masz odwagę publicznie wyrażać o kimś opinię, to wyrażaj się jasno i nazywaj sprawy po imieniu.
Nie każdy, tak jak Ty, jest mierny i bierny i czeka  na ochłap, który mu raczą rzucić.
Świat idzie z postępem, technika rozwija się w tempie dotąd nie spotykanym. Pytam: dla kogo i po co?
Na pewno nie dla Ciebie. Możesz nawet cofnąć się w rozwoju i zacznij listy pisać, zamiast bzdury w postach. Listownie też można wymieniać informacje.

Temat zmian, które dają użytkownikom większe możliwości przekazu był, jest i będzie drążony, bo to nie widzimisię Maclisc, ale przejaw dyskryminacji ON, poprzez stworzenie barier ograniczających ten przekaz.
Dla realizacji propozycji Norbiego i pomysłu Zygmunta można by było wykorzystać to ogólnopolskie forum ON , aby w jednym miejscu zebrać i  pokazać,  ile jeszcze jest do zrobienia w zakresie usuwania barier w poszczególnych województwach i miejscowościach.
Można, ale tak się nie stanie, bo forum nie posiada mechanizmów, które pozwalają zamieszczać zdjęcia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-12 12:03

>Nie każdy, tak jak Ty, jest mierny i bierny i czeka  na ochłap, który mu raczą rzucić>


odpowiem Ci człowieku
nie skupiam się jaki wygląd ma ta lub inna  strona internetowa,bo w całym wirtualnym świecie są różne, dlatego ,że wolę czas swój strawić na praktyczne działanie , a co ja robię niektórzy wiedzą .`
Forum lubię i pisać tu będę ,nie zależnie od jego wyglądu.
Praca czeka w terenie,nawet w kwestii likwidacji barier , wolontariat czeka, np. Tomek ruszył z pracami stowarzyszenia , i takie inne formy , słusznie Basia napisała -swoje fotki i uwagi architektonicznie możliwe do zmian zaniesie do urzędu albo do gazety , a nie siedzenie cały dzień na forum.

więcej tu nie zabiorę głosu, choćby ktokolwiek mnie nawet sprowokował.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-10-12 12:30
TU NIE CHODZI  WYGLĄD!
Gdybym chodziła, nie siedziałabym na forum, być może mądrowałabym się jak Wy.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-12 13:00
Szanowna Werbeno, tu w tym przypadku nie masz racji....

>-swoje fotki i uwagi architektonicznie możliwe do zmian zaniesie do urzędu albo do gazety , a nie siedzenie cały dzień na forum.>


Ponieważ przygotowuje się akcja wklejania zdjęć przedstawiających w sposób uporządkowany wg. miejscowości z widocznymi opisanymi barierami na forach regionalnych czasopism, gazet, tak aby były solą w oczy dla urzędasy odpowiedzialnych za usuwanie tych barier... i właśnie tu na tym forum też potrzebna byłaby funkcja wklejania zdjęć, ponieważ na te forum zaglądają ludzie właśnie odpowiedzialni za usuwanie barier jakie nas "ON" nękają... A co gorsza że tu nie ma tej wyżej wymienionej funkcji. Walczymy aby ta funkcja była możliwa na tym forum... Brak tej funkcji powoduje duże utrudnienia, ponieważ nie każdy "ON" musi znać się aż tak dobrze na sprawach informatycznych....
Pozdrawiam i życzę miłego i słonecznego dnia
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-10-12 13:09
Dziwimy się, że sprawni mają w nosie likwidację barier?!
Tu mamy przykład jakie jest niezrozumienie w pokonywaniu barier przez samych ON.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-12 13:42
Szanowny norbi a zostaw Werbenę w spokoju.Ciekawe co Ty osiagasz w tym kierunku. Czy tylko tu marudzisz? Samo pisanie to mało trzeba wziąść sie do działania a narazie to czytam tylko przekomarzanie sie z masclic i łapanie innych za słówka. Werbena ma racje niestety....nie szata zdobi forum..... I jeszcze jedno ilość użytkowników popierających Ciebie jak widzę jest zbyt niska (2-3 osoby) reszta nawet nie zabiera głosu

Też juz tu nie zajrzę...
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-12 14:19
Szanowna Ellu...

Nie chodzi tyle o wygląd tego forum, tylko o funkcję dodawania zdjęć tak jak u mnie lub u masclic a nie wklejania linków do zdjęć... A na Werbenę nie naskakuję  tylko jej tłumaczę o co w tym wszystkim chodzi a jedynie Ty Ellu naskakujesz na mnie i na masclic. Nie zamierzam się kłócić z nikim a jedynie to czuję że komuś na tym strasznie zależy aby nie było na tym forum takich funkcji wklejania zdjęć, nastawiając przeciw tym co zauważą braki w tym forum  wybranych użytkowników. Mam dość duże podstawy przypuszczać że Ty i kilka osób które miałem przyjemność poznać należycie do tej wybranej wspomnianej grupy użytkowników....

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-12 14:36
Dokładnie jesteś w błędzie norbi. Raczej jestem ugodowa. Nie naskakuję na Ciebie i nie naśladuję nikogo. Jeśli coś robię staram się to zrobić tak by być sobą. Hmmm trudno to tak tu opisać. Zdjęcia ważna rzecz to fakt. Jestem nie tylko na tym forum. Wiem jak ładować zdjęcia do forów fotograficznych i uwierz mi że zdjęcia te są sprawdzane przez adminów i nie wszystkie przepuszczane. Nigdy nie chwaliłam się tym bo i po co. Wiem jednak, że dużo i moich nie poszło właśnie dlatego że wytykały wady... Przykro mi norbi, że stoję po przeciwnej stronie niż Ty........ale i nie zniechęcam Was.....

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-12 14:20

>swoje fotki i uwagi architektonicznie możliwe do zmian zaniesie do urzędu albo do gazety , a nie siedzenie cały dzień na forum>


Czy wiesz o czym piszesz?  Bo ja uważam, że jesteś osobą bez wyobraźni.

A może znasz sposób, aby osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku, mieszkająca na którymś tam piętrze w budynku bez windy  SAMA ZANIOSŁA coś do urzędu lub NIE SIEDZIAŁA W DOMU ?
Nadrzędny Autor marwika Dodany 2008-10-12 17:32
Mnie też .....PORAZIŁA  ta wypowiedź. Ta kobita nie wie kompletnie o czym pisze!  Czy ona jest osobą niepełnosprawną ruchowo, choćby w malutkim procencie?! Czy ma problemy z oczami?!  Raczej nie?  Bo po tym co napisała, raczej na to nie wygląda.
No..... są inne rodzaje niepełnosprawności, poza ruchową.    Może to ten "inny" rodzaj? 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-11 18:38
Nie bawmy się w aptekarzy. Jak będzie spełniona większość, to zmienię zdanie.
A narazie uważam, że właśnie tu ON mają bariery. Więc o czym dyskutować?
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor marwika Dodany 2008-10-12 17:39
Uważam,że układ zapisów na tym forum jest.... beznadziejny!  Sama mam duże problemy z oczami i  dosłownie dostaje oczopląsu jak usiłuję cokolwiek przeczytać.
No i gdzie ta mozliwość zwiększenia czcionki, bo jakoś nie widzę. O własnie! Forum , jego układ jest nieprzejrzysty i robi wrażenie bałaganu.
Bywam na wielu innych forach, nie tylko dla ON, np. na fotograficznych. I tam jest poprostu ..... normalnie!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-12 19:06
żenada zachowujecie się jak dzieci
ja mm resoraka a ja mam lizaka :-)
Nadrzędny - Autor marwika Dodany 2008-10-12 19:55 Zmieniony 2008-10-12 19:59
Jasne, najprościej tak napisać. Czy ty jesteś osobą niepełnosprawną?  Jeżeli nie , to sie nie wypowiadaj!
Kompromitujesz się kobicino!
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-12 20:00 Zmieniony 2008-10-12 20:29
Oj, oj, ojojoj.... Jaka ta Basia dorosła.... W tej chwili i nigdy przed tym na ten temat barier nie miałaś i nie będziesz miała racji, Barbaro Mycko.... Bo aby to zrozumieć trzeba być naprawdę "ON" a nie podszywać się !!!! Niestety ale taka jest prawda......
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-12 20:40

>Bo aby to zrozumieć trzeba być naprawdę "ON" a nie podszywać się !!!! Niestety ale taka jest prawda...... < . Bardzo poważny zarzut postawiłeś Basi . Znasz Baśkę ? Na tym forum jest to jedyna osoba którą poznałem w realu . Znam Basię i wiem ,że nie udaje On- a  . ZaWSZE MOŻNA BYŁO NA NIEJ POLEGAĆ ,ZAWSZE MIAŁA CZAS DLA WSZYSTKICH ,(sorry za caps lock ) Można się z nią nie zgadzać ,ale nie możesz jej oskarżać o taką plugawość . Jest to jedyna osoba która nie pisze na tym forum zasłaniając się nikiem . Ma odwagę z imienia i nazwiska się podpisać . Ma odwagę . Czekam na odpowiedź....

Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-12 21:12
Amalian, nie znam osobiście Barbary Mycko...Więc odpowiem na te twoje pytanie cytatem ze słowami Nachbara.... Ten cytat dotyczy także Ciebie  AMALIAN.....

>Szanowna Barbara Mycko, jeżeli już mowa o dzieciach, to właśnie Ty i pozostali, co tak bronią się przed zniesieniem barier technicznych, zachowują się jak dzieciaki, zadowolone, że dostały cukierka. A mogły dostać czekoladę, tylko rodzice są na tyle skąpi, że nigdy im czekolady nie kupią. Podobnie w Polsce traktuje się ON. Decydenci, od których zależy los ON, muszą mieć wysokie pensje, premie i nagrody. Oczywiście kosztem ON. Resztę łaskawie rzucą ON. Jeżeli dostrzegam to ja, osoba sprawna i nie godzę się na takie traktowanie ON, to jak mam odebrać Twoje podejście do tego tematu ? "Robisz" w swoje gniazdo???>


Chociaż ja jestem "ON" i wiem co to znaczy mieć "TRUDNOŚCI RUCHOWE", WIEM CO TO ZNACZY BYĆ "ON" i ŻYĆ jak "ON"... Teraz MY czekamy na twoją waszą odpowiedź....
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-13 09:48
Odpowiadaj za siebie nie za kogoś kim nie jesteś  . Chyba ,że masz kłopot ze swoją osobowością , nie wiesz kim jesteś .zytaj ze zrozumieniem ... Oskarżyłeś Baśkę o kłamstwo !!! Czekam....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-12 20:37
Szanowna Barbara Mycko, jeżeli już mowa o dzieciach, to właśnie Ty i pozostali, co tak bronią się przed zniesieniem barier technicznych, zachowują się jak dzieciaki, zadowolone, że dostały cukierka.
A mogły dostać czekoladę, tylko rodzice są na tyle skąpi, że nigdy im czekolady nie kupią.

Podobnie w Polsce traktuje się ON.
Decydenci, od których zależy los ON, muszą mieć wysokie pensje, premie i nagrody. Oczywiście kosztem ON. Resztę łaskawie rzucą ON.
Jeżeli dostrzegam to ja, osoba sprawna i nie godzę się na takie traktowanie ON, to jak mam odebrać Twoje podejście do tego tematu ?
"Robisz" w swoje gniazdo???
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-12 20:58
Są na tym świecie ludzie ,którym się wydaje ,że są pęmpkiem świata . Ty maluczki człowieczku 'pracujący ' nad jednością osób niepełnosprawnych ' szukasz ' wspólnego mianownika w dzieleniu . Nie wierzę w twoją bezinteresowność .  Dziękuje ci za twoją ' integrację ' ,grasz w innej orkiestrze . Nie kreuj się na obrońcę ludzi niepełnosprawnych .

Oskarżasz,zarzucając innym ,że okradają nas z pieniędzy . Kto  ? Kiedy ? I jaką kwotę ?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-13 01:44
Amalian....

Radziłbym trochę więcej szacunku dla takiej osoby jak Nachbar, ponieważ czy się chce czy się nie chce, to nasze życie zależy od ludzi pełnosprawnych a Nachbar zasługuję na wielkie poważanie... Lecz ja tu widzę że ludzie o tak dobrych sercach na tym forum są bardzo źle traktowani... Czy wy naprawdę nie widzicie że ten szlachetny człowiek próbuje nas pokierować na dobrą drogę, że podaje nam pomocną dłoń a wy ją odtrącacie, gardzicie.... Jest takie stere przysłowie: Jeszcze przyjdzie kreska na Matyska.......
 
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-10-13 06:09
Nie na temat, ale cenne spostrzeżenie:

>Radziłbym trochę więcej szacunku dla takiej osoby jak Nachbar, ponieważ czy się chce czy się nie chce, to nasze życie zależy od ludzi pełnosprawnych a Nachbar zasługuję na wielkie poważanie... Lecz ja tu widzę że ludzie o tak dobrych sercach na tym forum są bardzo źle traktowani... Czy wy naprawdę nie widzicie że ten szlachetny człowiek próbuje nas pokierować na dobrą drogę, że podaje nam pomocną dłoń a wy ją odtrącacie, gardzicie....<


nie tyle "pokierwać", co "podaje pomocną dłoń".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-13 09:18
Wybiórczo traktujesz ludzi widać to na przykładzie Basi i twojego kolegi  Nachbara ,kolezanki i Bóg wie kogo jeszcze na tym forum . Dla mnie Twój kolega  Nachbar jest tylko drzazgą ,która wbiła się w to forum i mąci : jest tu jeszcze kilka osób nowych i starych ,które mącą . Zadaję sobie pytanie czy jest możliwe by na jednym forum występować pod kilkoma nikami ???  Wiesz,taki człowiek - orkiestra ,grający sam na kilku instrumentach . Mam takie wrażenie ,że jest tu taka osoba ,mogę się mylić ,ale ...Piszesz coś o dłoni ,którą nam podaje twój przyjaciel Nachbar ,tak ,ale ta dłoń jest zwinięta w pięść . To nie jest pokojowe podanie dłoni  . Nie strasz Matysku . Idźcie gdzie indziej nauczać .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-10-13 13:26
Amalian napisał:

>Wybiórczo traktujesz ludzi widać to na przykładzie Basi i twojego kolegi  Nachbara ,kolezanki i Bóg wie kogo jeszcze na tym forum . Dla mnie Twój kolega  Nachbar jest tylko drzazgą ,która wbiła się w to forum i mąci : jest tu jeszcze kilka osób nowych i starych ,które mącą . Zadaję sobie pytanie czy jest możliwe by na jednym forum występować pod kilkoma nikami ???  Wiesz,taki człowiek - orkiestra ,grający sam na kilku instrumentach . Mam takie wrażenie ,że jest tu taka osoba ,mogę się mylić ,ale ...Piszesz coś o dłoni ,którą nam podaje twój przyjaciel Nachbar ,tak ,ale ta dłoń jest zwinięta w pięść . To nie jest pokojowe podanie dłoni  . Nie strasz Matysku . Idźcie gdzie indziej nauczać . >


Amalian...
Czy ty naprawdę czy ktoś z nas tzn.  maclisc, nachbar, 62norbi, Zygmunt, Marwika, Lidan i Bóg wie  kto jeszcze chcemy źle dla "ON".... Każdy logicznie myślący i pozytywnie nastawiony >człowiek na tematy "ON" powie że  to nie my jesteśmy tymi "mącicielami"... Owszem piszą tu tym temacie ludzie którzy nie chcą zmian na lepsze bo im to, taka sytuacja jest na rękę aby tylko dużo pisać, gadać na tematy "ON" a mało robić dla nich, ba, żyć ich kosztem... Amalian, zaczynasz pisać o jakichś osobach mających na tym forum podwójne NICKI.... Owszem są tu tacy i jak się dobrze orientuję w informatyce ze te osoby należą do "ELITY" a nie nikt  nasz tzn.  maclisc, nachbar, 62norbi, Zygmunt, Marwika, Lidan ... A ten temat że ja potrafię grać na wielu instrumentach jednocześnie proszę poruszać na http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=1977#fp lub na moim forum http://duetkolezenski.phorum.pl/index.php
A Ty AMALIAN nas nie wygonisz z tego forum za mały jesteś aby to uczynić... Przy okazji przypominam że sprawą tego tematu jest:

Maclisc napisała:

>W czerwcu tego roku napisałam:>


>Jak tytuł forum mówi "nie tylko architektoniczne", więc postanowiłam tutaj zamieścić ten temat.>


>Jestem ON od ponad 3-ch lat, ogromną trudność sprawia mi czytanie i pisanie. Wnoszę o unowocześnienie stylu forum. Wymienię tylko kilka napotykających mnie problemów:>
>-ustawiłam styl: "duży...", mimo to gdy wpisuję odpowiedź, czcionka jest mała (zbyt mała);>
>-brak migających ikon nie odczytanych, nowych postów w tematach;-brak możliwości cytowania;-brak edycji; -nie mogę znaleźć informacji, kto moderuje to forum i gdzie zgłaszać problemy techniczne...>
>Administracja napisała:>


>Jesteśmy tu dla Państwa, po to abyście mieli łatwiejszy dostęp do informacji, do nowości, po to abyście mogli poznać się nawzajem i zyskać nowych przyjaciół. Jesteśmy po tej samej stronie, inaczej nie byłoby nas tutaj. Nie rozumiem więc i ubolewam nad tym, że niektórzy z Państwa zdają się o tym zapominać i szukają wrogów tam gdzie ich wcale nie ma.<


> i temat zamknięto."Forumowe bariery" nadal są. Szanowni użytkownicy tego forum!> >Zobaczcie, w tak błahej sprawie Jesteśmy bezsilni, a co dopiero z barierami w realu.>


Na tej podstawie proszę wszystkie osoby uczestniczące w tym TEMACIE o powrót do rzeczy poruszanych w tej kwestii...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-13 13:47
Oskarżyłeś Basię  ,że kłamie ,że się podszywa pod osoby niepełnosprawne . Proszę o dowody ! Czekam !
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-10-13 14:38
Za mały i za młody jesteś aby mi dyktować abym podał dowody... Dowody są takie że nie znacie się na tym temacie i próbujecie wszystkich sztuczek aby ten temat tak zmącić  aby nikt z niego nic nie zrozumiał... Więc teraz Ci napiszę..... Jak Ci temat ne podchodzi do gustu to przynajmniej nie mąć, daj innym prawo do głosu.... Nie jesteś pępkiem świata (to są twoje słowa)... A to że zarzucam komuś że nie należy do "ON" to stwierdzam to po odpowiedziach tej osoby że zabiera głos na temat na którym się w ogóle nie zna.....  To jest moje ostatnie słowo osądów, oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru przepraszać.... Proszę o powrót do rzeczywistego tematu który został założony przez maclisc....
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-10-13 15:09

>Proszę o powrót do rzeczywistego tematu który został założony przez maclisc....<


również o to proszę
(na inne sprawy zakłada się odrębne tematy)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-13 14:07 Zmieniony 2008-10-13 14:18
Norbi z całym szacunkiem dla Ciebie, bardzo proszę nie mów w swoich postach w moim imieniu. Podpisałam się pod dyskusją jaka powstała po poście Zygmunta w Barierach, bo to co powiedział Zygmunt popieram. Natomiast w Barierach 2 nie wypowiadałam się , bo posty są  tu napastliwe i moim zdaniem niepotrzebne.  Rozgrywki personalne mnie nie obchodzą. Szanuję wszystkich na tym forum., a targowanie się kto z nas jest bardziej niepełnosprawny uważam za poniżające.
Piszę to bez jakichkolwiek podtekstów czy złośliwości. Jeszcze raz powtarzam, szanuję wszystkich na tym forum, nawet tych z którymi nie zawsze się zgadzam. :-)))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-12 21:49 Zmieniony 2008-10-12 21:51
Marwika - pozwolisz, że podpowiem?

Czcionkę zwiększysz wchodząc w "Twój profil". Zjedź na dół ekranu i odszukaj panel o nazwie "ustawienia wyświetlania". Będzie tam pole liczbowe podpisane "wielkość czcionki" - domyślnie wynosi 0 (rozmiar "normalny"). Proponuję zobaczyć jak Ci się będzie czytało 18.

EDIT: Poza tym ogólnie polecam przeglądarkę Firefox - Ctrl+ruch kółkiem myszy pozwala na bardzo ładne i płynne ustawianie wielkości czcionek na każdej stronie internetowej.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-13 11:58
Boginko,dziękuje . Już to stosuję Ctrl i kółko myszki . Ale klawo :-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-13 13:26
Boginko a co jesli to jest laptop ,bez myszy z kolkiem?
Nadrzędny Autor Toomasz Dodany 2008-10-13 13:38
Czasami w laptopie "ślizgawka" zastępuje kółko myszy.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-13 13:40
W takim wypadku użyj skrótu Ctrl + albo skorzystaj z menu przeglądarki: widok-->powiększenie-->powiększ. Zmniejszyć czcionkę można za pomocą Ctrl - lub widok-->powiększenie-->pomniejsz.

Przy okazji - do laptopa także można połączyć mysz i klasyczną klawiaturę, jeżeli komuś byłoby tak wygodniej. :-)

A skoro już jestem przy temacie:
Z bardzo prostych rzeczy mogę też od razu polecić korzystanie z Windowsowskiej lupy do oglądania obrazków. Start-->Akcesoria-->Ułatwienia dostępu-->Lupa. Powoduje to otwarcie u góry ekranu okna podglądu (można swobodnie zmieniać jego rozmiar) - domyślnie lupa podąża za kursorem myszy i/lub pisanym z klawiatury tekstem. Oczywistym minusem jest to, że w przeciwieństwie do świata rzeczywistego, obiekty na komputerze składają się z pikseli i przy używaniu lupy bardzo wyraźnie je widać. Ale myślę, że może komuś pomóc.

Natomiast dla osób mających problemy z obsługiwaniem klawiatury w ułatwieniach dostępu jest klawiatura ekranowa (pisze się klikając myszą w odpowiednie klawisze). Oczywiście osoba sprawna pisze tym dużo wolniej niż na normalnej klawiaturze (zamiast całych dwóch rąk ma do dyspozycji tylko jeden "palec"), ale dla kogoś ze znacznym upośledzeniem koordynacji ruchowej rąk, może to być tymczasowo dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych - w razie pytań, służę dalszą pomocą. :-)
Nadrzędny - Autor Toomasz Dodany 2008-10-13 13:48 Zmieniony 2008-10-13 14:05
A wystarczyło by parę zmian w architekturze forum ;-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-10-13 13:54
W przypadku tego forum owszem - bardziej widoczna możliwość ustawienia większej czcionki rozwiązałaby pewnie problemy części użytkowników. I jeżeli taka zmiana się pojawi, fajna sprawa. Tyle, że rozwiązanie z ustawieniem sobie dobrze Firefoxa... jest lepsze, bo działa na wszystkich stronach internetowych. Więc i tak jeżeli ktoś się właśnie o tym dowiedział, to wydaje mi się, że odniesie korzyść nawet jeżeli architektura forum zostanie zmieniona. Bo będzie mógł zmieniać sobie w ciągu kilku sekund... wygląd niemal każdej strony w internecie, bez konieczności ścigania jej autora. :-)

Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-13 13:48
Boginko dzięki za rady. Ja również z nich skorzystałam. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-13 14:05
Kurde ! Jestem czarodziejem :-)) . Dzięki ,pozdrawiam :-) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BARIERY architektoniczne i nie tylko (2) (32694 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill