www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwolanie od orzeczenia o stopniu niepelnosprawnosci (18610 - wyświetleń)
- Autor olka87 Dodany 2007-10-17 10:25
Mam 19 lat od roku wykryto u mnie  chorobe Leśniakowskiego-Crohna jest to powazna choroba jelit.płace za leki miesciecznie 400zł.jestem  na utrzymaniu rodzicow poniewaz studiuje.To bardzo duzy wydatek dlatego zglosilam sie do Powiatowego Zespolu Orzekania o Niepełnosprawnosci.Przyzano mi niepelnosprawnosc o stopniu lekkim bez prawa do zasilku pilgancyjnego.Nie zgadzam sie z orzeczeniam jakie postawil mi Powiatowy Zespół orzekania o Niepełnosprawnosci.gdzie teraz mam sie odwołac???znow w Powaitowym zespole czy Wojewodzkim????jak powinno wygladac to odwolanie ????za pomoc bede bardzo wdzieczna:)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-17 11:41
TRYB ODWOŁANIA: od orzeczenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności istnieje dwustopniowy system odwoławczy. Od orzeczenia Zespołu Powiatowego przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego, a do tego ostatniego do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Tak to wygląda mniej więcej..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-17 12:23
Na podstawie § 16. Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie. Powiatowy zespół, który wydal orzeczenie, obowiązany jest przesłać odwołanie wraz z aktami sprawy do wojewódzkiego zespołu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Jeżeli powiatowy zespół uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje orzeczenie, w którym uchyla zaskarżone orzeczenie.

Od orzeczeń Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Nadrzędny - Autor emileczka Dodany 2007-10-23 19:36
Cześć, też miałam przyznany okresowo stopień umiarkowany, a teraz przyznano mi na stale lekki (chyba raptownie wyzdrowiałam). Odwoływałam sie i niestety podtrzymano decyzje powiatówki. Tylko wydałam kase na dojazd. Możesz próbowac się odwoływać, ale nie spodziewaj sie na 100% zmiany decyzji. Teraz odczekam z pol roku, nazbieram znowu dokumentacji medycznej i znowu złoże o grupe w powiatowce. Życze powodzenia!!!!
P.S. nie wiem czy wiesz, ale mozesz starac sie na uczelni o stypendium dla niepelnosprawnych dla lekkiego tez!!
Nadrzędny - Autor maniek_m Dodany 2007-10-25 08:11
witam was kochani moze ktos mi powie jakie sa teraz stopnie orzeczenia niepelnosprawnosci z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam maniek_m
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2007-10-25 08:21
Stopień lekki d. trójka,umiarkowany d. dwójka oraz znaczny d.jedynka,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-25 10:19
Zgodnie z Art. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustala się trzy stopnie niepełnosprawności
1) znaczny,
2) umiarkowany
3) lekki.

W myśl Art 4 wymienionej ustawy:

Do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.

Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach
pracy chronionej lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych.

Do lekkiego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę o naruszonej sprawności organizmu, powodującej w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania
pracy, w porównaniu do zdolności, jaką wykazuje osoba o podobnych kwalifikacjach zawodowych z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną, lub mająca ograniczenia w pełnieniu ról społecznych dające się kompensować przy pomocy wyposażenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze lub środki techniczne
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwolanie od orzeczenia o stopniu niepelnosprawnosci (18610 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill