www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KOLEJKA (18667 - wyświetleń)
- Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 14:02 Zmieniony 2008-10-17 14:07
czy w Polskim Prawie sa dokladnie okreslone prawa niepelnosprawnych zwiazane z kolejkami w miejscach publicznych (sklepy, urzedy, lecznice, itd.) ?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-17 14:37
w niektórych miejscach są tabliczki że on są przyjmowane po za kolejnością ja nie korzystam z tego bo nie widze takiej potrzeby
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-10-17 17:22
Polecam artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21994

W skrócie - zapis prawny o uprzywilejowaniu w kolejce zniesiono w 2004 roku. Decyzja w sprawie uprzywilejowania zależy od instytucji i jej wewnętrznego regulaminu/sposobu postępowania.
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 17:55
dziekuje badzo...
tabliczki sa w bardzo wielu miejscach, lecz sa one tam przyklejane pro`forma, a ludzie bedacy w takich miejscach maja je w glebokim powazaniu...
w samochodach (czego sie dowiedzialem w instytucji tym sie zajmujacej) od konca lat 90-tych wazne sa TYLKO KARTY PARKINGOWE, lecz ludzie - tacy czy inni - majac naklejki ktora na allegro kosztuja 2zl naklejaja je sobie i z "KOPERTY" PARKINGOWYCH korzystaja sobie bez zadnego problemu i z przekonaniem ze skoro znaczek jest wszystko jest w porzadku
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-17 19:13
Owszem znaczek znaczkiem poczekamy aż kontroler poprosi o nie tylko legitymację ON ze zdjęciem ale i dowód osobisty dla porównania.....nie zawsze można oszukiwać....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-17 19:45
nigdy nie oszukiwałam nikogo
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 20:07
dzien dobry Pani

oczywiscie nie zawsze ludzie oszujuja, lecz tak sie zdaza i to nie zadko a traca na tym tylko Ci ktorym sie to nalezy, gdy komus sie nalezy idzie do urzedu i ma... a sluzby miejskie ktore powinny sie tym zajmowac robia to tylko i wylacznie wtedy gdy ich miastu prowadzi akcje przeciw tym oszystom i cwaniakm, a zdaza sie bardzo zadko i w niewielu miejscach... ze tak jest przezylem "na wlasnej skorze"..., moze dlatego naklejka od zdaje sie 99roku jest nic nie znaczaca, a wazna jest tylko karta park... dopoki taki bedzie stosunek do tego (wielu roznych) typu sytuacji w tej sprawie nie bedzie robione dokladnie nic... jednymi ktorzy to niemal w 100% kontroluja sa hipermarkety dalego ze nie przez sluzby do tego powolane lecz przez swoich ochroniarzy
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-17 20:17
NIE KORZYSTAM Z TYCH PRZYWILEJÓW
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 20:21
znaczy ze jezeli ma Pani 1grupe placi za komunikacje miejska nie korzysta z innych znizek..., np. znizek PKP, bo np. przy 3 gr. niepelnosprawnosi takich znizek nie ma...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-17 20:40
NIE TZN ŻE NIE WYPRZEDZAM LUDZI STOJĄCYCH W KOLEJCE W SKLEPIE CZY U LEKARZA
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 20:43
oczywisie ze mozne i tak. mozna rowiniez przepuszczac nieznajomych... ale takie PRAWO w 100% (przestrzegane) mozliwe do realizacji powinno byc
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-17 20:45
ZGADZA SIĘ
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-10-19 13:08
Nie ma praw w 100% możliwych do realizacji. Wyobraźmy sobie taką sytuację - prawo nadal jest, a ktoś nie zostaje przepuszczony, Co ma zrobić? Zebrać dowody i zeznania świadków i pójść do sądu o to, że go w kolejne na poczcie nie przepuszczono?
Prawo jest zawsze niedoskonałym sposobem regulowania stosunków ludzkich, a przepis którego nie da się wyegzekwować jest przepisem martwym - ludzie albo się do niego stosują nie przez wzgląd na prawo, a na wychowanie, albo się do niego nie stosują i nie ma to znaczenia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-19 12:19

>lecz ludzie - tacy czy inni - majac naklejki ktora na allegro kosztuja 2zl naklejaja je sobie i z "KOPERTY" PARKINGOWYCH korzystaja sobie bez zadnego problemu i z przekonaniem ze skoro znaczek jest wszystko jest w porzadku>


nie jest w porządku ,co więcej dla informacji , nie trzeba oklejać teraz auta znaczkiem , parkując na kopercie wymagane jest włożenie karty parkingowej ,od wewnętrznej strony samochodu , obok kierowcy, tak aby z zewnątrz była widoczna , ale nie jest wymagane - wkładanie tak aby widoczne były dane osobowe i zdjęcie - to wiadomo dlaczego ,czyli wkładamy stroną jakby zewnętrzna okładka karty .
To nawet jest wiarygodniejsze od znaczka przyklejonego .
Ogólnie powiem - z życia wzięte , o ile jest długa kolejka np . gdy ludzi spytam czy pozwolą mi załatwić się poza kolejnością - nigdy mi nie odmówili - w urzędzie ,na poczcie itd , a w sklepach teraz nie stoimy w kolejkach jak to dawniej było .
Jeśli miałabym odnieść się do kolejki  w przychodni - to odpowiedź jest prosta , wszyscy chorzy - więc  jakich uprzywilejowaniach tam mówić .
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-19 18:22
w przychodni jak najbardziej... chyba chory choremu nie rowny... ktos moze miec kaszel i idzie do przychodni do NIEPELNOSPRAWNEGO idacego w to samo miejsce z przyczyn (STALEJ (na czas) a tylko takie daja do tego prawo) niepelnosprawnosci nie moze byc tak samo spostrzegany z punktu widzenie lekarza badz innych ludzi..., tak badz nawet bardziej traktowany moze byc ktos z wypadku gdy jeszcze nie jest wiadome co i w jakim stopniu jest sie z nim dzieje... ala od tego jest POGOTOWIE i OIOM a nie normalna lecznica, bo gdyby mu sie to nalezalo mialby odpowiedniu dokumenty... ktos majacy grype nie moze ani troche byc spostrzegany rownie jak ktos PRZEWLEKLE CHORY
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-19 20:07 Zmieniony 2008-10-19 20:11
jwaszcz1---- czy Ty nie wykorzystujesz swojej sytuacji? Nie wstydzisz sie takich postów pisać? Skąd wiesz co komu dolega? Dlaczego tak wszystkim chcesz narzucić swoją niepełnosprawność. Wstydzę się takich ON i wolę ich omijać z daleka...Dzięki takim jak Ty życie staje się gorsze niź reżim....
PO CO ZAKŁADASZ TYLE WĄTKÓW NA TEN SAM TEMAT?
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-09 23:05
Szanowna Pani oczywiście wstydzę sie, lecz stosunku tak społeczeństwa jak władz a nie osób w takiej lub innej sytuacji życiowej. Człowiek jest potrzebny wtedy gdy może dla nich coś zrobić a gdy nie robi ze względu na stan zdrowia bądź z innego powodu jest dla nich tylko i wyłącznie pasożytem, kimś z kim należy walczyć bez znaczenia kim był wcześniej.
Nadrzędny Autor magrru Dodany 2009-03-06 14:56
Mam problem ze staniem w kolejce. Nie widać po mnie niczego. Dlatego kiedy proszę o wcześniejszą obsługę, nawet w kasie z pierwszeństwem i pokazując legitymację (umiarkowany 0-5R czyli narząd ruchu), to zwykle towarzyszy temu agresja osób, które sa zmuszane do przepuszczenia mnie w kolejce. Nie wiem co gorsze, cierpieć z bólu aż do omdlenia czy znosić tą nienawiść. :-(
Jak osoba wyglądająca ładnie, młodo i zdrowo, nie mam prawa być chora i przepuszczana w kolejce... Gdyby chociaz były ustawiane wygodne krzesełka dla czekających! A tak - mogę sobie to odchorowywać w czterech ścianach przez następne godziny/dni po czekaniu kilku kwadransów. :-(
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-10 11:55
W obowiązujących przepisach , od 2004r, nie ma zapisu na mocy którego osoby z niepełnosprawnością,  kobiety w ciąży i matki z dziećmi mogą być obsługiwane poza kolejnością.
Natomiast niektóre instytucje np. Poczta Polska. w swoich wewnętrznych regulaminach taki zapis umieszczają.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-09 22:53 Zmieniony 2009-05-09 22:56
Szanowni Państwo, w związku z tym iż "W obowiązujących przepisach , od 2004r, nie ma zapisu..." chciałem zapytać jakie (jeżeli jakiekolwiek - poza uczestnictwem w wyborach) prawa mają te osoby ?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-05-10 15:18
z tego wychodzi ze siedziec i milczec, taka jest nasza cholerna Polska, ci co grzeja stolki w sejmie i niemal sie do nich przykleili nic nie robia dla tej czesci spoleczenstwa, ktora ma problemy z poruszaniem sie
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-10 16:56

> chciałem zapytać jakie (jeżeli jakiekolwiek - poza uczestnictwem w wyborach) prawa mają te osoby ?


W celu zapoznania się z prawami, które ma Pan jako osoba niepełnosprawna proponuję poczytać np. ten serwis. Albo oczywiście Integrację. :-) Należy dodać, że to co tam napisano w większości dotyczy postanowień ogólnokrajowych - dodatkowe uprawnienia mogą wynikać np. z decyzji gminy.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-10 19:19
Szanowni Państwo w praktyce:
Karta Praw Osób Niepełnosprawnych
zamyka sie w tym co pisałem:

8. życia w środowisku wolnym od barier funkcjonalnych, w tym: dostępu do urzędów, punktów wyborczych i obiektów użyteczności publicznej, swobodnego przemieszczania się i powszechnego korzystania ze środków transportu, dostępu do informacji, możliwości komunikacji międzyludzkiej,

jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości wystarczy wybać się gdziekolwiek tzn do przychodni, do urzędów, szkoły czy uczelni itd.. do tych jak innych miejsc PUBLICZNYCH praktycznie dostęp jest bardzo niewielki... a nawet gdyby był 100% nic z tego nie wynika, gdyż osoba która już tam wejdzie traktowana jest w sposób, który jasno mówi iż jest niepożądana i jak najszybciej powinna je opuści.
prawo nie warte jest nic jeżeli nie jest egzekwowane a nawet unikane i "ukrywane" przez władze.

KONKLUDUJĄC - niepełnosprawny ma prawo do głosowania.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-10 22:31
Nie wiem do kogo zwraca się pan per "Państwo" ale ponieważ pod moim postem:
1) Z dostępnością miejsc publicznych jest rzeczywiście "średnio" - tyle, że tego nie zagwarantuje żadna karta. Do wprowadzania zmian potrzebne są pieniądze, czas i zaangażowanie współobywateli (w końcu to oni z podatków finansują zmiany, więc powinni być do nich dobrze nastawieni).
2)

> osoba która już tam wejdzie traktowana jest w sposób, który jasno mówi iż jest niepożądana i jak najszybciej powinna je opuści


Ja tam bywam i na uczelni, i od czasu do czasu w urzędzie, i w przychodni lekarskiej. W żadnym z tych miejsc nie czuję się co do zasady traktowana tak, jakbym była "niepożądana". Może to jest w Pańskim przypadku jakiś lokalny problem? Ale znów - reakcji innych ludzi także nie da się zagwarantować żadną kartą. O ile w przypadku barier architektonicznych prawo ma jakiekolwiek znaczenie, o tyle w relacjach międzyludzkich w zasadzie, moim zdaniem, żadnego.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-11 07:22 Zmieniony 2009-05-11 08:18
Raekcji ludzi niemożna ustalić przepisami ale jak najbardziej można określić (skonkretyzować) zachowania które są niepożadane, niedopuszcalne (i prosze nie pisac o prawach czlowieka, gdyż z tym także miałem do czynienia i z ich wyroku wynika iż ich nie mam), jak nerwus w banku, przychodni czy miejscach edukacji, itd.... oraz kary z tym związane. skoro było już że ksiądz gwałcił niepełnosprawną dziewczynę, gdy zaszła w ciąże kazał jej ją usunąć - profesja specjalnej troski. politycy codziennie jeżeli nie pijani to "zmęczeni", nepotyzm w pełni, kryminaliści w Rykach terroryzują nauczyciela - takich sytuacji codziennie jest setki (tysiące) i takie sytuacje da się ograniczyć (znieść) przepisami tylko kto je ma stworzyć, jeżeli działałyby przeciwko osobie która je ustala a w tym by nie działać przeciwko sobie ludzie ci są bardzo konkretni i dokładni.
ostatnie:
http://www.tvn24.pl/2225859,0,0,1,1,dowod-rzeczowy,wideo.html
takich sytuacji jest tysiące i na co mówic o przepisach - PRZEPISU NA TO BY BYĆ CZŁOWIEKIEM NIE MA
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-11 09:30
jwaszcz 1-ja nigdy w żadnym urzędzie nie zostałem potraktowany źle,wręcz przeciwnie,często urzędujące panie pomogły mi w załatwieniu sprawy,żebym nie musiał chodzić po innych pokojach.Jeżeli chodzi o wojsko-mam kategorie A i wcale się tym nie przejmuję.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-11 09:43 Zmieniony 2009-05-11 10:02
"i wcale się tym nie przejmuję" gdyż nie rozumiem ...
wszyscy u władzy nie rozumieją i niewidzą problemu, rozum i wzrok wracają im gdy ją stracą ...
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-11 09:54
Mnie,ze szpitala zawiozło pogotowie do ZUS-u,wnieśli mnie do budynku,lekarz zszedł z drugiego piętra,żeby mnie zobaczyć,bo dokumentom nikt nie wierzy.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-11 10:07 Zmieniony 2009-05-11 10:55
jeżeli chciałby Pan dużo zarobić prosze zgłosić sie do zus-u i zobowiązać do uczestniczenia w reklamie ich prospołecznego zachowania, przyjmą napewno gdyż jest to ewenement
normalni ludzie nie mają tak miło, prosze przejść do zus, zobaczyć tłumy w poczekalni i posłuchać ich komentarzy
nie dość, że kolejki tłok nie ma to znaczenia, bo gdy przyjdzie na mnie kolej i tak nie załatwie tego co miałem w planach... oczywiście rodzina, znajomi, ważne persony lub ich wysłannicy załatwią wszystko "bez wychodzenia z domu" w bardzo miły i przyjazny sposób. mowa jest o NORMALNYM (UCZCIWYM) KLIENCIE
a trzeba być troche ludzkim, to że załatwili bez kolejki to świadczy o Panu. szybko i efektywnie lecz ci co stali musieli czekać dłużej, gdyż tak w zus jak gdzieindziej nie ma ludzi "do specjalnych poruczeń" i muszą w tym brać udział "normalni" pracownicy czyli do pozostałych - TY CZEKAJ BO MAMY KOGOŚ WAŻNIEJSZEGO
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-05-11 10:39
Chyba,źle mnie zrozumiałeś.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-11 10:38
Pańskiego problemu chyba nie da się rozwiązać na forum. Pan się po prostu gdzieś spotkał z niedopuszczalnym zachowaniem i musi Pan to odreagować... Bo Pan widzi przede wszystkim złe zachowania otaczających Pana ludzi. Zakłada Pan wręcz, że takich niedopuszczalnych sytuacji są setki i tysiące. Czyżby uważał Pan, że inni ludzie są aż tak bardzo zdemoralizowani w porównaniu do Pana?

Polecam odtrutkę: http://www.ludzie-serca.pl/
http://www.ruchludzidobrejwoli.republika.pl/podstrony/onas.htm
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-11 10:59 Zmieniony 2009-05-11 11:14
nie do mnie... ja o sobie mówie jak najgorzej (nie podając tu określeń) lecz o tym "g" proszę podać adres prawnika któremu powiem o całym problemie tylko takiego co się za to weźmie a nie wysłucha i podziękuje. (finasowanego przez Państwa bądz Państwo)
i prosze nie podawać linków o cudach, kiedyś od tego był np. Joseph Goebbels (minister propagandy)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-11 11:52
Musiała zajść mała pomyłka, bo Pan widać uznał, że ja należę do pracowników Integracji. Na adres prawnika będzie Pan musiał zaczekać, bo ja akurat takimi danymi nie dysponuję (teoretycznie mógłby Pan założyć nowy wątek - w ten sposób Pańskie pytanie łatwiej będzie znaleźć ekspertowi z Integracji). Ja mogłabym tylko na ślepo wskazywać np. adres obywatelskich biur porad. Może Pan też po prostu napisać do Integracji, zdaje się że mają na stanie prawnika.
A co do Josepha Goebbelsa - jest Pan pewien, że właśnie do nazistowskiego zbrodniarza chciał mnie Pan porównać?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-05-11 17:07

>>>normalni ludzie nie mają tak miło, prosze przejść do zus, zobaczyć tłumy w poczekalni i posłuchać ich komentarzy<<< 


Byłem dzisiaj w ZUS  Rybnik pusto  . żadnych tłumów....

Pan Szanowny chyba  ma jakoweś urojenia   na tym punkcie...

Co By  Pan sobie życzył   ??
Odnoszę wrażenie  zę Pana by trzeba  lektyce nosić niczym Farona..
Człowieku daj se trochę luzu uśmiechu na co dzień...
Tu prawie wszyscy  są ON.. Nidzie na świecie nie ma cacy.. 
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-11 17:31
polecam dzisiaja INTERWENCJA EXTRA 19:30 POLSAT NEWS - tam jest jaki zus jest przyjemny
Nadrzędny Autor zembaty Dodany 2009-05-11 19:16
MYLISZ SIE CWANIAKU SA KRAJE GDZIE LUDZIE ZYJA NORMALNIE
TO CIEBIE CHYBA NOSZA W LEKTYCE
JAK SIE WZIOLES ZA UDZIELANIE RAD TO ROB TO A NIE KOMENTUJ
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-13 08:06 Zmieniony 2009-05-13 08:57
gdzieś napewno, Pan szanowny zapewne jest jak nie z cccp to z kuby lub korei północnej dlatego w kraju tym widzi eden, lub wysłannikiem zacnych polskich instytucji, ale prosiłbym o podanie wysokosci profitów (każdego to interesuje, być moża się przebranżowi) które dopingują do pisania tak pięknych wypowiedzi o tak "zacnych" instytucjach, a na wsiach kolejek w zusie (dzięki dawnej polityce utrzymywania w ciemnocie) być nie musi
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-05-13 09:15
u mnie w ZUSie zawsze sa kolejki i na dodatek zeby sie do niego dostac trzeba wejsc po schodach bo nie ma zadnych "udogodnien"
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-05-13 09:22
u mnie podobnie, żadnej windy, tylko schody, a właśnie te biura do spraw rentowych są na piętrze. ludzie na wózkach chyba muszą wołać panie z góry, bo nie wiem, jak inaczej. mnie kiedyś prosiła dziewczyna z kulami, żebym kogoś poprosiła, więc to normalnie ręce opadają.
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-13 10:12 Zmieniony 2009-05-13 10:40
nie Szanowni Państwo według kogoś podjącego się jako "godunow" (ze strachu przed ujawnieniem nie podającego prawdziwych danych) - jednakowo jak Jacka Dziekana - z centrali ZUS mówiącego publicznie "zus ma na uwadze człowieka" (a to już hipokryzja w czystej postaci) jak "wielu" osób (przepłaconych czy nie) mówiących, iż zus jest ludzką organizacją znaczy tak jest prawda - KŁAMSTWO POWTARZANE WIELE RAZY STAJE SIE PRAWDĄ.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-13 10:45
A ja bym się z panem nie zgodził ,panie jwaszcz . Widzę coraz więcej ludzi otwartych na osoby niepełnosprawne ; w urzędach  ,w sklepach ,na spacerach . Wystarczy się rozejrzeć ,uśmiechnąć ,zapytać . Pamiętam taką sytuację : Wyjeżdżam ze szpitala po codziennej rehabilitacji w przychodni przyszpitalnej . Byłem już zmęczony a czekała mnie droga do oddziału rehabilitacji oddalonego od szpitala . Zobaczyłem chłopaków palących przed szpitalem papierosy w glanach ,dredach i z fajkami . Poprosiłem ich o pomoc i ... byłem tam szybko i sprawnie :-) . Podałbym wiele takich przypadków gdzie drugi chce pomóc ... Hipokryzją by było powiedzieć ,że już tej pomocy jest nadto ,jak to ,że wszyscy urzędnicy to urzędasy . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-13 10:52 Zmieniony 2009-05-13 11:05
1. "wyjatek potwierdza regułę" - to powiedzenie oznacza tylko to, iż musi byc wyjątek po to by mieć porównanie ze standardem
2. nie rozumiemy słowa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja - "zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych ZASAD MORALNYCH" - zakładam, iż tego także Pan(i) nie rozumie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Moralno%C5%9B%C4%87
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-05-13 11:19
Panie jwaszcz – do mnie był Pan łaskaw napisać konkretnie jaki ma Pan problem, więc ja to Pańskie rozgoryczenie w jakimś stopniu rozumiem. Proszę jednak nie traktować innych użytkowników jakby musieli wiedzieć o co Panu chodzi. Skoro zaś nie wiedzą, to reagują zgodnie ze swoim, a nie Pańskim doświadczeniem. Sugerowanie z tego powodu, że ktoś np. używa pseudonimu bo się boi podać nazwiska (ja też używam pseudonimu, Pan też, większość użytkowników) albo nie rozumie pojęcia zasad moralnych niczego Panu nie ułatwi ani w niczym nie pomoże. Ludzie przez to nie zaczną rozumieć o co Panu chodzi ani zgadzać się z Pańskim zdaniem.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-13 11:47
hipokryzją jest mówienie ,że nie zmieniło się nasze życie na plus . Są tacy ,którym zawsze będzie mało , i za powoli ,więc stąd użycie wyrazu ' hipokryzja ' w tekscie . Pewnie czytanie ze zrozumieniem nie jest panu obce ... chyba ,że hipokryzja przysłania horyzonty panu i ma pan trudności ... Mimo wszystko pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-13 18:35 Zmieniony 2009-05-13 18:38
przepraszam bardzo, prosze bardzo pokazac mi (konkretnie a nie kazik i franek) kogos komu sie zycie polepszylo. o ile rodzine mam duza, znajomych rodziny wiele i wszyscy ledwo zyja, a unia,,, smiech mam jednego znajomego i dzieki unii wyjechal tak ze mam 0
strasburg powiedzial mi WON
smiech na sali
starsi dostaja emerytury 800 zl. gdzie mieszkanie 500, prad, gaz itd itp wiele wiecej, ZA CO MAJA ZYC ? chyba z robakow z ziemi nie wiem tylko czy to dzieki zus-owi czy unii
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-13 21:12
Zbieraj ślimaki,tak ja- dobrze płaca w skupie.
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2009-05-13 21:37
a jak to wyglada ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KOLEJKA (18667 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill