www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 4) (879445 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-17 11:51
Pozwolę sobie pokazać mój sprzeciw  do Orzecznika  lekarza Zus moze sie komus przydać..

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Do
  Komisji Lekarskiej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
w Rybniku
Sprzeciw
W związku orzeczeniem  Lekarza  Orzecznika ZUS  odebranego osobiście  w dniu                  10 października 2007 nr akt 504895/05. Zgłaszam sprzeciw do Orzeczenia  Lekarza Orzecznika  sporządzonego w dniu 08 października 2007  r.
Motywuję sprzeciw następującymi   okolicznościami :
1.  Badanie Pani Lekarz  Orzecznik  Jolanty Glombica -Balura miało charakter powierzchowny  nie uwzględniało moich sugestii  by   ta Pani zajrzała do dostarczonej  dokumentacji medycznej    i  całe  badanie trwało niecałe  10 minut. Stawiam pytanie co to badanie  miało na celu ?? Odfajkowaniu na liście obecności ??. Bo chyba  tylko takiemu celowi ono tylko miało służyć.  Nawet nie chciało się tej Pani wykonać pomiaru ciśnienia tętniczego urządzeniem , które znajdowało się zasięgu tej Pani.
Ograniczyło się w zasadzie do sprawdzenia danych osobowych.. i nic  poza tym.
2.  Choruje na  trzy choroby przewlekłe  ,  których  według obecnej wiedzy medycznej  nie dadzą się wyleczyć . Jedynie można zapobiegać  ich skutkom i to też do czasu. Choroby te  są chorobami postępującymi z  postępem wieku ,czasu chorowania  ich przebieg się nasila
choroby te to:
a ) Cukrzyca insulino zależna   (4 razy dziennie Insulina )
b} Nadciśnienie  tętnicze leczone od 10 lat obecnie  mam przepisany lotensin 20 miligramów 2  razy dziennie
b ) uszkodzenie słuchu : lewego ucha większe ,prawego mniejsze .. jedynym lekarstwem jest aparat słuchowy ( wszystko znajduje się w dokumentacji dostarczonej do ZUS)   
c ) Zwężenie  żył w nogach co zostało stwierdzone dwa  lata temu i została dołączona dokumentacja   i  z tej choroby.. która    znajduje się w moich aktach w  ZUS-ie    Leczenie  tego schorzenia jest możliwe  jedynie operacyjnie.. Przy mojej stosunkowo rozchwianej cukrzycy  jest to ryzykowne leczenie ..     Gdzie zwykłe stłuczenia palca u nogi goi  mi się prawie rok. 
3.   Pani Lekarz  Orzecznik w  orzeczeniu powołuje się na konsultacje  psychologa dokonane w dniu 1 października  2007 roku .  Konsultacje  te miały  podobno pomóc  podjęciu odpowiedniej decyzji ..
Mnie  ustnie po zakończeniu tej konsultacji   pani psycholog  oświadczyła ,ze nie widzi możliwości przekwalifikowania ze względu na mój stan zdrowia. I taką też opinie miała przekazać  do Pani Lekarz Orzecznik ZUS.  Rozmowa  u pani psycholog trwała prawie godzinę.  . A badanie Pani Lekarz  Orzecznik  ZUS-u trwało niecałe 10 minut !!. Dodam że 5 lat temu byłem na podobnym badaniu  ( zwanym konsultacją ) u tej samej pani psycholog ( i wówczas wykonywane badania miało  rodzaj  konsultacji , było zlecone przez  Lekarza  Orzecznika ZUS.. ) opinia tej pani psycholog  w jakiejś mierze też  przyczyniła się do wydaniem decyzji  przez Lekarza  Orzecznika ZUS  . To jest stwierdzenie niesprawności bez możliwości przekwalifikowania , a co za tym idzie  przyznanie renty na kolejne lata . A pięć  lat temu stan mojego zdrowia był w dużo  lepszym stanie niż obecnie co  też potwierdzają dokumenty medyczne.    Moim zdaniem Pani Lekarz  Orzecznik  Jolanta Glombica -Balura mija się z prawdą. Zresztą  nie jedyny  raz w  tym swoim orzeczeniu..
4.  Pani Lekarz Orzecznik ZUS-uzasadnia tym, że  swoją decyzje też  opiera na  zapoznaniu się z dokumentacją medyczna dostarczoną przeze mnie Zaznaczam  dokumentacja medyczną  wystawioną przez lekarzy specjalistów  prowadzących moje leczenie . Moim zdaniem Pani Orzecznik  ponownie  mija się z prawdą . Ja  uważam  że  ta Pani  Lekarz Orzecznik  nie zajrzała  do dostarczonej dokumentacji  w ogóle .. Po prostu ją  ignorując  mając na uwadze swoją wizje  i swój cel.. Jaki  cel..??.
5.  Pani  Lekarz Orzecznik sugeruje w swoim orzeczeniu przekwalifikowanie zawodowe.. Moim zdaniem bezpodstawne..
6.   Ze względu na to że oprócz 4 zastrzyków dziennie (insulina) biorę też w każdy dzień  11 tabletek na pozostałe schorzenia  takie jak nadciśnienie  tętnicze , wysoki cholesterol zawansowane żylaki, zwężenie żył w nogach  etc.  . Podawana Insulina i tabletki powodują u mnie rozchwianie psychiczno nerwowe. (działanie uboczne stosowanych leków ) . W takiej sytuacji nie widzę się na żadnym przeszkoleniu ponieważ mam poważne problemy z koncentracja a  czasami nawet z koordynacja  ruchową  ( zaburzenia nerwowo-ruchowe) .Również w niektórych momentach mam zaburzenia wzroku  to jest  problemy  z ostrością   widzenia . Same  moje podstawowe schorzenia  i mój wiek wykluczają  w zasadzie przekwalifikowanie zawodowe..
   Od 1993 roku  przebywam  na rencie  byłem badany prze komicje ZUS  ( w latach 90 tych ub. stulecia ) a   potem przez różnych Orzeczników  Lekarzy ZUS. I nigdy nie spotkałem się z takim  badaniem , takim odpychającym podejściem do pacjenta .  Postawa Pani Lekarza Orzecznika ZUS podczas  badania w dniu 18 września 2007 roku  była daleka od zasady Hipokratesa  . Primum non nocere . Już samo przewlekanie w nieskończoność  wydania   decyzji  budzi  uzasadnione podejrzenia ( to jest badanie w dniu 18  września  2007 roku wydanie  skierowanie na konsultacje dopiero   na dzień 1 października  a ,decyzja Pani Lekarz Orzecznik wydana  ( datowane wystawienie)   8 października  2007 r.   spowodowana moimi  interwencjami , zapytaniach telefonicznymi  do Wydziału Orzecznictwa ZUS w  Rybniku..   Ciśnie się pytanie do czego była potrzebna  moim zdaniem nieuzasadniona zwłoka przy podejmowaniu decyzji. ?
To pytanie Pani Lekarz Orzecznik  zostanie postawione w innym czasie i innym miejscu jak  i też wiele innych pytań związanych z orzekaniem.
Dlatego też składam sprzeciw zgodnie zobowiązującym prawem .
Nadrzędny - Autor pysia Dodany 2007-10-23 00:31
Witam
Czy ja równiez mogłabym prosić o wzór pisma bo potrzebuje się odwołać.
Mój mail to pysia101@poczta.onet.eu
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor mackok Dodany 2007-10-23 09:43
Witam.
Okularnico, również zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o przesłanie mi wzoru odwołania. Mój adres e-mail mackok@o2.pl.
Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-24 10:50
Dodam jedynie   aby odwołanie do sądu było skuteczne Musi byc przeprowadzony sprzeciw  tak jak to opisałem. ( podałem swój jako wzór niejako)
Brak sprzeciwu  w określonym terminie  spowoduje że sąd odrzuci odwołanie.. !!!
Można się dopiero odwołać od  do sądu od decyzji komisji lekarskiej ZUS ( trzech lekarzy) ich decyzja w Zusie jest prawomocna i podlega jedynie zaskarżeniu w sądzie pracy..
Warto o tym pamiętać za nim odda sie sprawę do sądu..
Na sprzeciw do orzeczenia lekarza orzecznika ZUS mamy jedynie 14 dni.. przekroczenie  tego terminu spowoduje brak możliwości odwołania do sądu ( 14 dni od dnia doręczenia  decyzji)
Nadrzędny Autor rkubik7 Dodany 2008-02-13 21:16
Jak by mi ktoś mógł też wysłać odwołanie od decyzji orzecznika zus byłbym bardzo wdzieczny. Mo adres; rkubik7@wp.pl
Z góry dzieki
Nadrzędny Autor olka2602 Dodany 2008-02-17 17:40
Witam.Nurtuje mnie pytanie.Bo nie rozumiem jak przebiega odwołanie.Z tego co przeczytałam,jest tu wiele o odwołaniu do ZUS i SĄDU. Np.odwołuję sie od decyzji ZUS do ZUS.Decyzja będzie o przyznaniu całkowitej niezdolności do pracy(obecnie częściowa niezdolność do pracy).I właśnie nie rozumiem czy z tym orzeczeniem mam potem się odwoływać do sądu?
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2007-10-25 11:08
jeżeli nie jesteś zbyt przeciązona wysyłaniem to i ja poproszę o wzór odwołania od orzeczenia komisji ZUS. mój mail - teka48@interia.pl . a swoją droga to ileż jest osób które potrzebują takiej pomocy ! a w zusie cięzko się coś konkretnego dowiedzieć . niestety u mnie sprawa jest dość kiepska . z umiarkowanego wyzdrowiałem . pewnie zadecydowało to , że pracuję . ale się odwołam - nic nie tracę ! miłego dnia - tomek
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-25 12:06
Tomek pamiętaj ZUS  czy komisja ZUS  nie orzeka niepełnosprawności. oni nie są od  tego !!!. ZUS  i jego  organa  orzekają  niezdolność do wykonywanej pracy Jeżeli pracujesz  na pełnym etacie ZUS nie widzi przeciwwskazań do pracy.. Ja bym na Twoim miejscu się zwolnił ( chyba że to jest zakład pracy chronionej ) i w tedy bym składał pozew do sądu..  Miałbyś podstawy ..bardziej uzasadnione..
Nadrzędny Autor teka48 Dodany 2007-10-26 18:20
godunow ! pewnie , że tak byłoby najłatwiej . ale jest jedno ale ! jak się zwolnię z pracy to co ? to nie jest ZPCH . dostanę grupę i świadczenie na rok , a może dwa . a co dalej ? a jak jakiś konował uznałby , ze zdrowy ?! ani świadczenia , ani pracy ! czyli MOPS i noclegownia ! eeeeee , nie podoba mi się Twoja podpowiedź ! idę myśleć dalej ! pozdrawiam i dzięki za odpowiedź . :-)
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-25 12:21
oj teko ;-) Ja miałam to samo - praca i dalsza nauka spowodowała że zus orzekła że jestem zdolna do pracy. ale się nie dałam i się odwołałam wkońcu do sądu. wygrałam ;-) i miałam z tego dziką satysfakcję. Wiadomo że pieniązków nigdy za wiele, tym bardziej że część mojego dochodu przeznaczam na protezy. Wzór mam w domu, więc wieczorkiem ci jego podeślę.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-25 16:32
Jeżeli komuś zapomniałam wysłać wzór odwołania, proszę o kontakt.
Nadrzędny - Autor martina Dodany 2007-10-26 06:50
wczoraj moja mama dostała negatywną odpowiedz Zus w sprawie renty. Czy ja również mogła bym dostać wzór odwołania?
marta.grze7@wp.pl
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-26 07:16
wzór wysłany
Nadrzędny Autor Krzysztof121 Dodany 2007-10-26 16:51
Jeżeli mogę to również proszę o wzór sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-26 07:48
A może  by tak wkleić  ten wzór odwołania..??  i wszyscy chętni..by mieli do niego dostęp..????
W Poniżej zwartym linku są wzory sprzeciwu i zaskarżenia )

http://64.233.183.104/search?q=cache:7WVE33GPI6gJ:www.poradnikprawny.pl/art/decyzja.doc+Wz%C3%B3r+odwo%C5%82ania+od+komisji+ZUS&hl=pl&ct=clnk&cd=4&gl=pl&lr=lang_pl
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-10-26 09:55
Dobry pomysł; zrobię to wieczorkiem ;-)
Nadrzędny Autor teka48 Dodany 2007-10-26 11:58
acha ! to też ciekawe ! wszystko w jednym miejscu !
Nadrzędny Autor viola Dodany 2007-10-27 22:22
mam jeszcze jedno pytanie - gdzie odbywa się ponowna komisja przy odwołaniu sie od decyzji lekarza orzecznika ZUS? Czy trzeba ponownie składac nowe zaswiadczenia  o stanie zdrowia od lekarzy prowadzących czy wystarczą te złożone wczeniej? 
pozdrawiam i dziękuję
viola_pl@o2.pl
Nadrzędny Autor marioliczka Dodany 2008-02-17 10:14
Bardzo prosze o wyslanie mi tez odwolania z gory dziekuje marioliczka@poczta.onet.pl
Nadrzędny Autor ANNA GOLENIOWSKA Dodany 2008-11-02 22:51
Czy ja też mogłabym dostać taki wzór? Nie wiem od czego zacząć. Wiem, że powinna być data:)))
muszę odwołać się do orzecznika ZUS o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. agoleniowska@tlen.pl
Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor sulek Dodany 2010-05-19 06:01
Też muszę się odwołać od decyzji komisji ZUS do sadu.podaję mój adres i proszę o wysłanie wzoru odwołania -romasulek@o2.pl.Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor aga1978 Dodany 2012-10-08 09:26
witam wszystkich jestem na zasilku chorobowym poszukuje wzoru odwolania od decyzji orzecznika jestem na zwolnieniu 3 miesiace podaje  emaila zielonka1978@interia.pl bylabym wdzieczna aga
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2007-10-26 11:52
okularnico - Alicjo ! dziękuję za maila . własnie to było to czego potrzebuję - inspiracji ! przynajmniej wiem w jakim charakterze ująć odwołanie . dziekuję bardzo ! a swoją drogą to godunow też ma racje mówiąc , ze zus orzeka  nie o niepełnosprawności tylko o niezdolności do pracy ! teraz pracuję na lekkim stanowisku , ale po nowym orzeczeniu być moze przejdę na fizyczne . wszystko zalezy od szefa . jakoś swoim małym móżdżkiem nie mogę pojąć jak to się stało , że byłem chory ( zawał i takie tam ) i już nie jestem ! a papierów było sporo . ale co tam ! trzeba walczyć ! pozdrawiam wszystkich forumowiczów - tomek
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-26 19:01 Zmieniony 2007-10-26 19:13
                                                                             miejscowość, dnia ..........

Wpisać swoje imię i nazwisko
Adres zamieszkania

                                                                          Komisja Lekarska Zakładu
                                                                          Ubezpieczeń Społecznych

                                                                          za pośrednictwem
                                                                          Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ......
                                                                                                                                                 

Nr akt. ...................

                                                                    ODWOŁANIE

Odwołanie od decyzji ZUS Oddział w .................z dnia ......................;w sprawie odmowy przyznania
renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

                   
                                                           UZASADNIENIE

Dnia ........... stawiłam się na komisję lekarską, na której lekarz orzecznik ZUS orzekł iż jestem .........../wpisać: zdolna do pracy, częściowo niezdolna do pracy/. Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika, który wydał taką a nie inną decyzję, dlatego też wnoszę o poinformowanie mnie o specjalizacji orzecznika.

Nie zgadzam się z decyzją  w/w lekarza orzecznika ZUS, który orzekł, iż jestem........... /wpisać: zolną, niezdolną, częściowo niezdolnaądo pracy/, ponieważ od momentu podjęcia leczenia, a było to w roku ...........mój stan zdrowia się "nie poprawił", a wręcz przeciwnie - bardzo się pogorszył.

W ....... roku wykryto u mnie ............ co spowodowało że podjęłam leczenie w .......... /dokałdnie opisać na czym ono poleagało/polega/. Od tego momentu pozostaję pod opieką Poradni .......... w ......... Slutkiem tej choroby jest podjęcie dodatkowo leczenia ......................
W Poradni .................. pozostaję pod opieką z racji rozpoznania choroby ................ /dokładnie opisać z kart informacyjnych, wypisów szpitalnych/, corocznie mam wykonywanych szereg badań /wymienić jakich,  pisać wszystko, nawet to, co wydaje nam się mało istotne, opisać dokładnie to co ma się w papierach, bo lekarze rzadko czytają dokumentacje medyczną, a odwołanie muszą, napisać rozpoznanie oraz opisać po swojemu co dzieje obecnie, niestety im więcej tym lepiej/.
Zgodnie z wcześniej przedstawionym dokumentami  lekarze oceniają moje wyniki leczenia i rokowania jako .... /np. niejasne, niepomyślne/

To, że obecnie uznano mnie za osobę częściowo niezdolną do pracy jest dla mnie śmieszne. Jak wynika z decyzji orzecznika, pod uwagę wzięto mój ..........tu wsławić co /np. wiek, charakter schorzenia i posiadane kwalifikacje/. Jest dla mnie niejasne, że nie pomyślano o tym, że obecnie poruszam się przy pomocy kul ortopedycznych, chodzę systematycznie na rehabilitację (odpłatną), zażywam leki....... /napisac jakie,m na co, jakie wywołują skutki uboczne, a jak pomagają w życiu codziennym, opisać co to za rehabilitacja/.
Być może w niedługim czasie mój stan zdrowia spowoduje że nie będę w stanie mogła wykonywać pracy zawodowej /....dla osoby która pracuje/, ponieważ dojazdy do pracy są ............./np. męczące, powodują duże obciążenie kręgosłupa, środki lokomocji rzadko kursują, pracodawca jest neizadowolony ze często choruję, spóxniam się/. Mój stan zdrowia w porównaniu do ostatniej komisji ............/np. sprzed 2 lat/ pogarsza i będzie z pewnością się pogarszał, a nie polepszał, w związku z czym decyzję ZUS uważam za niezasadną.
W związku z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu ............./np. całkowitej niezdolności do pracy/.

Podpisać się

Kochani! To tylko wzór, który stworzyłam dla potrzeb własnych. Mam nadzieję, że będzie wam pomocny. Bardzo ważne jest abyście pisali szczegółowo, nawet to co uznacie za mało ważne. Bardzo często orzecznicy nie przeglądają dokumentów, często opierają się tylko na  napisanym przez nas odwołaniu.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-27 11:38
Okularnico jeżeli możesz napisz coś więcej o  zaskarżeniu do sądu..  Ja złożyłem sprzeciw , który jest tu umieszczony ( czyli formalne odwołanie)  na % listopada mam komisję  3 lekarzy..  Wydanie decyzji   jakiej kol wiek o rencie czasowej spowoduje wystąpienie na drogę sądową..
Jak długa trwa oczekiwanie na  decyzję sądu..?? Ile trwało w Twoim przypadku..??

Przy moich schorzeniach postanowiłem zawalczyć o stałe stwierdzenie niezdolności do pracy.. Przez 14 lat 8 razy stawałem na różnych komisjach ZUS- u dawano mi na rok dwa rente.. ostanio chcą mnie w wieku 50 lat przekwalifikować (renta szkoleniowa)   a w konsekwencji zabrać rentę..  Wczoraj w  mediach pokazywano (wiadomości  ) jak to wręczano zestaw ratunkowy matce chorej na cukrzycę  , korą uratował 3 letni synek.. Moja cukrzyca jest bardziej zaawansowana niz ta tej pani.. mnie się chce  zabrać rente an lekarstwa.. tego  już w mediach niestety nie ma...
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-05-19 10:07
Bardzo proszę!
Nadrzędny Autor owoce Dodany 2007-11-09 16:59
    To ja się włącze do dyskusji. Jestem na rencie juz11lat po ciężkiej chorobie / nowotwór szczeki./ Operacja dochodzenie do zdrowia itp . trwało wiele lat . Miałem rente . II grupe . Teraz byłem na komisjii w ZUSie i odpisano że się nadaje do pracy bo jestem zdrowy. Musze sie odwołać Prosze o wzór pisma odwoławczego. Będe wdzięczny.
    Mój emaij: gaj33@wp.pl.
  
Nadrzędny Autor milenka-pol Dodany 2007-11-14 13:04
Witaj,
Mam podobny problem z napisaniem odwołania do Sadu pracy i niewiem jak powinno wygladac takowe podanie...!? Czy powinnam równiez dołaczyc jakies inne dokumenty zwiazane ze sprawą ...?! Wczesniej pisałas ze masz wzór takiego podania i czym bym mogła prosic o przesłanie tego wzoru na maila : milenka-pol@o2.pl ...

Z góry dziekuje
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor pszczola83 Dodany 2008-02-12 18:00
Witam serdecznie
Potrzebuje Pomocy...
Musze napisac tacie odwołanie do sądu od Decyzji ZUS i nie mam zielonego pojęci jak to zrobic
Mam ogromną prośbę to mój email pszczola83@vp.pl
Bardzo proszę o wzór takiego odwołania
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor legrad Dodany 2008-02-12 20:35
Piszesz odwołanie w dwóch egz.
Imie i Nazwisko                                                      Miejscowość data
adres
nr renty jeśli wcześniej miałeś                                
                                                                           Sąd Okręgowy
                                                                           Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
                                                                           w.........
         Odwołuję się od orzeczenia lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w .... z dn. ...... nr.........
Odwołanie motywuję niezgodnością orzeczenia ze stanem faktycznym mojego zdrowia.

                                                                          Podpis

Krótko i na temat. Wysyłasz do ZUS.Czekasz na termin badania przez biegłych sądowych.
Nie ma sensu pisać poematów dlaczego, po co, na co, któż to czyta. Ważne aby uruchomić wyższy szczebel.

Apeluję do wszystkich, temat ten jest poruszany w nieskończoność, piszcie tak nie inaczej, czy dostaniesz grupę i jaką decyduje dokumentacja medyczna, wcześniej przez Was dostarczona.

                                                                          
Nadrzędny Autor monia32 Dodany 2008-01-08 18:48
Witam bardzo prosze o przesłanie wzoru odwołania do orzecznika zus na email monia32@op.pl. Z góry bardzo Dziękuje.
Nadrzędny - Autor krystek Dodany 2008-02-10 21:52
Mimo to droga Okularnico proszę Cię o przesłanie tego wzoru formularza "odwołania od decyzji orzecznika" i podziel się może doświadczeniami z przebiegu takiej komisji jeśli oczywiście możesz.
Fajnie, że są tacy którzy maja odwagę walczyć.
Pozdrawiam Krystek
kris110@poczta.onet.pl
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-02-11 21:23
Witam, jedyny wzór jaki posiadam to ten zamieszczony na tym forum. Nie mam żadnego formularza, zresztą pewnei takowych nie ma, chyba że masz na myśli wzór odwołania. Ja akurat swój stworzyłam sama w momencie odwoływania się. Moją historię z ZUS-em również znajdziesz na tym forum, podobnie zresztą jak i wzór odwołania.
Nadrzędny Autor marioliczka Dodany 2008-02-17 10:01
Bardzo prosze o wysłanie mi odwolania. Z gory bardzo dziekuje Moj mail marioliczka@poczta.onet.pl
Nadrzędny Autor gosienka Dodany 2008-02-26 08:10
Witam czy ja równiez bardzo bym prosila o taki wzor.(o odwolanie do zus) z gory dziekuje..gosiula0@op.pl
Nadrzędny Autor anepil Dodany 2008-02-23 23:06
Okularnico proszę Cię wyślij mi jak masz wzór odwołania do sądu okręgowego o rentę z tytułu niezdolnosci do pracy na adres anepil@wp.pl.Zalezy mi na czasie:)pozdrawiam i dziekuje Grazyna
Nadrzędny Autor magdak Dodany 2008-03-10 20:23
bardzo prosze o wzór takiego odwołania,bardzo dziękuję
Nadrzędny - Autor Krzysztof121 Dodany 2007-10-27 12:48
Jeżeli mogę to również proszę o wzór sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
blacharz5@wp.pl
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-28 08:09
Krzysztofie, jedyny wzór jaki posiadam to ten, który podałam wyżej. Wieczorkiem siądę i opiszę Wam cała historię walki z ZUSem :-) Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-28 12:50
Na pierwszej stronie jest mój sprzeciw.. można skorzystać.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-28 17:05
A więc teraz opis moje walki z ZUS-em. I małe zwycięstwo. lekarz orzecznik a potem komisja ZUS orzekła że jestem częściowo niezdolna do pracy, choć niepełnosprawność powstała przed 16-tym rokiem życia. Odwołałam się więc do Sądu. Sprawa ciągneła sie /łacznie z odwołanianimi do ZUS/ ok. 9 m-cy. Do Sądu wniosek złożyłam w sierpniu, przez lekarzy komisji sądowej byłam badana w październiku. Było ich 3: onkolog (choroba nowotworowa z przerzutami) , ortopeda (z racji tego że mma proteze więc i jakieś problemy z kręgosłupem itp.) , internista,i okulista (nosze równiez okulary). Faktycznie byłam przez nich dokładnie badana, przeprowadzili ze mna dokładny wywiad. Pytali sie jaką prace wykonuej, dlaczego akurat tę a nie inną, czy nie mam problemów z np. sięgnięciem segregatora z wyższej czy niższej półki, jak sobie radze z dojazdami itp. Jakoś w październiku dostałam opinie biegłych lekarzy - wszyscy orzekli na moja korzyść. Po tej opinii zarówno ja jak i ZUS mieliśmy czas na złożenie odwołania. Ja się nie odwoływałam, bo po co, nie miałam od czego :-) Jakoś w styczniu albo lutym odbyła sie rozprawa. Była pani sędzia, byłam ja, ale nie było przedstawiciela ZUS. Okazało się, że ZUS nie złożył odwołania od opinii biegłych sądowych, uznał ją za wiarygodną, rzetelną, dlatego też nie stawił sie na sprawie. Pani sędzia również uznała, że zgadza się z opinią biegłych, że jestem dzielna, odważna więc orzekła na moja korzyść. Poinformowała mnie również, że w moim przypadku powinna być całkowita niezdolnośc do pracy na stałe, ale zna przepisy ZUS wiec jest jak jest. I dała mi na 3 lata (a wcześniej zus orzekał w moim przypadku na rok, dwa, nigdy na 3). W marcu ZUS mnie spłacił. Wystapiłam o odsetki - było tego co prawda jakieś 200zł, ale co tam. Nie pozwoliłabym aby z "moich pieniedzy" kupili sobie złote klamki :-) A jak było w waszych przypadkach? Podzielcie się doświadczeniem i więdzą ;-)
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2007-10-30 23:49
Właśnie dzisiaj otrzymała odpowiedz odmowną od komisji ZUS, chcę odwołąć się do Sądu. Bardzo proszę o wskazówki i ewentalnie wzór takiego odwołania. Nie mam pojęci czy oprócz pisma dobrze jest załączyć jakieś dokumenty np. opinię specjalistów?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
mój e-mail: kasia_rek@op.pl
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-31 09:00
Kasiu za mało danych by Tobie pomóc  co napisano w decyzji Komisji lekarskiej  ZuS i ??
Nie wiemy coś dochodziła i czego Ci odmówili..  Od tego zależy  sprecyzowanie  Zaskarżania do sądu  decyzji Komisji lekarskiej ZUS.
Decyzja ZUS jest prawomocna podlega jedynie  zaskrzeniu do  sadu   Zaskarżenie decyzji składa się w tam gdzie składałaś odwołalne ( sprzeciw) od orzeczenia orzecznika lekarza ZUS..
Co do wyników badań lekarskich i dokumentacji  ZUS  po przekazaniu sprawy do sadu ( ma na to 30 dni  a decyzję  komisji ZUS na twoją korzyść  moze zmienić Gł orzecznik ZUS jeżeli nie zmieni sprawę przekazuje do sądu)  ) przesyła dokumenty do sądu  Niemniej jednak będziesz wzywana  na badanie przez biegłych lekarzy sądowych.. Lub wezwana do przedstawienia  konkretnych badań..
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2007-10-31 13:04
Godunow wielkie dzięki za szybką odpowiedz. A jesli chodzi o ZUS to uznał mnie za całkowicie zdolną do pracy, do tej pory co roku dawali mi częściową niezdolność i było okey.
Jestem po czterech operacjach w tym trzy to wycięcie nowotworów (kręgosłup i okolice płuc) na szczeście niezłośliwych. Ostatnia była 5 lat temu, ale niestety tak mnie wówczas chirurdzy pocharatali że teraz mam wielkie problemy z funkcjonowaniem. A ZUS jak to Zus odrzuca z listy rencistów zbyt młodych ludzi, a ja właśnie do takich należe, no i w tym roku skończyłam studia więc wykształcenie też mam za dobre w dodatku zaczełam pracowac bo przecież z renty nie da się przezyć w naszym kraju.
Potrzebuję choc małej pomocy jak z nimi powalczyć, bo jak nie będę miała renty to juz nie będzie mnie stać na rehabilitację a jak nie będę miała stałej rehabilitacji to i tak za chwilę u nich wyląduję, bo moje ciało odmówi mi sił do pracy.
I jeszcze ciekwostka, nie wiem czy warto o tym pisac przy składaniu odwołania do sądu (może mi podpowiesz). Kiedyś zanim powstały orzecznistwa o niepełnosprawności grupe przyznawał ZUS, dostałam ją na okres nieokreslony w 1995 r. ale to była tylko grupa bez świadczeń. Przez ponad 10 lat pracowałam nie chcą wcale jakiś świadczeń od ZUS-u bo jakoś sobie radziłam, niestety po ostatniej operacji mój stan zdrowia znacznie się pogorszył wieć skoro płaciłam składki rentowe przez tak długi czas to sądzę że w sytuacji gdy tego potrzebuję świadczenia rentowe należą mi się.
Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna, bo tak do końca nie wiem jak to wszytko opisać. Oczywiście podpora z pewnością będzie wzór do którego link załączyłeś (Dziekuję)
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-31 13:16
Po tym co piszesz jesteś deczko w niekorzystnym położeniu...
ZUS orzeka o niemożliwości wykonywania dotychczasowej pracy..  o niemożliwości wykonywania zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami..
Dawne dzieje  kiedyś orzekał  niepełnosprawność.. Dzisiaj robią  to Powiatowe Zespół orzekania lub ich odpowiedniki..
Do sądu przedstawić  dowody badań ( powinien przesłać ZUS ma na to 30 dni po zlozeniu zaskarżeniu decyzji)   zwrócić sie o badanie biegłych  Jeżeli pracujesz może warto by  było to stanowisko dla osoby niepełnosprawnej..
Lub o ile  jest to możliwe zwolnić się na okres postępowania sądowego.. ( lub zmienić formę zatrudnienia)
Zachęcam do walki z ZUS..
Tamte stare orzeczenia są automatycznie jakby kasowane przez te nowe..
Nadrzędny Autor Kasia rek Dodany 2007-10-31 14:00
Jeśli chodzi orzecznictwo o niepełnosprawnosci mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do 2009 r., więc tam uzano mnie za osobę niepełnosprawną mogąca pracować na stanowisku przystosownym dla osoby niepełnosprawnej i na takim stanowisku pracuję (mój pracodawca ma dofinasowanie z PFRON-u) mam umowę na czas określony  (7 godz. tryb)
O tym że tamte orzeczenia są kasowan doskonale wiem, bardziej chodziło mi o to, że przed laty ktoś z instytucji ZUS uznał mnie za częściowo niepełnosprawną już na tzw. zawsze, a teraz kiedy mój stan zdrowia znacznie się pogorszył uznają mnie za zdrową.
Dla mnie paranoja jest to, że nie można byc uczciwym wobec tej instytucji bo dostaje się po dupie. A tak w ogóle to ponad rok wcześniej również pracowałam na bardzo podobnym stanowisku jak teraz i wówczas rentę mi przyznali.
Będę walczyć bo nie mam innego wyjścia, to jest moje być albo nie być jeśli chodzi o rehabilitację.
Dzieki za wszelkie odpowiedzi, myślę, że taka wymiana informacji pomiedzy ludźmi w podobnej sytuacji jest bardzo pomocna.
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2007-10-31 14:03
Droga okularnico czy mogłabyś służyć radą dotyczącą odwołania do Sądu? Jestem przed napisaniem odwołania i poszukuję wszelkich wskazówek jak uczynic to najlepiej. Z tego co zaobserwoałam na tym forum masz juz doświadczenie w tych sprawach.
Z góry wielkie DZIEKUJĘ za odpowiedź.
kasia_rek@op.pl
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-31 17:42
Kasiu, dziś wieczorkiem wysle do ciebie e-maila w tej sprawie.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-05 10:08
Ppozwoliłem sobie dzisiaj być na Komisji ZUS ( sprzeciw przedstawiłem wcześniej tu na forum..  Badało mnie 3 lekarzy (niby badali ) nawet grzecznie  pozapisywali etc.. bez jakiś złośliwości.. W pewnym sensie wykazali się  niekompetencją co to jest np. HBA1c ( współczynnik) poinformowano mnie   że decyzję dostanę do domu. do 30 dni.. Jak im zwróciłem uwagę że dawno minął termin na wydanie decyzji . To Lekarz stwierdził ,że na pewno dostanę szybciej.. . Przypominam że  ZUS  według Kodeksu postępowania Administracyjnego ma  60 dni na ostateczne wydanie decyzji.. ( czyli dostarczenie decyzji komisji ZUS DO BADANEGO )  Decyzja komisji  lekarskiej ZUS wyczerpuję procedurę .. Pozostaję tylko droga sądowa..
Zapytam jak długo oczekiwaliście na dostarczenie decyzji ZUS..?? komisji lekarskich ZUS..?????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 4) (879445 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill