www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Program STUDENT (3282 - wyświetleń)
- Autor Eve19 Dodany 2006-07-23 10:35
Na stronie PFRONu oraz Waszej przeczytałam o programie STUDENT. Zdałam maturę i chciałabym wybrać się na studia. Ze względu na to, że nie mam dojazdu i zakwaterowania w Opolu (a mieszkam 45 min drogi od niego), chciałabym podjąć się studiów zaocznych. Jest to jednak szkoła płatna, gdzie za semestr trzeba zapłacić 1 600 zł (za dzienne również się tyle płaci). Myślę, że dojeżdżanie do szkoły cztery razy w miesiącu (co dwa tygodnie w soboty i niedziele) jest doskonałym wyjściem. Szkoła jest całkowicie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Jest tam kierunek, na którym chciałabym się kształcić.
W związku z tym chciałam zapytać, czy mogę liczyć na refundację opłat za studiowanie na tej uczelni? Zarówno moja matka, jak i ja utrzymujemy się z renty, więc nie dalibyśmy rady same tego spłacić. Zamierzamy w sierpniu wybrać się do PFRONu, ale chciałabym wiedzieć na co muszę się przygotować. Studia zaczynają się w lutym.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-24 14:46
Program STUDENT skierowany jest do osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub równoważnym). Warunkiem uczestniczenia w programie jest nieprzekraczanie kryterium dochodowego - wynosi ono 120 proc. najniższego wynagrodzenia przypadającego na członka rodziny lub 150 proc. najniższego wynagrodzenia w przypadku osób samotnych lub samodzielne gospodarujących.
Pomoc może dotyczyć zarówno studiów w systemie dziennym, jak również wieczorowym, zaocznym, eksternistycznym oraz za pośrednictwem Internetu.
Wnioski o przyznanie dofinansowania składane są w Oddziałach PFRON właściwych terytorialnie dla siedziby szkoły w terminach:
- od 1 do 28 lutego każdego roku realizacji programu oraz,
- od 10 września do 10 października każdego roku realizacji programu
Szczegółowe informacje znajdzie Pan na stronie PFRON- programy- student:
http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset
oraz na stronie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/1783
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Program STUDENT (3282 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill