www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przedawnienie (14122 - wyświetleń)
- Autor anrad Dodany 2007-10-31 11:11
Witam,
Dwa dni temu dostałam wezwanie do zapłaty za rachunek za wode z 22 grudnia 1998r, do tego rachunku doliczone sa koszty sądowe i nie jest to maly rachunek, bo wszystkiego wyszlo 555,48zl. Ja nie przypominam sobie wogule takiego rachunku a tym bardziej nie zaplaconego, bo przeciez Oni zaraz sie upominaja o swoje, albo "odcinaja" wode, nie dostawałam nawet zadnych upomnień. Prosze o porade co mam teraz zrobić, jak dla mnie to jest przedawnienie, ale potrzebuje jakiegoś artykułu prawnego a najlepiej wzoru jakiegoś pisma o przedawniwniu które mogła bym im wysłać. Będę bardzo wdzięczna za kazdą pomoc i z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-10-31 12:20
Istotna jest data  postępowania sądowego .. na który się powołali .. Data wydania postanowienia  o uznaniu zadłużenia
A czy  dostarczyli decyzję sądu w tej sprawie..??
Nadrzędny - Autor anrad Dodany 2007-10-31 13:38
Dokłada treść tego pisma:

WEZWANIE DO ZAPŁATY

Na podstawie art. 476 Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964 r. nr 16, poz. 93, z późn. zmianami) wzywamy do natychmiastowego uregulowania należnej sumy, zgodnie z poniższym zestawieniem.

1. Nakaz zapłaty z dnia 22 grudnia 1998r.
-Woda                                  -149,08
-Koszty sądowe i adwokackie    -121,00
-Opłata komornika                   -55,84
-Odsetki na dzień 19,10,2007r.  -229,56

         RAZEM:                       555.48zl

Wymienioną sumę prosimy przekazać na nasz rachunek bankowy ..... w ciągu 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania.

W przypadku nie uregulowania płatności we wskazanym terminie, zgodnie z "Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych z dnia 14 lutego 2003r." informacje przekazemy do KRAJOWEGO REJESTRU DŁUGÓW BIURA INFORMACJI GOSPODARCZEJ S.A.

Ponadto brak wpłaty wyżej wymienionej kwoty w oznaczonym terminie spowoduje bez ponownego wezwania skierowanie sprawy na drogę postepowania sądowego, egzekucji komorniczej.
Nadrzędny - Autor anrad Dodany 2007-10-31 13:38
Poradzcie co mam z tym zrobić.
Nadrzędny - Autor anrad Dodany 2007-10-31 17:00
Jeszcze raz proszę, niech mi ktoś pomoże. Wyskoczyli mi z takim rachunkiem, że aż mi ręce opadły i w dodatku nikt mi nie chce pomóc.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-10-31 22:36 Zmieniony 2007-10-31 22:41
Zapewne to pismo przyszło  pismem zwykłym ??
To ich po prostu olej nie rób nic ..
Pytałem o postanowienie sadowe .. widzę ,ze brak
Wygląda mi  to na straszenie i przedawnienie dawno jest skuteczne..
Pamiętaj spłacenie choćby jednej złotówki przerywa przedawnienie..

Przedawnieniu  ulega zazwyczaj na 2  lub 3 lata . Chyba ze top jest dług w banku wtedy 10 lat..
Więcej  znajdziesz  nize o terminach
http://www.egospodarka.pl/16056,Przedawnienie-roszczen-w-praktyce,1,20,2.html
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-04 14:18
Z treści Pańskiego wpisu wynika, iż w sprawie został wydany sądowy nakaz zapłaty i nakaz ten się uprawomocnił. A to oznacza, że w grę NIE wchodzi już 2-, czy 3-letni okres przedawnienia. Zgodnie z przepisem art. 125 par. 1 kodeksu cywilnego roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu przedawnia się z upływem LAT DZIESIĘCIU, chociażby termin przedawnienia roszczeń tego rodzaju był krótszy.
Oznacza to, że przedawnienie nie chroni Pana przed obowiązkiem spłaty zadłużenia (wraz z odsetkami i kosztami). W innym przypadku ryzykuje Pan, że do tych kosztów (plus zwiększonych upływem czasu odsetek) dojdą jeszcze koszty komornicze.
Z całą pewnością nie jest właściwym rozwiązaniem udawanie, że się pisma nie otrzymało. W Pana sytuacji sugerowalibyśmy kontakt z dostawcą wody (prawdopodobnie mają tam dział windykacyjny, w którym znajdują się obecnie dokumenty Pana sprawy), sprawdzenie tam czy/kiedy został wydany sądowy nakaz zapłaty (chyba, że Pan sam to wie) i ew. negocjacje w sprawie rozłożenia płatności na raty lub/i umorzenie odsetek za zwłokę lub kosztów sądowych.
Nadrzędny - Autor anrad Dodany 2007-11-04 20:35
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz, co prawda nie pocieszyła mnie ona, ale niestety taka jest rzeczywistość. Nie unikam sie od odpowiedzialności i napewno, gdybym miała taki rachunek do zapłaty to napewno bym go opłaciła, ale nie wiem i nie mam pojęcia jak to sie stało że ja nic o nim nie wiedziałam. To czy mają nakaz sądowy, niewiem, jedyne pismo które dostałam to to które cytowałam w drugim poscie, nie dostałam nic więcej, dostarczony listem poleconym, więc nie moge udawać że go nie było. Chyba faktycznie, pozostało mi tylko prosić o litość, może pójdą mi na rękę i umorzą chociaż te odsetki, a jest tego sporo.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-05 09:58
WITAM.
Czy w tej całej sprawie , nie jest cenny dowód wpłaty.
Wiele osób przechowuje ostatnio różne rachunki, straszne cuda sie dzieją, papier jeść nie chce, jak to powiadają,
Właśnie  , mojemu bratu przyszło przed niedzielą upomnienie za nieopłacony telefon stacjonarny za poprzedni miesiąc ,  tyle że on rachunek opłacił i ma pokwitowanie , mówi ze nigdzie nie  będzie biegał,  jak jeszcze raz coś przyjdzie rozmowa będzie inna. Zachodzi pytanie kto to wszystko pogmatwał.

Spróbuj przekopać  jeszcze raz wszystkie szuflady, może odnajdzie się dowód opłaty.
Pozdrowienia.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-11-05 10:51 Zmieniony 2007-11-05 10:54
Zdumiewa mnie to co pisze centrum informacyjne  !!!!!!!!
pisze ono >>>>>>treści Pańskiego wpisu wynika, iż w sprawie został wydany sądowy nakaz zapłaty i nakaz ten się uprawomocnił<<<<<<<<
Jaki nakaz się uprawomocnił .. co  za bzdury wypisujecie..???????
Uprawomocnić się  może  tylko  Orzeczenie sądu (wyrok)
Nie wydaje mi się prawdopodobne aby w tym przypadku ( charakter skargi) postępowanie sadu odbyło się bez powiadomienia strony przeciwnej..!!!!!!!!
W tym Pismem powołują  sie tylko na koszty sądowe..  Na nic więcej..
Gdzie jest kopia orzeczenia numer sprawy etc.  i najważniejsze jaki to sąd wydał i gdzie i na podstawie..
Ja bym  gdy bym dostał takie pismo polecone ( bo tylko na takie należy odpowiadać,)  Zarządzałbym kopii wyroku..  wzywającego do zapłaty..  I wtedy bym wiedział  jaki rachunek został niezapłacony. Sad  musiał oprzeć swoje Postanowienie ( orzeczenie  wyrok)  na konkretnym dowodzie  rachunku niezrealizowany,.
Jako oskarżony zawsze ma prawo zażądać   kopi wyroku od  wzywającego jak i od sądu.. Sądu  który wydał .
Dalej  nie wydaję mi się prawdopodobne  aby sąd rozpatrywał taka sprawę..
Wiele niedorzeczności jest w tym piśmie..
1. -Koszty sądowe i adwokackie    -121,00  ????? Co takiego  nic takiego istnieje  ( sad orzeka koszty postępowanie ) adwokackie..??
2. Opłata komornika                 Lol ..10  !!! To komornik żąda kasy za stosowanie procedury komorniczej..
Najpierw komornik daje wezwanie do zapłaty..  jeżeli brak  wpłaty to przystępuję do postępowanie egzekucyjnego..
To wezwanie nie  trzyma sie kupy..  Moim zdaniem nosi znamiona wyłudzenia..
Co do przedawnienia nic nie wiemy na temat wyroku..
Napisz pismo niech ci prześlą kopie wyroku.. sądowego.. Zanim zdecydujesz się co kol wiek płacić..
To całe pismo wezwanie do zapłaty z punktu widzenia prawnego jest bardzo nieudolne.. Moim zdaniem  jest próba wyłudzenia..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przedawnienie (14122 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill