www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 4) (136992 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 15:27
samzacząłeś wojne więc te słowa chyba do siebie kierujesz :-)
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-22 15:35
Siedź cicho na tyłku i przytakuj, jak nie znasz się w temacie!!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 15:39
haha i kto kogo prowokuje do kłótni
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-22 18:34 Zmieniony 2008-11-22 18:36
No, teraz miarka przebrała się, gdy będziesz ignorowana to mi nie będziesz naskakiwać i wywalać mnie z tematu....  Goodbye Basiu  
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-22 19:19 Zmieniony 2008-11-22 19:58
Barbaro Mycko, dlaczego tak czepiasz się tej osoby 62norbi? Co  ty chcesz pokazać w ten sposób, brutalnie wybijając z tematu? A jak wynika z twych postów naprawdę nie piszesz ani nie mieścisz się w temacie. Od dłuższego czasu śledzę te forum i to co w tym wątku czytam, to jest istne młócenie słomy. Nikt nie podejmuje sprawy na serio choć każdy ma jakieś ułomności. Sam nie wiem czego w końcu chcecie. No, trzymajcie się wreszcie tego tematu.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-22 19:38
Willi, daj spokój, do Basi nie dochodzą żadne argumenty... Jak się jej narazisz to będzie Ci się pakować w każdy temat i będzie spamować... Tak jak niechciana reklama...
Nadrzędny - Autor marwika Dodany 2008-11-22 18:11
Moja rada dla Norbiego: nie reaguj na Basi posty.  Nie daj się prowokować.  Zlekceważenie, to największa kara dla tego typu osób.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-22 18:25
Po prostu ignorować ją też o tym pomyślałem...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 20:14
dochodzi do mnie to co mądre a nie to co głupie  sam norbi zaczął wojme a teraz się broni eszystkim i niczym
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-22 20:15
dla mnie żadma kara wreszcie  bidok się poddał
Nadrzędny - Autor marwika Dodany 2008-11-22 20:52
Nie, tylko mądrzejszy  ..... ustępuje.  Koniec tematu.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-23 12:53
haha dobra baja
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-23 14:21 Zmieniony 2008-11-23 14:25
Widocznie jest mądrzejszy od Ciebie Basiu o ja jako nowy nie widzę ani jednego twojego tematu założonego na tym forum przez Ciebie a imnni mają ich masę, widocznie chcesz by wszystkim coś poowiedzieć ale nie w temacie. Załóż więc temat który Ciebie interesuje a my Ci będziemy teraz wchodzić byle duperalami ale nigdy w temacie i będziemy Cię na gminnie wybijac z tematu. Zobaczymy czy Ciebie się to będzie podobało.

Pozdro
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-23 14:38
widocznie nie przejżałeś dokładnie forum bo jest mało tematów ale są np  turnus rechabilitacyjny
życze powodzenia w poszukiwaniach a po za tym nie wpierniczaj się między mnie a norbiego bo to sprawa między nami ledwo pojawiłeś się na forum a już chcesz być królem całego narodu powolutku małymi kroczkami a do celu powodzenia
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-23 16:08
No, no, a ty to chyba jesteś królową przeszkadzalskich, no, księżnicką brzydkich słów... Kto teraz jest za mną niech na ten post odpowie. I na tym skończymy ten podtemat wybijający z prawdziwego tematu - "PRAWO BUDOWLANE" a ty się spalisz ze wstydu.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 17:52
:-)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-24 10:29
chlopie wrzuc na luz, bo nikt ci nie przystosuje wszystkiego czego ty chcesz w ciagu roku.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-24 13:35 Zmieniony 2008-11-24 14:25
Wiem o tym doskonale że nikt nie przystosuje tego ogromu barier w ciągu roku, nie mniej jednak owe nowe prawo budowlane istnieje już 11 lat od roku 1997 i nie wiele za tą więcej jak dekadę zrobiono... A to co zrobiono to jest mała kropelka wody w oceanie... Dlaczego??? Bo są w śród nas przywykłe "ON" do siedzenia zamknięte w swoich czterech ścianach, dlatego długo jeszcze to potrwa gdy zaczną wychodzić z ukrycia... A państwu to jest na rękę, ponieważ ci co są odpowiedzialni za skuteczne usuwanie barier dochodzą do wniosku, skoro nie  chcą to nie musimy dla nich nic robić...
piszesz:

    >chlopie wrzuc na luz, bo nikt ci nie przystosuje wszystkiego czego ty chcesz w ciagu roku.>

Uważam że, gdyby wszyscy tak demonstrowali swoje niezadowolenie w powyższych sprawach jak ja, to byłoby o niebo lepiej.... A tak zmarnowano 11 lat na polityczne przepychanki... Oszukał PFRON na 300 tys. zł i został doradcą prezesa PFRON (czytaj... więcej)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-21 21:17 Zmieniony 2008-11-21 21:26
Marwika dziękuję za zaproszenie. Narazie nie skorzystam ale i nie mowię że nie zajrzę.
Miłej nocki Pa
Nadrzędny Autor marwika Dodany 2008-11-21 21:41
Ella, to nie ja zapraszałam, tylko Norbi :-)
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2008-11-24 16:38
Mieli czas przez 11 lat, to prawda. Prawdą też jest, jak piszesz o tym że im więcej nasz będą widzieć i będziemy krzycieć o własne prawa tym więcej będzie zrobione....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-21 22:30
OK nie ma sprawy
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-23 16:11
Willi masz racje ale to nic nie pomoże :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-20 19:45
Nareszcie !
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-21 21:22
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-11-24 20:38
ja o takim czyms caly czas ci pisalem o asystentach, tyle ze dla niektorych to calodobowa pomoc, ale to dla nielicznej grupy.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-11-22 21:47
asystent
Norbi , dobry materiał  przytoczyłeś , a co najważniejsze , przykład ,że można było coś zrobić  dla ON , MOŻNA BYŁO przez władze miasta, przez innych ludzi
:-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-22 21:55
tak,to prawda bardzo dobra akcja,oby za przykładaem tych trzech miast poszły inne:)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-23 16:13
Ja też tak twierdzę że to bardzo dobry pomysł.... Oby radni wszystkich gmin o tym pomyśleli....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-23 15:00
Tak, asystent to duża pomoc dla "ON", zgadzam się z tym ale w podróży lub gdzieś w mieście sam asystent z niepełnosprawnym z powodu różnych barier budowlanych nie podołają im, dlatego ja kładę nacisk o to aby państwo zabrało się do usuwania barier budowlanych aby nie tylko ułatwić życie "ON" a także asystentom... Wyobraź sobie że razem z asystentem znajdziesz się w takim miejscu jak ta osoba na tamtym wózku... http://forum.nto.pl/Niepelnosprawni-t11832-s5.html
Co wtedy zrobią???? A w dodatku będzie to jedyna droga do celu... Nie jestem przeciwny aby asystenci byli i nam pomagali ale niech państwo robi wszystko aby wszelkie bariery usuwać nie tylko budowlane a prawne... Najgorszą barierą i najtrudniejszą do usunięcia jest Polska MENTALNOŚĆ, gdyby nie ona to wszelkie inne bariery jakie muszą pokonywać "ON" byłyby pestką...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-23 15:26
jak zrobili chody to i podjazd być powinien
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-23 16:09
Norbi takich barier jest strasznie dużo i niestety bez podjazdów. Tu na tej stronce co podałeś podjazd na nic sie zda trzeba by platformę zainstalować. Zbyt dużo stopni by wjechać. Mam inny problem. Od pewnego czasu podstawiają autobusy poprzerabiane ze starych Jelczy. Stopień pierwszy jest strrrasznie wysoooooki. Tragedia. Zamiast lepiej robi sie gorzej. Nawet dalekobieżne potrafią być starymi "trupami" bez WC klimatyzacji czy światła. Kierowcy potrafią być nieprzyjemni(to aż za miłe słowo).Jazda 6 godzin bez WC i postoju na załatwienie potrzeby jest gehenną. A z takimi spotkałam sie jadąc z Wawy na południe Polski. W/g ich przepisów można wiele spraw załatwić telefonicznie ...mały problem jest tylko..... NIE WOLNO SIĘ SPÓŹNIĆ NAWET PARĘ MINUT BO REZERWACJE ANULUJĄ ..... mimo wcześniejszego telefonu, że np. stoisz na drodze bo zepsuł sie autobus :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-23 17:44
Właśnie,  to jest ta Polska mentalność, jak ty się spóźnisz to anulują a jak im coś wyskoczy to mogą to być godziny albo dni... Ale z tymi autobusami się już nie długo zmieni, czytaj
Rząd chce kar za dyskryminację niepełnosprawnych
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-23 17:56
Oglądałam dzisiejszy teleekspress w którym pokazali ze gdzies zamontowano winde dla ON na zewnątrz domu-fajny pomyśsł,ale nie wiem gdzie,akurat miałam jazgot i nie dało sie usłyszec,moze ktos wie gdzie to było?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-23 19:02
Bogusia u nas są takie windy zewnętrzne. Widziałam przy dwóch budynkach. Nie wiem kto je zrobił (to są bloki 4 pietrowe + parter= 5 kondygnacji)ale są. Nie znam włascicieli więc i nie miałam okazji spytać poza tym bym i tak nie pytała bo a wiadomo czy by chcieli rozmawiać.....

Norbi czytałam to co podajesz ale dopuki się nic nie zmieni nie uwierzę. Ostatnio kierowca nawet bagażnika otworzyć nie chciał kazał sobie samej poradzić i jakiś obcy mężczyzna mi pomógł. Ta klapa była ponad moje siły....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-23 20:27
Aby cokolwiek zmienić trzeba zmienić Polską mentalność i podejście ludzi w których mają wpływ na nasze życie... A później te usuwanie barier samo pójdzie... A wątpię w to że mentalność da się zmienić jakimkolwiek kodeksem ponieważ rządzący sami siebie za nieprzestrzeganie przepisów nie ukarzą. To od nich wszystko zależy, nasze życie, nasze środki do życia... wolą abyśmy się nie pokazywali i siedzieli cicho jak myszy kościelne.....
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-23 20:31
Tak to prawda a najgorsze jest to że my "ON" przywykliśmy do tego cichego siedzienia pod tą przysłowiową miotłą a rządzącym taki stan odpowiada. 
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-23 20:35 Zmieniony 2008-11-23 20:44
Masz rację, Willi, a skoro siedzą cicho tzn. że mają wszystko pod dostatkiem, takie jest niestety, błędne rozumowanie ludzi którzy w danym momencie mają wpływ na nasz byt....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 16:36
A ja jak mi ktoś wlezie na odcisk to pyskuję nie mam zamiaru odpuścić co mi sie należy .Jest tylko mały problem trzeba uważać gdzie można pysknąć bo np w autobusie do kierowcy oj lepiej nie bo grozi że wysadzi
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-24 16:52
To u Ciebie jest jeszcze dobrze ponieważ jesteś "pyskata" (Sorry za słowo) a co ja mam powiedzieć z moją wadą wymowy, nie mówię tak jak piszę... Ciężko mi się wypowiada każde słowo... Zdziwiłabyś się gdybyś mnie słyszała...
Nadrzędny Autor marwika Dodany 2008-11-24 18:09
Norbi, nie martw sie , to jest nas co najmniej dwoje :-)  Ja też mam pewne trudności z wymową. Nie są może duże, ale bardzo często spotykam się np. w sklepie, na poczcie, czy w innym miejscu, gdzie pan/pani nie rozumiejąc lub nie słysząc moich słów (bo mówię też za cicho) strasznie się krzywi.  Mam wrażenie , że ich to bardzo denerwuje. A co ja mam powiedzieć?!  Ja się denerwuję, że oni się denerwują......
A jakis miesiąc temu będąc na badaniu (prywatnie niestety) paniusia w recepcji była tak wściekła na mnie, że nie słyszy co ja do niej mówię, że miałam wrażenie, że jakby mogła to by mnie udusiła! Z natury jestem spokojna, ale tym razem nie zdzierżyłam i napisałam skargę do jej szefa, podając oczywiście jej nazwisko.  Przepraszali, ale niesmak pozostał.....
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2008-11-24 18:13
Norbi, to i tak dużo potrafisz, piszesz bardzo fajnie i prawie bezbłędnie i na temat. Jak zauważyłem że prawie zawsze masz dużo racji a niektórych przypadkach masz absolutną rację. Inni nawet tego nie potrafią, masz dar do pisania i piszesz przekonująco. Jets to dobra obrona i dobry kontratak. Oby tak dalej.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 18:07
Nie zdziwiłabym się. Za dużo mam do czynienia z wieloma ludźmi. Ty masz złą wymowę ja mam jeszcze dość duży niedosłuch itp innych "drobiazgów" i gdyby tylko ktoś chciał jak to pisałeś zmienić swoją mentalność wszystko by sie poukładało jak klocki z puzzle. Każdy z nas ma swoje problemy, ale ich nie rozwiązemy nawet krzykiem. A do działania nam daleko. Zbyt daleko by coś wskurać. Taka jest niestety prawda i to czarna prawda
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-24 18:32 Zmieniony 2008-11-24 19:23
Widzisz Ellu, ja też mam olbrzymi ubytek słuchu, noszę dwa aparaty słuchowe a mimo to zajmują się muzyką i jestem muzykiem... Ale nie o tym chciałem pisać... Otóż zrobiłem tak jak zapowiadałem, zarejestrowałem się na forum Urzędu Gminnego w mojej miejscowości. Tam założyłem temat i już są posty krytykujące moją osobę że od poważyłem się zabierać głos...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 19:32 Zmieniony 2008-11-24 20:21
Wiem ja u siebie też jestem; ale na forum miasta działam ciut ostrożniej bo...np w moim mieście są robione podjazdy to fakt, a że wiele barier i tak istnieje to następny fakt......a wiadomo że Ci co pracuja i maja dostęp do informacji z pierwszej ręki zawsze krzyczeć bedą.... zwolnij tempo w słowach to sie uspokoją
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-24 20:19
Tak Ella ma racje,wiadomo ze czasem szlag trafia na opieszalość i biurokracje a takze urzędniczy tomiwisizm,ale gdy sie wkurzam mówie rzeczowo,stanowczo i spokojnie a to jest lepsze niz najgłośniejszy krzyk:)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 20:22
Bogusiu bo i u nas są różne przekręty ale czasem warto udać pokornego i tu masz rację
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-24 20:23
:-) gdzies nawet słyszalam zeby udac taka bidule,ale ja wole-nie:)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-24 20:38 Zmieniony 2008-11-24 20:48
U mnie zawsze sprawdzało się i nadal się sprawdza że trzeba tak długo krążyć wokół sprawy, gdy się ma rację aż do upadłego... Ci co poznali moją zawziętość już woleli mi przyznać rację niby dla świętego spokoju a i tu się przeliczyli... Jak mnie widzą z daleka to uciekają aż się kurzy... Bo nie jeden stracił dzięki mojej "upierdliwości" (sorry za brzydkie słowo) pracę i dobre zdanie u ludzi...
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-24 20:41
walczysz"o swoje"-swoimi sprawdzonymi metodami,kazda droga jest dobra,jeżeli prowadzi do celu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 4) (136992 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill