www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (2925 - wyświetleń)
- Autor leszek Dodany 2006-08-03 21:46
Mam pewną refleksję.Jak to jest że, już od paru lat kwota świadczenia pielęgnacyjnego jest na tym samym poziomie t.j 420 zł.Niech mi ktoś wytłumaczy jak osoba wychowująca dziecko niepełnosprawne
ma za to utzrymać dziecko nie mówiąc o sobie.Czy ktoś się tym interesuję?Podnosi się zasiłki dla rodzin zastępczych,rodzinne,dla matek samotnie wychowujących dzieci,najniższe renty i emerytury a o niepełnosprawnych cisza.Kwota 420 zł to dla świadczeniobiorcy poniżenie i obraza.Za tą jałmużnę nie można nic zrobić.Nie ma mowy o prawidłowym leczeniu , rechabilitacji i godnym życiu.Jeszcz jedna uwaga na koniec.Ciekawy jestem kto zatwierdza ceny na sprzęt rechabilitacyjny?Większość sprzętu refundowanego przez NFZ i PFRON jest koszmarnie drogie a przy tym kiepskiej jakości.Uważam ,że jest to napędzanie kiesy producentom ,którzy zawyżają koszty i pożerają przez to pieniądze ,które powinny trafić do niepełnosprawnych.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-10 08:25
Kwota świadczenia pielęgnacyjnego rzeczywiście nie jest wysoka. Niestety nie ma również projektów podniesienia wysokości tegoż świadczenia. Swoje spostrzeżenia dotyczące faktu nie podnoszenia wysokości świadczenia pielęgnacyjnego może Pan zgłosić do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych:
ul. Gałczyńskiego 4,
00-362 Warszawa
tel. centrala: 0*22 826 12 61
Ceny sprzętu służącego do rehabilitacji ustalają producenci, natomiast wysokość kwoty dofinansowania ustala Ministerstwo Zdrowia:
Ministerstwo Zdrowia
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa
tel. 634 96 00 - centrala telefoniczna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (2925 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill