www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proteza palców (19488 - wyświetleń)
- Autor szafir Dodany 2007-11-08 23:12
witam. mam 21 lat  maszyna obcięła mi końcówki palców u lewej reki... nie mam kciuka za paznokiec wskazującego za pazokiec srodkowego za stawem tego obok za paznokiec.końcówki zostały poszarpane byłem w szoku nie zebrałem obcietych palców czego sobie nie daruje do końca zycia. wsiadłem w samochód i pojechłem do najblizszego szpitala. z resztą nie wiem jak wyglądały końcówki jesli były poszarpane to nie wiem czy dało by sie to przyszyc.najwiecej nie mam srodkowego palca bo prawie połowe czesc amputowano. mały palec został złamany i zszedł pazokiec. chciałem sie dowiedziec ile by kosztowały sztuczne protezy.interesują mnie tylko kosmetyczne. potrzebują 4 końcówek palców z paznokciami :-(
jest mi bardzo ciężko nie moge sie pogodzic z tym co sie stało.ciągle chodze w bandazu i chowam reke do kieszeni... rece są reprezentatywne i chce sobie ułatwic zycie. palacami ruszam normalnie tylko nie do końca jeszcze je zginam. jesli  była byt aka  potrzeba to przepisze sprawozdanie ze szpitala. z góry dzieki za odpowiedz.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-11-08 23:24
Polecam stronę http://www.amputowani.pl/
Nadrzędny - Autor bezowa Dodany 2007-11-26 08:22
Witaj,
nie wiem ile w Twoim przypadku będzie kosztowała proteza; mój mąż stracił wszystkie palce w całości (z wyjątkiem kawałka kciuka) i trochę śródręcza, w dodatku jeszcze nie protezujemy bo ma ciągle zabiegi.

Jednak my pisaliśmy maile bezpośrednio do firm zajmujących się produkcją protez. Nie wiem czy tu można wpisać nazwy, ale jak wstukasz w google "proteza dłoni" itp. to ci wyskoczą. Ceny są bardzo różne, zależy jak "ładną" chcesz mieć protezę. Nam odpisali że w zależności od jakości protezy- od kilku tysięcy aż do około 50 tys. Twoja proteza będzie pewnie tańsza niż w naszym przypadku, bo palce nie są amputowane w całości. Na 100% nie umiem Ci jednak powiedzieć, nie orientuję się po prostu.
Pozdrawiam i trzymaj się, rozumiem dobrze Twój ból, mój mąż też jest młodym człowiekiem (27 lat) i stracił dłoń w podobny sposób. My też na początku byliśmy zagubieni ale teraz sobie radzimy- zobaczysz że dasz radę ze wszystkim. Najważniejsze to żebyś się nie chował przed ludźmi i nie zamykał w domu. Trzymaj się ciepło.
Nadrzędny - Autor szafir Dodany 2007-11-26 14:16
hej :-) znalazłem skandynawską firme co mnie przyjmnie po skończeniu rehabilitacji.tylko czekają mnie jeszcze zabiegi wiec jeszcze to zajmnie. za protezy powiedzieli od 12 000 do 25 000. tylko ze sekretarka powiedziała ze przykładowo proteza za 12 a 25 tys praktycznie sie nie różni. wygląd kolor wszystko oprócz dokładnego wymiaru... tzn ze palec z protezy moze byc dosłownie minimalnie grubszy i ze nie ma duzego sensu dokładac drugie tyle za pół milimetra szerokosci. poza tym nie zawsze palce są identycznej grubosci. przewaznie u prawo recznego prawa jest grubsza.
wiem co mąż przezywa... tylko ze u niego to wiele wieksza strata :-(
dzieki za ostatnie zdania :-) dodają wiary. zaczynam sie przełamywac powoli.trzymajcie sie takze :-) wytrwałosci zycze !! i zdrowia.
Nadrzędny Autor ewamonika1 Dodany 2007-11-27 09:03
witaj Szafir,

mam prośbę o kontakt na adres emkaf@wp.pl lub jeśli wolisz, wyślę pw na tym forum, tylko nie wiem, czy je odbierasz. Daj znać. pozdr. ewa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proteza palców (19488 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill