www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Niepełnosprawni...Co z tą ustawą? (26384 - wyświetleń)
- Autor maclisc Dodany 2008-09-16 10:07
Niepełnosprawni
i jąkający się głosu nie mają.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-16 13:47
Potwierdza to głosy tych, którzy mówią, że w dzisiejszych czasach liczą się tylko młodzi, piękni, zdrowi i bogaci.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-16 15:10
Poniekąd. Ale w tych wytycznych są też jako klienci niechciani matki w ciąży. Nie wiem, czy Twoim zdaniem matki w ciąży nie są młode, piękne, zdrowe czy bogate.
Ośrodki mają po prostu swoje wewnętrzne, wydumane przepisiki i tyle. Głupie owszem, ale wielkiej ideologii bym do tego nie dorabiała.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-16 16:01
Boginko, oczywiście kobiety w ciąży są młode, piękne i bogate(nie mówię o sprawach materialnych). Dzięki za zwrócenie uwagi. Ideologii nie nie staram się dorabiać. Wypowiedziałam się w ten sposób, bo faktem jest, że większość mediów pokazuje młodość, piękno i bogactwo. Jesteśmy tym tak zarzuceni jakby brzydoty i biedy nie było. Jakbyśmy my słabsi nie istnieli. Dlatego te "wewnętrzne przepisiki" jak je nazwałaś są tak irytujące.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-16 16:20
Nie mówię, że się starasz dorabiać. :-) Po prostu zwróciłam uwagę na to, na co artykuły już nie zwracają (piszą jedynie mimochodem) - że wśród grup ograniczonych jest też grupa matek w ciąży i w związku z tym kwestia dyskryminowania zaczyna dziwnie wyglądać. Bo jeżeli niemożność brania udziału w badaniach focusowych OBOPu to dyskryminacja okrutna tych "mniej atrakcyjnych" grup społecznych to należałoby dojść do wniosku, że kobiety w ciąży też są "mniej atrakcyjne".

> większość mediów pokazuje młodość, piękno i bogactwo


Zależy który program włączyć - jak jakieś Uwagi albo inne sprawy dla reportera, to z kolei same nieszczęścia, głód, bieda i jęk. Ze skrajności w skrajność. To zresztą jest "normalne" - jeżeli podstawą jest założenie, że informacja ma się "sprzedać" to musi być taka, żeby ludziom się chciało oglądać. Normalności już im się oglądać nie chce. Więc trzeba sprzedawać albo mini-raj albo koszmar. Ot prawa rynku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-16 16:38
Masz rację, w tych prawach rynku nasza trudna, szara  codzienność nie sprzeda się.
Nadrzędny - Autor gwiazdozbior Dodany 2008-12-11 22:12
NOOO...I JESZCZE MAJĄCY DOBRE ZNAJOMOŚCI I UKŁADY U DECYDENTÓW RÓŻNEGO SZCZEBLA...MASAKRA !!!!
Nadrzędny - Autor krynia-kwie Dodany 2009-01-09 19:14
Gdzieś można zapoznać się z tą USTAWą?
Napewno znowu niefachowcy ją przygotowują.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-01-14 13:24
Tu masz 100% racji ustawa, daję głowę że będzie tylko na papierku tak jak Prawo Budowlane z 1995 roku które miało rozwiązać sprawę barier architektonicznych Tak jak tu... Kliknij tu...  zobacz  film  i skomentuj...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-01-14 13:31
Widocznie, o kimś, coś zapomniano, a Integracja, co na to? Czy tak ma działać Inegracja?  A może Integracja to tak naprawdę deintegracja?
Nadrzędny - Autor smoczyca35 Dodany 2009-06-17 11:10
według mnie niepełnosprawni mają prawo mówić żyć uczyć się i śnić;)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-07-22 10:18
Znalazłem taki temat,może to kogoś zainteresuje.Ja ze zniżki korzystam    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8163929,Plus_daje_niepelnosprawnym_znizke__ale_stawia_wysokie.html
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-22 10:51
moim zdaniem ,to dobre warunki,może się skuszę,jak znajdę podwózkę do salonu Plusa
Nadrzędny Autor Zuzanna27 Dodany 2010-09-13 13:42
niepełnosprawny to taka finansowana  przez PFRON siła robocza.Pracowałam jako ON, ale gdy pojawiły się problemy zdrowotne, pracodawca postanowił mnie zwolnic i zatrudnić kolejną osobę niepełnosprawną, licząc na ponowne dofinansowanie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-13 18:27
Zuzka o tym co robią pracodawcy wiedzą chyba wszyscy ale nie wiem jak ci pomóc.
Nadrzędny Autor AnnaP Dodany 2012-11-10 14:28
Zajrzyj do dzisiejszej "kawiarenki". Może się przydać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Niepełnosprawni...Co z tą ustawą? (26384 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill