www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / sex (21560 - wyświetleń)
- Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-12 09:19
rodzice, jak was przekonac do tego, ze kazdy ma prawo sexu? czego wy ciagle twierdzicie ze sex nie jest dla niepelnosprawnych?
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2008-12-15 19:44
Dlaczego twerdzisz, że Rodziców trzeba przekonywać?
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-15 22:50
Może twoi rodzice doszli do wniosku że nie dorosłeś jeszcze do tego aby używać seksu, pomimo wieku.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-16 13:41
eee ja tez nie rozumiem gdzie jest twoj problem.
jestes niepelnoletni?
jesli tak to karzdy rodzic dziecka niepelnosprawbnego jak i zdrowego ma problem z tym ze jego dziecko jest aktywne sexualnie.
tak bylo i bedzie . bedoc rodzicem bedziesz tego swiadomy teras pewnie jeszcze nie.
dalej majac sex trzeba byc i gotowym i wszystkie kosekwecie tego niesc. a wiec i horoba jak i potomstwo. czy jestes w finansowym stanie teras te kasekwecie poniesc? jestes w stanie utrzymac rodzine? a jesli dziecko bedzie hore jestes w stanie finansowo na to by zapewnic mu jak najlepsze warunkì?

odpowiec sobie teras na te pytania i postaw siebie w roli twoich rodzicow. jesli ty przyniesiesz dziecko do domu kto bedzie sie nim zajmowal? kto bedzie je teras finansowo utrzymywa`?

pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-19 13:04
sa srodki antykoncepcyjne. chodzi o to ze generalnie rodzice niechca by ich niepelnosprawne dzieci kiedykolwiek uprawialy sex.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-12-19 13:24
Jeszcze seks dla wielu jest tematem tabu i stąd może nieświadomość rodziców, że ich dzieci mogą uprawiać seks.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-19 15:40
Właśnie o to chodzi....
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-19 16:45
srodki antykoncepcyjne nie chronia przed niechciana ciarza w 100% jak i przed horobami.

ale jesli ogulnie hodzi to ja sadze ze na ten temat jest karzdemu rodzicowi z dzieckiem rozmawiac.
swoja droga ja tez mam problem sobie wyobrazic ze moja mam Sex miala.
poprostu nie moge.
ale to jest mysle prywatna sprawa karzdego czy sex ma czy nie.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-19 19:41
no ale wiadomo ze w Polsce sex ON to temat tabu i powinno sie nas wysterylizowac
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-19 21:27
Nie wydaje ci sie,że troche przesadzasz???
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-19 23:58
Mnie wydaje się Bogusiu, że rafallbn1981 przesadza z tym seksem...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-20 09:23
naprawde tak jest czy wy tego nie widzicie? pojdzcie do jakiejkolwiek organizacji gdzie sa osoby uposledzone lub w ciezkich przypadkach np, silne porazenia mozgowe - to takim gruom najlepiej zabraniac sexu. nie mowie o osobach ktore ulegly wypadkom, tylko o tych najbardziej poszkodowanych.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-12-20 10:02
Muszę przyznać Ci w tym wypadku rację, a naprawdę wiem coś o tym bo miałem okazję sam się przypatrzeć takim osobom, ale gdyby im nie zakazywano tego seksu to napłodzili by jeszcze więcej upośledzonych dzieci i kto by to chował bo tacy ludzie jeśli już czegoś posmakują to później nie mogą przestać tylko by ciągle chcieli to robić co zresztą jest rzeczą naturalną,
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-20 12:59 Zmieniony 2008-12-20 13:04
Belmondo, w pewnym sensie masz rację o płodzeniu niepełnosprawnych dzieci, lecz nie wszystkie niesprawności należy wziąć do jednego worka i nie wszystkie choroby na które cierpimy są dziedziczne... Ale nasi rodzice lub opiekunowie mają też na myśli to, czy "ON" zdoła utrzymać, wychować, zapewnić swoim przyszłym "pociechom" byt...
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-12-20 14:21
A mnie  to  zaleciało  straszną  DYSKRYMINACJĄ   :-(  znam  takich  ludzi   i jakos  umieją  sobie  radzic  ,Belmondo   uważasz  ze  jest  to  podgrupa  ludzka  ??? Każdy  ale  to  Każdy  CZŁOWIEK  ma  prawo   do  UCZUC  .  Pozdrawiam   pesymistów  .:-)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-20 14:18
oczywiscie, dlatego uwazam ze takie osoby trzeba uczyc antykoncepcji, oraz sterylizowac czyli podwiazywac jajniki u kobiet oraz nasieniowody u meszczyzn. niestety moze to nie humanitarne, ale to jedyna mozliwosc by niesplodzili oni dziecka. bo niestety wtz nie ucza tych osob zycia sexualnego ani nie przekazuja im odpowiedniej wiedzy. zreszta wtz zadnej wiedzy nieprazekazuja na ten temat tym osobom, i to kolejny dowod na likwidacje wtz.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-12-20 15:20
Kochani jeśli chodzi o wtz. to nic nie wiem na ten temat więc nie będę się wypowiadał natomiast mamy w naszej miejscowości takie małżeństwa które według wielu osób nie powinny być zawarte ponieważ Tadzio którego znam i to dosyć dobrze jest upośledzony i jak się ożenił to gdzie dopadł swoją żonę tam uprawiał z nią seks, dopiero jego matka za nim chodziła i go odganiała od żony, na szczęście nie narobił jeszcze aż tak dużo dzieci i to dzięki swojej matce która go pilnowała ale mają prawdopodobnie 5 dzieci i są wszystkie upośledzone, ta ich matka często zabiera ich do kościoła i aż żałość bierze jak się na nich patrzy. drugi przykład to jest z Krakowa byłem tam tylko raz bo moja koleżanka tam pracowała był to jakiś zakład osób upośledzonych , były tam same dziewczyny ale jak dopadły chłopa to chciały go zjeść ,był przypadek że ojciec przyszedł w odwiedziny do córki i zrobił jednej dziecko . ale jak mi ta koleżanka opowiadała jak tam jest z tymi dziewczynami to aż się wierzyć nie chce , są to kobiety które mają normalne okresy ,i zamiast się zabezpieczyć to mówi że się brudzą tą krwią i wogóle szkoda gadać. Zaznaczam że ja tam byłem w 1978 roku i nie wiem czy ten zakład do dziś funkcjonuje a prowadziły go siostry zakonne, więc na tych dwóch przykładach można sobie wyobrazić jak takie osoby traktują seks. oczywiście nie mam na myśli ON.które po wypadkach są osobami niepełnosprawnymi i mają swoje rodziny żony i dzieci, zresztą ja sam jestem ON. poruszającą się tylko na wózku inwalidzkim i też wychowaliśmy z żoną 4 dzieci, i ostatnia córka była już poczęta kiedy byłem już na wózku inwalidzkim i była obawa i strach że może nie chodzić i wyrosła na wspaniałą panienkę i chodzi nawet jest bardzo dobra w sporcie. więc wiadomo że wszystkich osób niepełnosprawnych nie możemy jednakowo traktować a równocześnie nie można ich dyskryminować dlatego należy szukać dla nich wyjścia , myślę że środki antykoncepcyjne problemu nie rozwiążą ale trzeba im dawać lekarstwo na spadek potencji czyli pociągu płciowego , aby nie mogli tego seksu uprawiać mam na myśli tych z upośledzeniem umysłowym którzy nie są w pełni świadomi konsekwencji tego seksu.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-20 16:07
belmondo - oczywiscie ze antykoncepcja niechroni w 100%, ale napisalem ze takim osobom trzeba uswiadamiac sex, no i trzeba je poddawac sterylizacji od malego, jesli ta osoba jest uposledzon umyslowo. tez slyszalem o przypadkach ze gdy niedopuszcza sie kobiet lub mezczyzn do kobiet  (kontakt wzrokowy), to potem sa takie efekty jakie opisales. dlatego tym osobom nie wolno tego zabronic lecz nalezy ich sterylizowac. no i oczywiscie jesli ktos nie panuje nad popedem to trzeba podawac leki, ale nie wolno tego klamsic. tylko poprostu zeby te osoby rzadiej to robily.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-12-20 19:27
Może masz rację ,ale na ten temat każdy będzie miał inne zdanie więc jest to temat trudny do rozwiązania aby tym osobom nie zrobić krzywdy, ale sam wiesz że każdemu trudno dogodzić aby wszyscy byli zadowoleni.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-20 19:39
dokladnie.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-21 20:10
po pierwsze jesli mowa tu o sterylizaci to jest to taki zabieg bez zgody pacieta jest lamaniem jego praw czlowieka. jeden w Histori tak juz robil.
i tu sa ludzie kturzy Historie znaja. mowa o Adolfie Hitlerze. jeszcze pytania. po drugie. jesli  sterylizowanie osub z porarzeniem muzgowym z uposledzeniem muzgowym i tak dalej to i rownierz na rodzicach tych dzieci sie ta weasza zasada opierac bedzie.
wysterylizujecie rodzicow wszystkich tych dzieci . pieknie . bez diagnostyki co tez to dziecko ma . czy dziedziczna horoba jest czy nie.
role nie gra to zadna. no bo przuecierz holera wolny swiat bedzie od tych horych.
oby tak dalej. dysryminuja ci tutaj kturzy walczyc z dysryminacja powini bo sami przez na dotknieci sa.
i cos jeszcze cierzko dotknieci nie maja sexu. hyba ze zostana zgwalceni.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-22 10:11
tu chodzi o to, ze aby osoby uposledzone i osoby z najciezszymi przypadkami (a takie osoby w 99% sa cale zycie samotne i zamykane w secjalnych osrodkach, i nieodpowiedza za swoje czyny) mialy sex, to niestety musza byc poddane sterylizacji, bo kto te dzieci utrzyma?
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-12-22 14:04
Tak dokładnie o to chodzi, bo my Polacy już jesteśmy chorym społeczeństwem , do tego gdybyśmy dopuścili do takiego niekontrolowanego / przepraszam za użyte słowo] rozrodu ludzi upośledzonych to do czego byśmy doprowadzili, już teraz jest problem z wypłacaniem rent i emerytur bo więcej jest rencistów jak ludzi pracujących to kto by napracował na tych którzy urodzili by się chorzy. mam nadzieję że się zrozumieliśmy.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-22 14:11
ja ciebie zrozumialem.
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-22 19:43
Przykro mi ale takimi zasadami i takimi argumetami gardze i to bardzo.
powiem w prost " zygac mi sie chce"

jesli ci horzy sa w stanie na uprawiac Sex to po pierwsze jesli i tylko wtedy< jesli oni sami wyrarza zgode na ten zabieg
morzna go wykonac. po drugie jesli jak piszecie w ostodkach zyja to na osrodkach tych spada odpowiedzialnbosc
za czyny i kasekwecie tych ludzi.
niestety w takich osro9tkach sa tez i osoby zatudniane kture horoby tych liudzi wykorzystoja i w durzym procecie
sa odpowiedzialne za ta czy inna ciatrze.
i jesli bron Borze kiedys ta zasada jako ustawa miala by wejsc w zycie to na tych osobach niestety sie nie skonczy. najtepne pod nurz podejda i inni.

ale milego wam zycze jeszcze dyskryminowania. nie ma to jak innym odac to co sie na codzien samemu dostaje.

jedyne co w polsce hore jest to system opieki zdrowotnej i panstwowy system rent i emerytur. tam bym kastracie i w ogule diametralna zmiane proponaowala.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 08:07
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / sex (21560 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill