www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo jazdy z nogą na kierownicy (3946 - wyświetleń)
- Autor teka48 Dodany 2006-08-02 18:02
Przeczytałem artykuł " Prawo jazdy z nogą na kierownicy ". Bardzo ciekawy ! Dowiedzialem się z niego o możliwości zdobycia prawa jazdy z U.P.
Jestem O.N. z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności 05-R.
Moje pytanie:
Pisząc podanie do Urzędu Pracy z wnioskiem o skierowanie na kurs nauki jazdy , na jaki przepis mam sie powołać ?
Nadrzędny Autor agajka Dodany 2006-08-03 10:22
od  ponad pol roku pracuje w Cakladzie chronionym , nie wiedzialam , ze mozna starac sie o kurs prawa jazdy  z tej instytucji, czy to znaczy , ze omija mnie ten przepis ,bo mam juz zatrudnienie ? czy tylko osoby  bezrobotne moga zglaszac wnioski o taki kurs??
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-10 13:34
Skierowanie na kurs nauki jazdy można otrzymać na podstawie art. 40 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Skierowanie starosty na szkolenie mogą otrzymać jedynie osoby bezrobotne, osoby pobierającą rentę szkoleniową oraz żołnierze rezerwy.
Nadrzędny Autor teka48 Dodany 2006-08-10 18:24
Dziekuję ! Czekałem na tą informację ! Łatwiej będzie mi napisać do U.P. Mam podstawy , aby skorzystac z tej Ustawy , a o wynikach - poinformuję na forum.
Raz jeszcze dziekuję i pozdrawiam !
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo jazdy z nogą na kierownicy (3946 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill