www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 2) (879471 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Ivet Dodany 2007-08-17 14:39
Do" okularnica": czy możesz i mi przesłać wzór odwołania? 07.08 komisja lekarska dokonała cudu- zostałam cudownie wyleczona i mimo że po wypadku  poruszam się na kulach, mam jedną nogę krótszą o kilka centymetrów, zwyrodnienie stawu biodrowego, pokrzywiony kręgosłup i jedną stronę  miednicy opuszczoną itd to uznali że jako ogrodnik mogę dalej pracować...Mój e-mail:jojo2@e-mail.net.pl. Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor DanutaKieliszek Dodany 2009-01-05 12:31
Witaj Okularnica!
Jeśli mogę Cie prosić prześlij mi proszę na maila albo GG wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUs. Będę Ci niezmiernie wdzięczna.
Nadrzędny Autor benia Dodany 2009-01-27 20:58
Proszę o przesłanie wzoru pisma/odwołania od decyzji komisji lekarskiej (odmowa prawa przedłużenia świadczeń) do sądu. Mój adres: ata54@tlen.pl
Nadrzędny - Autor paula_w12 Dodany 2011-02-02 19:06
Czy mogłabyś mi jak najszybciej przesłać wzór odwołania od decyzji lekarza orzecznika do KRUS lub ZUS
Bardzo proszę
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-02 21:37
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=8924

Te wszystkie odwołania są tu na tym forum. Wystarczy tylko samemu wyszukać. Klik w słowo powyżej... Szukaj.... a następnie w odpowiednim miejscu wpisać słowo kluczowe .... odznaczyć treść i kliknąć. Potem już tylko uważnie czytać posty na stronce, która się otworzy i już jest jak na talerzu. :-)
Nadrzędny - Autor Ki_niunia Dodany 2007-09-18 06:09
Mam dokładnie ten sam problem, a mianowicie :Na nerki choruję 10 lat w tym 4 lata to dializy i teraz 5 lat po przeszczepie,a znaczę, że cały czas pracowałam i pracuję. Wczoraj miałam komisję i pani orzecznik stwierdziła, że jestem już 5 lat po przeszczepie to wszystko wróciło do normy. Zmniejszyła mi grupę z 2 na 3 mówiąc że jeżeli pracuję to jestem zdolna do pracy. Co mam teraz robić. Chciałabym się odwołać ale boję się, że zakażą mi wykonywania jakiejkolwiek pracy.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-26 21:42
Witaj Ki-niunia ! Jeśli "zakażą" wykonywania jakiejkowiek pracy to będziesz miała ponownie  2 - kę. Pani rzecznik stwierdza na podstawie dokumentacji medycznej która została dołączona do wniosku  na komisji  w ZUSie. Odwołasz się zgodnie z procedurą ( do 14 dni od daty otrzymania aktualnego orzeczenia o niezdolności), verte na orzeczeniu, tj ; druga strona orzeczenia . Czytaj ze zrozumieniem.  Zawsze tak powiedzą jeśli mając "2 -kę" pracowałaś bo "2ka" to całkowita niezdolność do pracy. Twój wybór. Ale cieszy mnie że możesz pracować a nie wegetować jak ja . Bądź pozdrowioną ! Pozdero od Kamyka !
Nadrzędny - Autor iwonag Dodany 2007-11-16 19:45 Zmieniony 2007-11-16 19:57
bardzo prosze o przeslanie wzoru odwolania do Sadu pracy i Ubezpieczen Spolecznych,poniewaz orzecznik zus nie stwierdzil u mnie choroby a ja mam uszkodzone kregi szyjne po wypadku w drodze do pracy.pozdrawiam
mail iwona.tambor1@wp.pl
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2010-03-12 16:49
Ja mam propozycję.
Żeby okularnica nie musiała ciągle i ciągle wysyłać maili z załączonym wzorem do odwołania, proponuje umieścić go na serwerze, np.:
http://www.rapidshare.com/

Wtedy każdy, kto będzie chciał ściągnie sobie ten plik i po krzyku.
Nadrzędny Autor pslowiczek Dodany 2007-09-10 12:17
czy ja również moge prosić o ten wzor odwolania do sądu: pslowiczek@o2.pl
Nadrzędny Autor hela Dodany 2007-09-14 09:00
witaj, bardzo proszę o podanie mi takiego wzoru do komisji i do Sadu, gdyz chciałabym pomóc w napisaniu mojej mamie. Z góry dziękuje i pozdrawiam Helena
mój mail: arche22@chat. edu. pl
Nadrzędny Autor Lingedolf Dodany 2007-10-10 01:01
I ja prosiłbym o przesłanie wzoru odwołania, na adres radiat@go2.pl

Mianowicie lekarz orzecznik ZUS orzekł nieprzyznanie mi renty z powodu II stopnia niepełnosprawności. I w związku z tym zamierzam złożyć odwołanie.
Nadrzędny Autor florus10 Dodany 2007-10-16 15:19
WITAM SERDECZNIE.WŁAŚNIE DZISIAJ DOSTAŁEM ODMOWNĄ DECYZJĘ Z KOMISJI LEKARSKIEJ .ZUS.POZOSTAJE MI DROGA SĄDOWA.BARDZO BYM PROSIŁ O ILE JEST TO MOŻLIWE O PRZESŁANIE MI WZORU PISMA DO SĄDU.Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA PRZYCHYLNOŚĆ.MOJ E-MAIL TO florus10@o2.pl
Nadrzędny Autor Patusia25 Dodany 2007-10-25 20:19
Witam mam gorącą,prośbę muszę się odwołac od lekarza orzecznika komisji ZUS,i bardzo proszę o wzór odwołania bo czas mnie nagli,
podaje mojego email Patusia25@interia.pl odwołuję sie do komisji lekarskiej z góry dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor viola Dodany 2007-10-27 22:14
witam
Okularnica czy mogłabym Ciebie także prosić o wzór pisma odwoławczego do lekarza orzecznika? pozdrawiam
viola_pl@o2.pl
Nadrzędny - Autor mika79 Dodany 2007-11-08 13:24
witam
czy ja również moge prosic o wzor odwołaniaod decyzji orzecznika zus moj e-mail: monikaniewiadomska1@o2.pl
Nadrzędny Autor Fragles Dodany 2009-01-26 15:06
Bardzo proszę o wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUS, pozdrawiam kriss-79@o2.pl
Z góry dziękuję :-)
Nadrzędny - Autor mlooody1 Dodany 2007-11-25 16:35
witam czy moglbym taki wzor odwolania od orzecznika lekarskiego moj mail marcinperek@o2.pl
Nadrzędny Autor czarnooka Dodany 2009-06-12 13:56
bardzo proszę o przesłanie wzoru wniesienia sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS do komisji lekarskiej ZUS
mój e- mail to: zabciaxd@wp.pl
Nadrzędny - Autor jacco Dodany 2007-11-29 20:07
Mam pytanie Czy masz może wzór pozwu do sądu pracy
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-11-29 21:11
Nie wiem czy to wzór pozwu, ale z pewnością mam wzór odwołania od decyzji ZUS złożony do Sądu.
Nadrzędny - Autor Ania.R Dodany 2008-01-16 23:05
Droga 'Okularnico' napisałam odwołanie od decyzji orzecznika ZUS jednak komisja lekarska ZUS podtrzymała decyzję orzecznika i odmówiła przyznania renty czyli teraz jedynie mogę złożyć pozew do sądu ? Co to znaczy że mogę zaskarżyć decyję ZUS na piśmie albo za pośrednictwem ZUS na protokole z komisji ? pogóbiłam sie już troszke w tym wszystkim.
Jeśli mogę prosić o wzór pozwu do sądu to była bym ogromnie wdzięczna.

                                weerona@wp.pl

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-17 09:37
Termin na wniesienie odwołania wynosi miesiąc od dnia doręczenia decyzji. Odwołanie wnosi się na piśmie do organu rentowego lub ustnie do protokołu sporządzonego przez organ, który wydał zaskarżaną decyzję. Jeżeli organ rentowy uzna odwołanie za słuszne, zmienia lub uchyla decyzję niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od wniesienia odwołania. W tym przypadku odwołaniu nie nadaje się dalszego biegu. Jeżeli natomiast odwołanie nie zostało w całości lub w części uwzględnione, Zakład przekazuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od wniesienia odwołania, sprawę do sądu wraz z uzasadnieniem. Jeżeli w odwołaniu od decyzji organu rentowego wskazano nowe okoliczności dotyczące niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji – które powstały po dniu wydania orzeczenia przez lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, do którego nie wniesiono sprzeciwu lub po dniu wydania orzeczenia komisji lekarskiej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – organ rentowy nie przekazuje odwołania do sądu, lecz kieruje sprawę do lekarza orzecznika do ponownego rozpatrzenia. W tym przypadku organ rentowy, wydając nową decyzję, uchyla jednocześnie poprzednią decyzję. Od nowej decyzji przysługuje odwołanie do sądu.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Nadrzędny Autor Kasia rek Dodany 2008-02-07 10:29
Mam pytanko czy po odwołaniu się do Sądu i wyznaczeniu przez Sąd biegłych lekarzy do stwierdzenia stanu zdrowia, czy ja jako jedna ze stron w sprawie mogę samodzielnie postarać się o opinię innych lekarzy specjalistów z danej dziedziny, którą będę mogła przedstawić w Sądzie? Czy w ogóle jest sens robienia czegoś takiego? Czy Sąd w jakikolwiek sposób weźmie to pod uwagę? Miałam badanie już u jednego biegłego sądowego, który niestety wykazał się tak dużą nieuwagą (kompetencje trudno mi podważać gdyż nie jestem specjalistą), najprostrzymi błędami w datach,błędami merytorycznymi,  brakiem wzięcia pod uwage dokumentacji w aktach i dostarczonej przeze mnie itp.
Wiem oczywiście że mam prawo złożyć zażalenie od jego opini - co oczywiście uczynię. Ale chciałabym wiedzieć czy jest sens bym sama starała się o dodatkową opinię lekarzy (oczywiście nie tych którzy mnie leczą - ich opini jest w kartotekach).
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor zaneta530 Dodany 2008-06-19 19:30
bardzo proszę o wzór odwołania od orzeczenia o niepelnosprawności albo podpowiedz jak to napisać
Nadrzędny Autor kora12 Dodany 2008-01-31 00:15
Witaj okularnico,czy mogłabyś mi tez wysłać wzór odwołania i podać informacje jak to się odbywa w sądzie.Odwołanie od orzeczenia nie powiodło się.Wiem ,że muszę walczyć dalej .Twoja pomoc dużo by mi ułatwiła. Mój  adres:korodinka@wp.pl
Nadrzędny - Autor grigori103 Dodany 2008-03-25 21:18 Zmieniony 2008-03-25 21:31
Droga okularnico, czy mogłabyś mi wysłać wzór odwołania do Sądu?

Czy mogłby mi ktoś pomoć co mam dalej robić ponieważ Komisja lekarska stwierdziła stopień naruszenia sprawoności naruszenia organizmu, nie zaliczyła mnie do żadnych z grup uczę się w technikum. Mam porażenie splotu barkowego.Do tej pory miałem zasiłek pielęgnacyjny od urodzenia a teraz nie mam nic a muszę być stale rehabilitowany. Czy w ogóle mi sie coś należy?

grigori103@interia.pl
pozdrawiam
Nadrzędny Autor 1misia Dodany 2009-01-18 22:52
Do 23. 01. muszę napisac odwołanie do Sądu od decyzji ZUS.  Po komisji lekarskiej , która nie przyznala niezdolności do pracy siostrzencowi uzyskaliśmy dodatkowe opinie lekarzy specjalistów. W związku z tym, mam pytanie dotyczące załączników. Jakie trzeba, i czy w ogóle trzeba dołączyć załączniki składając odwołanie od decyzji ZUS do sądu? Chodzi mi np. o historie choroby, opinie specjalistów, zwłaszcza tą ostatnią, która nie była przedstawiona na komisji lekarskiej itp. ...Spotkałam się tylko z tym , że jako załącznik zapisywano "kopia odwołania" i nic ponadto. Czy całą dokumentację lekarską też powinno się załączyć (ale  przecież do sądu powinno się dać chyba oryginały  a nie kopie?) czy, po prostu dokumentację trzeba zabrać osobiście stawiając sie dopiero na rozprawie? Sąd przecież musi w jakiś sposób zapoznać się chyba z tymi dokumentami lekarskimi...?? Proszę o radę i pomoc!
Nadrzędny Autor Sylwunia27 Dodany 2009-01-20 19:44
Witam:)Droga okularnico,czy moglabys mi pomoc i doradzic jak,to napisac??a chodzi mi o,to jak napisac sprzeciw do komoisji lekarskiej Zusu od orzeczenia lekarskiego??????Moglabys mi przeslac jakis wzor??Z gory dziekuje:)
A tu dane
sylwia522@onet.eu

Pozdrawiam:)!!!
Nadrzędny - Autor blondie014 Dodany 2008-04-27 13:18
Witam Okularnico czy napisałabyś mi pozew do sądu jakbym Ci przysłała dokumentację lekarską?
Nadrzędny Autor blondie014 Dodany 2008-04-27 13:20
A jeśli nie to mogłabyś mi wysłać na maila wzór pozwu? mój mail to blondie014@o2.pl. pozdrawiam
Nadrzędny Autor AgnieszkaD. Dodany 2008-05-09 11:07
Cześć czy możesz mi przesłać wzór odwołania do Zus oraz sądu z góry dziękuje, pozdrawiam. agnieszka_dziobek4@tlen.pl
Nadrzędny - Autor barbara100 Dodany 2010-03-08 19:31
witam serdecznie
bardzo proszę o przykładowy wzór odwołania do lekarza orzecznika ZUS ?!
bo czas mnie nagli....
podaję mojego meila: agatka164@vp.pl
Z góry dziękuję :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-08 20:15
Basiu100 mało że piszesz na str2 a jest ich już 10 i na 10ej powinnaś pisać to jak przejrzysz te wątki znajdziesz tu wzór odwołania.Wzór podała okularnica.
Miłej lektury i spokojnego wieczoru.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-03-15 22:11
jedyny wzór jaki miałam zamieściłam na forum
Nadrzędny - Autor Cora Dodany 2008-01-07 18:50
Mam wielka prosbe :-):-):-) Okularnica : Czy moglabys mi wyslac taki wzor odwolania do sądu pracy od orzeczenia Komisji ZUS na email : Elci18@poczta.fm    
Z Góry Bardzo Ci Dziękuje :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-08 20:11
Boze ,jak to wszystko sie czyta ,to noz sie w reku otwiera ,a przeciez tu pisze tylko jakis ulamek ludzi pokrzywdzonych przez ZUS, reszta byc moze jest kompletnie bezsilna i nie wie co i kiedy ma zrobic i nikt wich imieniu nie wystapi,wszystkim,ktorzy tu pisali zycze zeby sie udalo
Nadrzędny Autor wladzio60 Dodany 2008-11-02 18:20
Mam 60 lat posiadam łączny okres składkowy 31 lat 6 mies.Rentę częśćiowo niezdolny do pracy na stałe oraz powiatowego zespołu do spraw niepełnosprawnośći w umiarkowanym stopniu o niepełnosprawnosci na stałe .Stawałem ponownie na komisję chcąc uzyskać całkowitą niezdolnosc do pracy  pozwalająca na przejscie na emeryturę w myśl nowych przypisów. Pierwsza nie przyznała , druga w składzie 3 lekarzy tez nie .odpowiedz: W oparciu o obowiazujące przepisy ustalono :nie jest pan całkowicie  niezdolny do pracy,nie chodziło komisji o zdrowie tylko o paragrafy Nadmieniam ze choruję od 1984 roku na :choroba niedokrwienna serca ,stan po zawale ,stan po ptca la +stent ,zwyrodnienie kręgosłupa oraz kolan ,zespół jelita drażliwego-przepuklina rozworu przełyku ,nadcisnienie tętnicze oraz oczu ,odroku jeszcze astma ,a ostatnio zaczęłem się leczyc u psychiatry na nerwy . Co mam z tym robic,czy mozna skarzyćto wszystko do sadu pracy.Mam prośbę poradz coś .
Nadrzędny - Autor anepil Dodany 2008-02-23 23:01
Witaj mam kolejną prośbę potrzebuję wzoru pisma odwołania do sądu okręgowego w sprawie renty z tytułu niezdolnosci do pracy.Proszę jeśli to mozliwe o przesłanie mi na meila anepil@wp.pl dziekuję i pozdrawiam Grazyna
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-07-08 13:29
Ludkowie .. w tym temacie gdzie piszecie te prośby jest sporo wzorów !
Czy to tak trudno znaleźć..??
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor wladzio60 Dodany 2008-11-03 08:02
Przepraszam ale nie napisałem najważniejszego że  jestem na rencie od 24 lat ciągle.Przecież w wieku 60 nie zatrudni mnie nikt jako hydraulika taki mam zawód.Jeszcze raz proszę poradę.POZDRAWIAM  I DZIEKUJĘ.
Nadrzędny Autor olka12 Dodany 2008-03-04 08:51
witam!
jestem w podobnej sytuacji i chcę napisać odwołanie do Sądu. Czy jest możliwość przesłania wzoru Pani odwołania na mojego maila? z góry dziękuję! aleksw1@o2.pl
Nadrzędny Autor Iwona76 Dodany 2008-03-17 15:47
Bardzo proszę o wzór odwołania do komisji (oraz adres Sądu, jeśli można) Z góry dziękuję.
iga.26@poczta.fm
Nadrzędny Autor erykpl1 Dodany 2008-03-20 18:09
Dzień dobry, potrzebuję wzór odwołania od orzeczenia komisji. Czy możesz mi pomóc?
Nadrzędny - Autor AgnieszkaD. Dodany 2008-05-09 10:48
Cześć czy możesz mi przesłać wzór odwołania do zus orzz sądu chodzi o odwołania w sprawie odszkodowania
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-06-06 17:56

>>>Dziś składam odwołanie od tej decyzji, mam pytanie czy ZUS będzie wypłacał mi rente z powodu częściowej niezdolności do pracy czy wstrzyma ją aż do następnej komisji<<<<<


W  takiej sytuacji ZUS  nie wypłaca świadczenia przyznanego przez lekarza orzecznika  Czeka na wynik  decyzji komisji  lekarskiej ZUS.

W sprawie wzorów..  na  pierwszej drugiej stronie tego  tematu (starczy odpowiednio kliknąć na dole w 1 lub dwa i tam jest sporo różnego rodzaju odwołań..
Kochani ludkowie troszeczkę wysiłku ..
Pozdrawiam
\
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-06-12 10:25

>Bardzo proszę o wzór odwołania do komisji (oraz adres Sądu, jeśli można) Z góry dziękuję. <<


Ze tak zapytam trudno przeczytać  te kilka stron w tym temacie..??
Jest tam masę wzorów do ZUS-u sadów etc. Trochę chcieć.. Czy to takie trudne..??

Że tak zapytam z przekąsem ..??
Adres którego sądu potrzebujesz w Polsce..?? na Białorusi..?? a może w Chinach..
Kochani ludkowie.. piszcie precyzyjniej pytania .. Nie oczekujcie cudów..
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-06-15 15:36
Witam .Potrzebny mi wzór odwołania od decyzji powiatowego zespolu ds.orzekania.Synowi przyznano stopień lekki jest jednooczny drugie oko po operacji ograniczone pole widzenia i ostrość z powodu jaskry.PILNE.Dzięki.Hanna[ balbina164@wp.pl]
Nadrzędny Autor gosia-bog Dodany 2008-06-11 23:05
Cześć mam problem po 15 latach przebywania na rencie odebrano mi ją. Odwołałam się do ZUS ale komisja lekarska też podtrzymała decyzję, mam prośbę może dysponujesz wzorem odwołania do sądu. Gdybyś mogła to prześlij mi na maila gosia-bog@tlen.pl Pozdrawiam
Nadrzędny Autor elzbietarawicz Dodany 2008-07-05 10:35
WITAJ  PROSZE PODAJ MI WZOR ODWOLANIA OD DEZYZJI DO ZUS   I DO SADU TEZ  BO OTRZYMALAM DECYZJE ODMOWNA  OD ORZECZNIKA   I ZAMIERZAM  ODWOLAD SIE POSTEPUJA Z LUDZMI  JAK CHCA   MOJ EMAIL  elzbietarawicz@wp.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 2) (879471 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill