www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / "Relaks" w Serpelicach nad Bugiem - nie polecam (25554 - wyświetleń)
- Autor Marta_O Dodany 2006-08-06 01:02
Witam.
W dniach 16-30 lipca miałam okazję uczestniczyc w turnusie rehabilitacyjnym (jako opiekun osób niepełnosprawnych) w ośrodku Relaks w Serpelicach nad Bugiem. Okolica naprawde piękna, pogoda dopisała, ale na tym kończą sie plusy naszego pobytu, ktory musiałam rozpocząc od... mycia łazienki - wygladała tak, jakby nigdy nie miała kontaktu ze środkami czystaości, wszystko sie doslownie lepiło... W pokoju pod łóżkami "koty" z kurzu, prastary i nie dający sie niczym usunąć smród papierosów, kołdry i poduszki w podejrzanych plamach, a przescieradla dziurawe. Brud byl wszechobecny, niestety...
Rozrywki organizowane przez panią kulturalno - oswiatową marne, poniewaz chyba nie wzięto pod uwage tego, ze w turnusach biora udział nie tylko dzieci, ale takze osoby niepelnosprawne....
Brodzik z fatalnym poodpryskiwanym dnem, a dookola basenu jakies ubite czarne klepisko, ktore udawało plażę.
Niektórzy z moich podopiecznych mieli zalecone jaccuzi, w ktorym woda nie była zmieniana PRZEZ CAŁY TURNUS, codziennie zwiększano tylko stężenie chloru (w basenie zresztą też)...
Dodam jeszcze, ze pobyt w "Relaksie" nie jest wcale tani, a biorąc pod uwage warunki tam panujące cena jest bardzo wysoka...
Wiec jesli ktos wybiera sie do Serpelic, to radzę się zastanowic, a z pewnoscia zaopatrzyc w dużą ilość Domestosa, przyda sie jak nic...:-)
Pozdrawiam, Marta
Nadrzędny Autor Christine Dodany 2006-08-12 16:56
Z przykrością czytałam opis warunków w ośrodku, w którym miałam turnus 4 lata temu (byłam jako uczestnik).
Wtedy było czyściutko, zarówno w pokoju, jak i w łazience - byłam w bydynku piętrowym, koło lasu (na I piętrze).
Basen był co 2 dzień oczyszczany. Klepiska żadnego wokół nie było, tylko trawa i kafle.

Jeśli chodzi o rekreacje, to fakt - taki "repertuar" był i 4 lata temu. Przynajmniej moja córka (wtedy ośmioletnia) miała co robić, bo atrakcje były głównie dla dzieci. Dla dorosłych uczestników raczej niezbyt ciekawie...

Ceny wtedy były nawet dość niskie, w porównaniu z ówczesnymi cenami w innych ośrodkach rehabilitacyjno - wypoczynkowych.

Okolica jest naprawdę przepiękna... szkoda, że warunki się popsuły. Pewnie kierownictwo się zmieniło...
Nadrzędny Autor Kasia DM Dodany 2007-01-12 21:36
ja też niepolecam "Relaksu" w Serpelicach zwłaszcza dla osób słabo chodzących i na wózkach inwalidzkich pokoje małe i ciasne źle zamontowane uchwyty w łazience....choć okolica jest bardzo piękna
Nadrzędny - Autor chica123 Dodany 2008-07-27 15:53
Zupełnie nie zgadzam się z opinią Marty, ośrodek wprawdzie lata swojej świetności pozostawił w latach 70-tych i na pewno wiele urządzeń wymagałoby napraw, ale właściel (jak w większosci przypadków) nie ma na to środków.
Jeżdżę tam od kilku lat, obsługa jest bardzo miła, chętna do pomocy, zabiegi są takie na jakie ośrodek moze sobie pozwolić, a cena jest NISKA.
Mieszkam w domkach i nie zdarzyło sie, żebym na początku turnusu weszła do nie sprzątniego domku.
Jesli chodzi o basen, to chloru jest dodawane tyle ile wymaga Sanepid, a jest to sprawdzane, podobnie jak w jaccuzi.
Jeśli chodzi o smród z papierosów, no cóz świadczy to tylko o kulturze uczestników, niestety nie da sie zabronic ludziom palenia, a każdy jest wygodny i najchętniej pali przy łózku w pokoju.
Rozrywki..., a jakie to niby miałyby byc rozrwyki inne oprócz tego co było,czyli przejażdżki bryczką, wycieczka na "taras widokowy", wycieczka na Kalwarię Podlaską, wycieczka do Grabarki, wycieczka do Janowa, prelekcja leśnika, ognisko na początku i końcu turnusu. W obecnej chwili nie ma osobnego stanowiska KO (nie ma to środków), więc obsługa i tak jest przez cały dzień na wysokich obrotach.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-07-27 19:33
Znajoma mojej cioci byla w tej miejscowosci na turnusie i tez wrocila zadowolona.Zalezy,czego kto szuka,ona potrzebowala ciszy i spokoju.Mnostwo grzybow udalo jej sie nazbierac.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-11-02 13:26
Bardzo sobie chwalę to miejsce bo na turnus jadę przede wszystkim po to by mieć dobre zabiegi. Na zaangażowanie rehabilitantów mogę zawsze liczyć. Ćwiczenia są świetne i jacuzzi też. W zasadzie dzięki Pani Uli Maliszewskiej chodzę dziś o kulach bo to ona radziła mi poszukać lekarza i powiedziała pierwsza że jeszcze chodzić będę:)
Nadrzędny Autor Beata N. Dodany 2011-08-23 09:40
W tym roku po raz trzeci byłam wraz z synkiem na turnusie rehabilitacyjnym w ORW "Relax" w Serpelicach.

Ośrodek pięknie położony, zabiegi prowadzone fachowo, basen ze zjeżdżalnią /dla dzieci/, oraz dla dorosłych. W ofercie domki drewniane i murowane, wyremontowane pokoje hotelowe. Pyszne, domowe jedzenie.

Bardzo miła kadra, począwszy od Pań sprzątających, poprzez Panów portierów, Panie kelnerki, aż do Pani kierownik włącznie. Na duże uznanie zasługuje zaangażowanie wspominanej tu już rehabilitantki - Pani Uli Maliszewskiej, która nie tylko prowadziła zabiegi, hipoterapię, ale również z niezwykłą pasją opowiadała o faunie i florze tego pięknego regionu.Podczas wycieczek pieszych i autokarowych pełniła rolę przewodnika doskonale znającego tradycje i ciekawostki dotyczące bliższej i dalszej okolicy obrzędy religijne itp..

Wielu z nas zaraziła" zachwytem dla tego miejsca i okolic.. Uczyła, jak rozpoznawać grzyby jadalne i trujące, taktownie wprowadzała /nie tylko dzieci/ w tajniki ochrony przyrody.. Pani Ulu - dziękuję.

Pozostali rehabilitanci - Pan Tomek / hydroterapia i hippoterapia/ i Pan Andrzej /gimnastyka, siłownia/ również sprawiali, że dzieciaki ćwiczyły z ochotą, a na zajęcia przychodziły z uśmiechem.

Na terenie ośrodka jest również boisko do siatkówki /bezpłatne/, do tenisa ziemnego /płatne/, stół do tenisa stołowego, kręgielnia, ścieżka zdrowia, siłownia, basen z piłeczkami /bezpłatne/, bezpieczny plac zabaw, bilard/płatny/.
Dużym walorem ośrodka jest to, że mieści się praktycznie w lesie... rano pod domkiem zbieraliśmy grzyby...

Naprawdę nie rozumiem uwag krytycznych .. pewnie, że w ośrodku widać braki finansowe, ale każdy pokój jest wysprzątany, większość łazienek odnowiona, a pościel świeżo wyprana... woda w basenie zmieniana, a oferta za tak niską cenę, naprawdę rewelacyjna.

Każdy turnus ma w ofercie dwa ogniska z kiełbaskami, przejaźdżkę bryczką, występ chóru, dyscoteki w kawiarni i przy grillu, wycieczkę na Kalwarię Podlaską, Punkt widokowy, nad Bug..
Dodatkowo można skorzystać z rejsu stateczkiem, czy wycieczki na Górę Grabarkę..

Czy to jest mała oferta za 1100 zł? Z pełnym wyżywieniem i przemiłą obsługą, wśród sosnowo - brzozowych lasów?

Dla mnie i wielu znajomych poznanych tu, w Serpelicach jest to oferta jak najbardziej satysfakcjonująca:)

Dlatego na przyszły rok już zarezerwowaliśmy domki:)
Pozdrawiam Pracowników i dziękuję za przemiłe wrażenia.
Do zobaczenia za rok.
Nadrzędny - Autor Daszkowski Marek Dodany 2012-08-14 18:21
Powyższa opinia pochodzi z 2006 roku i jako dwukrotny uczestnik turnusu rehabilitacyjnego w -jako opiekun córki Elizy- w latach 2009 i 2010 całkowicie się z nią nie zgadzam!!!!!!!!
Ośrodek Relaks jest malowniczo położony wśród drzew, z basenem,kręgielnią,salą do bilarda ,kortami tenisowymi.Bardzo miła,życzliwa i profesjonalna kadra, pyszne-domowe jedzenie ,atrakcje turystyczne zapewnione przez wykonującą swoją pracę z sercem i zaangażowaniem Panią Ulę, przesympatyczny rehabilitant Pan Andrzej, bardzo miłe kierownictwo z Panią Alą na czele, miła obsługa na stołówce, ogniska z pieczonymi kiełbaskami i muzyką serwowaną przez p.Andrzeja. Same plusy!!!!!!!
Ośrodek godny polecenia!!!! Jedynym minusem były trochę nierówne chodniki ale może już do dziś zostały naprawione.Sprawdzę bo za dwa dni jadę tam z Elizą po raz trzeci i już nie mogę się doczekać!!!
Nadrzędny Autor tereskakreska Dodany 2013-08-13 05:40
Odnoszę wrażenie - kiedy tak czytam wszystkie wypowiedzi w tym temacie - że rozmawiacie wszyscy o dwóch różnych ośrodkach, bo opinie są tak skrajne. Tylko teraz - komu wierzyć?
Nadrzędny Autor ewelamela@gazeta.pl Dodany 2013-07-26 22:13
A ja za to polecam RAWAR w Kołobrzegu...
Może Ktoś tam się wybiera w sierpniu???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / "Relaks" w Serpelicach nad Bugiem - nie polecam (25554 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill