www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / organizacja transportu przez gminę (2883 - wyświetleń)
- Autor drys4 Dodany 2006-08-13 20:12
Mam niepełnosprawnego syna, który ukończył gimnazjum . Dostał się do LO w Wałbrzychu, ale gmina odmawia nam oragnizacji transportu. Sama nie posiadam samochodu, moje dochody są niskie więc nie bardzo wiem jak ten transport synowi zapewnić. Czy gmina może mi odmówić organizacji transportu?Gdzie szukać pomocy?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-16 12:06
Zgodnie z przepisami uczeń niepełnosprawny ma prawo do korzystania z bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu na zajęcia do szkół podstawowych i gimnazjów lub specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych dla dzieci i młodzieży wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania, a także ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży z głębokim upośledzeniem umysłowym realizację obowiązku szkolnego
art. 17 ust. 3a Ustawy o systemie oświaty z 7 września 1991 r. (DzU z 1996 r. nr 67, poz. 329 z późniejszymi zmianami). Zatem gmina nie ma obowiązku zapewnienia bezpłatnego transpostru uczniowi szkoły ponadgimnazjanej. Natomiast w szkołach istnieje możliwość uzyskania pomocy materialnej dla uczniów.
http://www.men.waw.pl/menis_pl/pomoc_materialna/srodki_po_300606.php
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / organizacja transportu przez gminę (2883 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill