www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / ładowanie akumulatorów żelowych (4433 - wyświetleń)
- Autor piesia Dodany 2007-12-11 15:36
Witam wszystkich
Mam problem z ładowarką akumulatorową. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje wątpliwości dotyczące ładowania akumulatorów żelowych. W tej dziedzinie jestem zupełnym laikiem. Posiadam oryginalną ładowarkę do wózka inwalidzkiego firmy Otto-Bock. Przy ładowaniu akumulatorów na początku ładowania, moja ładowarka co minutę się wyłącza i  włącza, względnie ładuje około pół godziny i wtedy wyłącza się i włącza. Rano akumulatory są naładowane do pełna  Nie wiem czy to jest normalne działanie bo słyszałem  że powinne być ładowane stałym napięciem. Czy oznacza to że ładowarka ma wadę? Obawiam się że mogę zniszczyć sobie akumulatory.  Drugie pytanie;  czy mogę ładować akumulatory żelowe 40ah ładowarką 9A. Bardzo proszę osoby  będące w temacie o rzetelną odpowiedź  za którą z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-12-12 09:23
Witam
Szanowna Pani. W sprawie akumulatorów bardzo proszę skontaktować się z ryszard1316, który też bywa tu na forum. Ma wiele do powiedzenia na temat sprzętu o którym Pani pisze.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor piesia Dodany 2007-12-12 17:30
Witam.
Dziękuję za podpowiedź na pewno napiszę do kolegi ryszard316 i skorzystam z jego porady.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / ładowanie akumulatorów żelowych (4433 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill