www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 29) (2395110 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-23 17:39
:-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-23 17:42
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-23 19:25
Kochani potrzebuję informacji z matematyki....... 50pikseli to ile to będzie kb lub odwrotnie? Przyznam sie że to już nie moja dziedzina umiejętności liczenia ale kasę to ja umiem liczyć dokładnie :-)))))))))
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-01-23 19:47 Zmieniony 2009-01-23 19:54
O ile mi wiadomo nie ma stałego przelicznika pikseli na kilobajty. Zależy to od ilości barw w obrazie, stosowanej kompresji itd.

Łatwiej będzie pomóc, jeżeli powiesz o co chodzi. :-)

EDIT - dla ciekawskich i mniej otrzaskanych ze słownictwem - typowi kompresji odpowiada /w uproszczeniu/ typ pliku, w jakim grafika jest przechowywana. Np. bmp, gif, jpg, tiff i inne takie. Inną "wagę" będzie miał czarno-biały obrazek w formacie bmp, inną kolorowy, stworzony w 24-bitowym kolorze, w jpg.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-23 20:02 Zmieniony 2009-01-23 20:04
Boginka co to są piksele i co to są kilobajty to wiedziałam ale przelicznika już nie. Myślałam że da sie tak jak kg i litry. NO ok ale obrazek pomniejszony z 25 kb na najmniejszy o ile pamiętam kwadtrat 6x6 lub prostokąt 6x8 = ? a kolorowy ale nie z wielką ilością barw = ? i tu tkwię po uszy w zerze
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-01-23 20:19
- Plik graficzny który nie jest skompresowany i jest czarno-biały ma 1 bajt na 1 piksel.
- Plik graficzny, który nie jest skompresowany i jest stworzony w 24-bitowej palecie kolorów, ma 3 bajty na każdy piksel (jeden bajt określa natężenie zieleni, drugi niebieskiego a trzeci czerwieni)

ALE:
Niemal każdy plik, po zakończeniu pracy z grafiką w edytorze, kompresujemy. Kompresja służy do tego, żeby plik był mniejszy. Istnieje tzw. kompresja bezstratna i kompresja stratna. Kompresja bezstratna oznacza, że plik jest zapisywany dokładnie w takiej postaci, w jakiej z nim pracujemy - skuteczność kompresji zależy od tego, jak skomplikowana i szczegółowa jest grafika (pod względem barw, powierzchni itd). Jakość kompresji bezstratnej to ok. 30-50%
W przypadku kompresji stratnej istotne jest to, jaki typ kompresji wybierzesz (np. GIF o ograniczonej palecie barw, czy znacznie bardziej kolorowy JPG), a także jaką jakość kompresji ustawisz już podczas pracy.

Dlatego właśnie, że nie da się wedle mojej wiedzy podać ot tak przelicznika (można najwyżej podać rozmiar nieskompresowany, o ile wie się, jakiej palety użyto przy tworzeniu obrazka), pytam raczej o to po co Ci to. :-)

PS. Konsultowane źródło, w języku angielskim: Pixels, Images and Files by Norman Koren
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-23 20:26
Dziękuję Ci Boginko.Pomogłaś mi na tyle, że pojęłam mniej więcej o co chodzi. Odpowiem Ci po co. Poza forum i informatyką, od dziecka zajmuję się amatorsko ( nie ą) fotografią. Tym razem cyfrową. Fotografuję dokładnie wszystko, a potem tworzę swoje albumy, glitery itp.Tu więcej bym nie chciała już mówić.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-01-23 20:34
Z pytania o obrazek o rozmiarze 50 pikseli wnioskowałam raczej, że chodzi np. o zrobienie avatara /albo/ elementu strony internetowej. :-)
Przypominam, że z podobnymi sprawami informatycznymi można się zawsze spróbować zgłosić na PW, jak ktoś nie chce się publicznie chwalić kłopotem albo talentem.
Albo... poszukać informacji samodzielnie. :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-23 20:44
Dziękuję będę pamiętała. Napewno zastosuję sie do twoich porad.
Pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-26 15:40
Ella i Malta, to o czym piszecie w kawiarence i przyjaciołach warte jest powiedzenia w Poradniku, bo może inni również mają ten kłopot. :-))))

Pozwólcie , że wyjaśnię , jeżeli nie możecie wejść na jakiś wątek , na jego ostatnią stronę, to kliknijcie na odpowiedź w pierwszym poście, napiszcie i wyślijcie. Wasza odpowiedź ukaże się pod ostatnim postem na ostatniej stronie. Tak samo postępujemy jak nie chcemy , aby posty układały się w "falbanki" czyli jak chceby aby nasz post był równo pod poprzednim postem.  :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-26 15:50
Tak jest psze pani super podpowiedź :-)))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-26 15:52
Ty Eluś to wiesz, ale może komuś się przyda. :-)))))))))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-26 15:54
Lidusia na ten problem kiedyś się natknęłam sama ale spróbowałam jak opisałaś Ty tu i się udało dlatego teraz już wiedziałam o co malcie chodziło
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-26 16:00
Mnie nauczył ktoś z forum. Chyba Boginka. :-))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-26 16:01
O tak Boginka ma duży zasób informacji..... szkoda że nie mogę z nią pogadać w realnym świecie napewno by mnie poduczyła....
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-01-26 17:19 Zmieniony 2009-01-26 17:22

> O tak Boginka ma duży zasób informacji.....


To co Ci się wydaje dużym zasobem informacji to są zupełnie podstawowe rzeczy. :-)

> napewno by mnie poduczyła....


Akurat w dziedzinie obsługi komputera każdy może poduczyć się sam. :-) Naprawdę. Wystarczy jedna prosta zasada - jeżeli z maszyny się nie dymi,ani nie wybuchła, a my nie mamy na niej informacji wagi rządowej, to bardzo niewiele jest rzeczy których nie da się odkręcić. Więc trzeba się po prostu nie bać i eksperymentować. W dzisiejszych czasach jest jeszcze Internet,w którym można bardzo często dostać sensowną odpowiedź.

1.Pytać
2 Czytać
3.Sprawdzać (czy da się to zrobić). I się nie zniechęcać.

Korzystanie z komputera jest prostsze niż dobre usmażenie ziemniaków - jak się ziemniaki przypali albo przesoli, to trzeba usmażyć drugą porcję. A jak się zrobi błąd w komputerze, to najczęściej da się go odkręcić. :-)

EDIT: Zbędny przecinek
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-01-26 17:41
Tak mi mówił mój syn a potem dostał szału jak wyłączyłam konsolę dotykową w laptopie,do dziś nie wiem jak?,to jest mój pierwszy komputer w życiu własnym i własny ale syn korzysta
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-01-26 17:45 Zmieniony 2009-01-26 18:10
Na odległość trudno radzić ale... jeżeli podasz model tego laptopa, spróbuję znaleźć o tym jakieś informacje. :-)

EDIT: Poczytałam sobie (bez informacji o modelu). Jedną z możliwości jest wyłączenie touchpada (konsoli dotykowej) skrótem klawiszowym. W różnym modelach ten skrót jest inny, ale dwie typowe kombinacje to Fn+F7 i Fn+F9. Być może kiedyś przypadkowo nacisnęłaś je jednocześnie? Wtedy touchpad przestaje działać, a jednocześnie nie widać tego w ustawieniach (cały czas jest widoczny jako działający).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-26 18:26
A jednak są rzeczy które czasem nie da sie samemu odkręcić ponieważ nie wiemy co wcześniej zrobiliśmy. Ostatnio właśnie w tak dziwny sposób zgubiłam dźwięk i to wieczorem nawet o tym nie wiedząc. Za to następnego dnia byłam zszokowana co znów zbroiłam. Nie poradziłam sobie sama musiałam szukać pomocy u informatyka. tak jak malta to mój pierwszy komputer do klikania wszędzie. W pracy były gotowe tabelki i zero internetu..........
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-01-26 18:31
To, że nie zawsze da się to zrobić samemu, to prawda. :-) Ale to, że się nie da samemu to już nie musi być duży kłopot. Ważne, że w ogóle się da. Więc nawet jak się coś pokićka, to nie koniec świata. :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-26 18:34
Tak masz rację. Poza tym ten informatyk dużo mi podpowiada tak, że mam co nieco na bierząco w głowie ukadane. Czasem mi szkoda że tak późno się informatyką zainteresowałam a szkoda....... :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-26 16:03
:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-26 17:23
A JAK WPADNIE DO WANNY TAK JAK PANU ZIOBRO ...HEJJJJJJJJJJ
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-01-26 17:43
No właśnie i co wtedy?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-26 18:29
EJ SZCZERBATY PAN ZIOBRO SE GO TAM SAM ULULAŁ BY DANE SKASOWAĆ. CIEKAWOSTKĄ JEST TO JAK MI POWIEDZIAŁ PEWIEM FACET. Z DYSKU TWARDEGO MOŻNA ODTWORZYĆ DANE NAWET PO ICH WCZEŚNIEJSZYM USUNIĘCIU. TAK MNIE TO ZACIEKAWIŁO ŻE SPYTAŁAM O CYFRÓWKĘ: PADŁA ODPOWIEDŹ W KAŻDEJ CHWILI ODTWORZĘ PANI USUNIETE ZDJĘCIA ALE ZA 5.- OD SZTUKI... POTEM BYŁ FAJNY WYKŁAD.... UFFF TO BYŁO STRASZNIE INTERESUJĄCE
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-01-27 21:01
Czy  jest  pożliwośc  nagrania  z  MTV  na  tel. jako  dzwonek  co  prawda  już  nagrałam  ale  na  kamerke  i  za pioruna nie moge  tego  wstawic  -może  Ktoś   ma  jakiś  pomysł  ???
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-27 21:03
Tego nie wiem, ale zobacz na FreeMobo.com tam jest dużo darmowych dzwonków. Może będzie i to co chcesz nagrać.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-27 21:04 Zmieniony 2009-01-27 21:14
Renatko na ten temat nic nie wiem.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-01-27 21:20
sssssskodaaaa   i  jak  mam  jej  teraz  słuchac   strasznie  przypadła  mi  do  gustu  ,no  nic  bede  przeżucac  kanały  w tv  aż  na  nią  wtrafie :-(
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-27 21:31
Renatko a może tu znajdziesz taki sam.....to są dzwonki na komórkę    http://www.papla.pl/sound.asp?channel=0&ctype=realmusic&gclid=CMmQhbzMr5gCFQtNtAodyG2gUg
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-27 21:15
Już poprawiłam. dziękuję za zwrócenie uwagi :-)))))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-29 21:08
czy ktoś jeszcze tu jest potrzebuje waszej pomocy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-29 21:15
Jeżeli mogę Ci pomóc to pomogę Basiu.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-29 21:23
WITAJ LID SZUKAM WNIOSKU O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA BO WYPEŁNIŁAM BŁĘDNIE A KOPI NIE ZROBIŁAM A MAM KAWAŁEK DO PCPRU ZA POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-29 21:25
Wrzuć w wyszukiwarce to pewnie znajdziesz. Ja tak kiedyś wnioski na coś znalazłam.  Tego konkretnego o którym mówisz nie znam, niestety.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-29 21:27
Basia a może korektor na to pomoże a jak zaniesiesz wniosek to przepiszesz na miejscu jeśli zajdzie taka potrzeba.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-29 21:31
SZUKAM WŁAŚNIE I CHYBA ZNALAZŁAM DZIĘKI LIDIAN MIŁEJ NOCY SŁODKICH SNÓW JUTRO NA FORUM BĘDE  CHYBA DOPIERO POPOŁUDNIU
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-29 21:33
:-)))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-29 21:41
wydrukowałam ale niestety różni się od tego co mam i będę musiała tam iść :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-29 21:55
I tak bywa. Ja zawsze biorę więcej albo robię w domu ksero.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-29 22:14
nie pomyślałam o ksero ale koleżanki koleżanka da koleżance i ona mi da więc nie musze iść :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-29 22:29
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-30 16:37
wycene kompa już mam :-) 4150 brutto
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-01-30 23:06
Nie zapomnij o legalnych programach np. Windows , Office
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-30 23:09
PONAD 4 TAUZENY ZA KOMPA ??
A MOZE TO RAKIETA ???
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-01-31 07:49
Niepelnosprawni maja najdrozsze komputery.Zwykly "Kowalski" sobie na taki nie pozwoli.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-31 18:36
to poprostu dobry komp a co ściska ci żal d .....
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-31 18:39
DROGI TO NIE ZNACZY DOBRY
CO Z TEGO ZE BEDZIESZ MIEC SUPER SPRZET JAK NIGDY NIE POZNASZ JEGO MOZLIWOSCI
Nadrzędny - Autor And53 Dodany 2009-03-01 13:30
W ramach jakiego programu ubiega sie Pani o dofinansowanie komputera? Na czym polega wycena, czy są dla niej stawiane formalne wymogi. Superlekkie laptopy, np firmy Apple o dość dużej matrycy są koszmarnie drogie, a takie są najlepsze dla niepełnosprawnego np. z dysfunkacjami narządów ruchu i słabym wzrokiem. Proszę o poradę jak się poruszać w tych dofinansowaniach. Sprawa dotyczy studenta, którego od października trafiła znaczna niepełnosprawność.
Sa programy Student II oraz Pegaz 2003. Co z którego programu mozna pozyskać i na jakich formularzach składac oraz gdzie składać?
Jak przedstawia sie sprawa z mobilnym inernetem?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-03-01 14:54
proponuje w powiatowym centrum się wszystkiego dowiedzieć ja  byłam w pcpr złożyłam wniosek i czekam nie mam porównania w tych programach pierwszy raz składam wniosek
życze powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 29) (2395110 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill