www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zpch a noe dofinansowania (5866 - wyświetleń)
- Autor rafallbn1981 Dodany 2009-01-16 11:00
czy juz ktos wie jak zpchry zareaguja na nowe dofinansowania do wynagrodzen? czy zamierzaja nadal zatrudniac?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-01-16 14:20
Poczytaj - spor w necie już jest na ten temat.
Nie spotkałam się jeszcze na tym forum z żadną wróżką...:-)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-01-16 15:21
mi chodzi o praktyke a nie co jest w teorii.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-01-16 21:54
Mnie również - miałam na myśli posty ludzi, którzy w ZPChrach pracują (lub pracowali) i już odczuli tego skutki...
No i wyciągnij wnioski stawiając się w sytuacji pracodawcy (nie żebym ich broniła), któremu coś się bardziej opłacało a teraz będzie się opłacało mniej - też byś zwalniał. A to jest tylko kolejny dowód na to, że ZPChry powinny już jutro zniknąć z powierzchni ziemi, aby można było stworzyć realny i możliwie uczciwy nowy system wspierania miejsc pracy.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-01-22 23:41
Tak, to prawda...
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2009-01-23 20:53
Znam wiele osób, które pracują w zpchr'ach w mojej okolicy. Sam aktualnie pracuje w takowym i ani ja ani moi znajomi nie spotkaliśmy się aby do dnia dzisiejszego zwolniono pracowników z powodu przepisów o których piszecie.
Po prostu... pracodawcom nadal opłaca się zatrudniać ON bardziej niż osoby pełnosprawne! Powiem więcej! W tej chwili sposób dofinansowania motywuje pracodawcę do podwyższenia pensji pracownikowi niepełnosprawnemu.. .tylko nie wszyscy o tym wiedzą.

Na koniec chcę powiedzieć, iż tu na tym forum bywają pracodawcy, którzy zatrudniają lub chcą dopiero zatrudnić ON więc nie piszmy, że aktualnie przepisy są niekorzystne dla pracodawców bo to nieprawda. Są na pewno zmienione ale nadal opłaca się zatrudniać osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem.
Pozdrawiam wszystkich i głowa do góry!
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-01-25 10:08
Wiecie może, co wspólnego z niepełnosprawnością ma ochroniarz z ogolonym karkiem, który nosi broń?Takich pracowników dofinansowuje PFRON w tzw.ZPCHR-ach. Pracują tam byli policjanci, s-becy,milicjanci, wojskowi i tacy, którzy załatwili sobie rentę za kasę, a na inne programy nie ma kasy.
Nadrzędny - Autor adik Dodany 2009-02-23 16:18
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Noranda Dodany 2009-02-25 12:40
Nie bardzo kapuję co gorszego będzie/bo prezydent to zawetował/ pod ewentualnymi nowymi przepisami:
Obecnie pracodawca otrzymuje stałą kasę ryczałtem za pracownika ON. Płaci mu znacznie mniej /argumentacje dlaczego tak robi dorobić potrafi każdy/.
Oczywiście że mu się to i tak  bardzo opłaca a straszy: "jak ci dam więcej, to obetną ci z renty albo całkiem zabiorą...".
W nowych przepisach dostanie zwrotu75% tego, co płaci ON. Uważam, że nadal opłaca mu się o 75% lepiej zatrudniać ON jak pełnosprawnego /przy założeniu że są fachowcami o podobnej klasie/. Po staremu dostaje zwrot za składki na ZUS i inne związane ze stanowiskiem pracy. W sumie ma trochę mniej , ale zawsze do przodu w stosunku do pełnosprawnego.. Ta jedna godzina mniej dziennego czasu pracy była by ważna tylko wtedy, gdyby ON pracował na taśmie. Pracując przy komputerze lub samodzielnie może sam regulować tempo pracy i wykonać swoja działkę o godzinę wcześniej..
Co   innego kwestia renty: Wiadomo, że są to marne setki-ok 600-700zł /ocena; żyć będziesz, ale kochać nie zachoczysz.../. W przypadku gdy jest się samodzielnym- nie na garnuszku i przy rodzinie, to dla ON jest to elementarne zabezpieczenie na opląty czynszowe i media, aby nie wyrzucili na bruk po dłuższym pobycie w szpitalu lub gdy pogorszenie stanu zdrowia spowoduje zwolnienie z racji braku kwalifikacji zdrowotnych do wykonywania dotychczasowej pracy.
W takich -bardzo prawdopodobnych sytuacjach- renta jest jedynym gwarantem lub nadzieją na zachowanie własnego kąta  i samodzielności . Oczywiście zmusza do szukania pracy i do wydajnej pracy, aby było z czego żyć.  Sytuacją prawną inspiruje pracodawcę żeby tobie lepiej płacił bo to 75% od tego co płaci Tobie.
Czego nie dostrzegam?
Nadrzędny Autor adik Dodany 2009-02-26 17:38
no to dla czego zwalniają skoro mają 75% i zapowiadają zwolnienia pracodawcy twierdzą że się nie opłaca. Trzymam się swojego nowe przepisy to gwoźdź do trumny.   
Nadrzędny Autor adik Dodany 2009-02-26 17:40
Zpch już są zamykane sam taki zakład znam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zpch a noe dofinansowania (5866 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill