www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dom bez barier archtektonicznych (2133 - wyświetleń)
- Autor hogi Dodany 2006-09-06 21:15
Mam 7 letnie niepełnosprawne dziecko i mieszkam na drugim piętrze bez windy, ze względu żę dziecko jak wiadomo rośnie i jest coraz cięższe postanowiliśmy że najlepiej będzie jak wybudujemy mały parterowy dom. Na jaką pomoc moge liczyć ze strony PEFRONU ? ?,bo dowiedziałam sie żę gdy buduje dom i wiem że mam dziecko niepełnosprawne to mi sie nic nie należ, a gdybym obecne mieszkanie przerabiała to i owszem, na wszystko (łazienka, usunięcie progów,poszeżenie futryn itp.). Ostatnio jednak spotkałam osobe która twierdzi żę można taką pomoc dostać (w postaci zwrotu) po ukończeniu budowy ale dom musi spełniać kilka  warunków, tylko jakie to są warunki ? i czy taki program istnieje????Bo jeżeli buduje to chciała bym dziecku od razu dostosować np. łazienke do jego potrzeb bo dziecko jest  z cztero kończynowym porażeniem.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-09-18 15:15
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  o dofinansowanie  do likwidacjii barier architektonicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, które mają trudności w poruszaniu się, jeżeli są właścicielami nieruchomości lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości albo posiadają zgodę właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego, w którym stale zamieszkują. Zwykle jednak środki są przeznaczane na likwidacje barier w istniejących lokalach. Budynki powstające obecnie, zgodnie z obowiązujacymi przepisami ,powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
O środki na likwidacje barier należy ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3740
Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z ulg podatkowych w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne.Za wydatki na cele rehabilitacyjne uznaje się m.in.adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/10955
Szczegółowe informacje można uzyskać w urzedzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dom bez barier archtektonicznych (2133 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill