www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niepełnosprawni & rynek pracy - ankieta (16894 - wyświetleń)
- Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-30 22:33 Zmieniony 2007-12-30 22:36
Witam.
Przeprowadzam anonimową ankietkę dotyczącą osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, znajdujących się w przedziale wiekowym 20-30 lat. Czy znajdą się wśród Was chętne osoby do udzielenia odpowiedzi na 13 (trzynaście) pytań związanych właśnie w tym zagadnieniem?

Jeżeli tak, to bardzo proszę o kontakt peter86(małpa)gazeta.pl bądź informację na forum (w tym temacie).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc i zainteresowanie.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-30 23:55
Prawdziwy ON nie ma co marzyć o pracy ani na otwartym rynku pracy ani w zakładach pracy chronionej.
Wyobraź sobie taką sytuację. Jesteś przedsiębiorcą, który chce zatrudnić ON.

Masz do wyboru pracownika na I grupie, który jeździ na wózku, jest niesamodzielny i zależny w 100% a nawet w 200% od innych.
No i masz zdrowego ON na II grupie, który ma lekki niedowład ręki. Różnica w dofinansowaniu z PFRON wynosi 20% na korzyść tego z I grupą.

Pytanie???

Kogo zatrudnisz?
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-31 08:12
Kim jest "prawdziwy" niepełnosprawny? Osobiście nie jestem zwolennikiem robienia takich rozgraniczeń jak Ty - niepełnosprawność to niepełnosprawność.

Czy osoba, która jeździ na wózku, ale nie jest zależna od innych nie jest osobą niepełnosprawną? Czy możemy za taką uznać tylko człowieka, który jest w 100% zależny od drugiej osoby?

Wybacz, ale w takim razie ja urodziłem się wczoraj i chyba wszystko co do tej pory widziałem było iluzją...

A co do zatrudniania. Nie stoję przed takimi dylematami. Po prostu nie jestem przedsiębiorcą.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2007-12-31 16:48
Nie stoję przed takimi dylematami. Po prostu nie jestem przedsiębiorcą.

No widzisz skoro nie stoisz przed takim problemem, to nie masz pojęcia o co chodzi?
A ja opisałem przykład z życia codziennego.
Jak sądzisz czy w ZPCHr typu Impel pracuje taki
z I grupą (na wózku, niesamodzielny itd) czy ten zdrowy na II grupie?.

Wydawałoby się, że skoro Impel jest ZPCHr to pewnie więcej jest takich z I grupą.

Tymczasem firma ta nie zatrudnia ani jednego takiego ON, choćby przy pracach biurowych.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-12-31 11:39
Jeżeli nie znajdziesz innych respondentów, zgłoś się przez wiadomość prywatną. :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-31 12:45
I ZNOWU TE ANKIETY
LUDZIE NIE WYPEŁNIAJCIE ICH BO TO NACIĄGACZE KTÓRZY SZUKAJĄ TYLKO INFORMACJI O WAS
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-31 14:32
Droga Barbaro!
Czemu uważasz, że jestem naciągaczem? Znasz mnie? ;-)
Po prostu piszę pracę dotyczącą niepełnosprawnych na rynku pracy. Do jej napisania potrzebne jest przeprowadzenie badań sondażowych, do których służy mi właśnie ankieta.

Dla wyjaśnienia wszystkich niejasności dodam, że ankieta jest całkowicie anonimowa, zaś informacje jakie otrzymam za jej pośrednictwem posłużą tylko do podsumowania badań, przeprowadzanych na potrzeby pracy.

Może trochę więcej zaufania do ludzi, w końcówce roku :-)

Pozdrawiam gorąco!
Lewandi.Pietro
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-12-31 15:19
Lewandi odpowiem za Basię.Ja pracowałam jako niepełnosprawna i wiem co Ona ma na myśli.Ankiety napewno nie wypełnie. Nie róbcie nam wody z mózgu.

Sylwestrowo pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-31 15:24
Włosów z głowy z tego powodu rwać nie będę. Szkoda tylko, że oceniacie wszystkich ludzi jedną miarą... No ale pewnych jednostek się już chyba nie zmieni. Wszędzie węszą spisek, a drugiego człowieka postrzegają jaką osobę, którą za wszelką cenę chce ich "wydymać".

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-31 15:36
WYPEŁNIAŁAM WCZEŚNIEJ PARE ANKIET ALE POTEM ŻAŁOWAŁAM BO JA SIĘ STARAM JAK MOGE JESTEM UCZCIWA W ODPOWIEDZIACH A Z TEGO I TAK MAM WIELKIE G ....... TAKICH JAK TY JEST MILIONY A przyjdzie co do czego to nie macie czasu ani szacunku dla nas
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-31 16:09
Trudno szanować kogoś, kto wszystkich wrzuca do jednego worka. Pociesza mnie jednak fakt, że ludzie twojego pokroju są w mniejszości - na całe szczęście nie wszyscy niepełnosprawni wychodzą z założenia, że pełnosprawni zawsze robią coś przeciwko nim.

Po za tym mam jedno pytanie. Napisałaś w swojej wypowiedzi, że: "A przyjdzie co do czego to nie macie czasu ani szacunku dla nas..."

Co masz na myśli - co ma przyjść do czego?

Przeczytałem z uwagą twoje wypowiedzi i mogę na ich podsumowanie powiedzieć tylko tyle - współczuję Ci dziewczyno, że każdego postrzegasz jako wroga. Kiedy znajdziesz czas na refleksję zastanów się czy przypadkiem swoją postawą nie sprawiasz, że ludzie traktują Cię tak a nie inaczej.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-31 16:25
PRZYJDZIE CO DO CZEGO TZN  PISZECIE PRACE NA TEMATY NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI A JAK WAM PRZYJDZIE PRACOWAĆ Z LUDZMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI TO TRAKTUJECIE JE JAK DZIECI LUB ZABAWKI
BYĆ MOŻE TY JESTEŚ INNY ALE TAK TO W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW JEST PRZEKONAŁAM SIĘ O TYM ALE DZIĘKI TEMU ŻE JESTEM JAKA JESTEM NIE  STAŁO SIĘ TAK ZE MNĄ B O W PORE OPUŚCIŁAM TO MIEJSCE CZEGO NIE ŻAŁUJĘ
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2007-12-31 16:54
Z tego co wiem  to masz porażenie dziecięce i dzięki rehabilitacji chodzisz - lepiej lub gorzej
i w dużej mierze jesteś samodzielna.
To teraz porównaj się z osobą na wózku, niesamodzielną, która nie chodzi a ręce ma dla "ozdoby".
Skoro ty masz problemy, to jak nazwać to co ma ten drugi - horror, koszmar na jawie?
Widzisz, zauważasz problemy kiedy one ciebie dotyczą bezpośrednio, bo inaczej nie przyjmujesz do świadomości
że twoje problemy w porównaniu z innymi to jest mały pikuś lub w ogóle coś nie istotnego.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-12-31 16:34
Owszem nie wszyscy dopuki się nie zrażą jak my. Oszukujecie nas ze wszystkich stron.Tobie zależy na dyplomie,tytule magistra,a mnie tylko na pracy i jak przeżyć m-c w miarę dostatnio nie mając nawet 1000.- brutto

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2007-12-31 16:49 Zmieniony 2007-12-31 16:53
W jaki sposób Cię oszukałem? Proszę o konkretne dowody, bo widzę, że zachowujesz się podobnie jak Twoja poprzedniczka - wszystkich pełnosprawnych postawić w jednym szeregu i przypiąć im do klapy etykietkę - "Zły człowiek" itp.

Piszesz o dyplomie - tak zależy mi nami, tylko nie mówi mi, że chcę go zrobić twoim kosztem! Tobie nie zależało na tym aby ukończyć coś co się zaczęło? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to uważam, że dalsza polemika z twoją osobą nie ma najmniejszego sensu.

Po za tym napisałaś, że nie masz nawet 1000 zł brutto. Zadaj sobie pytanie, czy inni nie zarabiają mniej? Czy nie mają gorzej od Ciebie? Nie kreuj  się na męczennika, który po przez swoją niepełnosprawność chce wzbudzić współczucie, czy litość - nie tylko w moim odczuciu uzyskujesz efekt odwrotny.

W swoim życiu poznałem trochę osób niepełnosprawnych. Też jest im ciężko, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie traktują innych ludzi jak zło wcielone, bezduszne maszyny, które nie chcą niczego innego poza spotęgowaniem ich krzywd, bólu, cierpienia - jakiego w swoim życiu zaznali sporo.
Każdego dnia z radością zaczynają dzień, z wielką chęcią podejmują polemikę nie tylko z niepełnosprawnymi, wychodzą do ludzi - ufają im, chcą się z nimi integrować, pokazać tym, którzy o tym nie wiedzą, że więcej nas ze sobą łączy niż dzieli.
Szkoda, że tego nie doświadczyłaś... z resztą może masz to na własne życzenie...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-01 18:47 Zmieniony 2008-01-01 18:52
Witaj

>Piszesz o dyplomie - tak zależy mi nami, tylko nie mówi mi, że chcę go zrobić twoim kosztem! Tobie nie zależało na tym aby ukończyć coś co się zaczęło? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to uważam, że dalsza polemika z twoją osobą nie ma najmniejszego sensu.


Co Ty na ten temat możesz wiedzieć?

> Po za tym napisałaś, że nie masz nawet 1000 zł brutto. Zadaj sobie pytanie, czy inni nie zarabiają mniej? Czy nie mają gorzej od Ciebie? Nie kreuj  się na męczennika, który po przez swoją niepełnosprawność chce wzbudzić współczucie, czy litość - nie tylko w moim odczuciu uzyskujesz efekt odwrotny.


W/g Ciebie powinnam się z tego cieszyć ze inni mają mniej? Acha jeszcze jedno współczucie i litość zostaw sobie!!! Naucz się delikatności i taktu.Zostaw nas w spokoju i kończ te swoje studia przy Bozi pomocy i kasę rodziców. Powyższym zdaniem straciłeś w moich oczach zaufanie i nic sie nie dowiesz..... Czytaj co piszesz bo robisz błędy.Czytaj uważniej i nie ubliżaj. Obym nigdy nie musiała sie z Tobą spotkać!!!!!!

Otóż daruj sobie tę odpowiedź dla mnie i odpowiedz na pytania a raczej propozycję Zygmunta.

Daj nam pracę a my Tobie pomożemy w wypełnieniu tej ankiety.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-02 16:17
BRAWO WERBENA
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-02 16:20
SORY MIAŁO BYĆ ELIE
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-02 16:14
SKORO ZNASZ TE NIEPEŁNOSPRAWNE OSOBY TO DLACZEGO ONE CI NIE POMOGŁY W ZDOBYCIU DYPLOMU??
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-01-01 18:31
Witam
Ja mam propozycję. Miast pisać ankietę na temat:" niepełnosprawni na rynku pracy",może by tak napisać ankietę na temat: "Co oferuje osobom niepełnosprawnym rynek pracy?", Lecz tak konkretnie. Dotąd słyszy się tylko slogany o rynku pracy dla ON, o zatrudnieniu ON, lecz to w większości medialna propaganda. Jakoś nikt nie pisze o samym rynku pracy dla ON. Gdzie mogą się zatrudnić? Jako kto? I o jaka niepełnosprawność chodzi?

I tak abstrahując od tematu. Tak zastanawiam się, kiedy skończy się wreszcie ta dziecinada z przepychankami o wieprza lub mniejsza niepełnosprawność. Czy fakt że istnieją trzy grupy inwalidzkie, świadczy że tylko / I grupa / ma prawo do miana niepełnosprawności?
Zaczyna mnie to irytować. Czy ON na I czy tez na II grupie maja czuć się winne że inni kwalifikują się do I grupy? A może mają się czuć winne że sami są zakwalifikowani do II lub III grupy?
Myślę że zamiast sobie pomagać - takie przepychanki przynoszą tylko szkodę całej społeczności ON, bez względu na grupę. A zdrowi tylko się przyglądają i dochodzą do wniosku że sami ON się unicestwią przez zawiść jaka panuje między nimi samymi.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-01 19:00
Z pierwszym stwierdzeniem się zgadzam z Zygmuntem.
Wszystkie te reklamówki PFRON, POPON-u itd są warte funta kłaka.

Natomiast z drugim argumentem się zdecydowanie nie zgadzam.
Mamy trzy grupy inwalidztwa, tak jakby były to trofea sportowe. I miejsce, II miejsce i III miejsce.

Widzisz Zygmuncie pracy dla ON jest mnóstwo - normalnie zatrzęsienie.
Ale warunek jest jeden, moje obserwacje ogłoszeń rekrutacyjnych, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.
Jeśli ktoś chce przekonać się na własne oczy, wystarczy poczytać oferty pracy tylko na tym portalu.

WARUNEK jest taki: II grupa i całkowicie sprawny, zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Dlaczego II grupa. Ano różnica w dofinansowaniu do I i II grypy to zaledwie 20% - pisałem o tym kilka postów wyżej.
Dlaczego całkowicie sprawny. No tutaj nie trzeba mieć dużej wyobraźni.

Dlaczego Zygmuncie sądzisz, że tylko się słyszy o zatrudnianiu ON, że to jest tylko medialna propaganda?????????????????

TO NIE JEST MEDIALNA PROPAGANDA !!!! "ON" SIĘ ZATRUDNIA.

No i dochodzimy do sedna o czym trąbię na okrągło. Zatrudnia się ON, no ale kurcze których???????????????????

ANO TYLKO TYCH ZDROWYCH.

Tak więc Zygmuncie, to nie jest propaganda, tylko szara rzeczywistość.

Jak sądzisz Zygmuncie czy w ZPCHr typu Impel pracuje taki
z I grupą (na wózku, niesamodzielny itd) czy ten zdrowy na II grupie?.

Wydawałoby się, że skoro Impel jest ZPCHr to pewnie więcej jest takich z I grupą.

Tymczasem firma ta nie zatrudnia ani jednego takiego ON - tego z pierwszą grupą, choćby przy prostych pracach biurowych.
Nawet na stronie Impelu nie ma ani słowa o tym że jest to ZPCHr, choć jest to firma, która jako pojedynczy podmiot ciągnie z PFRON najwięcej kasy w Polsce.

Jak nie masz pracy Zygmuncie to idź to Impelu (biura ma w całej Polsce) i możesz się tam zatrudnić. Warunek II grupa i całkowita sprawność fizyczna, obojętnie na jakie stanowisko Ochroniarz, sprzątaczka, galanternik itd itd. Jeśli nie spełniasz tego warunku to nie znajdziesz pracy praktycznie NIGDZIE. Są pewne nieliczne wyjątki od zasady, ale to tylko wyjątki i nic więcej.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-01 19:23
Mercel Ok masz rację. jeszcze dodam że są zakłady (100% wiarygodności co piszę) pracy chronionej która zatrudnia 80%osób zdrowych i po jakimś czasie ( zależy od tego jak pracują i wykonują normę) załatwiają im grupę inwalidzką .W tym przypadku grupę III.I jest OK. Co do tego zdania:

>Jak nie masz pracy Zygmuncie to idź to Impelu (biura ma w całej Polsce) i możesz się tam zatrudnić. Warunek II grupa i całkowita sprawność fizyczna, obojętnie na jakie stanowisko Ochroniarz, sprzątaczka, galanternik itd itd. Jeśli nie spełniasz tego warunku to nie znajdziesz pracy praktycznie NIGDZIE. Są pewne nieliczne wyjątki od zasady, ale to tylko wyjątki i nic więcej.


dodaj jeszcze wygląd zewnętrzny!!! To ważne.To bardzo ważne być atrakcyjnym!!!

pozdrawim Ella
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-01 19:07
Witaj Zygmunt.
Czy Ci ankieterzy naprawdę myślą,że my się użalamy nad sobą? Czasem żałuję,że takiego nie mogę spotkać na ulicy i dosadniej wytłumaczyć w czym rzecz.Praca,schody itp.drobiazgi w/g nich to można zamieścic w ankiecie i po krzyku? Przecież my mieszkamy na różnych terenach: jedni w górach drudzy na nizinach,a tu raptem znajdzie się pewien ankieter i za frico chce mieć wszystko.Na dokładkę jeszcze ma pretensję,że ktoś ma Jego ankietę w nosie.Tu specjalnie piszę ciut niezrozumiale! Dlaczego? By nic nie dostało się do ankiety!

pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2008-01-01 19:35
Ty się nad sobą nie użalasz? Weź mnie nie rozśmieszaj - przeczytaj jeden ze swoich poprzednich postów. A nawet w tym, na którym odpowiadam znajdzie się co nieco :-)

Po za tym jeżeli ma strzelić Ci kość w d... bo zrobisz komuś łaskę, że postawisz krzyżyk przy kilku pytaniach, to odpuść już sobie ten lament, bo stajesz się monotematyczna.

Masz świadomość, że posiadasz bardzo roszczeniowy sposób wypowiedzi (i zapewne bycia)? Można dojść do wniosku, że za to, że komuś wypełnisz ankietkę chcesz kasę, że każdy rzuca ci kłody pod nogi i cały świat jest przeciwko tobie.

Nie jestem typem człowieka, który dla jednej ankiety i innych rzeczy, będzie komuś lizał tylną część ciała. Przeprowadziłem ankietki na ponad 50 ON, które w przeciwieństwie do Ciebie nie uznawały kilkunastu pytań jako atak na własną prywatność itp. Z kilkoma poszedłem na piwo i zapewne pójdę jeszcze nie raz. Z innym utrzymuję stały kontakt i jest OK. Pociesza mnie fakt, że takie toksyczne osoby jak Ty są w mniejszości. 

To wszystko w tym temacie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-01 20:03

>Po za tym jeżeli ma strzelić Ci kość w d... bo zrobisz komuś łaskę, że postawisz krzyżyk przy kilku pytaniach, to odpuść już sobie ten lament, bo stajesz się monotematyczna.


KULTURY TROSZECZKĘ DROGI STUDENCIAKU ANKIETERZE
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-01-01 21:56
Nie obrażcie się wszyscy,ale moim zdaniem Lewandi nie musi nawet ankiety z nikim przeprowadzać.Wystarczy jeśli poszczególne posty poczyta ,poobserwuje te utarczki kto gorszy,kto lepszy ,kto ma więcej a kto mniej - biada nam,wyrobi sobie taką opinię,że nie może byc mowy ani o szacunku,ani zrozumieniu ,a i współczucie takze by się w paru sytuacjach
przydało.Jeśli wzajemnie nie będziemy się szanować i przestaniemy  licytować te grupy ,które nie zawsze odpowiadają faktycznej
zdolności do pracy- lekarze nie są nieomylni,człowiek sam najlepiej czuje na co go stac i co może robić,a czego nie, to nie
mamy co liczyć na postrzeganie problemu niepełnosprawnych.
Prawda jest taka,że gro funduszy zżera biurokracja,jest mnóstwo powołanych organizacji rzekomo dla niepełnosprawnych,rozejrzyjcie się tylko ile tego jest i jak działalność ich się dubluje,niewiele w sumie dając,za to urzędnicy tam zatrudnieni mają się świetnie.Ja np.  mam 520 zł renty,bo nikt mi nie powiedział,że oprócz orzeczenia ZUS muszę mieć jeszcze orzeczenie Pow.Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i pytam po co to,żeby tam zatrudnić cały sztab ludzi,przecież juz mam jedno orzeczenie,żeby dostac dodatkowo te 150zł,muszę znowu tam się pofatygować,a nie jest mi
łatwo.Pozdrawiam wszystkich- także spędziłam i Sylwestra i Nowy Rok samotnie,niestety nie pierwszy raz w życiu.
Nadrzędny - Autor Lewandi.Pietro Dodany 2008-01-02 14:09
Jeżeli kogoś uraziłem swoimi wypowiedziami, najmocniej przepraszam. Wczoraj jeszcze nie wszystko ze mnie wyleciało po Sylwestrze... Mea Culpa. Emocje trzeba trzymać na wodzy. Jeszcze raz przepraszam.
Nadrzędny Autor Milutka Dodany 2008-01-02 17:35
Student siedzi z kolegami przy piwie. Nagle pyta:
- Panowie, powiedzcie mi, na czym właściwie polega ta teoria względności Einsteina?
- Jak by ci to wytłumaczyć... - zastanawia się inny. - Ooo, widzisz... jak siedzisz w knajpie przy piwku, w miłym towarzystwie kolegów, to pięć godzin mija, jakby to było pięć minut, a jak siedzisz w fotelu u dentysty, to jest odwrotnie!

o pardon to nie tu miało być ale niech zostanie
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-01-03 11:56
Nie ma co sie rozpisywać na temat pani ankieterki. Wystarczy poczytać jak ona odpyskowuje tym którzy najnormalniej w świecie mają swoje zdanie na temat takich lub podobnych ankiet. Jak chce pisać takie ankiety do niech ruszy dupe i dotrze bezpośrednio do ON . Napewno w Polsce w kraju w którym się produkuje ON nie lecząc ich odpowiednio bardzo łatwo je znajdzie. Idzie na łatwizne i tyle.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-01-03 13:00
Lewandi  jak zauważyłam - to pan nie pani.
A co do reszty Szczerbaty - masz rację,może nawiązać bezposredni kontakt w terenie.Po co ludzi tu rozdrażniać ,juz i bez tego każdy ma za swoje,szkoda tylko że w tym wszystkim jeden drugiemu nie współczuje tylko burczy - ty masz TO - a ja mam TO.
Jak w takiej sytuacji można oczekiwać zrozumienia i wsparcia wśród zdrowych,jak sami sobie dokuczać będziemy.
Nadrzędny Autor elciaa Dodany 2008-01-03 15:22
Czy mółbys przesłac wzór tej ankiety bardzo by mi się przydała do pracy licencjackiej pozdrawiam moj email elagin@wp.pl
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2008-01-09 03:48
Pietro-wystarczy,że odwiedzisz kilka urzędów zatrudnienia i tam zapytasz ile mają propozycji pracy dla ON a najlepiej poznasz odpowiedzi na swoje pytania...Ja mam tylko jedno pytanie i to do Ciebie:Co z tym zrobisz kiedy już poznasz tą sytuację=na otwartym rynku pracy...no coments.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-01-09 11:43
Nie mogę odpowiedzieć za Piotra, ale... z tego co wiem najzwyczajniej w świecie żeby otrzymać dyplom magistra trzeba na studiach napisać pracę magisterską. Na niektórych kierunkach jej istotną częścią są przeprowadzone samodzielnie badania ankietowe. Tyle. Oczywiście nie trzeba wybierać badań nt. osób niepełnosprawnych, można równie dobrze pisać o wielu innych grupach i zjawiskach, ale napisać trzeba - taki wymóg.
Jasne, że te badania nic w zasadzie nie zmieniają. Jedynym skutkiem faktycznym jest to, że ktoś może napisać pracę o tym, co go interesuje, złożyć ją i (najprawdopodobniej) otrzymać dyplom.
Ale czy to źle? Nie jest to ani pierwszy ani ostatni przypadek tego, że ludzie wspólnie robią coś, co samo w sobie ma bardzo małą wartość. Czy np. z pisania na forum zawsze coś wynika? A jednak piszemy. Podobnie jest z pracami magisterskimi -  zastanawiam się, czy zamiast żądać, żeby on sam poprawił sytuację ON na rynku pracy, nie można by na to popatrzeć tak, że w ogóle dobrze, że on się tym interesuje? Bo wymagania w rodzaju "popraw sytuację" czy "znajdź nam pracę" są wzięte z Księżyca, jeden człowiek nie może po prostu czegoś takiego zrobić jeżeli nie odziedziczy gigantycznego majątku rodzinnego. Ale może, tak jak każdy, albo się daną sprawą interesować, albo nie. Wydaje mi się, że to już i tak byłoby nieprzeciętnie dużo. Ale oczywiście mogę się mylić.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niepełnosprawni & rynek pracy - ankieta (16894 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill