www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (264134 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor 62norbi Dodany 2009-03-02 22:03 Zmieniony 2009-03-02 22:06
Widzę tyle ważnych spraw nękających nas "ON" a wy się tylko bawicie jak dzieciaki z przedszkola... Nie macie ważniejszych spraw niż kawiarenka, jakieś bezdzietne gry, a ci do góry zacierają ręce bo nikt z "ON" poważnie nie myśli na tym forum a jak znajdzie się to go zbijacie z tematu tak skutecznie że sam zrezygnuje.... Szkoda gadać, szkoda nerwów.... Nie mam słów na was, jesteście żałośni....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-03 09:35
o co ci chodzi

mowilem ci ze niepelnosprawni sie nigdy niezjednocza.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-03 14:36
O to że zajmujecie się "pierdołami" nic nie wnoszącymi. A tam na górze zacierają ręce z radości że nic nie piszecie na ważne tematy, które nas nurtują!!! Tylko jak dzieciarnia się większość z was zachowuje!!!!
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-03-03 14:58 Zmieniony 2009-03-03 15:56
Wiesz,że życie było by tak monotonne ,gdyby wszyscy robili to samo ,mówili to samo ,mieli te same poglądy ... Masz prawo mieć swoje poglądy ,ale nie narzucaj je innym  . A jeżeli już - to zrób to tak - by zaciekawiło  . Jeden lubi kwiatki drugi córkę ogrodnika !!!!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-03 16:43
ja powiedzialem swoje ze bez asystentow osobistych nic nie zrobimy, a nikt ci nie zrobi dworcow pkp przystosowanych w ciagu roklu.
Nadrzędny - Autor izkaa189 Dodany 2009-03-03 17:09 Zmieniony 2009-03-03 17:15
POPIERAM norbi ze zagrzewasz nas do walki bo takie siedzenie i biadolenie nic nam nie da  bierzemy sie ostro do walki
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-03 18:30
ja tez popieram, ale sie juz nie ludze bo i tak nikt nie wyjdzie na ulice.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-03 21:27
Tu nie chodzi o wychodzenie "ON" na ulicę z transparentami. Trzeba korzystać z zdobyczy techniki takich jak komputery, internet i pisać razem grupowo do głównych prominentów zarządzających wsiami, miasteczkami, gminami, województwami, krajem... Pisać i to dużo, nie w pojedynkę a grupowo, po to są nasze fora dyskusyjne, strony aby dyskutować o bolących, nie cierpiących zwłoki sprawach... A wy, tylko jeden na drugiego czekacie aby coś zrobił a sami to już za dużo bo po co, jak ktoś za nas zrobi zakupy, napali w piecu, załatwi coś ważnego w urzędzie. Tak. A co tam, będziemy na zapas się wysilać... Takie, niestety jest wasze myślenie... Nie dziwię się że PiS przygotował projekt ustawy o zwolnieniu niepełnosprawnych ruchowo, na wózkach, niewidomych i głuchoniemych z obowiązku z udziału głosowania... Bo w PiS-ie myślą, po co dostosowywać lokale wyborcze pod wymogi "ON" jak można zwolnić niepełnosprawnych od tego obowiązku, po co  zatrudniać "ON" i dostosowywać do ich potrzeb stanowisk pracy, jak można dać im kilka złotych na odczep i zwolnić nas z obowiązku pracy... A skoro nie będziemy już pracować to po co wydawać forsę na edukację...  Jak nie weźmiemy spraw we swoje ręce to powyższy czarny scenariusz stanie się rzeczywistością...  A stąd już nie daleka droga do tak zwanej "śmierci z litości" jak było za rządów nazistów hitlerowskich....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 11:04
no i co myslisz ze poslowie czytaja skrzynki mailowe? chlopie, tu trzeba solidarnosci i wyjscia na ulice, pielegniarki by niedostally podwyzek gdyby nie odeszly od lozek, to samo zwiazkowcy, tirowcy, a teraz policjancie. pisac to mozesz wszedzie.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 12:06
Bądź poważny, Rafale i myśl logicznie... Jak my mamy wyjść na ulicę przy takich barierach architektoniczno-komunikacyjnych??? Tak, masz racje że ignorancja "ON" przez rządzących jest powszechna, sam się na tym "przejechałem"... Doszedłem jednak do wniosku, że nie należy się poddawać, mimo że tyle nie udanych prób, tyle nieprzeczytanych petycji, postulatów i próśb było... Przeżywaliśmy groźby, wyśmiewano się z nas "ON" że jako grupa społeczna jesteśmy najbardziej niezorganizowani, pomimo że nas jest ponad 6,2 milionów ludzi, tzn. tyle ile duże światowe miasto... Tak, to prawda... Więc jak chcemy poprawić swoją tak opłakaną nie dolę, musimy się zjednoczyć, nie czekać aż zdrowi nam coś rzucą na odczep, a potem będą w mediach się chwalić co to dla nas "ON" zrobili... Oni tak czy tak nie wiedzą co czujemy, jak obieramy świat... Patrzą na nas stereotypowo, nie wiedzą czy nam podać rękę lub czasem serdecznym uśmiechem załatwić sprawę... Podam przykład mojej samotnej walki z "wiatrakami" kliknij tu w mojej gminie. Prawdą jest że są to małe kroki, jakże ciężką pracą moją włożoną te małe nie pozorne kroki... Więc aby nasz wreszcie zaczęli zauważać trzeba pisać "otwarte listy, petycje, prośby, postulaty"... Ponieważ e-mail można zignorować, skasować... A wiadomości otwarte już nie tak szybko można skasować lub ignorować...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 13:21
nie przesadzaj ze na ulice nie mozesz wyjechac wozkiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 13:59 Zmieniony 2009-03-04 14:01
A ty możesz wjechać wózkiem na stację PKP, do pociągu, na PKS  do autobusu... Jak zorganizujesz nam transport na miejsce manifestacji to bardzo proszę zrób to... MYŚL LOGICZNIE GŁOWĄ, PROSZĘ...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 14:11
czlowieku zrozum ze nikt cie nie wryremontuje peronow i ulic w ciau roku!!!! zaskarz organizacji bo niby to one sa krzykaczami ze nas bronia, chyba przed pfrobnem.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 15:05
To jak będziesz tak gadał a nic poza tym to rzeczywiście ten powyższy czarny scenariusz się spełni... I co dalej potem zrobisz???? "Człowieku" !!!!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 17:31
sluchaj ja mam gdzies to wszystko, ja walczylem o dojazd do pracy i co??? siedze w domu i klikam po necie bo pracy niemoge znalezc. wiec niewierze w zadne cuda. rob i pisz nawet petycje do samego Boga, ale i tak sam nic nie4e zmienisz, a myslisz ze juz ci ludie wysla listy polecone bo ty tak chcesz.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 17:49 Zmieniony 2009-03-04 18:00
Tak, Rafale, jak będziesz walczył w pojedynkę o jeden podjazd do swojej pracy, to możesz sobie walczyć ile chcesz, bo to czy podjazd będzie czy nie będzie to zależy tylko i wyłącznie od przychylności pracodawcy... Widocznie trafiłeś na chama, który nie życzy sobie w swojej firmie nikogo z "ON"... Ja już też przejechałem się nie raz na barierach lecz nie rezygnuję, trwam przy swoim zdaniu... I co dziwne, jak u mnie, to mam coraz większe uznanie wśród radnych z mojej gminy...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 18:30
czytaj uwazniej - napisalem dojazd a nie "podjazd".
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 18:49
No to jedno, czy dojazd, podjazd, to i tamto zależy od pracodawcy a jak trafisz na chama, to ani tego, anie owego a to się równa z pójściem na tzw. "zieloną trawkę" czyli utrata pracy....
Nadrzędny Autor OWSIAN Dodany 2009-03-05 14:18
rafallbn1981!

A MY OD CZEGO MAMY ODEJŚĆ? OD WŁASYCH PROTEZ? Liczysz na to, że decydenci na nasz widok wejdą na drzewa ze strachu? Nie tędy droga. Droga jest w pisemnym nękaniu polityków. W nieustannym i upierdliwym zachodzeniu im za grubą skórę. W zorganizowaniu się jedną siłę, w JEDNĄ grupę wywierającą presję na SEJM, RZĄD, PREZYDENTA. Udowodnijmy im, że nie chcemy żyć poza społeczeństwem ludzi zdrowych, w jakiś gettach, nie chcemy pasożytować na nich, ale że chcemy być traktowani tak, jakby sami pragnęli być traktowani.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2009-04-09 08:40
Nie było mnie tu "wieki" i napiszę tylko jeden post i znowu zniknę.

>no i co myslisz ze poslowie czytaja skrzynki mailowe? chlopie, tu trzeba solidarnosci i wyjscia na ulice, pielegniarki by niedostally podwyzek gdyby nie odeszly od lozek, to samo zwiazkowcy, tirowcy, a teraz policjancie. pisac to mozesz wszedzie.<


Nie wiem czy czytają.
"Wyjść na ulicę."
Człowieku zastanów się czy stopień niepełnosprawności pozwala na to wszystkim "walczącym" o człowieczeństwo (mi nie).
Pielęgnaarki dostały, bo odeszły od łóżek, tirowcy, bo blokują ulice i transport...
KOMU zrobi problem wyjście na ulicę ludzi, tak właściwie, balastowych, biorących kasę za nic.
No nic, znikam, a Wy dalej "się żryjcie".
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-03 20:51
a czy zle ci mowilem kiedys? poczytaj moje wypowiedzi.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-05 11:01
Dlaczego atak na niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2009-03-04 17:55
Witam
Tak czytam i czytam i zastanawia mnie jedna rzecz. Kiedy zmieni się mentalność niepełnosprawnych, aby mogli jasno widzieć własną sytuację? Te wszelakie rozmowy i kruszenie wszystkiego na niepotrzebna odłamki. Kto? Gdzie? Kiedy? Jaka partia? Itd. Itd. Kiedy każdy z niepełnosprawnych zrozumie, że jeśli każdy sam nie zacznie myśleć na temat, jak zmienić codzienność, to nie miejcie złudzeń, iż ktokolwiek z rządzących to zmieni! Panowie, którzy są powołani do reprezentowania spraw osób niepełnosprawnych, będąc sami niepełnosprawnymi, już dawno pokazali, co sądzą o współ niepełnosprawnych. Wystarczy poczytać ich wypowiedzi na temat zatrudnienia owych. Czas skończyć pyskówki względem, kto z Was wypowiadających się ma rację a kto nie, bo nie o to chodzi na tej stronie. Moim zdaniem, niech każdy wypowie się na konkretny temat. I zacznie się coś zmieniać. Jeśli występowanie barier nie zacznie być akcentowane i uwidaczniane, nigdy nie dojdzie do ich likwidacji. Twierdzę, że portal osobny, ogólnopolski, związany li tylko z występowaniem barier jest potrzebny i jedyny w swoim rodzaju. Tam działami byłyby województwa, poddziałami miasta, gminy, wsie. Każdy wie w jakim regionie mieszka. I tam można by wklejać zdjęcia z konkretnym opisem co na nim jest. Stworzyłaby się swoistą mapa Polski barier architektonicznych. I wtedy wspaniałą bronią byłoby przesyłanie adresu takowego portalu Urzędom wszędzie gdzie się da. Lecz bez niepotrzebnych dyskusji i filozofii. Ogromna grupa niepełnosprawnych nigdy nie będzie jednego zdania, gdyż każdy ma swoje zdanie i swój punkt widzenia. Lecz każdy niepełnosprawny wie, czym są bariery i co nimi jest poprzez pryzmat niepełnosprawności każdego z nich. Kwestia stworzenia takowej strony. Ja niestety nie potrafię, nie znam się na tym. Lecz może ktoś z tu obecnych zna się na tym i potrafiłby takowa stronę stworzyć. Wtedy będzie rozpoznawalna wreszcie wszędzie. Ale musi to być jeden konkretny temat. Tak myślę.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 18:40
I to się nazywa pozytywne myślenie niepełnosprawnej osoby... Taka strona już istnieje, już o niej pisałem, jest na niej mój wkład, moje fotki z budynkami nie dla "ON" ale ja nie mogę być wszędzie, więc mogę jedynie robić zdjęcia w mojej gminie, powiecie lub najdalej w województwie, ale w innych gminach, powiatach i województwach też są "ON" i też borykają się z podobnymi, większymi lub mniejszymi barierami architektoniczno - komunikacyjnymi... Mają dostęp do internetu i fotoaparaty cyfrowe, bądź telefony komórkowe z aparatami cyfrowymi, niech oni też robią zdjęcia z opisami i przesyłają pod e-mail Piotr Bereźnicki <antybudynek@gmail.com> na stronę http://www.antybudynek.pl/ bo po to właśnie ta strona powstała, w celu zrobienia mapy polski tzw. "Anty Budynków"... Jakoś nie można nikogo namówić do tej akcji, ponieważ "ON" patrzą jeden na drugiego a każdy czeka na ruch tego drugiego a samemu boi się, bo co by ludzie mówili że ktoś z "ON" fotografuje a może szpieguje....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-04 19:10
niechce mi sie gadac o tym,. ciagle gadasz o barierach, a moze asystenci?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-04 20:06
Asystenci to rzecz oczywista... Ale asystent wyprowadzający swego podopiecznego z domu też napotka na bariery architektoniczne, a praca asystenta nie będzie polegała na robieniu wszystkiego za "ON" a jedynie wspomaganie w sprawach nie możliwych do wykonania przez podopiecznego... Co innego z osobami przykutymi nie do wózka a do łózka... Wtedy takiej osobie będzie potrzebna całodobowa obsługa nawet w sprawach fizjologicznych, to nie powinna być łaska a prawo do takiej pomocy.....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-05 11:46
no i sam widzissz ze bez asystentow nic nie zdzialaja ON.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-05 17:34 Zmieniony 2009-03-05 17:37
http://wiadomosci.polska.pl/polityka/article,,id,368618,from,rss.htm Powoli ten czarny scenariusz się realizuje...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-05 18:24
G....o prawda.U nas są punty wyborcze i to przy każdych wyborach gdzie można wjechać na wózku. Wystarczy tylko zgłosić zmianę okręgu z powodu ON. Wszystko zależy nie od prezydenta Polski a od władz miasta.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-05 19:49
dokladnie. powiedz zeby ci na zamku krolewskim, na wawelu, w oswiecimiu czy na majdanku zrobili podjazdy i winduy bo niemozesz zobaczyc wnetrza :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-05 20:07
rafallbn1981 czy ten Twój Kraków, Majdanek czy Oświęcim to pępek świata. Chcesz bym podała nazwę swego miasta? A po co byś opluł tak jak to tu robisz? Poza biadoleniem właśnie tu w Barierach..... kompletnie nic nie robicie. Który z was pofatygował się do prezydenta własnego miasta? Napewno nikt a ja tak. Mamy podjazdy windy tam gdzie muszą być może nie wszędzie, ale do Urzędu Miasta wjedziesz po super podjeździe i nie tylko tu......Nie będę sie powtarzała bo już pisałam i o podjazdach o sklepach czy kawiarniach gdzie można bez problemu wjechać.

A swoją drogą to Kraków jest przyjazny dla ON poza tramwajami na Długiej i nie tylko... Znam Kraków od podszewki choć tam nie mieszkam... Papier i ekran komputerowy jest cholernie cierpliwy zniesie wszystko co kto napisze. Problem tylko taki że nie wszyscy to czytają.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-06 09:56
naszymi przedstawicielami sa organizacje pozarzadowe - przeciez tak wszedzie glosza wiele pieknych hasel pod katem niepelnosprawnych - wiec niech sie one tym zajumja.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-05 20:08
I jeszcze jedno; O CO CI CHODZI? o wybory czy zwiedzanie zabytków?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-05 21:09
Ela... Nie wszędzie a raczej w większości małych Gminach, miasteczkach jest tak jak to poniżej opisuje jeden z radnych mojego miejsca zamieszkania...

Poniżej prezentuję moje autorskie, subiektywne zestawienie dotyczące barier architektonicznych. Przygotowałem na podstawie własnych obserwacji.
Proszę o uzupełnianie, poprawianie i komentowanie.

BARIERY ARCHITEKTONICZNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
(ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich)

1. Hala Sportowa
- Wejście główne od ulicy Ks. Wajdy nie posiada podjazdu dla wózka inwalidy
- Wejście na trybuny to kilkanaście schodów, bez podjazdu
- Osoby na wózkach mogłyby wjeżdżać bezpośrednio na płytę, ale jest tam zbyt mało miejsca na bezpieczne kibicowanie
- Istnieje wejście od strony parkingu, nie ma tam praktycznie schodów – propozycja wykorzystania (zwłaszcza, że na parkingu może zatrzymać się samochód przeznaczony do przewozu inwalidy z wózkiem)

2. Dom Kultury
- Kilkanaście schodów, bez podjazdu, dodatkowo schody z warstwą śniegu są bardzo śliskie
- W tym budynku mieści się Klub Seniora, szczególnie osobom starszym powinno się ułatwić wejście

3. Kinoteatr
- Istnieje podjazd dla wózków
- Brak dostępu do toalet (mieszczą się w piwnicy, trzeba zejść po schodach)
- Wejście na salę kinową to kolejne kilka stopni, inwalida na wózku samodzielnie nie dotrze pod scenę

4. Urząd Miejski
- Wejście z tyłu budynku posiada podjazd dla inwalidy
- Istnieje możliwość wjazdu do budynku na wózku inwalidzkim
- na piętro inwalida już nie wjedzie samodzielnie
- W budynku mieści się lokal wyborczy, zatem brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych może wpływać na niemożność skorzystania z czynnego prawa wyborczego

5. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawadzkiem
- Wąskie drzwi wejściowe i wysoki próg; inwalida na wózku nie wjedzie
- Na piętro prowadzi kilkanaście schodów, nie ma dzwonka do wezwania pracownika (można skorzystać z pomocy pracownika na parterze, ale samodzielne dotarcie na piętro jest niemożliwe)

6. Biblioteka – Filia w Kielczy
- Schody przed wejściem
- Brak podjazdu
- brak możliwości wezwania bibliotekarki (brak dzwonka)

7. Świetlica OSP w Żędowicach – obecnie Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe oraz Klub Wiejski
- Od razu po wejściu trafiamy na kilkanaście stromych stopni, zatem osoba na wózku nie skorzysta z zasobów bezpłatnego Internetu

8. Świetlica OSP w Kielczy – obecnie Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe oraz Klub Wiejski
- Od razu po wejściu trafiamy na kilkanaście stromych stopni, zatem osoba na wózku nie skorzysta z zasobów bezpłatnego Internetu
- W budynku mieści się lokal wyborczy, zatem brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych może wpływać na niemożność skorzystania z czynnego prawa wyborczego

9. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem
- istnieje podjazd od frontu, ale dość stromy, zatem samodzielnie inwalida nie wjedzie do środka
- lekcje odbywają się przede wszystkim na piętrze, dokąd prowadzą tylko schody
- W budynku mieści się lokal wyborczy, zatem brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych może wpływać na niemożność skorzystania z czynnego prawa wyborczego

10. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem
- Brak podjazdu do drzwi wejściowych
- W budynku schody są wąskie i strome, poruszanie się na wózku jest niemożliwe (nawet osoba o kulach ma problem z wejściem)

11. Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Żędowicach
- brak podjazdu
- wejście do budynku „blokują” schody
- wewnątrz budynku kształcenie odbywa się na parterze i piętrze, zatem brak możliwości swobodnego poruszania się na wózku
- W budynku mieści się lokal wyborczy, zatem brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych może wpływać na niemożność skorzystania z czynnego prawa wyborczego

12. Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Kielczy
- brak podjazdu
- wejście do budynku „blokują” schody
- wewnątrz budynku kształcenie odbywa się na parterze i piętrze, zatem brak możliwości swobodnego poruszania się na wózku

13. Publiczne Przedszkole w Kielczy
- brak podjazdu
- wejście po schodach

14. Publiczne Przedszkole w Żędowicach
- brak podjazdu
- wejście po schodach

15. Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałem Żłobkowym w Zawadzkiem
- jest łagodny podjazd

16. Publiczne Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Zawadzkiem
- W budynku mieści się lokal wyborczy, zatem brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych może wpływać na niemożność skorzystania z czynnego prawa wyborczego
- opieka odbywa się na parterze, zatem jest to ułatwienie dla niepełnosprawnych

17. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawadzkiem
- wejście po stromych schodach
- dzwonek na dole umożliwia wezwanie pracownika
- brak podjazdu także do części świetlicowej

A ponadto...
W zeszłym miesiącu dostałem tj. sobota 07. 02. 2009 pogróżkę na gadu gadu:

nr GG 9461735 data 07. 02. 2009 rok godzina nadejścia wiadomości 18:38:01
jesli nie przestaniesz pisac w kazdym watku o "ON" i tym sposobem psuc
każdą dyskusję na forum dostaniesz bana. Zalóż wątek i pisz o "ON" w nim
a nie w każdym wątku.

Związku z powyższym napisałem do burmistrza Zawadzkiego e-mail o treści:

Szanowny panie Burmistrzu...
Prowadzę ostrą dyskusję na forum www.forum.zawadzkie.pl na tematy osób niepełnosprawnych. W każdym temacie znajduję coś, co dotyczy osób
niepełnosprawnych. Przeważnie są to sprawy, które nas, czyli osób niepełnosprawnych -wbrew pozorom - dotyczą, a są to bariery architektoniczno - komunikacyjne, które nie sposób ująć w jednym temacie. Głównie chodzi o budynki użyteczności publicznej, które powinno być dostosowane pod potrzeby osób niepełnosprawnych, a jednak nie są pomimo, że nowe prawo budowlane, obowiązujące od 1995 roku taki wymóg stawia. Do tej
pory bardzo niewiele zrobiono w sprawie usuwania tych barier. Ja, przy każdej nadarzającej się okazji staram się wskazywać poprzez forum www.forum.zawadzkie.pl te bariery architektoniczno - komunikacyjne.

Niestety, niektórzy użytkownicy, te moje cenne wskazówki uważają za element
spamowania i "zanieczyszczania" forum sprawami mniej ważnymi. Szanowny Panie Burmistrzu, zaznaczam, że jako osoba niepełnosprawna wiem jak wygląda życie osób niepełnosprawnych, wiem na jakie bariery napotykają i wiem z jakim trudem muszą je pokonywać. Zwyczajna wizyta u lekarza, na rehabilitację, do pracy, sklepu.... tu lista celów jest bardzo długa, właśnie z powodu istniejących i wszechobecnych barier łączy się ze stresem i poczuciem wyobcowania. Nie ważne, że mamy podjazdy w bankach zachodnim i spółdzielczym, czy też w paru sklepach, ale na tym nie kończy się przyjazne państwo. O tych sprawach trzeba myśleć z perspektywy człowieka poruszającego się na wózku lub niewidomego. Jeszcze dużo pozostało do zrobienia i przy każdym remoncie, przebudowie lub nowej inwestycji należy uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych. Jak wiele jest do zrobienia staram się pokazywać fotografując te miejsca i wklejam na nasze gminne forum... I za tę ciężką pracę, którą robię na rzecz niepełnosprawnych, dostaję pogróżki od uczestników Forum. Oto jej treść:
nr GG 9461735 data 07. 02. 2009 rok godzina nadejścia wiadomości 18:38:01
jesli nie przestaniesz pisac w kazdym watku o "ON" i tym sposobem psuc
każdą dyskusję na forum dostaniesz bana. Zalóż wątek i pisz o "ON" w nim
a nie w każdym wątku.

Zwracam się wiec do Pana, Panie Burmistrzu, aby Pan, powagą swojego urzędu wsparł mnie w moich działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Chciałbym, aby nie tylko temu uczestnikowi forum, ale społeczeństwu wskazać, jak ważne są sprawy osób niepełnosprawnych. Kiedyś inny uczestnik Forum napisał, że osoba niepełnosprawna nigdy nie będzie osobą w pełni sprawną, ale każdy zdrowy człowiek w ułamku sekundy może stać się niepełnosprawny i znajdzie się tej sytuacji, w jakiej ja jestem od dziecka. W końcu każdy z nas się starzeje i napotka na bariery, których nie usunął za młodu. Też będą to schody, wysokie krawężniki, niemożność dostanie się do komunikacji publicznej itp. Jeżeli więc proszę Pana o wsparcie, to proszę również w imieniu osób zdrowych. Zmiany, jakich dokonano w tym okresie w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń, jak niewiele posunęliśmy się do przodu. Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się, z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady
ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, że osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.

Liczę na pozytywną odpowiedź pana burmistrza na ten email...
Z poważaniem
Norbert Czapla
http://duetkolezenski.phorum.pl/

Na ten e-mail nie dostałem odpowiedzi do czasu upublicznienia tego listu na miejsko gminnym forum:

Wto Mar 03, 2009 2:37 pm
Kopia odpowiedzi Burmistrza Zawadzkiego

Szanowny Panie Norbercie, problematyka osób niepełnosprawnych jest mi dobrze znana. Mam świadomość, iż przeszkody na jakie napotykają osoby niepełnosprawne w swoim codziennym życiu, są bardzo duże. Przeszkody architektoniczne, które są spowodowane między innymi tak późną zmianą prawa (rok 1995) spowodowały, iż prawie w każdym miejscu osoba niepełnosprawna napotyka na bariery architektoniczne. Jednak równie ważnym problemem w życiu codziennym osób niepełnosprawnych, jest fakt, iż wiele osób patrzy na niepełnosprawnych stereotypowo i takie ataki jak na forum internetowym lub w Pana przypadku na GG są właśnie tego przejawem. Z mojej strony mogę zapewnić, iż każda nowa inwestycja która powstanie w Gminie Zawadzkie będzie przystosowana do osób niepełnosprawnych, pragnę również nadmienić iż w miarę możliwości będę podejmował działania mające na celu „walkę z trzema schodami” zarówno w wymiarze architektonicznym jak i mentalnym.
Pozdrawiam
Burmistrz Zawadzkiego
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-05 21:13
Że u ciebie Elu są podjazdy to nie świadczy że wszędzie są!!!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-06 10:39
czyli niktore obiekty sa bez barier w twojej miejscowosci. ja na osiedlu tez mam bariery i chodze do sklepu tam gdzie niemam barier to proste.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-06 14:23 Zmieniony 2009-03-06 14:55
Tak,to logiczne że ty możesz na swoim osiedlu wybierać sklepy ale na tym się nie kończy świat barier i po tym wiem, że masz małą i ograniczoną wyobraźnię i wiedzę... Ograniczasz się do swojego miejsca zamieszkania, do swego osiedla... Natomiast te obiekty w mojej gminie bez barier można policzyć na palcach jednej ręki.... Reszta to jedna wielka BARIERA... A do tych obiektów co niby są bez barier, aby się dostać do nich to trzeba pokonać setki innych barier...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-06 17:20
No to ja mieszkam w mieście przychylnym dla ON. Jestem szczęściarą ponad wszystko. U mnie obiektów bez barier prawie nie ma. Nawet prywatni zrobili podjazdy.Już za komuny robili podjazdy dla wózków dziecięcych. mam się czym chwalić. Moje miasto kocha nas wszystkich. Burmistrz zawsze jak wolny przyjmuje każdego. A tu po co mi biadolić jak i tak nic nie wskóram.Autobusy miały być niskopodłowe a jeżdżą te stare co naprawdę trzeba się nieźle namęczyć i co mi to dało że biadoliłam. I tak jeżdzę gruchotami
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-09 13:41
Ella....

>A tu po co mi biadolić jak i tak nic nie wskóram.Autobusy miały być niskopodłowe a jeżdżą te stare co naprawdę trzeba się nieźle namęczyć i co mi to dało że biadoliłam. I tak jeżdzę gruchotami... >


To co napisałaś Ellu świadczy o twojej złej wierze w to że może być lepiej, masz za mało wiary w sobie, z resztą każdemu z nas zaczyna jej brakować... Ponieważ w pojedynkę nikt jeszcze nie wygrał z władzami... Dlatego trzeba walczyć razem a nie każdy na własną rękę...
Jak napisałaś:

>Który z was pofatygował się do prezydenta własnego miasta? Na pewno nikt a ja tak.>


U mnie w urzędzie miejskim nie urzęduje Prezydent miasta, a burmistrz, i nie jest prawdą że ty tylko zajęłaś stanowisko w pranie barier... Ja też... Napisałaś także:

>Nie będę sie powtarzała bo już pisałam i o podjazdach o sklepach czy kawiarniach gdzie można bez problemu wjechać.>


Tak, nie zaprzeczam że to napisałaś o tych "spaniałych" miejscach gdzie "ON" mogą wjechać, pozałatwiać wszystkie sprawy, zrobić zakupy, zjeść obiad i napić się, obejrzeć film, lub spektakl teatralny, posłuchać i widzieć na żywo koncert swojego ulubionego zespołu albo pokibicować na meczu, dojechać do pracy lub dostać się do swojego mieszkania... Tak to pisałaś... Ale czemu tak mało pisałaś, zbyt mało to robią 90 % użytkowników  tego forum nie piszą o tych sprawach... A to forum jest stworzone, nie do pisania o sprawach mało istotnych, typu kawiarni, o zabawach  a o sprawach nas bolących, wymagających natychmiastowych zmian..
A teraz ja Ci przypominam o tym że nie pisałaś o tych miejscach co tych powyższych udogodnień nie ma... Ja o nich przypominam i będę przypominał aż do skutku ponieważ tych miejsc jest zbyt dużo aby nie wytykać ich istnienia... Apeluję o wsparcie, pomoc z waszej strony i nie jest też prawdą że:

>A tu po co mi biadolić jak i tak nic nie wskóram.>


Widocznie za mało wszyscy "biadolimy", a to są skutki tego naszego "niebiadolenia" że nie ma tego co mam jest przydatne... Do póki wszyscy nie zaczniemy "biadolić" nas nie zauważą i władze będą zdania że wszystko jest w najlepszym porządku i nic nam nie brakuje...
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-03-09 22:56
Tak, Norbi, do niektórych ludzi nie przegadasz, choćbyś nie wiem jakich argumentów używał.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-07 13:56 Zmieniony 2009-03-07 14:01
Norbi!!! Po co się tak męczysz, tu są być może "ON" ale tak zręcznie manipulowani, aby jak najmniej pisali o bolących ich samych sprawach a do tych bolących spraw niewątpliwie należą bariery architektonicznokomunikacyjne, podbijanie cen do kosmicznych wręcz sum na na sprzęt rehabilitacyjny z których korzystamy, np. wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym kosztuje 21. tys. złotych. A za tym rodzi się pytanie: Kogo stać na wydawanie takich sum przy tak niskich dochodach? Fundacje, takie jak PFRON i inne są finansowane z podatków ludzi pracujących. Dlatego ten ww. wózek tyle kosztuje? Ponieważ na tym wózku zarabiają oszukańce firmy, spółki pośredniczące w podbijaniu tych już wysokich fabrycznych cen. Zanim osoba która zdobędzie ten "FERALNY" wózek, to przechodzi przez kilka pośredników utrzymujących się z także naszych podatków, którzy windują już tak astronomiczne ceny na jeszcze wyższe, to się nazywa "łatwy i duży zarobek na robieniu ludzi w BALONA"... Dalej, kontynuacja tego tematu pokaże czy mam rację.    
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-07 16:32
Willi jesteś chyba ciut złośliwy. Czy uważasz że jak Ty masz miasto be i władze do chrzanu to i u mnie tak jest? Otóż ON zostałam 10 lat temu.Wcześniej było ok ale i podjazdy były bo były dzieci i mamusie. Potem wraz z akcją walka o 3 schodki prawie wszyscy prywatni punktów usługowych zaczęli u siebie robić podjazdy. Nikt się nad tym nie zastanawiał to fakt. Ale owszem mamy jeden sklep i to bardzo duży meblowy gdzie właścicielowi nie zależy na kliencie nawet zdrowym. Do sklepu z ulicy wchodzi się wysoko na bardzo dużą ilość schodów na pierwsze pietro. Ten sklep jest jednak omijany. Kto traci? Właściciel!
Ty Willi koniecznie chcesz wmówić komuś antyreklamę zawyżającą cennik. Tylko, że ja nie mam nic do zaoferowania poza pięknym zielonym miastem... :-(
Nadrzędny - Autor mariko Dodany 2009-03-07 22:34
Kochaniutka, to ciesz się, że w takim mieście mieszkasz i nie próbuj w ogóle z niego się wyprowadzać. Jest idealnym miejscem dla ludzi niepełnosprawnych. Proszę podziel się nim trochę i powiedz co to za miejscowość a ja już się tam zaraz przeprowadzam. Moje miasto to koszmar. Mało jest miejsc gdzie osoba na wózku może się dostać. Nie rozumiem o co chodzi w tym tekście "Ty Willi koniecznie chcesz wmówić komuś antyreklamę zawyżającą cennik." Przecież to prawda! Jaka antyreklama, czyś Ty z wózka spadła?  Kochaniutka to, że się robi ludzi niepełnosprawnych w balona każdy o tym doskonale wie. To, że ceny wózków są takie astronomiczne, kogo trzeba za to winić  - siebie? To nie my je sprzedajemy, my na nie tracimy i na nie żebrzemy!
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-09 00:05
Mariko.

Widzę że mamy podobne zdania i podobnie, realnie odbieramy świat, widzę że szybko zdobywasz nowych znajomych, bardzo dobrze. Myślę że też się szybko zaprzyjaźnimy. :-)
Nadrzędny - Autor mariko Dodany 2009-03-09 14:12
A, nie zauważyłam Twojego postu. Można się tu troszkę pogubić. Tematy idą jeden pod drugim i można nie zauważyć. Fajnię,  że mamy podobne zdania, a dlaczego bo podobnie pewnie jedziemy na tym samym wózku. Dzięki za post i mlego dzionka życzę :-)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-09 22:42
Mariko, widzę, że jesteś bardzo miłą osobą, rozumiejącą sprawy ON, również życzę Ci wszystkiego co dobre a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości i aby zawsze na twojej buzi gościł pogodny uśmiech.
Nadrzędny Autor mariko Dodany 2009-03-16 22:33
Dziękuję Willi za te wszystkie słodkości :-) Ja również i Tobie życzę wszystkiego co dobre, wytrwałości również i uśmiechu w każdej chwili życia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-08 11:39
W części przyznam Ci rację. Pisałam szybko i nie przemyślałam zdań.napisałam dość niezrozumiale. Przepraszam.Faktycznie miasto mamy przyjazne dla ON chociaż nie leży na płaskim terenie. Co to za miasto niestety nie pdaję nikomu. Tu mieszkam prawie od zawsze. Tu prawdopodobnie zostanę ale ciągnie mnie na Pomorze nad sam Bałtyk. Marzenia to dobra rzecz ale to co czytam jak jest u was wolę pozostać u siebie. Marika a tak naprawdę wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Bo jak masz dostęp to znów ludzie nie tacy jak ludzie ok to znów co innego się znajdzie.... Wam pozostaje przejść się samodzielnie do burmistrza i wyłuszczyć swoje problemy. Tak zrobiłam gdy mi punt med. zalazł za skórę. Życzę dużo wytrwałości... I jeszcze jedno; Warto porozmawiać z właścicielami sklepów czy innych punktów usługowych. U nas w niełaskę popadła ERA bo przeniosła się na 5 schodków. Ciekawe jak długo bedą znosić nasze marudzenie o zmianę punku usług....
Nadrzędny Autor mariko Dodany 2009-03-08 12:04
Ella, każdy z nas chyba kocha marzyć, i ja też do tych marzycieli należę. Prawdą jest, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Zawsze znajdzie się jakieś za i przeciw. Ludzie jak słusznie zauważyłaś mogą być "nie tacy" i tutaj też przyznam Ci rację. W moim miejscu zamieszkania to człowiek bywa samotny wśród tłumu. Niby ludzi pełno naokoło ale kżdy zapatrzony w siebie. Nic i nikt poza nich ich nie interesuje, ja nazywam to totalną znieczulicą. Aż przykro się tutaj mieszka. Zupełnie tak, jakby osoba niepełnosprwana była trendowata. To przykre, bo wystarczy jedna chwilka nieuwagi by ten co nosi wysoko głowę i szpanuje swoim zdrowym znalazł się na wózku do końca życia. Pytam się więc, po co ten szpan, to puszenie się, udawanie, że jest się lepszym od tego na wóżku? Dopiero kiedy zdarza się nieszczęście, następuje ogromne zdziwienie i słowa - to niemożliwe, że ja. A jednak.... Przepraszam za tę odrobinę filozofii, ale takie jest życie, nic dodać nic ująć.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-08 12:19
Marika nie przepraszaj. Poznałam to na własnej skórze. Teraz mam mnóstwo znajomych obcych. Ot takich spotkanych z ulicy czy z jakiejś kolejki w sklepie. Tak masz rację na ogół szoku dostają Ci co raptem tracą sprawność a wcześniej nos nosili wyżej niż mają. Mnie już to nie rusza bo na znieczulicę nie ma lekarstwa. Mogę Ci tylko poradzić: To nic że nie znasz kogoś tam.Uśmiechnij się gdy ktoś Ci się przygląda czy zerka...lub spytaj się; Czy coś nie tak? Zobaczysz że Ci obcy nieznajomi nawet w sklepie spotkani bedą się do Ciebie uśmiechać a nawet zagadają czasami.... czasami da się pewne bariery samemu usunąć ale nic nie jest łatwo. Czasem nawet nasz humor pogoda przeszkodzą nam we wszystkim ale po jakimś czasie znów wraca codzienność. Straciłam sprawność w wypadku komunikacyjnym i wtedy też straciłam wszystkich których uważałam za super.Dlaczego? Odpowiedź prosta. A jak bedzie potrzebować pomocy? Jak o coś poprosi? Lepiej się nie odzywać do niej. Ok strawiłam wszystko i znów wiem że żyję. Spróbuj i Ty uśmiechnąć sie do znieczulicy.
Miłego dnia ci życzę choć nie jestem facetem...głowa do góry. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (264134 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill