www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / remont (2072 - wyświetleń)
- Autor ursus Dodany 2009-03-06 12:58
Witam, dawno nie byłem na forum, a mam pytanie odnośnie dofinansowania z PFRON, na wykończenie pokoju, jestem inwalidą 1 grupy, własny kąt jest mi niezbędny (trochę spokoju) pokój wystarczy wykończyć.Pytanie, czy mogę ubiegać się o dofinansowanie?? proszę o odpowiedz.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-10 10:57
Likwidacja barier urbanistyczno-architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem budowlanym zmierzające do prawidłowego ukształtowania pomieszczeń mieszkalnych w tym pomieszczeń sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodnym dojściem do mieszkania. O środki należy ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
Po weryfikacji planów i kosztorysów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zawiera z Wnioskodawcą umowę w sprawie likwidacji barier. Przekazanie środków Funduszu następuje po dostarczeniu przez Wnioskodawcę faktur wystawionych na Wnioskodawcę przez wykonawcę lub dostawców (z datą wystawienia faktury po dacie podpisania umowy z PCPR) oraz dowodu uiszczenia udziału własnego.
Wnioskodawcy, którym nie zostało przyznane dofinansowanie, z powodu niewystarczającej wysokości środków Funduszu przeznaczonych na likwidację barier w roku rozpatrywania wniosku, mogą wystąpić o dofinansowanie ponownie, składając nowy wniosek.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / remont (2072 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill